» »

ARNES blokira porte?

ARNES blokira porte?

Klampfer ::

Zadnje čase opažam, da p2p programi ne grejo nikamor več. Z raznimi online scanerji, sem poskeniral svoje porte. Rezultat: vse ZAPRTO.

A je možno da ARNES spet zapira? Kako lahko še sam pr sebi preverim odprtost oz. zaprtost portov?
Bogomir

HardwareMaster ::

Nja, kaj pa mislis vlect dol z P2P omrezij? Drgac pa niso zazeljeni P2Pji ja, preberi pravila foruma!

Klampfer ::

Zakaj pa potem ta forum opisuje programe kot so eMule, Bittorent, Kazaa...? Če ne poznaš odgovora, raje ne packaj po forumu.
Bogomir

Slowenc ::

Arnes je akademska organizacija. Kam bi pa prišli, če bi vsi ki so na arnesu vlekli dol s p2p progiji? Saj ni čudo da je potem vse zabasano in jamrajo o prezasedenosti. Za tisti denar, ki ga plačuješ preko kabla si lahko vesel da maš sploh net. Drugače pa Arnes ni edini z blokiranimi porti...

Še dobro da si siol ni omislil česa podobnega. Kdo bi pa potem rožice sadil.>:D
Skiny gate.

Gandalfar ::

djPizzicato: ti imas racunalnik na katerem ti nic ne laufa. In potem se skeniras preko interneta in stvari ugotavljajo, da pac nobenega streznika ne laufas in da se ne more nikamor povezat. Nakar je kr naenkrat ARNES kriv, ker ti blokira kao vse ceprav nima ti na racunalniku nobenega porta odprtega?

AngelOfDeath ::

Gandalfar

Tako je v 80% primerov ;)

DSmidgy ::

Glede akademskosti Arnesa: na našem faxu po prometu vodi Kazaa na drugem je pa eDonkey (ne vem kolko so stari podatki, vendar ne preveč).

Gandalfar ::

Angel: mja.. vsaj kaksn port nej odpre preden tezi, da mu jih ISP blokira :>

bastadu ::

LOL:D

Klampfer ::

Gandalfar, lepo te prosim, ne klati takšnih neumnosti in se ne delaj preveč pametnega. Ko sem jaz veselo udrihal po radirkah, si ti verjetno bil še v očetovih jajcih.

Raje podaj kakšno bolj pametno mnenje. Bodi prepričan, da imam sam vse porte odprte in glede na to da si tako pameten, bi lahko vedel, da ARNES včasih tudi zapira določene porte.

Sicer pa mi je že žal, da sem sploh kaj napisal, ker vidim da ste tukaj eni preveč pametni za tako enostavna vprašanja. Ni čudno da ste eni že tako dolgo na faksu....8-O

Zbogom.
Bogomir

BigWhale ::

> Gandalfar, lepo te prosim, ne klati takšnih neumnosti in se
> ne delaj preveč pametnega. Ko sem jaz veselo udrihal po
> radirkah, si ti verjetno bil še v očetovih jajcih.

Ce si toliko star, potem pa sploh nevem kaj delas na Arnes omrezju... precej prestar zanj! Ce si pa eden izmet tistih 'odraslih', ki so upraviceni do uporabe Arnes omrezja, bi moral biti mladini za vzgled!

Sram te bilo!

Koliko casa je pa kdo na faxu je pa irrelevant...

Gandalfar ::

djPizzicato: katere porte pa imas potem odprte? Vem, da arnes blokira določene porte ampak ti si rekel, da si pač kr en online scanner pognal in čakal, da se ti povezuje na random porte na rač...

Klampfer ::

Bigwhale: Res je. Sem eden tistih odraslih, ki so upravičeni do ARNESa. Zakaj uporabljam P2P? Mogoče, da kak shareware snamem ali pa mogoče, da širši množici ponudim moje lastne stvaritve...

Faks pa kr čimprej naredit.... nič čakat :) .


Gandalfar: Poskeniral sem z online skenerji (BlackCode, Sygate,...) in mi je na tistih ki so bili testirani pisalo CLOSED. Potem sem poizkusil še z port testerom na strani e-donkey. Poizkusil sem z raznimi (4xxx - 5xxx). Vse je bilo zaprto....
Bogomir

Gandalfar ::

djPizzicato: a pa so ti te port testerji ze kdaj delal?

A ce gres v cmd.exe in napises

telnet localhost port

se ti pa poveze?

Klampfer ::

Gandalfar:

Sem poizkusil porte: 4662,4669,4672, 6881,6999,6888,....

Zmeraj napiše: Could not open connection to the host: Connect failed.
Bogomir

CaqKa ::

in takrat ko si to probal si imel upam da emule in bittorrent izklopljeno?
aja. pa če pričakuješ pomoč potem se ne obnašaj tak arogantno. kdo ti bo pa pomagal če boš se tak obnašal?

Gandalfar ::

djPizzicato: torej imas lokalne porte zaprte in arnes nima pri tem nic?

Slowenc ::

djPizzicato: Če praviš da si toliko starejši od nas in da si prava brihta, zakaj pozem sploh sprašuješ take neumnosti, to bi ti moral že vse vedeti, kaj ne? In potem bi mi tebe spraševali.

Pa si mogoče poskusil najti v imeniku Arnesovo telefonsko in nato bi poklical in vprašal ali ti oni zapirajo porte, ali pa si ti nesposoben in jih ne znaš odpret? Imaš mogoče kakšen router (to je ena taka mala škatla , ki ima 5 ali več lukenj na eni strani)?
Skiny gate.

bastadu ::

Tukaj imam tudi Arnes, pa nimam nobenih portov zaprtih...:\

Klampfer ::

Arogantno? Kdo pa je prvi začel žalit (beri post-e od začetka)?

Sej pravim da mi je žal, da sem sploh prosil za mnenje.

Ne, Slowenc, nimam routerja (pismo, si ti en bedak). Vprašanje pa je bilo bolj v smislu: Ali si ARNES lahko privošči to, da uporabnikom zapira porte?

Gandalfar: Niti Bittorent niti eMule mi ne teče v ozadju. Danes sem poizkusil (čisto naključno) še port 5000. Ta port pa je odprt. Vse ostale, ki sem jih sprobal pa ne.

Sem že kontaktiral ARNES in so me vprašali (email), kateri porti bi naj bili zaprti. Danes sem jim jih nekaj napisal in me prav zanima kaj bodo odgovorili.
Bogomir

Gandalfar ::

djPizzicato:

telnet localhost 5000

ti ga pokaze kot odprtega...

ce gres pa na remote kisto in napises: telnet ip 5000 ti ga pa pokaze kot zaprtega?

hruske ::

djPizzicato, nekaj ti mora lavfat, da se lahko nekaj nate poveze.

odpri cmd.exe in napisi to notr.

C:\> netstat -an |find /i "listening"

Tiste, ki ti jih izpiše, imaš odprte. Ostali so mrtvi.


5000 port je pa Microsoft UPnP.

In pa... pač ti je nekdo nekoliko ugrabil temo in še ostale zavedel na slabo pot, to še ne pomeni, da smo vsi tukaj taki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

Klampfer ::

Uuuu... končno en dober KONKRETEN nasvet od prijaznega uporabika. Bom doma poizkusil.

mk-klavz, že vnaprej se ti iskreno zahvaljujem.
Bogomir

hruske ::

Aja, kako naj pa ugotobiš, če arnes blokira kak port?

Poiščeš nek server, ki lavfa na nekem točno določenem portu in se poskušaš nanj povezat. Če želiš pogledat za port 110 na 193.2.1.66:
v enem cmd:
> telnet 193.2.1.66 110
v drugem
> netstat -an | find "110"

če ti izpiše SYN_SENT in ne ESTABLISHED, potem je port po vsej verjetnosti blokiran.

Gandalfar ::

djPizzicato: pa ze parkrat sem te vprasu, ce imas lokalne porte odprte pa se nisi odgovoril...

bradek ::

Sploh nevem kaj se ukvarjate s takimi ljudmi, ki so (ocitno) prepotentni in nimajo osnovnega znanja o TCPju in mrezah ter kvasijo neumnosti kako je ARNES, katerega uporaba po njegovem je sama po sebi logicna, slab internet provider. Sicer pa ce bi si prebral ARNESova pravila bi videl da je vsakrsna drugacna uporaba kot pa v izobrazevalne namene krsenje pravil. Vendar zato ker so dobrega srca ne zapirajo. Lahko pa bi. In to upraviceno, ker jih placujemo vsi davkoplacevalci zato, da potem taki kot si ti, zlorabljate omrezje in delate stroske.

O portih si pa najprej preberi kak "How TCP works and why am I beeing such ignorant?" vodic in sele potem ti bo morda jasno da kvasis neumnosti, medtem ko ti ostali lepo poskusajo pomagat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bradek ()

CaqKa ::

po mojih zadnjih izkušnjah Je arnes še najmanj taki da bi zapiral porte.
aroganten si tukaj ti.
meni si nasedel:

in takrat ko si to probal si imel upam da emule in bittorrent izklopljeno?


če hočeš bilokaj sprobavat moreš kot je že mk-klavz napisal svoj port odpret kar pomeni da moreš nek program zalaufat ki bo port odprl. torej moreš emule imet vklopljen če hočeš testirat.
to kar si ti mk-klavz napisal pa mislim da drži za testiranje če je odprt port na drugi strani.. on pa sedaj sprašuje potem če je za njegov incoming promet port zaprt.

najlažje boš to potestiral tak da boš zalaufal emule.
greš na preferences, greš na web interface, v general obkljukaš "enable" ter spodaj spremeniš port na tistega ki sumiš da ne dela.
nato greš od zunaj (torej iz omrežja, ne tvojega lokalnega ampak prav iz zunanjega) probat če ti dela http na naslovu kot si ga podal. torej stran na .
će se stran odpre potem je port odprt sicer pa imaš nekje na povezavi napaka, kar pa pomeni da je lahko tudi port zaprt. ni pa nujno.. lahko imaš kaj drugega vmes kar ti zmrda povezavo.

OmegaBlue ::

Joj človek poslušaj. Če na tvoji mašini ne laufa noben program, ki bi uporabljau določen port bo ta port enostavno zaprt, 5000 ti javi da je odprt ker ga uporablja uPnP, ki je defoult windows XP servis. Nevem kaj se pritožuješ, če bi rad da imaš odprtih vseh 65535 portov vso srečo. Ko hočeš preveriti ali arnes blokira porte tvojega priljubljenega p2p programčka, ga prižigi pusti da se poveže in potem testiraj.

Malo se umiri in potem pametuj po forumu.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

G2 ::

jst se ne bom vmesal v debato o portih, lahko recem le da arnes ne blokira portov, ker ravno zdajle vlečem z BT-ja, zenem server in dostopam do dveh ftpjev


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATI Radeon 9800 PRo 128 MB

Oddelek: Strojna oprema
5796 (656) Caligula
»

tišina od napajalnika

Oddelek: Kaj kupiti
131335 (1050) boris322000
»

Nov članek: RAID doma

Oddelek: Novice / Nova vsebina
142050 (2050) morphling1
»

Twilight zone

Oddelek: Navijanje
6875 (707) matic
»

KAZAA

Oddelek: Programska oprema
91391 (953) Jackass

Več podobnih tem