» »

dvig hrane - uničenje kitajske industrije

dvig hrane - uničenje kitajske industrije

Ramon dekers ::

Naj mi moderator prestavi temo če je v napačnem oddelku.

Skratka zanima me ali lahko dvig hrane posledično vpliva na Kitajsko gospodarstvo.
V mislih imam predvsem to, da bi se hrana dvignila v nebo tehnični izdelki pa bi bili zelo zelo poceni, ampak jih zaradi drage hrane ne bi nihče kupoval.

Bi ta pojav lahko uničil ali vsaj omejil Kitajsko gospodarstvo.

gslo ::

kitajska bi zgradila miljardo fabrik za futr in bi bli samozadostni. :)

guest #44 ::

Kitajska je komot samozadostna. Surovine ima, delovno silo tudi, vodstvo pa je sposobno izvesti take ukrepe if needed be.

Pyr0Beast ::

Kitajska nima nekih hudih surovin razen premoga in delovne sile.

Imajo pa velik gobec, ki rad požre vse kar pride vanj in naredi drug izdelek.

Če gre hrana gor - kitajci problema ne bodo imeli. Standard je dovolj visok da si to lahko privoščijo.

Mi .. hmm.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

c3p0 ::

Naj kar "dvigujejo" hrano. Se bo pač pojavilo več domačih vrtičkov in hlevov, kmetij. Saj to ni nafta. Ponudba in povpraševanje.

Če ceno nečesa visoko dvigneš, doma pa tega ni nek problem pridelat, se bo to več ljudem splačalo, ali pa bodo v to prisiljeni, in spet nastopi konkurenca. Procesirana hrana itak ni zdrava.

Thomas ::

Če ceno nečesa visoko dvigneš, doma pa tega ni nek problem pridelat, se bo to več ljudem splačalo, ali pa bodo v to prisiljeni,


Se strinjam. Samo ti moram žal povedat, takorekoč iz prve roke, da kurčevi urbanisti/inšpektorji so ravno zdaj na pohodu proti vrtičkarjem. Proletarci/upokojenci, ki najamejo košček zemlje za recimo 50 evrov, da pridelajo za 500 evrov zelenjave, so ta trenutek pod udarom birokratov.

Banda birokratska!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

para! ::

Ramon dekers je izjavil:

Bi ta pojav lahko uničil ali vsaj omejil Kitajsko gospodarstvo.


Zakaj bi hotel omejiti ali uničiti kitajsko gospodarstvo?

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

Aston_11 ::

Kaj pomeni sploh dvig hrane? Dvigalo, pa jo dvigneš na ladjo v kontejnerju?

gruntfürmich ::

Aston_11 je izjavil:

Kaj pomeni sploh dvig hrane? Dvigalo, pa jo dvigneš na ladjo v kontejnerju?

morda je mislil na dvig hostije pri nekem primitivnem obredu v cerkvi.:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Ramon dekers ::

gruntfürmich je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Kaj pomeni sploh dvig hrane? Dvigalo, pa jo dvigneš na ladjo v kontejnerju?

morda je mislil na dvig hostije pri nekem primitivnem obredu v cerkvi.:D




kakšna butasta vprašanja so to, pozabil sem dodati CENE hrane, vendar to res ni mogoče sklepati iz mojega posta, oziroma moraš biti dobesedno omejen da NE sklepaš na kaj sem mislil.

para! je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

Bi ta pojav lahko uničil ali vsaj omejil Kitajsko gospodarstvo.


Zakaj bi hotel omejiti ali uničiti kitajsko gospodarstvo?

lp



zato ker samo tam še gospodarstvo cveti ostalo crkuje, oziroma je izvoz surovin

Zgodovina sprememb…

para! ::

Pa to sprašuješ, ker te zanima teoretično, al se ti dvig cene hrane z namenom škodovanja kitajskemu gospodarstvu, dejansko ne zdi retardiran predlog ? :>

lp
Death before dishonor!

Ramon dekers ::

para! je izjavil:

Pa to sprašuješ, ker te zanima teoretično, al se ti dvig cene hrane z namenom škodovanja kitajskemu gospodarstvu, dejansko ne zdi retardiran predlog ? :>

lp



res vas ne razumem, ali ste nekateri dobesedno blesavi ali pač dejansko sprejemete/prejemate samo tisto na 24 kur?! wtf.
Kako pa je Zda zapufala določene afriške države in jih dobesedno prisilila v izvoz surovin skoraj zastonj oziroma je to naredil IMF? Teoretično bi bilo možno, če bi se cena hrani, dvignila, poudarjam CENA, bi potem cena na ostalih dobrinah izgubila svojo vrednost ( npr. tehnični izdelki).

gruntfürmich ::

Ramon dekers je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Kaj pomeni sploh dvig hrane? Dvigalo, pa jo dvigneš na ladjo v kontejnerju?

morda je mislil na dvig hostije pri nekem primitivnem obredu v cerkvi.:D



zato ker samo tam še gospodarstvo cveti ostalo crkuje, oziroma je izvoz surovin


tisto z dvigom je bil hec. štekaš?:D

to glede tvojega pogleda ker tam gospodarstvo cveti, drugod pa crkuje pa JE ritardiran slovenski FOVŠLJIVI pogled na svet v stilu 24h...;(
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Thomas ::

to glede tvojega pogleda ker tam gospodarstvo cveti, drugod pa crkuje pa JE ritardiran slovenski FOVŠLJIVI pogled na svet v stilu 24h...


Pretty much so. Pa ideja, da zdej bodo pa zlobni zahodni imperialisti zlakotili Kitajce, kakor so baje Kongonžane - tudi. Takšni namigi so primerni našim televizijam. Tudi RTVSLO, posebej ko privlečejo Gustlna, da razklada in naklada. Al pa Jožeta M.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kuglvinkl ::

Thomas je izjavil:

Če ceno nečesa visoko dvigneš, doma pa tega ni nek problem pridelat, se bo to več ljudem splačalo, ali pa bodo v to prisiljeni,


Se strinjam. Samo ti moram žal povedat, takorekoč iz prve roke, da kurčevi urbanisti/inšpektorji so ravno zdaj na pohodu proti vrtičkarjem. Proletarci/upokojenci, ki najamejo košček zemlje za recimo 50 evrov, da pridelajo za 500 evrov zelenjave, so ta trenutek pod udarom birokratov.

Banda birokratska!


Sem bil čist fasciniran nad britansko propagando med WW2, ki je zaradi čitnih razlogov zelo forsirala pridelavo na backyardu. Učinki so bili izjemni, + hrana je bila mnogo bolj zdrava.

Tko da tut men gre to zlo zlo na živce. Pa naj zakon popravjo v kontra smer, da si bo folk lahko pridelal sam hrano.

guest #44 ::

Velikemu vodji ni v interesu, da dobi konkurenco...hence zakoni proti lastnemu pridelovanju in samozadostnosti oz prodoru na trg ob dobri letini.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitajska vlaga 40 milijard evrov v lastno polprevodniško industrijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6222441 (19188) joze67
»

vsakdanje podražitve (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10919656 (17183) dexterboy
»

Bančništvo že v osnovi nepošteno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7417171 (13469) Iatromantis
»

7 miljardna zemeljska populacija, predvideno 31. oktober 2011 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5111668 (10504) energetik
»

Kitajska kupuje milijarde evropskega dolga (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7814484 (12305) RockyS

Več podobnih tem