» »

Zakaj žabarji mislijo/mislite da je Ljubljana središče sveta!

Zakaj žabarji mislijo/mislite da je Ljubljana središče sveta!

Gladi ::

Jezni hribovci se spet pritožujejo.8-)

valvoline1 ::

Središče sveta lih ne,ampak LJ je gnezdo 90% državnih parazitov in lenuhov zaposlenih v javnem sektorju. Enako velja za državne monopoliste SŽ,TVSLO,HSE....
Centralizacija pač v polnem zamahu.
V LJ je verjetno statistično vsak drugi zaposlen prisesan na državnih jošk.

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

Gladi je izjavil:

Jezni hribovci se spet pritožujejo.8-)

Jezni? Pa sej ni nihče jezen.

Samo pravimo, da REALNO ste Ljubljančani bogi zaradi kvalitete življenja. Kaj sicer pametnega storite za izboljšanje tega je druga stvar, ampak roko na srce, gode se vam ravno ne. V bistvu vas rešuje "centralizacija". Če tole sklenslajo in ukinejo proračunske bonitete "mestne občine" ste v zelo kratkem času mrzli - padete na raven kakšnih Jesenic, ipd.

P.S.: Sem pa ravno prav "hribovca", da se mi ni bati poplav, sem na potresno varnem območju, imam veliko parcelo in hiter dostop do avtoceste. Glih zato nisem jezen. :)

P.P.S.: Edino alternativni ponudniki interenta se nas izogibajo. Ampak je vsaj Telekom sedaj omogočil 10/1 internet preko bakra. Tako da...
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

valvoline1 ::

Keyser Soze je izjavil:

Gladi je izjavil:

Jezni hribovci se spet pritožujejo.8-)

Jezni? Pa sej ni nihče jezen.

Samo pravimo, da REALNO ste Ljubljančani bogi zaradi kvalitete življenja. Kaj sicer pametnega storite za izboljšanje tega je druga stvar, ampak roko na srce, gode se vam ravno ne. V bistvu vas rešuje "centralizacija". Če tole sklenslajo in ukinejo proračunske bonitete "mestne občine" ste v zelo kratkem času mrzli - padete na raven kakšnih Jesenic, ipd.

P.S.: Sem pa ravno prav "hribovca", da se mi ni bati poplav, sem na potresno varnem območju, imam veliko parcelo in hiter dostop do avtoceste. Glih zato nisem jezen. :)

P.P.S.: Edino alternativni ponudniki interenta se nas izogibajo. Ampak je vsaj Telekom sedaj omogočil 10/1 internet preko bakra. Tako da...

Definiraj kvaliteto življenja.Mestno življenje je vsepovsod podobno,vaško življenje tut.
Vsaka varijanta ma svojih prednosti in slabosti. Kakor za koga.

Gladi ::

Keyser Soze je izjavil:

Gladi je izjavil:

Jezni hribovci se spet pritožujejo.8-)

Jezni? Pa sej ni nihče jezen.

Samo pravimo, da REALNO ste Ljubljančani bogi zaradi kvalitete življenja. Kaj sicer pametnega storite za izboljšanje tega je druga stvar, ampak roko na srce, gode se vam ravno ne. V bistvu vas rešuje "centralizacija". Če tole sklenslajo in ukinejo proračunske bonitete "mestne občine" ste v zelo kratkem času mrzli - padete na raven kakšnih Jesenic, ipd.

P.S.: Sem pa ravno prav "hribovca", da se mi ni bati poplav, sem na potresno varnem območju, imam veliko parcelo in hiter dostop do avtoceste. Glih zato nisem jezen. :)

P.P.S.: Edino alternativni ponudniki interenta se nas izogibajo. Ampak je vsaj Telekom sedaj omogočil 10/1 internet preko bakra. Tako da...

Seveda ste jezni in zafrustrirani, kurc*te čez promet ter zastoje, ki jih v največji meri sami povzročate. In bol najdeš take kmete, ki predlagajo vsesplošno "bicikliranje". Pa neljubljančani uporabljajte javni prevoz( ja vlak ter avtobusi peljejo že v vsake rovte) in boste sami prispevali h boljšem razvoju. Namesto tega se pa večina rovtarjev mora peljati z novim Golfom, avtobusi se pa prazni furajo v Ljubljano iz okoliških krajev( ne upoštevamo šolarje).

Kakovost življenja?Meni se zdi življenje precej boljše kot nekje bogu za hrbtom, kjer si noge grejejo še v kravjih iztrebkih. No, priznam, zrak imate pa res boljši. Imam pa trimčkanje, naravo, bajerje, 15 minut peš stran in se lahko prosto naužiješ narave, če ima kdo že tako potrebo po tem. Seveda je pa optika tu že stalnica 5. let....

No sej vas nekako razumem...

ahac ::

Centralizacija pač v polnem zamahu.

Centralizacijo ima Francija.
Slovenija je pa enostavno premajhna za več kot 1 center (že ta je preveč vaški in zahojen).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Matako ::

Če že je "centralizma" premalo - ne mislim, da bi moralo biti vse v LJ, ampak bolj to, da bi morala imeti Slovenija malo bolj skoncentrirana VSA mesta in kraje. Enostavno ne veš več kje se konča mesto in začne neka čudna razdobljena psevdo dežela z zgradbami po čisto vsaki jebeni kotanji in hribu. Smo kar dobro zasrali našo deželo s tovrstno gradnjo - sumim da delno tudi zaradi tega privoščljivega "jebeš centralizacijo" odnosa, kjer vsak rine na svojo zaplato zemlje.

Samo teorija.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

hamax ::

3. Zakaj bi pustil hišo, ki ima nekajkrat večjo površino kot tisto obupno tesno stanovanje v ljubljani mi ni ravno jasno. Eni imamo raje svoj prostor a veš.

Sej si lahko kupis hiso v Ljubljni.
Aja, je predrago.

valvoline1 ::

ahac je izjavil:

Centralizacija pač v polnem zamahu.

Centralizacijo ima Francija.
Slovenija je pa enostavno premajhna za več kot 1 center (že ta je preveč vaški in zahojen).

Ja normalno,ampak bi lahka državne inštitucije,urade,agencije,sedeže državnih podjetij razpršil po celotni Sloveniji,da še ostale regije kasirajo državn keš. Npr TVSLO in 4000 tam zaposlenih bi jaz nemudoma preselil na Prekmurskem,v MS ali Lendavo,tole bi bila prava ekonomska bomba za obubožano pomurje. Enako velja za SV. Sedež SV bi lahka preselil v MB,itak je največ profi vojakov prav z štajerskega konca,pa se vsak dan po nepotrebnem furajo v LJ na šiht. ITN.

m0LN4r ::

@hamax

Če ti je v lj tak vse predrago, zakaj ne greš ti na podeželje? A si preveč gospod zato?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hamax ::

Če ti je v lj tak vse predrago, zakaj ne greš ti na podeželje? A si preveč gospod zato?

Sej mi ni. Jaz z veseljem zrtvujem veliko hiso in lepo naravo, zato da se mi ni treba dalec voziti do faksa, sluzbe ali trgovine.

Matev ::

ko stopiš ven iz pajzla. Spet non stop hrup, usran zrak, boh ne daj da pada dež, ker je bolj svinjsko kot najhujši hlev na kmetih, polno golobjega dreka, sem pa tja kup kozlanja, s skropucali pokracani zidovi, zelo redke zelenice, kjer je izredno velika šansa da nabašeš na iztrebek "domačih živali" (verjetno večja, kot če se s prevezo čez oči sprehajaš po kravjem pašniku), ipd., kar jih še bolj približa "Strojan stilu".


a ti to za svoje bivališče govoriš

Tear_DR0P ::

Maribor je vedno strašno užaljen, ker ima Ljubljana očitno geografsko prednost

kakšno prednost točno? maribor je geografsko le malo na slabšem kot murska sobota, iz katere je 200km do 5 evropskih prestolnic (Dunaj, Bratislava, Budimpešta, Zagreb in Ljubljana) in če ti ljudje ne znajo sami potegniti koristi iz svoje jebeno dobre geografske pozicije, to ni problem ljubljane.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

m0LN4r ::

Ja mi je. Zaradi tega da imam pred vrati avtobusno postajo zivim v 33m2 stanovanju sredi betona. Do najblizjega travnika imam pol ure pes, za podezeljski zrak pa se moram usesti v avto.
Poleg tega je stanovanje stalo skoraj toliko kot hisa na podezelju.
Lahko zamenjava situacijo. Jaz ti pustim poloznice, najemnino in enosobno stanovanje, ti mi pa pustis svojo hiso in avto.
En mesec na zraku mi bo dobro del :)


Men se je zdelo, da se pritožuješ...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hamax ::

Samo izpostavil sem slabo stran tega, da imas vse pred nosom.

Keyser Soze ::

U, so se razkurčili. Najbrž Ljubljančani, ko so uvideli, da "hribovci" le nimajo tako zahojenega življenja.:D

Glede kvalitete življenja in definicije le tega se da potegnit zaključek iz mojih dveh postov. IMO je iz tam več kot jasno razvidno kaj smatram pod kvaliteto.

Kar se tiče gužvanja vozačev po Ljubljani. Imam garažno hišo. Kot praktično skoraj vsi ostali vozači ki jih poznam. Ali pa parkirajo na kakšne parkirišču in odpešačijo do službe. "Slepega" parkiranja se poslužujejo več ali manj domačini in "priložnostni obiskovalci" Ljubljane, ki upajo na prosto mesto in vedo, da če ga ne dobijo še vedno lahko uturijo avto nekam na X mesto, kjer je ponavadi frej. Da bom jaz osebno vsako jutro iskal parkirano mesto? Malo morgen, saj nisem Ljubljančan.

Kar se tiče ogrevanja pri "rovtarjih". Imamo pestro izbiro, od solarnih kolektorjev, toplotnih črpalk različnih tipov, biomase, plina, olja, ipd. Premog sploh ne vem če še kdo kuri. Ker kravji iztrebki nimajo ravno glih visoke toplotne vrednosti. Se vidi, da si iz Ljubljane in ne poznaš teh stvari.

Kar se tiče optike. Bi pa rekel, da nisi iz LJ, ker zelo salbo poznaš razmere. Namreč, pritožb Ljubljančanov nad pokritostjo z optiko oz. širokopasovnim internetom je kar veliko.

@Matev - dovolj je pogled skozi okno prav v tem trenutku. Opisal sem namreč današnjo pot v službo.

Vseeno pa razumem užaljenost in gnev. Ga občutim tud v živo, ko se pogovarjamo o nepremičninah. Mamo baje "rovtarji" tako nefer prednost ker mamo cenejše in večje parcele, ne pa reveži iz LJ, ki morajo napraskat "miljone" da lahko kupijo svoj "kurnik". Nam se pa vila postavi ko "keks", za drobiž. /rolls eyes/
OM, F, G!

imagodei ::

Tale tema je tri strani zlivanja gnojnice po enih in po drugih. A znate majčkeno dvignit kakovost razprave?

Preden se vržete v frantično tipkanje odgovora, razmislite sami pri sebi, ali bo cel kup derogativnih oznak in norčevanja (tako iz ene kot iz druge strani) prineslo kak napredek v temi, ali imate temo samo za izlivanje osebnih frustracij?

V slednjem primeru je verjetno bolj primerno, da se odpravite v gozd in na ves glas kričite, ali pa, da si plačate terapevta v anger-management tečaju. Če je edino, kar premorete, zmerjanje in sarkazem, bo temo bržkone treba orenk prepucati.
- Hoc est qui sumus -

valvoline1 ::

@keyser če se ne motim si ti tut med zaposlenimi v javnem sektorju z fajna mesečnim zneskom na trr. Z polno ritjo je lahko srat,še posebej če si državni parazit. Pa tu in tam mal povprašaj sosedov(če jih seveda maš) kakšna so njihova mnenja,še posebej tistih ki delajo za minimalc pa nimajo za avto in bencin.

Keyser Soze ::

valvoline1 je izjavil:

@keyser če se ne motim si ti tut med zaposlenimi v javnem sektorju z fajna mesečnim zneskom na trr. Z polno ritjo je lahko srat,še posebej če si državni parazit. Pa tu in tam mal povprašaj sosedov(če jih seveda maš) kakšna so njihova mnenja,še posebej tistih ki delajo za minimalc pa nimajo za avto in bencin.

Ma majo vsi kar OK plače. Kakšni še celo boljše kot jaz. Pa delajo manj zahtevno delo in imajo nižjo izobrazbo, v večini. Ko je treba kaj nardit pa tud do mene pridejo, če lahko mal poprakticiram "medsosedsko pomoč".

Tako da, me še noben ni pošinfal ker ve, da nisem ena obična gnida, ki samo nekaj govoriči o drugih dela pa čisto drugače.

P.S.: Je pa res nekaj osebkov, ki so bolj takšne sorte, da šinfajo okoli oz. so na socialni pomoči/brez plače. Samo ne vprašaj zakaj so brez službe.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

crazyLIKEme ::

boss-tech je izjavil:

Ja pa če se menita en celjan pa ljubljančan, pa je potem treba prit v lj?


Pride celjan v ljubljano, ker road-trip je pa neki najboljšega ever :D
http://crazyl1keme.deviantart.com/

valvoline1 ::

Keyser Soze je izjavil:

valvoline1 je izjavil:

@keyser če se ne motim si ti tut med zaposlenimi v javnem sektorju z fajna mesečnim zneskom na trr. Z polno ritjo je lahko srat,še posebej če si državni parazit. Pa tu in tam mal povprašaj sosedov(če jih seveda maš) kakšna so njihova mnenja,še posebej tistih ki delajo za minimalc pa nimajo za avto in bencin.

Ma majo vsi kar OK plače. Kakšni še celo boljše kot jaz. Pa delajo manj zahtevno delo in imajo nižjo izobrazbo, v večini. Ko je treba kaj nardit pa tud do mene pridejo, če lahko mal poprakticiram "medsosedsko pomoč".

Tako da, me še noben ni pošinfal ker ve, da nisem ena obična gnida, ki samo nekaj govoriči o drugih dela pa čisto drugače.

P.S.: Je pa res nekaj osebkov, ki so bolj takšne sorte, da šinfajo okoli oz. so na socialni pomoči/brez plače. Samo ne vprašaj zakaj so brez službe.


Aha. Tule pa na štajerkem pohorci(vsaj mlajših letnikov) čakajo na vsako priložnost da z hribe spokajo v MB.Hm le zakaj. Če je gor tko fajn zrak in to. Ti bom pa jaz povedal.Ker do prve štacune in šole majo po 5km,do prve ambulante 10km,do šihta 20km+ prevoza jim noben ne plača,porabijo skoraj vso plačo za bencin,o rally cestah tam pa raje ne bom govoril. Tako da daleč od tega kar nam ti tule pripoveduješ. Kot sem rekel bodi srečn da cuzaš državno plačo in ne nakladaj.

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

valvoline1 je izjavil:

Aha. Tule pa na štajerkem pohorci(vsaj mlajših letnikov) čakajo na vsako priložnost da z hribe spokajo v MB.Hm le zakaj. Če je gor tko fajn zrak in to. Ti bom pa jaz povedal.Ker do prve štacune in šole majo po 5km,do prve ambulante 10km,do šihta 20km+ prevoza jim noben ne plača,porabijo skoraj vso plačo za bencin,o rally cestah tam pa raje ne bom govoril. Tako da daleč od tega kar nam ti tule pripoveduješ. Kot sem rekel bodi srečn da cuzaš državno plačo in ne nakladaj.

Ah, kdo sem jaz da ti bom oporekal. Konec koncev sva že velikokrat videla/brala kakšno je tvoje stališče in kako ga znaš zagovarajt. Pri tebi sta sigurni samo dve stvari. "paraziti" in "javni uslužbenci". V enem stavku. To je v bistvu tvoje bistvo. Mantra na tem forumu. Pa bodi temu pač tako ane.
OM, F, G!

valvoline1 ::

Pustimo zdaj javni sektor(sem že zdavneje napovedoval Grški scenarij,ampak nas je Grćija pr tem prehitela).
Zakaj Študentje ki študirajo v Lj in MB ki prihajajo z hribovitih območij nočejo nazaj domov?
A nam lahko tole razložiš? Pravzaprav mastne najemnine plačujejo za prison-like stanovanja,medtem k doma že majo pol al pa celo bajto zase? Hm?

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

To je bolj nasplošno, večina, ki jih jaz poznam, komaj čakajo da grejo domov. So v mb samo zaradu študija in ne zaradi drugih stvari. Moj cimer je odličen programer recimo in mu šola tudi gre, pa je ponavadi samo 3-4 dni/tedn v mb in ko ni izpitov je tudi doma. Tak da... To je bolj splošno, da nočejo domov.

Mogoče nočejo domov, ker nočejo bit odvisni od staršev... Take pa poznam.

To bi še dodal:
So pa tisti, ki ga samo žurajo in so zaradi tega po cele mesce v mestu, za vikend pa zato, ker ga takrat žurajo tudi dijaki/NJE.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Aston_11 ::

Imam občutek po postih na tem forumu, da se ljubljančani sprehajajo po mestu in da nimajo avtomobilov. Čeprav, ko sem bil jaz gor, so oni rabili lih toliko časa z enega konca Lj do firme kot jaz 50 km stran.

Keyser Soze ::

Živim 30 kilometrov iz Ljubljane. Tako da ne bi vedel kakšne probleme imate Štajerci.

Lahko pa povem za nas "hribovce", da pač nekega ultra luksuza v smislu novih športnih avtomobilov, velikanskih rekreacijskih površin, bazenov, ipd. ni. Je pa luksuz, ki si ga lahko "pričaraš" sam, z malo denarja, v lastni režiji. Če ne drugače si sosedi pomagamo med sabo. Ni vse v plači. Poznam en kup ljudi, ki imajo minimalca, pa so že naredili bajto za razliko od mene, ki še vedno šparam za svojo, ker zjutraj grem, pridem pa proti večeru.

P.S.: Tudi jaz sem svoj čas živel v LJ, za velik denar. Danes s tem denarjem pridem v LJ in nazaj, imam doma za stroške in hrano, pa morda še kakšen penez ostane. Ampak nimam "luksuza" Ljubljančana s stanovanjem sredi centra.
OM, F, G!

solatko ::

Za nas ljubljančane bo luxus, ko bomo lahko šli po pločniku, ko na travi pred bloki ne bo pločevine neljubljančanov, ko bomo lahko v svojem mestu normalno zapustili ali se vrnili v garažo, ko nam ob prometnih konicah ne boste totalno zasvinjali zraka.......

Če pa misliš luxus v obliki trgovskih centrov, pa poglej katere tablice so na parkiranih avtomobilih ob sobotah in nedeljah v večini.

Večini ljubljančanov tako ne ostane kaj dosti denarja, po plačilu vseh stroškov luxuza.
Delo krepa človeka

ahac ::

ko bomo lahko v svojem mestu normalno zapustili ali se vrnili v garažo

Zakaj bi pa sploh zapuščal garažo, če imaš pa javni prevoz pred nosom? Mislm... če je po tvoje dober za neljubljančane bo pa tud zate, a mogoče ne?

Smešni ste.
Domačini pizdite, ker ostali ne uporabljajo javnega prevoza.
Ostali pizdite, ker domačini ne uporabljajo javnega prevoza.
A ne bi raje skupaj stopil in začel pizdit čez to, da je javni prevoz zanič?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

valvoline1 ::

Kakovost življenja v bolj oddaljenih krajih in hribih je predvsem povezana z prevozom.Javnim ali avtom. Če javni prevoz ni fajn pošlihtan,oz nimaš keša za avto,gorivo in vzrževanje se ne moremo več pogovarjat o nobeni kakovosti življenja. Smilijo mi se otroci iz revnejših družin ki živijo v hribih,tole ni človeku dostojno življenje.

energetik ::

Zakaj bi zapuščal garažo? Misliš, da Ljubljančani ne gremo kdaj pa kdaj v recimo Hofer po šteko mleka, 5kg moke ipd fasngo? Naj po 20kg iz štacune pridem s karjolo 5km po zaparkiranih pločnikih? Naj s šteko mleka v 1 roki, s polno vrečko v drugi grem na LPP in zraven še vlečem iz žepa Urbano?
Kdaj pa kdaj tudi zbolimo in moramo v ZD. Z avtom ne morem iti, ker pri ZD ne morem parkirati (vse zaparkirano), zato grem z 39° vročine na LPP.
Ne, po vaše Ljubljančani živimo od zraka, sedimo pred TV v svojih luknjah, zvečer pa žuramo. Drugega ne počnemo.

P.S.: osebno hodim v službo 1km stran peš, večino opravkov opravim s kolesom, pozimi z LPP. Problem je pa takrat, ko MORAM uporabiti avto, pa ga zaradi vozačev skorajda ne morem, ker imam ali zaparkirano garažo ali me za prvim ovinkom čaka stoječa kolona.

P.P.S.: nekateri pišete, da smo Ljubljančani sami krivi za situacijo. Res? Kaj naj pa naredim? Naj jaz speljem selitev KC, firm, uradov v okolico LJ in druge kraje? Sem jaz kriv da se odpira toliko delovnih mest ravno v LJ, da ni kolesarskih stez, da je javni promet obupen? Volil nisem nobenega od županov, ki so furali LJ zadnjih 10 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

RedDrake ::

Ljubljano so masovni zj#^ali v 60-ih in 70-ih letih. Ker so delovali tipicno centralnoplansko brez trohice razuma.
Tako imamo sedaj gigantske bloke, kjer je v povprecju 0,7 parkirnega mesta na stanovanje (celotno stepanjsko naselje), prakticno neobstojeco infrastrukturo za mestni promet (tako avtobusi kot zeleznica).

Glede prepucavanja o vozacih in ljubljancanih in njih krivdi za zastoje.
Krivi so vsekakor oboji. Sam sicer zivim v hisi sredi ljubljane in delam cca 4km stran. Hodim pes ce je slabo vreme ali s kolesom kadar ni in 5x letno z avtomobilom, ko se ne pocutim dovolj zdravo za katero od prvih dveh opcij. Absurd je da za svojo pot potrebujem manj casa pes kot pa bi z avtobusom. Pa tudi ce ne grem v konici.
Pac pametno speljane proge, ki ljudi prav odvracajo od uporabe.
Kot solatko relativno dobro poznam obmocje okoli KC-ja in se 100% strinjam da bi ta mastodont moral iti ven iz mestnega jedra. Ker to da je v centru ne koristi NIKOMUR. Ne tistim ki so tam v sluzbi ne tistim ki pridejo na obiske in seveda se najmanj resevalnim vozilom ki morajo navigirati po zabitih ulicah po centru.
Aja, pa pred par leti sem slisal oceno da se med delavnikom (7h-19h) stevilo ljudi v LJ poveca za cca 100,000 stevilo avtomobilov pa za cca 70,000. To ni majhna stevilka kakor koli obrnemo. Ocitno se samo 30% (ali malo vec ker verjetno tudi kaki ljubljancani hodijo v sluzbe ven iz LJ) tistih iz periferije vozi brez avtomobila.

Dokaz da posamicni primeri nic ne stejejo pa je moja sluzba. Kjer smo samo trije iz LJ, ostali pa iz bliznje in daljne "okolice" (Medvode, Vrhnika, Litija, Kranj). Vsi uporabljajo vlak ali avtobus za prevoz v sluzbo. Kdo bi si mislil, eh? Povsem proti vsem statistikam. Steje pa statistika v koncnem pogledu.

Pa se en dodatek. Sem svoje case veliko "hodil v vas" v rozno dolino v studentske domove in tisto kar se tam dogaja je pa visek studentske prevzetnosti!
Pridejo v nedeljo zvecer, parkirajo na parkirno mesto misljeno za tiste ki tam stanujejo, in pustijo avto na istem mestu nedotaknjen do petka zvecer. Vsaj toliko so fer da se po LJ ne vozijo, ampak da je parkirno mesto zasedeno brez veze je pa arogantno do konca. Ker ce dnevne migrante se razumem da je bolje uporabljati lasten prevoz, pa se le-ta za 2x tedensko ne prakticno ne izplaca. "Ampak jaz sem z vasi, mam pajzl tle v studentcu in kljub temu da parkirnih ni za vse MENI pripada mesto. Ce ne tisto pred blokom, pa tisto pred kako bajto al pa pustim avto kar na cest, sej te butasti zabarji se itak NE SMEJO vozit s svojimi avtomobili".

Over n' out!

Gregor P ::

Zadnjič sem bil dokaj presenečen, ko sem videl, da so neko staro "hribovko" šele sedaj priklopili na elektriko, prej je pa celo življenje lepo prebedela "ob svečah"8-O Trdoživa babica:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Mavrik ::

Pridejo v nedeljo zvecer, parkirajo na parkirno mesto misljeno za tiste ki tam stanujejo, in pustijo avto na istem mestu nedotaknjen do petka zvecer.


Čak, a oni ko pa plačujejo najemnino za stanovanje v študentskem domu pa po tvoje ne stanujejo v Ljubljani in ne smejo meti avtomobila ali kaj? O.o Četudi rabijo avto precej bolj kot pa nekdo ko se lahko na LPP usede do trgovine in službe?

Ne vem po kaki logiki ločujete to pravico do avtomobila s tem, s katerega kraja se je kdo preselil v Ljubljano in kdo se je tu rodil. Še posebej na javnih parkiriščih, ki niso v zasebni lasti.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

energetik ::

A je slučajno pri najemnini všteto parkirno mesto? In če je, kje v okolici študenta se nahaja? Na pločniku pred garažo od stanovalca?
Ja seveda, študenti pa res rabijo avto bolj kot neka mamica, ki gre z malim otrokom v trgovino po 10kg+ robe. Le kako bi preživeli brez.

ahac ::

Kje pa naj parkira? Če pa ni parkirnih mest...
Al naj prileti v LJ kot Superman?

Sej pri nas se vse gradi tko. Zgradi se blok, parkingov pa ne. Pa valda... spodaj moraji nujno bit lokali! Potem je pa tko, da je pol lokalov praznih, ampak vseeno parking čisto poln avtomobilov... avtobusna postaja in pločnik pa tudi.
Dokler se bo dovolil gradit brez dovolj parkirnih prostorov bo pač tko. Oz. v Sloveniji bo prej tko, da bodo ljudje imel jetpacke kot pa, da bo to porihtano.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Mavrik ::

energetik je izjavil:

A je slučajno pri najemnini všteto parkirno mesto? In če je, kje v okolici študenta se nahaja? Na pločniku pred garažo od stanovalca?
Ja seveda, študenti pa res rabijo avto bolj kot neka mamica, ki gre z malim otrokom v trgovino po 10kg+ robe. Le kako bi preživeli brez.


Nekateri študentski domovi imajo v najemnini všteto parkirno mesto (kjer so ločeni z rampo).

Drugi (kot recimo moj) imajo samo rezervirana parkirno mesto (na katerem jasno piše da je samo za prebivalce). Zanimivo je da ta napis lokalnih prebivalcev z Ljubljane prav nič ne moti ko tam parkirajo - pa tudi mi za to ne hodimo jokat po forumih kak so grdi grdi prebivalci.

Pač razumemo da je parkirnih mest malo in da mora tudi včasih kdo ko živi ob študentskem domu parkirati tam - obenem pa pričakujem isto od lokalcev, da mi NE TEŽIJO (in luknjajo gume) ko parkiram na javno označenem parkirnem mestu. Če hočeš imeti svoje parkirišče si ga kupi, to označi in bomo lepo to spoštovali.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Matako ::

Folk, preveč jamrate. Ljubljana na primer je ZELO do avtomobilov prijazno mesto. Še preveč. Toliko, kot se žrtvuje prostora pri novogradnjah za parkirišča (to so tisti lepi asfaltni "vrtovi" okrog zgradb, z drevesom v polmetrski luknji, ki potem crkne) in toliko kot se žrtvuje obstoječih površin... ja vseeno ni čisto povsod. Verjetno se vam zdi, da jih je premalo.. pa pojdite in primerjajte z večjimi mesti!

Na splošno je pravilo: večje je mesto, manj je RELATIVNO prostora za avtomobile. V velemestih lahko na parkirišče pozabiš - in ljudje pač enostavno nimajo avtomobilov in čao. Sicer sem prepričan, da verjetno tudi oni jamrajo po forumih, samo tako to je. Kaj ni to logično - če imaš več prebivalcev na km2... ja potem je prostora za njihove avte manj ne?

Za vse tiste, ki stokate glede paririšč in gneče bi morali organizirati kake ekskurzije v Pariz, London ipd.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Mavrik ::

Na splošno je pravilo: večje je mesto, manj je RELATIVNO prostora za avtomobile. V velemestih lahko na parkirišče pozabiš - in ljudje pač enostavno nimajo avtomobilov in čao. Sicer sem prepričan, da verjetno tudi oni jamrajo po forumih, samo tako to je.


V bistvu je bil odnos prebivalcev velikih mest (recimo Pariza, Londona konkretno) precej bolj v smislu "zakaj zaboga bi pa v centru mesta rabo avto", ne pa "ojoj prejoj ni parkirišč". To je precejšenj miselni preskok zahodnega razmišljanja v primerjavi z Ljubljanskim - tam se zanašajo predvsem na javni prevoz in se jim zdi imet avto če živiš v velikem mestu absurdno.
The truth is rarely pure and never simple.

ahac ::

V velemestih lahko na parkirišče pozabiš - in ljudje pač enostavno nimajo avtomobilov in čao. Sicer sem prepričan, da verjetno tudi oni jamrajo po forumih, samo tako to je.

Seveda. Ampak oni imajo v bližini urejen dober javni prevoz.

Sicer potem vseeno ne morejo
z malim otrokom v trgovino po 10kg+ robe
tko, da ne vem kako preživijo... :))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Matako ::

Mavrik je izjavil:

Na splošno je pravilo: večje je mesto, manj je RELATIVNO prostora za avtomobile. V velemestih lahko na parkirišče pozabiš - in ljudje pač enostavno nimajo avtomobilov in čao. Sicer sem prepričan, da verjetno tudi oni jamrajo po forumih, samo tako to je.


V bistvu je bil odnos prebivalcev velikih mest (recimo Pariza, Londona konkretno) precej bolj v smislu "zakaj zaboga bi pa v centru mesta rabo avto", ne pa "ojoj prejoj ni parkirišč". To je precejšenj miselni preskok zahodnega razmišljanja v primerjavi z Ljubljanskim - tam se zanašajo predvsem na javni prevoz in se jim zdi imet avto če živiš v velikem mestu absurdno.


Ta preskok je posledica postavitve pred dejstvo.

Saj Newyorčani bi se z veseljem furali naokoli, samo to ni izvedljivo - prostorsko, in posledično finančno. Ne izide se.

ahac je izjavil:

V velemestih lahko na parkirišče pozabiš - in ljudje pač enostavno nimajo avtomobilov in čao. Sicer sem prepričan, da verjetno tudi oni jamrajo po forumih, samo tako to je.

Seveda. Ampak oni imajo v bližini urejen dober javni prevoz.


Spet... pojdi na bus v Londonu ali Parizu. Neprijetno. Ok, deloma zaradi... potnikov, ampak kaj je važno? Jaz osebno z javnim prevozom v LJ nimam težav - spet primerjam z velemesti.

Je pa res, da ima kak Graz recimo boljši javni prevoz, kot primerljiva LJ..
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

ahac ::

Mah, LPP rabi za čez pol LJ tolk časa kot subway v NY, da pride čez pol New Yorka.
Od žel. postaje do FRI sem bil ponavad peš hitrejš kot s trolo.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

energetik ::

Življenje v velemestu brez avta je primerno samo za določen profil ljudi, ki se gibljejo samo na relacijah dom-služba-fitnes-nočni klub (kuća poso :))) in ki si vse kar rabijo naročijo na dom.
Za nekoga, ki želi prosti čas aktivno preživljati v naravi (hoja, hribolazenje, kolo, smučanje) je taka situacija no-go.
Sicer potem vseeno ne morejo

z malim otrokom v trgovino po 10kg+ robe

tko, da ne vem kako preživijo...
Očitno ti doma vse "k rit" prinesejo, drugače bi vedel, da za 4-člansko družino hitro nanese 10kg+ samo hrane parkat na teden. In če ne misliš to nabavljat sproti vsak dan sproti v bližnjem Mercatorju po 2x ceni, moraš to opraviti v kakšni večji štacuni kot je npr. Hofer, ki pa ni za vsakim vogalom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

USS Liberty ::

Ljubljančani so zelo odprti in tolerantni, ampak samo do raznih albancev, bosancev, črnogorcev, afričanov... Do tistih iz MB, CE in KR pa dosti manj...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

thramos ::

Mavrik je izjavil:

V bistvu je bil odnos prebivalcev velikih mest (recimo Pariza, Londona konkretno) precej bolj v smislu "zakaj zaboga bi pa v centru mesta rabo avto", ne pa "ojoj prejoj ni parkirišč". To je precejšenj miselni preskok zahodnega razmišljanja v primerjavi z Ljubljanskim - tam se zanašajo predvsem na javni prevoz in se jim zdi imet avto če živiš v velikem mestu absurdno.


Pa tudi miselnost okoliških prebivalcev je bolj zahodna - "zakaj zaboga bi se v mesto odpeljal z avtom".

galu ::

IvoJan je izjavil:

Que?! XD sem ze napisal da mi gre ljubljana postena na qrac ampak je seveda mavrik brisal :)


Zafrkavam te:))
Tako to gre.

RedDrake ::

Čak, a oni ko pa plačujejo najemnino za stanovanje v študentskem domu pa po tvoje ne stanujejo v Ljubljani in ne smejo meti avtomobila ali kaj? O.o Četudi rabijo avto precej bolj kot pa nekdo ko se lahko na LPP usede do trgovine in službe?

Ne vem po kaki logiki ločujete to pravico do avtomobila s tem, s katerega kraja se je kdo preselil v Ljubljano in kdo se je tu rodil. Še posebej na javnih parkiriščih, ki niso v zasebni lasti.

Parkirnih mest NI dovolj za vse. Zakaj bi torej tisti ki jih ocitno med tednom ne potrebujejo, tam za brezveze zasedali povsem uporabno parkirno mesto. Posledica tega je da drugi studentje parkirajo NA CESTISCU in s tem ovirajo promet in krsijo CPP! Torej tisti ki so dovolj komot da za 200km ali manj na teden potrebujejo nepremicnino 5 dni v tednu pred blokom v bistvu je%&ejo svoje kolege ki avto uporabljajo. Blazno fer!
Na ljudi ki parkirajo na cesti ali pa na plocniku sem izjemno alergicen. Ce bi ne bilo prepovedano bi vsem po spisku rezal gume.
Pa me to se dodatno razkuri ker je v nasi soseski situacija taka da imajo vsi gospodje velike vrtove, avtomobile pa parkirane na cesti (plocniki so vecinoma prazni). In potem se na normalni dvopasovni cesti ne more srecati niti kolesar z avtomobilom, ker sta obe strani zaparkirani z avtomobili. Redarje situacija ne zanima, ces da je promet dovolj umirjen.
PA KAJ POTEM!
Ce gre za krsitev mate da ukrepate. Ali pa spremenite zakon (ali v tem primeru cesto v enosmerno s parkplaci) in odpravite problem.
Pravna drzava my ass. Na najnizjem moznem nivoju nismo niti blizu temu. In zato dragi moji zabarji in vaski butalci je situacija taksna kot je. Vsem se j&%e, ker je moznost da te zasijejo za karkoli minimalna, upam reci skoraj nicna. Se opravicujem za OT, ampak me pogreje, ko nekdo zavedno krsi vse mozne predpise in zakone.

Pa povej Mavrik, a ti lahko za vikend kdaj pustim avto pred bajto na cesti?
Ali bi te to slucajno motilo?

Meizu ::

RedDrake, ni panike. Za razliko od natrpane Ljubljane imamo na deželi lepo 2 hektarsko parcelo, s številnimi izhodi. Be my guest.

RedDrake ::

Ja, ja, ni paniketm.
Potem pa ko clovek pride z avtomobilom, ga pusti na bankini ob travniku in zacne postavljat opremo za fotografijo, pa pride jezni vaski butalec in zacne grozit da "na njegovmu travn'ku pa ze ne bom smeu fotografirat". Saj ne da sem stal na javnem cestiscu... Potem ko je sel in cez 10 min prisel nazaj se s tremi kolegi, sem se raje odpeljal.
Bolje biti ziv in zdrav, kot pa za vsako ceno imeti prav! Tudi taksne butalce imas za sosede, da ne bos mislil da ne.

RockyS ::

Ja če pa si slikal njegovo ženo na delu ;)

Mavrik ::

Parkirnih mest NI dovolj za vse. Zakaj bi torej tisti ki jih ocitno med tednom ne potrebujejo, tam za brezveze zasedali povsem uporabno parkirno mesto. Posledica tega je da drugi studentje parkirajo NA CESTISCU in s tem ovirajo promet in krsijo CPP! Torej tisti ki so dovolj komot da za 200km ali manj na teden potrebujejo nepremicnino 5 dni v tednu pred blokom v bistvu je%&ejo svoje kolege ki avto uporabljajo. Blazno fer!
Na ljudi ki parkirajo na cesti ali pa na plocniku sem izjemno alergicen. Ce bi ne bilo prepovedano bi vsem po spisku rezal gume.


Po tej retardirani logiki lokalci avta sploh ne potrebujejo, ker imajo LPP! Potem pa problema itak ni! Daj malo razmisli prej kot se pizdiš no.

Če kršijo CPP pač pokliči redarstvo pa bodo dobili kazni in nehali parkirati. S tem da na določenih delih parkiranje na cestišču JE dovoljeno in si samo tipičen favš Slovenček, ki bi drugim samo škodo delal, namesto da bi konstruktivno reševal problem.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Parkirišča med bloki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14422445 (18366) Saul Goodman
»

Nekdo mi je preluknjal pnevmatike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13520566 (14501) nevone
»

Parkirni avtomati - Bežigrad (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15633663 (28229) solatko
»

[živce parajoče] Kraja parkirnih mest v centru LJ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13813767 (7393) ender
»

Nepravilno parkiranje - napačen naslov na listku (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6111798 (7013) krho

Več podobnih tem