» »

Telemach & p2p - zapiranje portov s strani ISPja?

Telemach & p2p - zapiranje portov s strani ISPja?

ali3n ::

Kolega ima kabelski internet. Ker ima težave pri uporabi p2p programov (Mula, WinMX) se sprašuje zakaj... baje Telemach namerno zapira privzete porte: TCP 4661 in 4662 ter 4665 UDP (Mula) oz. TCO 6699 in UDP 6257 (WinMX default).
Je možno kako preveriti (npr. pinganje kolegovega IPja) če so porti res zaprti oz. ali kdo ve iz prve roke, če trditev da Telemach zapira porte drži?

Dobrodošla tudi alternativna rešitev.

PS: kolega nima firewalla, routerja.....
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."
  • spremenil: ali3n ()

Gandalfar ::

ja sej lahk nastavs da poslusa recmo na portu 80 ..

Sumo ::

Hvala bogu da je tako! Telesmehov link v tujino namrec ni kaj prevec prostoren in bi tezko prenesel take pritiske.

footprint ::

Takoj zamenjat providerja. Jaz sem že raj brez interneta kot pa da plačujem za neko bedo. Vsak sam ve zakaj rabi računalnik. Če bo šlo tako naprej vam povem, da bomo kmalu nekateri imeli satelitski internet, ki bo omogočal pravo okno v svet in ne sito kot to očitno delajo nekateri pri nas.

God damn it

San ::

Za mulo ne morem pomagat, ker je ne uporabljam, za WinMx, pa ti lahko svetujem sledeče -->

Porte, ki si jih napisal dodaj samo 1 spredaj - 16699 in 16257 - , če ima WinXp mora nujno odklopiti Firewall, ki je že vgrajen in naj namesti drugega. Nujno. Pa bo letel kot se spodobi.

Gandalfar: Nimam pojma o čem govoriš, mene samo zanima, če jih res zapirajo. Dokazi in ne neke kvake. Lahko to preveriš če imaš znanje?

Če je kdo tam zunaj in nas gleda in ve odgovor, ki je kredibilen - ALI RES ZAPIRAJO PIPE?

Če jih bodo res zapiral, sem drugi teden že pri drugih ponudnikih. Da jim je***in tako je suntrace obležal na tleh v spastičnem krču

Gandalfar ::

lahk probamo .. suntrace .. klikn me na ircu gDreamin @ ircnet kanal #slo-tech pa bova preizkusila.

San ::

Sori ne znam ircat, dej probi s kolegom prosim. Tole je že prevečkrat priplavalo na površje in me res zanima, kaj je na tem.

dexter_II ::

ma zadnje cajte je telemach poraz,jest sem dal ze modem nazaj v racunalnik (ko rabim,pa telemach ne dela,jeb...)

dela recimo 1uro poj pa izpad,pa res ne ves kdaj bo nazaj,vcasih 1/2ure vcasih 3 ure, zdej se to dogaja non stop-noro;(

ko bi vsaj 80-tka delala normalno,da lahko srfam pa majl berem,za dl mi pa itak zavisi,ke itak nic ne dela (se dobro da ma kolega adsl)

kako je zdej z arnesom-a so kaj odlocili za dl ali je bil samo to kak nateg,kajti v ponedeljek klicem takoj da presaltam na arnes (ce bo omejitev naj bo vsaj pametna,da lahko vsaj brskam z ie)

Gandalfar ::

SunTrace: snames dol: http://mirc.telemach.net/mirc603.exe

tale programcek. Pozenes in namestis. Potem neki vneses kot osnovne podakte pa das connect to irc server. Zadeva se ti bo kar nekam povezala. Nato spodi v okencek napises:

/server irc.link.si


zadeva se ti povezala v ircnet. Nato napises

/join #slo-tech

in prisel bos na nas kanal. Nakar bos videl, da je na desni strani cisto prvi uporabnik bil @gDreamin dvakrat kliknes tja gor in mi nekaj potem napises v tistem novem okencku.

Tiger ::

Tisti, ki mislijo, da je satelitski link tako dober naj se raje zresnijo, najemnine satelitov so izredno drage, odviznost (ping) preko satelitov je slaba itd...

Hux ::

ADSL je edina resitev :D

Gandalfar ::

Sun: dej objav tvoj ip .. oz ce se bojis mi ga posl na mail pa ugasn vse firewalle pa bomo pogledal ce si kej blokiran

dexter_II ::

lahko pa sprobas ce donkey dela s tem linkom (ce to sploh kaj pove)

donkey port test

verjetno pingajo ip:port in ce spusti telemach skoz bi moralo delat (al kok?)

men vcasih pinga ampak ie pa noce refreshat strani :\

batulj ::

Sun: Odklopi FireWall v WinXP-jih? Kje naj bi se to naredilo? Da imajo XP-ji Firewall, žal še nisem slišal!

Gandalfar ::

San ::

Gandalfar, žal nisem bil prisoten.
Lej, moja mašina je bolj ženske narave in moram z njo zelo nežno ravnati, tako da bi raje ne inštaliral mirc gor - že sedaj je kar nestabilna. Za IP pa ni problema. Če ti kaj pomaga in če ti lahko kako jaz pomagam, da se končno razreši če je to res, potem mi samo napiši, kaj potrebuješ.

ali3n ::

...no, dotični kolega s problemom se je le prijavil na SloTech. Batulj - welcome!:D
Upam da se bo našla kaka pametna rešitev.
SunTrace in Gandalfar - zgleda da vesta kaj delata - poročajta o rezultatih.
Batulj - sodeluj!!!!

Pa še eno "retorično vprašanje": če se v vajinem poizkusu izkaže, da so porti res blokirani s strani ISPja - lahko govorimo o cenzuriranju interneta (omejevanje svobode, ipd.?? Sem mislil, da samo kitajcem cenzurirajo internet...;(
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

San ::

Gandalfar: Dal sem si gor mirc, pa te trenutno ni, ali pa jaz ne znam z njim delat. Upam, da tvoja ponudba še velja.

borchi ::

ali3n: to dela več ISPjev, tut v nemčiji, angliji,....
l'jga

Gandalfar ::

ce pravi mediji napisejo pravi prispevek .. se vse zna obrnt. Drgace pa mocno dvomim, da telemach zapira porte. Veliko bolj verjetno je da imaste vi narobe skonfigurirane firewalle ali od XPjev ali pa kaksne druge in da ni telemach kriv. Zaenkrat kolikor vem ima samo arnes dolocene porte zaprte.

bomo se preverili..

ali3n ::

Gandalfar sej ne trdim da Telemach to počne. Rad bi samo pomagal kolegu (Batulj) in me je zanimalo če kdo to ve oz. če se to da kako preverit. Normalno, da je možno, da so krive nastavitve na računalniku... (celo velika verjetnost je da so>:D )
Če je možno (očitno je) to preverit, vaju s SunTrace-om prosim da probata zadevi prit do dna, jaz bom pa Batulja opomnil na tele poste - magar da preveriš še njegov IP.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Gandalfar ::

rabu en program k bi ga pognal nekdo pa bi poslusu na vseh portih na drugi strani pa bi se probu povezat na vse porte pa bi pol gledu ce z kerim ne pridm skoz .. ga bomo ze nasl

ali3n ::

a ne bi blo bolj enostavno prevert samo "dotične" porte?
Npr. na "sumljivem IPju" se nardi FTP, in se mu določa "dotične" porte (npr. 6699), pol bi se pa probal konektat na ta FTP...;
Je kaka razlika med TCP in UDP, al velja, da port je port, neglede kak protokol laufa skoz njega?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

San ::

Bi zdej probala Gandalfar?

krneki ::

Tko kot je že en napisal, da vsi tisti ki hočte videti če imate zaprte porte pejte na, recimo, Edonkey connection test in vpišite kateri port bi radi pogledali če kakšen servis posluša na tem portu, če je dostop ali pa če je dostop do porta onemogočen pri vas (v vseh treh primerih javi drugače).

San ::

In če dobim tak odgovor? - > error/resest on ip

krneki ::

Pomen da je port dostopen samo ni nobenga servisa ki posluša na tem portu. Če bi bil recimo edonkey na tem portu bi ti vrnu success bla bla...port na edonkiju si itak lah naštimaš na karkol hočeš tko da tud če bi kdorkol zapru port 4662 greš lepo v konzolo in upišeš "port 54354" pa ti dela na portu 54354.

San ::

Torej so govorice o zapiranju portov neresnične? Krasno. Hvala krneki.

borchi ::

ne vem zakaj bi se komercialni ponudnik odloču ža port blocking. rajš se odločijo za port throttling - vse porte maš odprte, sam prenos je pa ušiv in si pač ljudje rečejo, eh, ta eDonkey/Kazaa/.... je sranje, sj ja ne gre nikamor.

za kak arnes je jasno, da lahko reče, pobi, tu so resne zadeve, nema kazaa!
l'jga

dexter_II ::

zakaj bi zapiral ce loh throtlas promet,to pa lahko telemach da pocne
ali arnes tud to dela?

al ni pri donkey-u tko da lahko nastimas port # sam,tko da ti isp-i ne morejo omejevat.Server, na kateega se conectas pa razume druge porte.:\

zzzz ::

A kdo ve, kako je s tem zapiranjem oz. throtlanjem portov pri KKS-u? Saj ne rečem. da kks to dela, vendar zdaj ko sem slišal, da je to možno, sem pomislil na to, kajti edonkey in mule mi delata nenormalno počasi (pred kakšnimi 3 meseci še je ve letelo na ful, zdaj pa nikam).

Vanich ::

Ja, pizda, mene tud zanima , če je kle gdo z Jesenic na Homerci (Telesat), ker men razen Imesha ne dela nobena stvar. Ne Donkey, ne Mule, ne MX, ne nč. Vse laufa po 1 kb/s. A je možno, da so zjebal porte ?

Polde ::

ADSL fantje to je prava stvar, drgač si pa port naštimaš na 80 in stvar dela čist lepo imam FW, pa skoraj vse porte zaprte, tko da sem dal na omenjeni port.

lp
Ni da ni!!!

Soprano ::

Pri KKS mi EDonkey dela kot se spodobi (60 KB/s). Kazaa prav tako. Uporabljam pa default porte (nisem izbral drugih). Kazaa 2 pa je itak v k* .. Al pa mogoče samo premalo sheram? =)

Soprano


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[P2P]eMule , eDonkey, Overnet, DC++ & co. (strani: 1 2 3 469 70 71 72 )

Oddelek: Omrežja in internet
3558422429 (5713) Freakylion
»

ARNES blokira porte?

Oddelek: Omrežja in internet
282162 (1609) G2
»

KKS, Arnes - a vas kej zeza v mozek?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
996121 (4353) Soprano
»

Router AT-AR220E in delovanje P2P programov.?

Oddelek: Omrežja in internet
232573 (2257) Narcos Satanicos
»

Kako bi lahko downloadav?

Oddelek: Omrežja in internet
151664 (1100) Paramedic

Več podobnih tem