» »

Nepomembna je okoliščina, kako so oškodovanke obtoženčevo dejanje dojemale.

Nepomembna je okoliščina, kako so oškodovanke obtoženčevo dejanje dojemale.

jukoz ::

http://www.dnevnik.si/debate/kolumne/10...

Kakšni komentarji? Predvsem me zanima mnenje žensk in staršev na tem forumu.

guest #44 ::

tl;dr

kratka obnova?

Ziga Dolhar ::

Obnova: kolumnistka "jabolko spora" povzame s stavkom:

Po mojem globokem prepričanju je [sodnica, op. Žiga] s tem storila strašljivo logično napako: dejanje je presojala skozi oči storilca, ne žrtve.


Pri tem pa je kolumnistka žal nesklepčna, saj bi za "nelogičnost" morala pokazati tudi pravilo, ki utemeljuje nasproten sklep. Tega ne stori in v celoti spregleda kazenski zakon. (Ugotovila bi, da naklep storilca je pomemben. Če pa ji to ni všeč, naj se huduje nad pravnim redom.)
https://dolhar.si/

BlueRunner ::

Pomagalo bi, če bi imeli v rokah dejansko sodbo in ne njen povzetek. Glede na to kakšne zmazke imam očasno "čast" dobiti v roke, je možno čisto vse od tega, da je bila sodba čisto korektna in utemeljena (tožilstvo pa je morda svoje delo opravilo malomarno) pa do tega, da je sodnem senatu res padel cigel na glavo (navkljub odličnem delu tožilstva).

Ne glede na enostransko podan povzetek, pa zadeva res nekoliko čudno zveni. Otipavanje erogenih delov telesa kot tehnika sproščanja pacianta? Ali je to morda kje dokumentirana medicinska doktrina? Ali je za potrebo naklepa nov dokazni standard direkten vpogled v misli obtoženega? Mar očitana mu dejanja sama po sebi ne morejo dokazati naklepa? Ali je čisto vsak izgovor dober?

kuglvinkl ::

hehe :)

Je pa neki res.

Kaj je 100 pravnikov na dnu morja?

Dober začetek!!!!!!11!1!!!

Zgodovina sprememb…

TESKAn ::

No, glede na to kolumno, bog ne daj, da bi ženski dal masažo srca. Ali pa Heimlichov manever. Po mnenju avtorice nimaš kaj šlatat, če je pa govor o otroku, pa ne smeš taknit niti, če se ti pred tabo duši in te roti za pomoč. Samo toliko, ko avtorica že posplošuje. Bom pa še jaz malo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Ziga Dolhar ::

BlueRunner: približno leto dni nazaj se je Dnevnik hudoval nad afero Čerani ("italijanski poslovnež sumljivega slovesa", tako nekako), saj je prvostopenjsko sodišče Dnevniku "prepovedalo poročanje o Čeraniju", "uvedlo cenzuro" ipd.

Sem poslal uredniku Dnevnika prijazen mejl in ga prosil za tožbo in sodbo. Oboje (in nato še drugostopenjsko odločbo po pritožbi) mi je hitro poslal, jaz pa sem nato občudoval relativno zelo dobro spisano in utemeljeno sodbo (in tudi tožbo, kar je sicer redkost).

Torej - me ima, da bi kolumnistko prosil za sken sodbe ;).
https://dolhar.si/

BlueRunner ::

Saj. Vse je možno in samo iz sodbe (predvsem njene obrazložitve) bi bilo odgovorjeno na moja in tudi vsa ostala vprašanja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Osmocom-TETRA (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15042689 (4088) hipertija
»

Avstrijsko sodišče obsodilo ponudnika izstopne točke Tor (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
6317533 (13788) ulemek
»

Miljonar povozil 2 pešca in se izognil 10 letni ječi z izvensodno poravnavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
639841 (7492) Tear_DR0P
»

Umor, ki ga ni bilo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10110354 (7862) borchi
»

Slovenec zaradi e-maila Bushu obsojen na 4 mesece zapora????? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
946886 (5201) undefined

Več podobnih tem