» »

zrcalno-refleksni fotoaparat

zrcalno-refleksni fotoaparat

1
2
3

_sem_ ::

>..In zdaj tu nastane problem ker ima večina ljudi Nikon fotoaparate, jaz pa imam izkušnje le z Canon fotoaparati.
Ni res, večina ljudi ima Canone. Mogoče misliš večino ki jih poznaš ;) to pa je zelo pomembno kadar rabiš podroben nasvet ali objektiv za izposodit.
Btw lastniki Nikonov imamo pogosto zraven kakšnega Canonovega kompakta za v žep, ker Nikon za kompakte tradicionalno nima pravega filinga.
Pa tud Canonovi ta velki niso tolk blazno podobni njihovim kompaktom da bi to kej prida štelo.
- Zanima me vaše mnenje o tem kaj je bolše Nikon ali Canon, in kje je razlika??
Isti šmorn, razlika v odtenku barve rozin in rjavega cukra. Moraš precej v detajle da vidiš prave razlike, pa še pol ni enolične rešitve. Tako pavšalno bi npr med srednjevelkimi navijal za D7000 in D90, med manjšimi pa za 550D.

globoko grlo ::

eh, med "srednjevelikimi" definitivno K5

skartizan ::

technolog je izjavil:

Zakaj nihče ne omenja Sonyevih DSLRjev?

Odlična kakovost za dano ceno, velja za skoraj vsak njihov model.


morda zato ker imajo od vdeh bodijev najslabši šum pri višjem isotu,
to jim je glavna mana glede na konkurenco......

moj nasvet-če imaš manjši budget potem pentax, če budget ni problem potem nikon ali canon...
treba v roke vzet pa videt kaj ti bolj odgovarja....
lp

_sem_ ::

> eh, med "srednjevelikimi" definitivno K5
Ostala konkurenca sploh ni za odmet.
Še posebej ne pri najmanjših aparatih ki sicer tehnično niso DSLR ampak imajo vseeno izmenljive objektive... sicer ni čisto ista liga ampak so pa tudi določene prednosti... tudi poceni ravno niso - tam Canonov in Nikonov zaenkrat sploh ni.
Je pa manjša izbira objektivov... tudi če trenutno najdeš prvega ki ti ustreza, zna bit z dodatnimi problem čez kakšno leto kot ti bo bolj jasno kaj hočeš.

s1m0n ::

Dan danes pa ja ni problem za objektive le manj rablenih je! Osebno rabljenih ne bi kupoval ker nikoli ne veš kako je oseba ravnala z njim pa tudi garancije v večini ni! Objektivov je malo morje za K5 tudi Tamron in Sigma ponujata dosti za solidno ceno ti ni potrebno dat za kak IS ali kar koli z stabilizacijo ker je ne rabiš itd. Niso pa nevem kako poceni, kvalitetni objektivi od 800EUR dalje za K5. Toraj nič drugače kot pri Canon in Nikon

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

fotoaparat ::

to pomeni da je 550D boljši od 1100D ??

_sem_ ::

Ne da jih ne bi bilo, ampak je manj izbire, pa v trgovini jih težje najdeš za preizkusit v živo. Sej stanje se hitro vidi na sajtih a la
http://www.camerapricebuster.co.uk/inde...
http://www.slrgear.com/reviews/index.php
http://www.photozone.de/reviews
http://www.lenstip.com/lenses_reviews.h...
Za začetnike ima npr Nikon precej poceni in vseeno še kar cenjen objektiv 18-105VR.
Se strinjam glede stabilizacije, Canon in Nikon semtertja data ven še tudi kakšen nov fiksni objektiv brez nje pa sploh ni res da nikoli ne bi prav prišla.

fotoaparat je izjavil:

to pomeni da je 550D boljši od 1100D ??

Mhm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: _sem_ ()

fotoaparat ::

ampak meni je Canon boljši od Nikona,,,, in zdej samo se še odločam med 550D ali 1100D..zato me zanima kaj je boljšee..?? ;)

Alfonzo ::

A ti ni en komentar višje napisu?

s1m0n ::

@fotoaparat, če lahko kriješ razliko v ceni med 550D in 1100D vzami definitivno 550D in pika!

Griffith ::

Točno tako. Če ti keš ni problem, potem tu ni kaj razmišljati. Definitivno EOS 550D.

vres.ales ::

kupujem zrcalno-refleksni fotoaparat
budget je 700€, uporabljal bi pa ga večino za slikanje otrok, super bi bilo tudi da ima možnost HD snemanja

bluefish ::

Preostanka teme si nisi prebral?

vres.ales ::

kaj pa ima preostanek teme z mojim postom?

nimam pojma kaj naj kupim (ker sem čisto friški v tem) zato sem določil budget in namen uporabe
v prejšnih postih pa ni čisto nič takšnega kar bi pripomoglo k moji odločitvi

Okapi ::

Za tvoje namene bo dober čisto vsak (od tistih, ki snemajo HD, kar novi itak v glavnem vsi).

O.

bluefish ::

@vres.ales: Si prepričan? Praktično vsi omenjeni aparati spadajo v ta cenovni razred, večina lahko snema v HD, za namen slikanja pa je itak dober vsak DSLR.

vres.ales ::

lahko pa kdo pride pa reče, ti ne rabiš fotoaparata za 700EUR ker itak ne veš za kaj se gre in je oni za 400EUR isto dober za tebe in je to ta tip...
in še sploh zato ker ima mimovrste komplete z objektivi in bi mogoče kakšen drugačen komplet objektiva+bodya bil dosti bolšji za ta denar

Zgodovina sprememb…

psytoma ::

http://www.foka.nl/site/canon-eos-550d-...

zdej pa primerjaj ceno z mimovrste

Griffith ::

Tkole si reč:
-koliko sem za DSLR pripravljen dat
-kako dobrega hočem imet
-bom dal zanj toliko kot sem pripravljen ali mi je vseeno če dam manj ali več

V glavnem. Za hoby fotkanje je Canon EOS 1100D ali Nikon 3100 . Objektiv ti priporočam allin one 18-100 6x zoom ali pa recimo še več 18-200 10x zoom, 18-250 več kot 10x zooma. To je za domače več kot dovolj in govorim iz lastnih izkušenj.
Če bi rad imel boljši model pa gredaš recimo Canon EOS 550D/600D ali nikon D5000, D90...

nitro2 ::

Griffith je izjavil:

Tkole si reč:
-koliko sem za DSLR pripravljen dat
-kako dobrega hočem imet
-bom dal zanj toliko kot sem pripravljen ali mi je vseeno če dam manj ali več

V glavnem. Za hoby fotkanje je Canon EOS 1100D ali Nikon 3100 . Objektiv ti priporočam allin one 18-100 6x zoom ali pa recimo še več 18-200 10x zoom, 18-250 več kot 10x zooma. To je za domače več kot dovolj in govorim iz lastnih izkušenj.
Če bi rad imel boljši model pa gredaš recimo Canon EOS 550D/600D ali nikon D5000, D90...


bolje, da si reče ali bom sploh znal fotkat s SLR-jem, da bom izkoristil njegove prednosti...
če ne pol je to zgrešen nakup...

technolog ::

Kakšna so vaša mnenja o Sony Alpha A580?

Fora je, da ga nameravam kupiti, to bo moj prvi DSLR. Imam pa razčiščene fotografske pojme (čas zaslonke, ipd...) in žilico za umetnost.

Rad bi pa delal kakšne take umetniške slike, slike pokrajin ipd...

Okapi ::

Čisto OK je.

O.

globoko grlo ::

@vres.ales

kup si enga kompakta, recimo canona sx30 al neki takega, pa bo čist kul

za froca slikat ne rabiš met dslrja, sploh ker bo mati&co hotela imeti filmčke in sploh in oh
tko da si omisli enga kompakta pa bo mirna bosna

technolog ::

Ima še kdo kake izkušnje s Sony Alpha A580?

BlueRunner ::

Ziga Dolhar je izjavil:

technolog je izjavil:

Prav imaš, Žiga! Vendar je skoraj ekvivalentno učinkovit enostavno dostopen gumb za ZOOM.


Saj v tem je problem, da tudi ob največjem zoomu, še vedno težko presodim ostrino. Nemalokrat sem presenečen, ker fotke izgledajo rahlo zamazano (megleno), nakar na računalniku ugotovim, da so super-sharp. In obratno! Problem tega LCDja na 40D je, da ima 3" velik LCD z 230.000 pikami.

Upoštevaj, da ti Canon pri povečavi na LCD-ju povečuje JPEG thumb in ne sliko v dejanski ločljivosti. Kar pomeni, da vidiš zamazanost tega že v izhodišču maksimalno pomanjšanega JPEG-a in ne dejansko "stresenost" slike.

Za stare modele je to veljalo. Za nove pa ne vem, ker se je moja evolucija "zataknila" pri 5D2.

Griffith ::

nitro2 je izjavil:

Griffith je izjavil:

Tkole si reč:
-koliko sem za DSLR pripravljen dat
-kako dobrega hočem imet
-bom dal zanj toliko kot sem pripravljen ali mi je vseeno če dam manj ali več

V glavnem. Za hoby fotkanje je Canon EOS 1100D ali Nikon 3100 . Objektiv ti priporočam allin one 18-100 6x zoom ali pa recimo še več 18-200 10x zoom, 18-250 več kot 10x zooma. To je za domače več kot dovolj in govorim iz lastnih izkušenj.
Če bi rad imel boljši model pa gredaš recimo Canon EOS 550D/600D ali nikon D5000, D90...


bolje, da si reče ali bom sploh znal fotkat s SLR-jem, da bom izkoristil njegove prednosti...
če ne pol je to zgrešen nakup...

Z DSLRjem zna vsak fotkat, njegove prednosti so pa že te, da dela boljše fotke od kompaktnih, koliko bo pa znal izkoristiti prednosti večjega tipala, časa zaslonke in ISO nastavitve je pa že drugo vprašanje. ;)

nitro2 ::

Griffith je izjavil:

nitro2 je izjavil:

Griffith je izjavil:

Tkole si reč:
-koliko sem za DSLR pripravljen dat
-kako dobrega hočem imet
-bom dal zanj toliko kot sem pripravljen ali mi je vseeno če dam manj ali več

V glavnem. Za hoby fotkanje je Canon EOS 1100D ali Nikon 3100 . Objektiv ti priporočam allin one 18-100 6x zoom ali pa recimo še več 18-200 10x zoom, 18-250 več kot 10x zooma. To je za domače več kot dovolj in govorim iz lastnih izkušenj.
Če bi rad imel boljši model pa gredaš recimo Canon EOS 550D/600D ali nikon D5000, D90...


bolje, da si reče ali bom sploh znal fotkat s SLR-jem, da bom izkoristil njegove prednosti...
če ne pol je to zgrešen nakup...

Z DSLRjem zna vsak fotkat, njegove prednosti so pa že te, da dela boljše fotke od kompaktnih, koliko bo pa znal izkoristiti prednosti večjega tipala, časa zaslonke in ISO nastavitve je pa že drugo vprašanje. ;)



treba je znat naredit fotko...kr sama od sebe ne bo boljša od kompakta...
kar hočem rečt je to, da če si popoln začetnik narediš z vsakim malo boljšim kompaktom lepšo fotko kot z dslr-jem

jaz vsakemu začetniku svetujem naj si kupi kompakta z možnostjo ročnih nastavitev in naj se uči kakšno leto....
ker, če z nule kupiš dslr si sigurno razočaran....
veliko fotk bo neostrih in barve bodo premalo "žive"

fotoaparat ::

hejj, no na koncu sem se odloččila in kuppila nikon D5000..
pa me zanima kakšne fore če kdo ve, sicer sm prebrala celo knjigico..ampak tam ne piše kako uporabljat makro način..-> no ko naštimam makro in objektiv približam h npr.pikapolonici mi enostavno slike noče izostrit---kaj naj nrdim zdaj???

bluefish ::

To delaš s kit objektivom? V tem primeru ima neko minimalno izostritveno razdaljo. Če se preveč približaš, zadeva ne bo pravilno fokusirala.

s1m0n ::

Mislim, da je za kit najbližja točka ca 30cm od objekta, da še lahko izostri predmet

St235 ::

Klasična napaka začetnika. Objekt si preveč približala. Poglej koliko je minimalna razdalja za focus. ponavadi je tam med 10cm in 30 cm. Če se boš resno ukvarjala z makro fotografijo bo treba kupit ustrzne objektive.

Spock83 ::

technolog je izjavil:

Kakšna so vaša mnenja o Sony Alpha A580?

Fora je, da ga nameravam kupiti, to bo moj prvi DSLR. Imam pa razčiščene fotografske pojme (čas zaslonke, ipd...) in žilico za umetnost.

Rad bi pa delal kakšne take umetniške slike, slike pokrajin ipd...


Nimam tega imam pa A55. Jaz sem izredno zadovoljen. Res pa je, da imam tudi malo boljši objektiv.

national ::

fotoaparat: v taksnih primerih marsikdo poseze po kompaktih...(pa smo tam...)

Griffith ::

Mene ja makro zafrknil na tak način ravno pri kompatnem. Pri DSLRju sem takoj vedel zakaj se gre, ker za vsak objektiv piše minimalna razdalja ostrenja. Običajno se giblje nekje med 30 do 40Cm, sevede pa so tudi taki ki imajo minimalno izostritev 70Cm. :D
Funkcija makro na kompaktnežih deluje drugače kot na DSLRjih, saj na komaktnežu dokler funkcije makro ne vključiš tudi ne moreš izostriti na oddaljenosti 0Cm.

lmfao ::

A55 je vsestranski in super sposoben.

Pri Sony kompaktih ne rabiš pritisniti makro tipke pa vseeno ostrijo na 1 cm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lmfao ()

Vanich ::

fotoaparat je izjavil:

hejj, no na koncu sem se odloččila in kuppila nikon D5000..
pa me zanima kakšne fore če kdo ve, sicer sm prebrala celo knjigico..ampak tam ne piše kako uporabljat makro način..-> no ko naštimam makro in objektiv približam h npr.pikapolonici mi enostavno slike noče izostrit---kaj naj nrdim zdaj???


Odvisno kateri objektiv imaš in koliko si daleč od pikapolonice...vsi objektivi imajo minimalno fokusno distanco. Če si bližje - se pač ne fokusira - ker se ne more.

Lahko pa dokupiš filter leče od +2 do +10 in potem se lahko na pikapolonico dobesedno nalimaš z objektivom.

D5000 imam tudi sam že skoraj eno leto in slike, ki jih lahko naredi so naravnost fantastične.
Poleg kit objektiva 18-55VR sem dokupil še 35mm 1.8 G za situacije z malo svetlobe in pa 55-200 VR ED - tega imam večino časa na kameri - čeprav bi sedaj raje kupil 55-300VR ED - se ga da dobiti že za ene 250.-EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

LordTado ::

lp
A je kdo mogoče probal 18-200 objektive od sigme canona in tamrona?
A kvaliteta canona opraviči višjo ceno?
A res na tisti objektivi nad 200 začnejo pačit sliko?

globoko grlo ::

Odvisno kolk si zahteven, vinjetirajo ti vsi, pri vseh boš moral zapirat blendo, imo vzameš sigmo al tamya. Razlika v €€€, po moje, ni upravičena.
Objektivi, low cost, itak popačijo sliko do neke mere, kar moraš vzeti v zakup, ni pa to neki hudega za consumer uporabnika.

Al pa bom drgač reku, dokler se sprašuješ al tega, al tega, al tega 18-200, so vsi dobri :)

Se mi pa zdi, da je sigma napredovala v kvaliteti lečovja napram tamronu v zadnjih 2-3 letih.

Seveda je pa stric google tvoj ata in imaš gor semplov malo morje.

Za ker aparat pa to kupuješ?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

LordTado ::

canon 550d

floyd1 ::

Zelo dober je Tamron 18-250.
Vsak objektiv s takim razponom kar nekaj popači sliko, pa ne samo pri "tele" področju. Široki kot je še bolj kritičen. Nad 200 mm pa so taki "popotni" objektivi navadno manj ostri, kot objektivi z manjšim razponom. Konkretno pri mojem Tamronu se kar pozna.

globoko grlo ::

mal poguglej za sampli, sigma ima verjetno varianto s stabilizatorjem
pa res, če že kupuješ, kupi 18-250 oz. 270, pa imaš vse v enem kompletu

popačenja se dajo v PS do neke mere odpravt :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

LordTado ::

Kaj pa to prodajajo neki kit da dobiš dva objektiva zraven gledam na netu...
Verjetno je boljše kupit body in 18-270 ali?
A niso sigme glasne?
Kako pa je kej z 1080p z tem objektivom...

A je to vedno pri videih da je v ozadju blur in fokusira samo določen objekt?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

Avenger ::

Po mojih izkušnjah je takole - zoom optika je na splošno problematična, odlične zoom objektive lahko prešteješ na prste ene roke in običajno dobijo status legende. Od novih objektivov sta prvovrstna canon 70-200 f/4L IS in 70-200L IS II, prva verzija ima pri 200mm očitne težave z ostrino, ravno tako kot jih ima 100-400L pri 400mm ali 24-70L pri 70mm. In to so pro objektivi ranga 1000€+. Amaterski so praviloma precej manj ostri na vseh dolžinah, imajo več težav s CA, so počasnejši, glasnejši, manj trpežni itd., spodobno ostrino dobijo šele z dokaj zaprto blendo na okrog f/8.

Če boš kupil L objektiv, ne boš zgubil veliko ko ga boš čez nekaj let prodal, če pa ga boš res uporabljal, bo upravičil svojo ceno. V resnici je tako, da je pri DSLR najpomembnejša optika, ne fotoaparat, tako da lahko kupiš nek poceni rabljen DSLR za 300€ in objektiv za 1000€, kar je bistveno bolje kot obratno.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Okapi ::

V obeh primerih pa je metanje denarja stran, če ne fotografiraš za denar (ali vsaj za razstave & slavo).

O.

kuglvinkl ::

Ta trditev je obupno subjektivna.

globoko grlo ::

seveda, če imaš €€€ in hočeš imet the best robo oz. ti ni nič dovolj ostro, potem pač kupiš top shit robo

za normalnega uporabnika so pa 18-250 čist ok zadeva
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

kuglvinkl ::

Kdaj točno rabiš nad 100 mm s takšno krep lečo?

Vztrajam, da so relativno hitre fiksne leče boljša izbira. Se vsaj naučiš kompozicije.

Okapi ::

Ta trditev je obupno subjektivna.
Ta trditev je posledica dolgoletnih izkušenj s praktično fotografijo. Če ne slikaš za denar, ali za razstave & slavo, so tvoj izdelek fotografije, ki jih ljudje gledajo na 2 mp zaslonih ali na 10x15 cm fotografijah in je vse preseravanje z ločljivostjo in ostrino objektivov metanje denarja stran.

O.

floyd1 ::

Pri foto temah se stvari največkrat odvijajo točno tako, kot tukaj, v tej temi - nekdo povpraša za mnenje o vstopnem modelu aparata (objektiva) in že po petih postih nekdo pove, da je vse kar je manjše od "full frame" težko sranje in se tega ne splača kupovat ;((.

OK, priznam, pri objektivih je to malo drugače, z nekaj sreče ostanejo "for lifetime" in ogromno (več kot sam aparat) doprinesejo k dobri fotografiji (če pustimo ob strani glavni člen, ki je itak fotograf). Ampak... Če človek sprašuje po 18-200 je meni nekako jasno, da ne bo kupoval "L"-ov. Že moj predlog (18-250(270)) je kar nekaj dražja varianta in po tem, kar sem do zdaj imel priložnost stestirat(in prebrat na netu), velik kvaliteten preskok.

Sicer pa ima Canon res nekaj zelo dobrih in cenovno ugodnih fiksnih - 85(1.8) je že en tak, ki je za svojo ceno fantastičen. Ampak to po mojem kupiš takrat, ko res veš, zakaj to rabiš...

PS: Na podlagi le enega preizkušenega 18-200 objektiva (na Sonyju sem preizkusil Tamrona) težko dajem ocene, a v splošnem so na netu precej slabše ocenjeni kot 18-250(270). Tisti, ki sem ga preizkusil jaz, pa je bil res podn, slabši celo od mojega kit objektiva. Limona.

globoko grlo ::

kar se kadriranja tiče se pa strinjam, fiksni so najboljši za učit se, pa nasploh po kvaliteti optike tudi
sam povej to novincu, da rabi samo 85mm recimo :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825269 (13534) BigWhale
»

Kateri DSLR fotoaparat (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
689358 (3035) errhec
»

Kateri fotoaparat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8727102 (18710) bela120
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624471 (18523) schurda
»

Digitalni fotoaparat (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7612258 (11530) Invictus

Več podobnih tem