» »

zrcalno-refleksni fotoaparat

zrcalno-refleksni fotoaparat

«
1
2 3

fotoaparat ::

Pomoč zdaj imam Canon Powershot S5 IS, rada pa bi si kupla en fotoaparat z zamenljivim objektivom,..In zdaj tu nastane problem ker ima večina ljudi Nikon fotoaparate, jaz pa imam izkušnje le z Canon fotoaparati.
- Zanima me vaše mnenje o tem kaj je bolše Nikon ali Canon, in kje je razlika??
- Zanima me tudi čim več predlogov o modelih zrcalno-refleksnih fotoaparato (pa ne predragega)??

Hvala za predloge in odgovore ;P

bluefish ::

Nikon vs. Canon je večna debata. V realnosti imajo modeli enega in drugega svoje prednosti.

Za začetek morda izberi 550D ali 500D, ker se znata rahlo poceniti zaradi 600D, ki je prispel pred kratkim. O Nikon aparatih pa kdo drug.
Alternativa je seveda še Olympus (ugodni kompleti), Pentax, pa Sony z novim modeli.

Pred nakupom vsekakor preizkusi rokovanje z aparatom. Vstopni Canon modeli so recimo za mnoge v rokah premajhni.

national ::

Nikon,Canon in ne predragega...ojej to ne gre skupaj.

Garantiram ti, ce kupis Pentaxa, da bos naredila enako lepe slike kot z zgoraj omenjenima. In se denar ti ostane

lurker ::

Govoriš kot da je pa Pentax napol zastonj.

No, na žalost ni.

Ziga Dolhar ::

Kupi tisto znamko, katero ima največ tvojih kolegov :).
https://dolhar.si/

Griffith ::

Prehod iz ene znamke na drugo DSLR ne povzroča nobenih ampak zares nobenih težav. Jaz sem šel iz Canona S3 na Nikona D90. Tako ali tako kompaktneži nimajo nobene veze z nastavitvami v DSLR. Vsi gumbi so drugačni.

Vstopni DSLR modeli so od Canona EOS 1000D (mislim da je napovedan 1100D če ni že zunaj), od Nikona pa 3000D oz. zadnji model 3100D.

kuglvinkl ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Kupi tisto znamko, katero ima največ tvojih kolegov :).


True, true :)

Zato sem sam na Nikonu.

bluefish ::

Prehod iz ene znamke na drugo DSLR ne povzroča nobenih ampak zares nobenih težav.
Dokler nimaš kupa leč :P .

igor0203 ::

Kaj pa Sony? Prednost pri njih je to, ker pašejo Minoltini objektivi.

St235 ::

Jaz sem z sonyjem izjemno zadovoljen, šaltal sem iz Minolte in mi BP delajo flash, in oba objektiva, ki sem jih ime od prej. Če kupuje dslr na frišno je to sicer vseeno.

Tako canon kot nikon, pa tudi pentx in sony so odlični fotoaparati. Glede na to, da ne boš kupoval profesionalne opreme je pomemben faktor tudi price performance. Predlaga, da si zložiš bistvene zahteve (objektiv, hd video, specifikacije...) potem pogledaš kaj se da v tem trnutku dobit v kakšni akciji. Vsekakor prej preberi kak speltni review. Kar apriori dat prednost znamki ni smiselno. Če naprimer dobiš canona z dvemi objektivi v kakšnem znižanju bo vedno dotehtal nikona istega razreda z enim objetivom.

Če se le da si probaj porkit spekter 18-200mm ker tukaj največ slikaš. večji zoom so sicer dobrodošli ampak narediš z njimi relativno malo slik.

sss ::

Dans dobiš zlo dobro ohranjen Nikon D90 za solidnen denar.
Ponavad dobiš zravn še kit lečo ter morda še baterijsko držalo.

fotoaparat ::

Glede Canon EOS 550D
- A mi zna kdo povedat kakšno izkušnjo, kakšno opremo se še da dokupit?
- Kakšen objetiv je najbolj primeren za vsakodnevno fotografiranje (zabave,narava,živali,..)?
Glede Nikona
- Kateri Nikon je najbolj podoben prej omenjenemu Canonu?
- in kakšen objektiv in dodatki so temu primerni?

Na splpšno pa me zanima kakšne fotoaparate imate vi, če ste z njimi zadovoljni in kateri model in znamko mi vi priporočate?

ps. v te stvari se ne razumem najbolje, vendar rada slikam in zato vas prosim za pomoč. HVALA

bluefish ::

550D
Na izbiro maš en kup opreme (objektivi, bliskavice, prožilci,...), ki je lepo opisana na Canon strani. Poleg tega se da ceneje dobiti kake dodatke generičnih proizvajalcev.

Za vsakodnevno fotografijo bo KIT objektiv zadoščal, morda ga zamenjaš za 17 - 85.

V Nikon taboru je nekako ustrezen D90. Spet, objektivov in ostalih dodatkov je polno.

national ::

fotoaparat:
ravno za taksne profile ljudi ima ravno Canon najboljse: reklamo. Filozofija ala Microsoft.

Z vsako znamko lahko naredis enako dobro fotko.
Finta te bo pocakala kasneje, pri nabavi objektivov, pribora, daljincev itd...tu pa sta Nikon/Canon na vrhu s cenami.(Pentax ima stabilizator v bodyju!,kar pomeni, da so vsi objektivi, ki jih bos nataknila "stabilizirani".)

Mimogrede: sluzbeni ofotograf znanega slovenskega gledalisca uporablja Pentax opremo. To ti lahko da misliti, da potem ze ni tako slaba odlocitev.....

telexdell ::

Ob prehodu iz kompakta na DSLR sem nabavil Pentax k-x in objektiv Sigma 18-200. Za vstopni razred v svet DSLR je to popolnoma ustrezna kombinacija glede na kvaliteto/cena. Sem pa pred nakupom prebral kar precej vsebin na spletu in prišel do spoznanja, da sta Canon in Nikkon za cenovni razred dražja ob primerljivih rezultatih na testih.
Kakšne fotke boš delal pa itak ni odvisno toliko od aparata,opreme in denarja kot od tebe samega.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

sss ::

Nikon D90 + 18-105mm objektiv je najbolj pogosta kombinacija, ki si jo začetniki privoščijo.

D90 je malce starejši aparat ampak še vedno zelo zmogljiv, še posebej za začetnike ponuja dobro razmerje med ceno/zmogljivostjo.

globoko grlo ::

@fotoaparat
večne dileme, ane

Predvsem si razjasni ali ti obstoječi (ali novejši) kompakt res ne nudita vsega kar potrebuješ. Namreč dslr ne naredi bolj všečne fotke iz roke, jo morš še mal v kompu popedenat. Pa dslr zahteva vlačenje opreme naokrog, kar pri kompaktu odpade.

Aja, drgač pa C/N nista edini firmi in kot začetnica ne boš opazila nobene razlike med vstopnimi ali hobi aparati.

Kot so ti že rekl, poglej kaj majo kolegice/kolegi in kup tisto :)
Drug način pa je, da primeš body v roke in ugotoviš kateri ti bolj sede in kupiš tistega, pa vseen al je C, N, S, P.

Moj predlog :) kupi pentax K-r in mogoče za začetek res en 18-200 objektiv, potem pa naprej.
ajd

lexios ::

Vzemi Pentax, jebeš Canon... Mogoče Nikon!>:D

Pentax ponuja kar nekaj bombončkov glede na price/performance:
Stabilizacija v bodyu (kar z drugimi besedami pomeni: brez problema vržeš gor poceni starejše objektive in se igraš), odličen price/performance pri vstopnih modelih (K-x, K-r), izbira med zatesnjenimi body in objektivi (megla, dež), relativno poceni objektivi (sicer manj izbire kot pri Canon/Nikon, kar pa ne igra vloge, če se s fotografijo ne boš poklicno ukvarjal/a)...


Moj predlog :) kupi pentax K-r in mogoče za začetek res en 18-200 objektiv, potem pa naprej.
ajd


+1

Zvezdica27 ::

lp,

vse lepo in prav, dokler ne začneš kako rabljeno robo kupovati. Največ je v SLO Canon, potem Nikon. Več ravljene robe, več nasvetov na forumih.

In trenutno je Canon 500d ali več zmaga (že zaradi LCD z 1 mio točkami). Rabljenih objektivov je milijon. Za začetnika je še 500d preveč, bolj so važni objektivi. Če lahko, se takoj vrži v kak resen objektiv, pa pomni, da je najvažnejši širok kot (o temu pa drugič, nekje med 18-100 se uporablja skor 90% časa, dostikrat pride pa zlo prav 10-22.

Brat ima pentaxa in stabilizacija v bodiju je že fajn, sam...

Kupuj rabljeno, drugače pa je poceni foka.nl

srečno,

zz

lexios ::

Karkol vzameš, imej v glavi, da gre zaporedje za nastanek dobre fotke nekako takole: fotograf, objektiv, body! Vzemi v roke kar ti je približno všeč, sprobat, pa mal manj komplicirat glede Canon/Nikon/Pentax/Olympus/Sony...

Rabljeno se vse najde! Mogoče pa se ti splača preverit, kaj imajo kolegi (si lažje sposodiš kakšen objektiv...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

kuglvinkl ::

Zoomi so za pussyje ;)

s1m0n ::

Za začetek so pa najboljša izbira!
Drugače, če hočem dober zoom mora bit 2.8 tega pa za mali denar ni!

leil ::

Vzami najcenejšo varianto Sony alpha, kjer imaš stabilizacijo v ohišju. Potem najdi na pol zastonj Minoltin
prime objektiv. Slikaj. Ko boš postala Pro, boš na edini firmi, ki lahko natakne
Zeissove objektive in slika z njimi v AF načinu.
Vzami, kar ti je ugodneje. Na fotki 10x15 z uporabo enakovrednega objektiva, ne boš opazila kakšne razlike v kvaliteti med katerimkoli Sony ali Nikon/Canon aparatom (razen rendiranja barve, kjer ima vsaka hiša
svoj pristop).

Zvezdica27 ::

lp,

pomni: naj ima aparat z LCD s čimvečjo ločljivostjo (1 mio pix). Vse ostalo ... dandanes res ni veze (kljub temu bi jaz kupil C ali N ker je več rabljene robe). cene so oderuške pri vseh firmah.

zz

globoko grlo ::

zvezdica, zakaj je že lcd displey tolk pomemben?

glistovje ::

da bolje vidš F pa A xD če si čorav.

un display glih tok da je, slike boš itak obdeloval doma na pc-ju, če že želiš zrcalno refleksnega.

Zvezdica27 ::

lp,

zate ne, zame ful. Na pentaxih ugotovit na terenu katera slika je stresena... good luck. Saj pravim, da ma brat pentaxa k-x, jaz mam pa trenutno 500d (mel 40d).

Glede na to kolk smo vsi tu na forumu papki in ne profiji je to še najbl važn. Ostalo je v objektivu (če ni svetlobe) in v praznem prostoru med tvojimi ušesi. Sam body je še najmanj.

čao,

zz

technolog ::

Zakaj nihče ne omenja Sonyevih DSLRjev?

Odlična kakovost za dano ceno, velja za skoraj vsak njihov model.

Ziga Dolhar ::

LCD display je fin zaradi tega, da lahko dokaj zanesljivo preverimo, ali je narejena fotografija ostra ali ne. Na svojem Canonu 40D to pri največji povečavi slike žal presodim zelo težko :-/. (Že sam zaslon ni najbolj "oster".)
https://dolhar.si/

technolog ::

Prav imaš, Žiga! Vendar je skoraj ekvivalentno učinkovit enostavno dostopen gumb za ZOOM.

Ziga Dolhar ::

technolog je izjavil:

Prav imaš, Žiga! Vendar je skoraj ekvivalentno učinkovit enostavno dostopen gumb za ZOOM.


Saj v tem je problem, da tudi ob največjem zoomu, še vedno težko presodim ostrino. Nemalokrat sem presenečen, ker fotke izgledajo rahlo zamazano (megleno), nakar na računalniku ugotovim, da so super-sharp. In obratno! Problem tega LCDja na 40D je, da ima 3" velik LCD z 230.000 pikami.
https://dolhar.si/

lurker ::

Fajn je že. Da bi pa bil to najbolj važen faktor pri nakupu DSLRja, vse ostalo pa nepomembno, je pa smešno.

gelendr ::

Mam(6 mesecev) Canon 550d in sem zelo zadovoljen.Nudi vse kar imajo veliki.Kot je že nekdo omenil je več al manj vse v objektivih.Dva sem že zamenjal in sedaj sem zadovoljen+lahko posnameš spodoben video v HD .

psytoma ::

Bi bila tole dobra leča za začetnika?
http://www.dpreview.com/news/0502/05021...
Gledal sem rabljeno in me zanimajo vaša mnenja.

Vidim pa, da obstaja ta ista leča s tehnologijo OS (Optical Stabilizer). Se bo to kaj poznalo pri slikah, če nima tega, ali to nadomesti fotoaparat? Zdaj jaz mislim kupiti Canon 60d in kolikor sem gledal ta aparat nima stabilizacije "Although the newest Canon EOS 60D has a quite large resolution, it doesn't include an image stabilizer for steady shots." Mi lahko nekdo, ki se spozna pove kako je s tem? Pa leča, ki sem jo zgoraj navedel, paše na 60d?

mat3 ::

Omenjena Sigma bi bila dobra vsestranska leča za začetek ali pa tudi za naprej. Če je mogoče je vsekakor bolje vzeti OS verzijo (s stabilizatorjem), saj Canon body-ji nimajo vgrajene stabilizacije. Se pa kar precej pozna dober stabilizator pri nižjih časih fotografiranja. Priporočljiv je tudi ogled testov tega objektiva.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

psytoma ::

Bom potem verjetno poiskal kakšno drugo, saj je verzija s stabilizacijo kar krepko dražja. Mi lahko svetuješ kakšno drugo lečo, ki bi se ujemala z zgoraj omenjenim aparatom+ imeti mora stabilizacijo.Iščem takšno, da bi bil zoom ekvivalenten recimo od 7 do 12x optičnemu na kompaktih. Slikal bi od panoram pa do ljudi. Recimo kaj rabljenega do 250 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psytoma ()

mat3 ::

Idealno in bolj kvalitetno je imeti vsaj dva objektiva v razponu nekje od 17 mm do recimo 200 mm. Seveda je ta opcija dražja, a kvalitetnejša. Ker razmišljaš o nakupu 60D, bi bilo mogoče dobro premisliti o kit kompletu z objektivom Canon 18-135. Gre za dober začetni objektiv in ima dokaj velik razponom gorišnic. Drugače dobiš tale objektiv v tujini (nov) za okrog 250 EUR, 18-200 mm pa za okoli 400 EUR.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

psytoma ::

Imaš link do kakšne dobre spletne trgovine, ki ima ugodno fotografsko robo?

bluefish ::

Objektivov se pri nas skorajda ne splača kupovati. Preverjeni trgovini iz tujine sta recimo foka in foto-erhardt. Canon ima tako ali tako mednarodno garancijo.

psytoma ::

Pošilja tale erhardt preko navadne pošte?

psytoma ::

http://www.foka.nl/site/canon-eos-60d-b... Je pa pri foki res najceneje tale komplet. Mi lahko kdo pove, koliko je poštnina v naše kraje?

s1m0n ::

@psytoma, Erhardt pošilja z ca. 20EUR v Slovenijo dostava je hitra v roku 2 dni (tako kot pri nas).
Odnos do strank je super res 1A trgovina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

psytoma ::

Je pa tisti komplet zgoraj 100EURdražji, kot pri foka.

bluefish ::

Pri Foki je poštnina malenkost dražja, vendar storitev prav tako odlična. Je pa potrebno v opombah ob naročilu omeniti, naj izpolnijo garancijski list, saj moraš v nasprotnem primeru zadevo ločeno pošiljati nazaj po pošti.

Okapi ::

Omenjena Sigma bi bila dobra vsestranska leča
Ne bi rad bil grammar nazi, ampak leče so videti takole:


Tisto od Sigme je pa objektiv.

O.

globoko grlo ::

v bistvi je ta sigma prav ena cute lečka :)

mat3 ::

@Okapi Ne bodimo picajzljasti, saj vsi vemo za kaj se gre. Poleg tega se tudi v angleščini reče lens ali pa kar glass objektivu. Vseeno gre za skupek leč :-P Malo se je pa tudi meni zapisalo.

Glede trgovin so pa že vse ugodne in "kvalitetne" našteli, omenil bi še cameranu.nl iz Nizozemske. Včasih se kaj pametnega dobi tudi iz britanskega ali nemškega eBaya.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

globoko grlo ::

da naredim mal reklame zapentax :)
s člansko kartico pentax foruma dobiš še cca 15% off pri beseničarju

fotoaparat ::

kaj pravite od Canon EOS 1100D?
-cena, izkušnje, ..?

s1m0n ::

Odvisno kaj pričakuješ od njega za kakšnih 100EUR več imaš 550D, če ne potrebuješ dodatkov, ki jih nudi 550D glede na 1100D.
Vzami 1100D je prav lep za začetek pa tudi nekje 550EUR
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825271 (13536) BigWhale
»

Kateri DSLR fotoaparat (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
689358 (3035) errhec
»

Kateri fotoaparat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8727105 (18713) bela120
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624471 (18523) schurda
»

Digitalni fotoaparat (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7612261 (11533) Invictus

Več podobnih tem