» »

Preko bolhe nevede kupil ponaredek

Preko bolhe nevede kupil ponaredek

;-) ::

Pozdravljeni,
preko bolhe sem kupil uro. Cena na oglasu je 200€ prodajalec je ceno znižal ob ogledu na 50€ (vem ja smešno). Po mailu in sms-u mi je zatrdil da je original, sedaj pa se ne odzove več.

Imam kaj možnosti da dobim kupnino nazaj z tožbo ali ne ?

zee ::

Ne.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Dr_M ::

Ql, clovek bi zapravil par 1000EUR, da bi dobil 50EUR nazaj.

Skor k v ameriki :)):))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

galu ::

Videno, kupljeno.. ne mores nic. S tozbo bi pa uspel, ce bi kupil prek neta...
Tako to gre.

mtosev ::

Če bi uporabljal eBay teh problemov ne bi imel.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Dr_M ::

Seveda, ker je resolution center na ebayu perfekten..
Mene je en kitajc "nategnil" za $21 in kaj so nardil? Nic. Ceprav sem tezil skos, en kup linkov, slik poslal, pa niso nic nardil, goveda nesolana.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

;-) ::

Torej ni variante da se denar dobi nazaj ?

Bolha sux, nikoli več, sploh ne takih stvari na katere se ne spoznam.

mtosev ::

;-) je izjavil:

Torej ni variante da se denar dobi nazaj ?

Bolha sux, nikoli več, sploh ne takih stvari na katere se ne spoznam.

A nisi pred nekaj časa kupil avtoradio prek bolhe, katerega si potem vrgel proč, ker te je tipo nategnil?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

RockyS ::

;-) je izjavil:

Pozdravljeni,
preko bolhe sem kupil uro. Cena na oglasu je 200€ prodajalec je ceno znižal ob ogledu na 50€ (vem ja smešno). Po mailu in sms-u mi je zatrdil da je original, sedaj pa se ne odzove več.

Imam kaj možnosti da dobim kupnino nazaj z tožbo ali ne ?


Se nebi raje konkretno vsekal ? Res mislim. Znižal ti je ceno 3/4 prvotne cene ti pa si verjel?

;-) ::

Nima veze če sem vrjel ali ne, zanima me če se da po pravni poti kaj rešit glede na to da imam dokaze (screenshote,sms-e itd.), ko je prodajalec trdil da je izdelek original, tudi cena je 200EUR na bolhi in nima dokazov da sem jaz kupil za 50EUR neglede na vse je to nateg...

Šimpanz ::

To je podobno kot pri kolegu, ki je kupil usnjeno jakno (neke znane znamke) na parkirišču v BTC od nekega modela za 50 eur. Pol pa ni bila od znene znamke pa ni bila usnjena pa me je spraševal al naj gre prijavo naredi na policijo. Ja če bi rad da se ti še oni režijo.

Tilen ::

;-) bi sedaj pomoje rad s tozbo od tipa terjal 200EUR, ceprav je za njo placal 50EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

;-) ::

Zadovoljen bi bil z 50EUR in povrnjenimi stroški ki so nastali z sranjem.

St235 ::

TEORETIČNO:
Lahko človeka prijaviš na policijo zaradi prevare. Videno kupljeno je lari fari, in ne razreši prodajalca odgovornosti. Če je prodajal ponaredek potem je v prekršku in teoretično lahko faše kazen zaradi tega.
KAr se tiče pa tvojega denarja ti pa ostane edino civilna tožba. Če se boš v to spustil počakaj, če bo policija sploh reagirala na tvojo prijavo, šele takrat je smiselno razmišljat v tej smeri.

Praktično:
Pogoltni 50 eur in se tolaži, da nisi butel plačal 200 euro kot je najprej hotel.

Blinder ::

pač za malo denarja si dobil ponaredek ki je kot original, vsaj navidez - kar je tudi važno. 50EUR res ni noben denar. že s kartušami za tiskalnik te nategnejo za tak keš al pa mehanik ti računa še en kos več in je tkoj 50EUR več...
tipa pa res bi treba prijavit, če bi to kaj pomagalo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Vikking ::

;-) je izjavil:

Pozdravljeni,
preko bolhe sem kupil uro. Cena na oglasu je 200€ prodajalec je ceno znižal ob ogledu na 50€ (vem ja smešno). Po mailu in sms-u mi je zatrdil da je original, sedaj pa se ne odzove več.

Imam kaj možnosti da dobim kupnino nazaj z tožbo ali ne ?


Koliko stane original v trgovini. Če je zadeva 1k € v trgovini, ti jo pa kupiš od enga strica za 50€ ki jih verjetno prodaja na kilograme. ti morajo že zakrnele celice peti da neki ne štima.

Adrijan0 ::

;-), mene tud zanima katero uro si kupoval? Tok problemov kot maš ti, jih nima nihče.

;-) ::

Cena ure je drugače okoli 250EUR v trgovini.

logit ::

Vidim da jo sedaj prodajaš za 200 evrov.

bluefish ::

In ti ni bilo čudno, da je šla iz 200EUR nenadoma kar na 50EUR? Svašta.

Nekaj takega, kot Romun, ki je fotru na parkirplacu Bauhausa ponujal Hilti in je cena iz sekunde v sekundo padala. Smeh skratka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

;-) ::

logit je izjavil:

Vidim da jo sedaj prodajaš za 200 evrov.


Ne prodajam je odkar sem zvedal da ni ok. Pravtako sem vsem ki so pisali ponudbe napisal da ne prodajam.

telen ::

Zanimivo poslovno darilo. >:D

;-) ::

Ozadje zgodbe:
Uro smo dobili v podjetje zravn darila aranžirano, mislič da je original sem jo prodal za 50EUR, kupec ni hotel stopiti do urarja ob nakupu da bi preverli pristnost, sedaj pa grozi z tožbo.

Žal sem temo malo obrnil da sem dobil odgovore ki so mi bolj všeč.

Hvala za odgovore. On pa naj si jo ***** nekam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Meizu ::

Dobro, kaj? Tvoja zgodba sedaj je pa čisto nekaj drugega kot zgodba, ki si jo napletel na začetku topica.

Ales ::

;-) pa kaj ti zdaj bluziš, v prvem postu si bil kupec, zdaj si pa kar prodajalec?

Saj ti se zavedaš, da je moč pridobiti podatke o tem kdo si, če te kdo prijavi?

St235 ::

haha, zakaj nisi takoj tako vprašal in nekaj bluziš?

Torej si ti nekoga nategnil in te sedaj stiska.

Če si pameten, se boš opravičil in človeku vrnil 50EUR. Lahko pa si seveda pizda in se neumnega delaš, sam nihče ne jamči da ne bo kupec zbrskal kje si doma, al pa tolk časa težil policiji, da boš njih za vrat dobil. Se bo človek eno popoldan v Slovensko Bistrico zapeljal, pol se boš pa čudil praskam na BMWju.

Mene je eden hotel s pokvarjeno xperio za 250 eur nategnit, pa mu je hitro sape zmanjkalo, ko so ga poklical policaji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Blinder ::

v takem primeru prijavit tega ;) . tip ni nič boljši kot tisti namišljen prodajalec iz začetka teme
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

St235 ::

aja, pa prodajanje ponarejenih artiklov je tudi samo po sebi prekršek.

;-) ::

V bistvu negre za nateg saj sem bil "dobroverni" prodajalec, kupec pa je medtem lahko uro zamenjal in me sedaj z drugo "drega". Dvomim pa da bi firma ki se ukvarja z prodajo ur poslala "fake" nam...

St235 ::

ROFL,
Vse je odvisno od tega kolk je človek , ki si ga nategnil zajeban. Nateg je stvar namena, ki pa si ga ti več kot očitno imel. Pred sodiščem bi ta zgodbica mogoče še držale, jebeno bo edino če ga boš na dom dobil. V primeru, da bi šla zgodba res pred sodnika, se bo pač ugotavljalo ali si vedel da prodajaš fake ali ne. Na podlagi česa pa sploh veš da je fake? samo zato ker to kupec trdi je malo težko verjet. Tako, da si dobro vedel kaj prodajaš, zato si pa tudi ceno spustil. Dvomim, da bi drugače v enem tednu tako spustil ceno.

Nehaj bluzit, ker tukaj nihče nima želje poslušat tvojih nebuloz, vsaj tolk bod fer do sebe in ostalih na forumu pa ne spreminjaj svoje zgodbe vsaka dva posta. Za vsak slučaj sem si pa tvoj telefon, email in userja shranil, da ne bi kdaj slučajno kaj od tebe kupil :)

;-) ::

V bistvu nevem na podlagi česa veš da je fake.

kuglvinkl ::

;-) je izjavil:

Ozadje zgodbe:
Uro smo dobili v podjetje zravn darila aranžirano, mislič da je original sem jo prodal za 50EUR, kupec ni hotel stopiti do urarja ob nakupu da bi preverli pristnost, sedaj pa grozi z tožbo.

Žal sem temo malo obrnil da sem dobil odgovore ki so mi bolj všeč.

Hvala za odgovore. On pa naj si jo ***** nekam...


Kar se mene tiče, si se izključil iz Slo-Techa.

;-) je izjavil:

V bistvu nevem na podlagi česa veš da je fake.


+ imaš resna vprašanja o funkcioniranju svoje osebe, katera nujno rabijo tvojo ali strokovnjakovo pozornost.

Ti bom pa prihranil muke, da ne pridejo ostali mimo z gnojnico.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevaranti na Bolhi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
334100271 (6005) predi
»

Me kupec hoče ogoljufat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
519765 (6777) gendale2018
»

Iz trgovine direktno v servis

Oddelek: Kaj kupiti
354232 (2278) shadeX
»

Zaseg izdelkov na carini + položnica za stroške uničenja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19259783 (39229) St235
»

Nateg na bolhi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9818741 (13988) francek1

Več podobnih tem