» »

Prodaja preko ebaya-provizija

Prodaja preko ebaya-provizija

turkx90 ::

Nekaj me zanima, imam veliko novih firmatih stvari, ki jih nebom nosu in imajo še etiketo, tko da bi jih rad prodal na ebayu. Nekaj sem zdej bral, da za oddat oglas na ebayu treba placat? In tudi ko prodas ti oni trzejo provizijo?

Zanima me koliko znaša provizija npr pri hlačah za 80 e?

barakus ::

http://pages.ebay.co.uk/help/sell/fees....

Pomoje bo ceneje na bolho.

turkx90 ::

Ma fora je da imam veliko tega in bi prodajal za relativno nizko ceno glede na to da nove te stvari stanejo 140-160 e...

barakus ::

No, potem pa si poglej prvi link.

Kakšne hlače pa prodajaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

turkx90 ::

Mah sej niso samo hlače, je dosti stvari firme armani in emporio armani.

turkx90 ::

Buy it now insertion fees
The minimum starting price for a Buy it now or fixed price listing is ?0.99.

All categories, except those listed below
?0.40

?50 - ?599.99
?4.95 + 5.9% of the final selling price of ?50 or more


Torej bo na hlače, ki jih bom prodajal pod možnost buy it now, torej s fiksno ceno provizija 0,40 + 4,95 + 5,9% prodane cene?

Aja, na kateri ebay pa dam oglas? Ko oddajaš oglas, se da izbrat ce oddat na italjanski ali pa ebay.uk, al ti to kr samo razporedi?

barakus ::

Mislim, da moraš objavit dva oglasa, enega na ebay.co.uk in enega na ebay.it (lahko pa daš na ebay.co.uk in označiš, da pošiljaš v več držav).

Na ebay.co.uk boš najprej plačal 0.40 funta zato, da ti ogals sploh objavijo. Ko boš pa nek artikel prodal, pa ti bojo zaračunali še 4.95funta + 5,9% celotne cene tvojega artikla.

Tukaj pa je še vprašanje kako misliš denar dobivat, za poslovat na ebayu portebuješ sigurno še paypal, kamor ti bodo kupci denar nakazovali.
No in za vsako plačilo te bo še paypal oskubil in sicer ti bo pobral med 2 in 3 % zneska, ki ti ga kupec pošilja + še nekaj centov.

turkx90 ::

Haha...sej imam paypal ja, samo nisem vedu da je to tako hudo. Zdej resno razmišljam da bi imel te stvari zase...haha..:)

EUR 70 = ? 58.8780

Torej, če prodam hlače za 70 e mi ostane:

59-5-0,40-3,5(5,9%)-4,95= 45,2 funta 45,2-1,4=43,8 ? 43 = EUR 51.1485

Pa dej to ni normalno...

turkx90 ::

Še nekaj me zanima, kaj če prodajas več istih stvari, je dovol en oglas?...in še to, kaj če prodajas bol na veliko, ti še vedno vzamejo tolko provizije al se kaj zmanjsa?

Ker res nemorem razumet kako lahko tolko ljudi prodaja stvari na ebayu in le te so kar poceni, in da jim od zaslužka vedno tolko poberejo...

St235 ::

Lahko prodaš več stvari preko enega oglasa (retail sale, ali navedeš da imaš več kosov)

Predvsem pa je tist tvoj račun malce čuden. Kako si iz 60 funtov prišel na 45 mi ni najbolj jasno. Poberejo ti 4,95+0,4+5,9%, kar nanese okrog 9 funtov. Ostalo bi ti jih tako 50.


Kakor jaz gledam številke je bolj ugodno prodajat preko auction.
Na zgornjem primeru 60 funtov bi to pomenilo 1-10%/60= 7 funtov stroška in 53 funtov profita.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

turkx90 ::

Jaja, falil sem....ostane malo manj kot 50, če odstejes se to kar ti paypal pobere, sem po nesreči 2 krat odštel 4,95 funta.


Aha, na auction se verjetno da izbrati najnizjo prodajno ceno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: turkx90 ()

St235 ::

ja, sam lahko določiš najnižjo ceno po kateri si pripravljen prodat.

turkx90 ::

Aha, kaj pa postnina?...je všteta al kako jo vpises na avkciji?

#000000 ::

Ne prodajaj ne ebayu, edino če imaš stvari ki je ni kar tako za dobit.
Začetne provizije ni če daš na avkcijo brez pridržane cene, tak oglas stane 0, je pa res da moraš prodat tud če je zmagala ponudba za 1 cent, plačaš pa še provizijo ebayu. Oglasi z določeno pridržano ceno, buy now ceno, fiksno ceno stanejo odvisno od višine cene, ampak ob uspešni prodaji ne plačaš nič provizije, ker si že plačal :)

stroške pošiljanja si zračunaj s pomočjo cenika na www.posta.si ampak so dragi, na pošiljanje v tujino preko DHL, UPS in podobnih servisov, pozabi, ker te bo kap ko ti bodo poovedali ceno. primer-400g paket bi DHL v Hong Kong dostavil za nekje 130+ evrov, UPS, 110-120, pošta slovenije za cca 60.
Uglavnem če sešteješ vse skup, dobiš rezultat, da boš imel zgubo, bolj prodat v sloveniji pa čeprav ceneje kot na ebayu, ker ko boš vpisal shipping cost ene 60 ali več evrov tud kliknu ne bo noben na oglas. LP

turkx90 ::

Hvala za odgovor, vendar če bom prodajal bom znotraj evrope. In stvari ki jih imam so tudi na ebayu redke in se to z visokimi cenami.

Drugače pa sem enkrat poslal 2 majce nazaj v anglijo in mislim, da je prisla postnina okoli 5 evrov...tko da ni tako hudo(preko pošte slovenija).


Aha...kaj pa provizije pri avkciji, pri kateri ti določiš najnizjo prodajno ceno? Velja pol da ti poberejo samo 10%?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5435935548 (4900) lolipop2
»

ebay prodaja- plačam za pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
3412814 (8141) Pentium
»

Kako prodajati na e-bayu

Oddelek: Loža
282634 (2073) Limona

PayPal in primarna valuta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5615250 (14084) Tilen
»

Ebay sales limit

Oddelek: Pomoč in nasveti
132465 (2079) Furbo

Več podobnih tem