» »

Socialna pomoč še vedno sramotnih 229 evrov

Socialna pomoč še vedno sramotnih 229 evrov

St235 ::

problem je v tem da večina prejema socialno pomoč IN dela na črno.

mojsterleo ::

mislim da ste malo prevec pesimisticni glede vracanja. tega nikjer ne pise, niti ne bo v novem zakonu (vsaj ne v taki obliki). zaznamba na nepremicnini bo samo za tiste, ki bodo prejemali trajno-nadstandardno socialno pomoc, ki bo v visini okrog 450 eur. torej kaki penzijonisti, ki imajo 3 sobno stanovanje, hkrati pa jokajo, da nimajo denarja...

navadna socialna pomoc se bo dvignila na 288 EUR, kar mislim da je fer, saj je 229 eur bore malo. upostevajoc, da so minimalni zivljenski stroski 593 eur za leto 2010, je to vec kot polovica manj.

sam sem bil na socialni pomoci pred dvema letoma nekaj mesecev (takrat orog 221 eur), in lahk recem da je to podn od podna. ne dobis pokojninskega zavarovanja, ne mores imet kredita, celo mobitela na narocnino mi niso hoteli dati lozerji pri mobitelu. skratka NIC.

tisti ki pravte, da je treba soc. pomoc ukinit - kr naj jo, sam potem se ne cudite, ko se bo zgodil egipt v dezelici pod alpami. s soc.transferji si oblast kupuje mir, to je njihov namen in namen tega v kapitalizmu.

kmetek ::

Kok dela bi morali dati tem "prejemnikom" socialne....ceste, pločniki itd so že ene izmed teh. Povečati javna dela za prejemnike itd....pač omejiti na neko dobo.

Namen bi moral biti zaposljivost ljudi in ne socialni mir. Bolje petim dati plačo 500EUR, kot pa enemu 2500EUR !!!! Ampak to naši vrli kapitalisti ne morejo dojeti.

Pšenični ::

Mojsterleo "socialna občasna pomoč" se bo se od l 2001 vračala.

Vračala se bo z obrestmi. Ali po smrti pokojnika.

Če ne verjameš se obrni na Center za socijalno delo. Preveri še koliko si jim dolžan z obrestmi.

To seveda ni priljubljena tema za vladajoče, saj ljudje počasi ugotavljajo kaj so jim skuhali. Sploh v kontekstu tega kar so storili Bavčar, Hilda in ostali je zadeva smešna in seveda za nategnjence žalostna.

Zgodovina sprememb…

gulfstream ::

Namen bi moral biti zaposljivost ljudi in ne socialni mir. Bolje petim dati plačo 500EUR, kot pa enemu 2500EUR !!!! Ampak to naši vrli kapitalisti ne morejo dojeti.


Ja, ampak kvalificirani osebi z iskanim poklicom ne moreš ponuditi 500EUR, ker bo jutri šel delat v Avstrijo. Se pa strinjam s tabo, vsekakor. Namesto da bi država delovala v dobro ljudi, jih jebe v glavo.

Lahko bi začeli s kakšnim programom javnih del, ampak to je menda že preveč.

Mavrik ::

gulfstream je izjavil:

Lahko bi začeli s kakšnim programom javnih del, ampak to je menda že preveč.


Saj tak program obstaja in zaposluje 2600 ljudi mesečno?
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

tsh2 ::

telebanc kako pa ti veš, da bo vsak moral vrniti socialno pomoč? link do zakona?

kmetek je izjavil:

Kok dela bi morali dati tem "prejemnikom" socialne....ceste, pločniki itd so že ene izmed teh. Povečati javna dela za prejemnike itd....pač omejiti na neko dobo.

Namen bi moral biti zaposljivost ljudi in ne socialni mir. Bolje petim dati plačo 500EUR, kot pa enemu 2500EUR !!!! Ampak to naši vrli kapitalisti ne morejo dojeti.


ti praviš, da je bolje, da pet kmetov dela na roke, kot eden s strojem?


valvoline1 je izjavil:


Tujci HOČEJO delat za razliko od domačih.Zato so pršli sem,dab delal in zaslužil. To da se bojijo ne drži,saj sami zahtevajo 12 in celo več urno delo na dan ker so plačani na uro.
BTW lep primer je Revoz,od 115.000 domačih brezposelnih ne morjo delavcev dobit? Kje pa.Domači nočejo večizmenski šiht,nadure nikakor ne,vikende tut ne..... In uprava Revoza pač lepo gre do lokalnega balkanskega šerifa,si najame bosančkov,bolgarov itn kolk jih rabi pa gremo dalje. Domačih 115.000 pa lepo *čakajo* na svoj sanjski šiht ki ga nikul ne bodo vidl.

115.000 brezposelnih ni zato, ker bi bili lenuhi in ne bi hoteli delati, amapk zato, ker ni dela. tujci pa vseeno dobijo delo zaradi razlogov, ki sem ti jih že prej razložil: cenejši pridejo za delodajalce (ponavadi živijo blizu tovarne, ni stroškov prevoza) lažje jih izkoriščajo delodajalci z dolgimi urami in čudnimi urniki, mogoče so pa tudi malce bolj motivirani in podložni raznim zajebanih šefom (=se bojijo, da jih odpustijo).

gulfstream ::

Saj tak program obstaja in zaposluje 2600 ljudi mesečno?


Jaki program, dva bloka ljudi zaposluje...

115.000 brezposelnih ni zato, ker bi bili lenuhi in ne bi hoteli delati, amapk zato, ker ni dela.

Dela pa ni ker so firme šle u tri krasne. Ne zaradi krize, ampak zaradi zanič vodenja. Kriza je samo ruknila vse preko roba, na katerem nikoli nebi smele stati.

Zgodovina sprememb…

Pšenični ::

"telebanc kako pa ti veš, da bo vsak moral vrniti socialno pomoč? link do zakona?"

Zadevo smo predebatirali vključno z zakonodajo v sorodni temi pred časom.

Predlagam da tisti ki tega ne verjamete, pokličete na center za socijalno delo. Dobili boste informacije iz prve roke. Uradne ure so lih kar. Številke pa na netu. No in naj mi eden potem trdi da ni potrebno vračanje od l. 2001.
VEm da mnogi med vami tega še ne dojamete, ampak tako je. ČE tega niste vedeli ob prejemu pomoči, državo ne zanima.

tsh2 ::

nisi mi odgovoril, kje si ti to zvedel?

Pšenični ::

Dobil sem odgovor od ministrstva za delo in socijalo. MEd drugim. Sklicujejo se na načelo "nepoznavanje prava škoduje". Torej si si sam kriv, da boš moral vrniti, kljub temu, da te na to nobeden ni opozoril, in kljub temu, da se to ni izvajalo od l. 2001.

Sedaj se. Kljubtemu, da je bivši minister zatrdil da gre za zavajenje s strani države, ker to ni bilo zajeto v odločbi.

Edina možnost je, da se pa zamenja oblast in zadeva uredi. Torej se bo zadeva porihtala po volitvah.

Zgodovina sprememb…

tsh2 ::

zakaj pa ne moreš dati linka do zakona? so sploh vsi slovenki zakoni na internetu?

LordTado ::

Vračnje je odvisno od 1. stanje države in 2. stanje posameznika.
Če je dobivala ona ženska iz štajerske pomoč in je potem herbala njivo in gorice itd, potem so se na to obesli.
Da pa bi za par tisoč EUR vrgli ven človeka iz bajte pa bi morala država že res bit v k...u .

Pšenični ::

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?...

http://www.rtvslo.si/slovenija/socialna...

Evo...

http://24ur.com/novice/gospodarstvo/bo-...

Da bi država na drugih področjih naredila red. Ne to pa ne. Spravlja se le na reveže. Vsi pač niso bili prjalti z bratom od Pepce...

Zgodovina sprememb…

stuffy ::

Valvoline jst mislim da si ti Janšist! Mislim, da ne kapiraš da vse ni črno in belo!

xyxyxyxy ::

Pšenični je izjavil:

Morda bi lahko Doktor kar napisal o tem, da država ni obveščala prejemnikov, da jim tečejo obresti. Ali jih v tem kontekstu pozvala k plačilu.


Mene ni nihče obvestil o ničemer. Ko sem takrat zaprosil za SP, sem enostavno dobil samo vlogo, jo izpolnil, podpisal in to je bilo to. Tudi na odločbi ne piše čisto nič o vračilu. Tudi komplicirali niso nič. Če bi mi takrat povedala, da bom to kao moral vrniti, bi se samo obrnil in šel.

Goody ::

Pšenični je izjavil:

"Nemogoče. :D
Ne morejo razumeti niti tega, da socialna pomoč, prispevki za pokojninsko zavarovanje in brezposelnost nimajo nobene medsebojne zveze."

Nekdo vplača za 200.000 prispevkov v "pokojninski sklad",-recimo temu račun, jih ne porabi, pusti jih državi ker umre..., država pa ga terja za "socijalno pomoč" mislim ....njegove dediče.

Elita bi imela nekje kapitalizem, drugod socijalizem, samo da črpajo. Pod navidezno solidarnostjo. Jaz pravim, naj bo potem povsod kapitalizem. Kar vplačam, hočem nazaj.


Ja, sedanji upokojenci pa naj pocrkajo...Tvoj pokojninski račun ne obstaja, saj smo v sistemu pay as you go. Kar vplačamo zaposleni, nakažejo upokojencem... Zdej samo res ne vem a tega ne veš (se mi zdi malo neverjetno, da bi bil tako butast) ali pa preprosto nočeš vedet, ker le tako lahko traubaš svoje dalje...

Pa da se socialne pomoči vračajo, v kolikor jih je prejemnik kdaj v prihodnosti sposoben vračat (pa makar s prodajo njegove nepremičnine po smrti) je edino pravilno in pošteno. Zakaj bi morali to financirati zaposleni? Pa nehaj zavajati, da bodo takšno pomoč morali vračati potomci (če je prejemnik ne bo mogel sam vrniti), potomci samo ne bodo dobili takšne dediščine (če bo kaj dediščine ostalo) kot so si jo morda obetali...

xyxyxyxy je izjavil:

Pšenični je izjavil:

Morda bi lahko Doktor kar napisal o tem, da država ni obveščala prejemnikov, da jim tečejo obresti. Ali jih v tem kontekstu pozvala k plačilu.


Mene ni nihče obvestil o ničemer. Ko sem takrat zaprosil za SP, sem enostavno dobil samo vlogo, jo izpolnil, podpisal in to je bilo to. Tudi na odločbi ne piše čisto nič o vračilu. Tudi komplicirali niso nič. Če bi mi takrat povedala, da bom to kao moral vrniti, bi se samo obrnil in šel.


In kako bi potem živel ali bi kar umrl? Socialna pomoč je namenjena preživetju in nič drugemu. Iz tvojega pisanja izhaja, da socialne sploh nisi potreboval ampak si samo hotel izkoristiti free money na račun zaposlenih in plačnikov davkov...Zaradi takšnih primerov kot si ti, je še posebej dobro, da se bo to moralo vračati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

xyxyxyxy ::

Potreboval sem denar za kratek čas in ker ni šlo drugače, sem se obrnil na CSD. Ni pa bilo tako zelo nujno, da brez tega ne bi preživel. Ne moraliziraj po nepotrebnem.

Goody ::

xyxyxyxy je izjavil:

Potreboval sem denar za kratek čas in ker ni šlo drugače, sem se obrnil na CSD. Ni pa bilo tako zelo nujno, da brez tega ne bi preživel. Ne moraliziraj po nepotrebnem.


Sploh ne moraliziram, samo tudi tole tvoje zgornje napisano (ni šlo drugače) ne gre skupaj s tistim kar si prej napisal: da če bi vedel, da boš moral vračati bi se samo obrnil...

gendale ::

Pa da se socialne pomoči vračajo, v kolikor jih je prejemnik kdaj v prihodnosti sposoben vračat (pa makar s prodajo njegove nepremičnine po smrti) je edino pravilno in pošteno. Zakaj bi morali to financirati zaposleni? Pa nehaj zavajati, da bodo takšno pomoč morali vračati potomci (če je prejemnik ne bo mogel sam vrniti), potomci samo ne bodo dobili takšne dediščine (če bo kaj dediščine ostalo) kot so si jo morda obetali...

prav, ampak naj se človeka seznani s tem ko zaprosi za socialno pomoč
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

genius11 ::

Pšenični je izjavil:

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?...

http://www.rtvslo.si/slovenija/socialna...

Evo...

http://24ur.com/novice/gospodarstvo/bo-...

Da bi država na drugih področjih naredila red. Ne to pa ne. Spravlja se le na reveže. Vsi pač niso bili prjalti z bratom od Pepce...


To je čist pravilno, ona je imela njive, vinograd in je vseeno zaprosila za socialno pomoč.

Socialna pomoč je namenjena zgolj tistim, ki nimajo nobenega denarja in nobenega premoženja.

Ljudje, ki nimajo NIČ sigurno ne bodo vračal nazaj socialno pomoč, ker potem bi tud kmetije moral vračat po 2000 evrov/leto subvencij nazaj, ali pa mame z otroki, ki dobijo nadomestilo, ali pa upokojenec, ki je delal zgolj 10 let in danes dobiva že 30 let penzijo v višini 300 evrov, vplačani znesek je izkoristil že v prvih 5 letih, govorim na pamet. Ali pa otroc, ki so zrihtajo status in nimajo enega od staršev dobijo po njem pokojnino.

Še enkrat povdarjam, socialna pomoč je za ljudi, ki nimajo ne denarja, ne premoženja.
...in, če je nekdo imel premoženje in dobival socialno pomoč je pravilno, da se država obesi na njegove nepremičnine.

Če bi bila ženska pametna bi raje prodala vinograd in s tem denarjem živela.

Denar za socialno pomoč se izplačuje iz strani delovnega prebivalstva in to, d anekdo zaprosi za socialno pomoč pri tem pa ima v lasti X nepremičnin je zavajal, okl prnesu CSD.

Da bi dejansko kdorkoli vračal nazaj raznorazne transferje bi se v Sloveniji zgodila REVOLUCIJA, NASILJE, čez noč bi se povečal kriminal za 1000%, EGIPT bi bil tukaj.
Dejstvo je, da smo ljudje tisti, ki vladamo, smo glavni.
Kaj bo tam en politik naredil, če pa lahko 100.000 ljudi v enem dnevu razfukajo celo ljubljano v 1-2 urah in naredijo nepopisno škodo.

Zato država raje da tistih ušivih 230 evrov in s tem prisli folk, da si išče delo, ker s tem denarjem se ne da živet, istočasno ap se država izogne nasilju, teh 230 evrov je ravno prav, da lahko nekdo ima vsaj za hrano, živi pa v kakšni baraki brez elektrike.

To je dejansko začaran krog, država ve kaj počne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genius11 ()

Goody ::

gendale je izjavil:

Pa da se socialne pomoči vračajo, v kolikor jih je prejemnik kdaj v prihodnosti sposoben vračat (pa makar s prodajo njegove nepremičnine po smrti) je edino pravilno in pošteno. Zakaj bi morali to financirati zaposleni? Pa nehaj zavajati, da bodo takšno pomoč morali vračati potomci (če je prejemnik ne bo mogel sam vrniti), potomci samo ne bodo dobili takšne dediščine (če bo kaj dediščine ostalo) kot so si jo morda obetali...

prav, ampak naj se človeka seznani s tem ko zaprosi za socialno pomoč


Ja zakaj pa? Če je bil zakon v veljavi takrat ko je zaprosil za pomoč bi to moral vedeti, če pa ni, si je pa sam kriv. Potem bi tudi nekdo, ki recimo trguje z delnicami ali oddaja stanovanja in ni oddal dohodninske napovedi, enostavno rekel (ko bi ga dobili), da tega ni vedel in da bi ga morali na to posebej opozoriti. Torej vplačnika v proračun ni potrebno posebej opozoriti da mora plačati, prejemnika pa, da mora vračati...

genius11 ::

Kaj pa invalidi?
Država od njih ne bo nikoli imela popolnoma nič, razen tistih, ki so hrom na spodnjem delu in ne zgornjem, nesreče na cestah se dogajajo vsak dan, človek postane hrom, govorit-pisat ne more država ima s takim mesečno sigurno po 1000-1500 evrov stroškov.

Človek, ki dobi socialno pomoč, le to kasneje vrača z delom, ko se zaposli, naše plače so slabe, ker je tudi preveč sive ekonomije, preveč izplačanih transferjev, če bi bilo tega manj bi bil tud manjši davek a ne smet čudežnih 16%, mogoče namesto sedanjih 20 na 19%.

Ne vem no o teh zadevah se Pahor nima pojma, kaj šele ministri k so tako šlampasti, kaj šele jaz k se s tem ne ukvarjam vsak dan, zato so moji komentarji bolj tako tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genius11 ()

Mavrik ::

Če je bil zakon v veljavi takrat ko je zaprosil za pomoč bi to moral vedeti, če pa ni, si je pa sam kriv.


Zato ker ljudje, ki prejemajo socialno pomoč pogosto nimajo preprostega dostopa do najnovejše zakonodaje. Zato ker ti ljudje pogosto ne razumejo, kaj tisti tekst v zakonu pomeni. Zato ker je prav da ne izkoriščamo tistih, ki niso dovolj izobraženi in dovolj pametni - opozarjanje tega kar podpisujejo ni tako težko.

Ljudje, ki razumejo vse zakone in jih znajo na pamet ne rabijo socialne pomoči.
The truth is rarely pure and never simple.

genius11 ::

Naj nekdo prlima zakon, kjer je jasno napisano, da moraš vrniti socialno pomoč, kaj se v te socialne pomoči štejejo tud penzije, subvencije, otroški dodatek, štipendija.
To so soc.transferji

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genius11 ()

Mavrik ::

genius11 je izjavil:

Naj nekdo prlima zakon, kjer je jasno napisano, da moraš vrniti socialno pomoč, kaj se v te socialne pomoči štejejo tud penzije, subvencije, otroški dodatek, štipendija.
To so soc.transferji


Recimo prvi zadetek za "socialna pomoč" na Google: Denarna socialna pomoč. Napisano kdo je upravičen, ter jasno opozorilo za člen o dedovanju, zatem pa vse podrobnosti o višini.
The truth is rarely pure and never simple.

Goody ::

Posplošuješ, pa ne bi o tem, kako nekateri prejemniki socialne pomoči vse to dobro poznajo in so tudi mnogo bolj pametni od marsikaterega zaposlenega (o tem že vrabci), poglej si recimo tistega, ki je podedoval ne vem koliko stanovanj (tema na slo-tech) in sedaj ne ve kaj bi sam s sabo. A on (star 20 let, ko je stanovanja dobil, brez izobrazbe, brez staršev) pa mora vedeti, da mora prijaviti dohodke od stanovanj in plačati davek? Ali tudi njemu ni treba ker ni dovolj izobražen, dovolj pameten?

Če je zakon, je zakon za vse, in nevednost te ne obvaruje pred zakonom, to so vedli že v starem Rimu... Sicer je pa res, če se prav spomnem to pri nas vsaj v enem primeru ne velja za vse (primer Rupar)..

genius11 ::

A se sem štejejo tud štipendije, otroški dodatek, prejemanje pokojnine po starših.....

djordjevic ::

Ne.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Mavrik ::

Goody je izjavil:

Posplošuješ, pa ne bi o tem, kako nekateri prejemniki socialne pomoči vse to dobro poznajo in so tudi mnogo bolj pametni od marsikaterega zaposlenega (o tem že vrabci), poglej si recimo tistega, ki je podedoval ne vem koliko stanovanj (tema na slo-tech) in sedaj ne ve kaj bi sam s sabo. A on (star 20 let, ko je stanovanja dobil, brez izobrazbe, brez staršev) pa mora vedeti, da mora prijaviti dohodke od stanovanj in plačati davek? Ali tudi njemu ni treba ker ni dovolj izobražen, dovolj pameten?


Podtikaš mi izjave in obenem ti posplošuješ:
* nikjer nisem rekel da to ne pomeni, da ta zakon ne velja
* samo zato ker obstaja EN primerek ljudi, ko točno vejo kakšne so njihove pravice in kaj piše v zakonu, to ne pomeni da vejo vsi prejemniki pomoči
* glede na medijsko pozornost je ZELO očitno da prejemniki niso vedeli za ta člen
* kar jaz pravim je, da bi morali vseeno na Zavodu za socialno delo prejemnike ustrezno opozoriti in jim jasno razložili dolžnosti ter dolgove

Če je zakon, je zakon za vse, in nevednost te ne obvaruje pred zakonom, to so vedli že v starem Rimu...


Seveda, to je osnova pravnega reda. Kar pa še ne pomeni da je PRAV, da se ne izobražuje in obvešča ljudi o tem, kaj zakon o njih pričakuje. Navsezadnje tudi vsem ljudem se jasno pove na predavanjih, kaj od njih pričakuje ZVCP, preden se jih spusti v avto, pa čeprav to ne bi bilo potrebno.
The truth is rarely pure and never simple.

Goody ::

Ja OK "prav bi bilo", pa te prejemnike to, da niso bili posebej opozorjeni, da morajo to vračati po tvoje odvezuje vračila?

Mavrik je izjavil:


* glede na medijsko pozornost je ZELO očitno da prejemniki niso vedeli za ta člen


Heh tale je pa dobra, pa ne misliš, da ne bodo sedaj vsi vpili kako to niso vedeli v upanju, da jim ne bo potrebno vračati?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

gendale ::

pravno gledano z zelo veliko verjetnostjo ne

moralno gledano je pa to velik nateg s strani države in bi morali spremeniti zakon, da bi se vračalo pomoč samo od takrat ko so bili ljudje o tem obveščeni v odločbi
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Pšenični ::

Na zavodu prejemnike niso opozarjali ker tega niso izvajali. Ko so jim "naročili". So bili zaprepadeni. Vsaj kolikor sem spremljal druge forume, na katerih so sodelovali tudi zaposleni z CSD. Katerim so nato naročili naj bodo tiho, saj so naenkrat nehali sodelovati.

"Ja OK "prav bi bilo", pa te prejemnike to, da niso bili posebej opozorjeni, da morajo to vračati po tvoje odvezuje vračila?"

Bivši minister Drobnič, ki je pokrival omenjeni resor, odkrito pravi, da gre za zavajanje denarja lačne države.

Torej je rešitev, da se to lepo pove okoli, da čim več spozna zakaj se po TV ju ne govori o tem, da gre v bistvu za posojilo.

Tako pridemo do končne rešitve. Zamenjave pokvarjene oblasti. Na volitvah da se razumemo.

Sedanja oblast je vzela malice v šolah, otroške dodatke po 18 letu, naložila mladini še, da mora vračat "socijalno pomoč". Sproducirali so zakon o malem delu, pokojninski reformi....in še in še.

Vsemu je skupno, da grejo "sistemske " rešitve na škodo malega človeka, ne kapitalističnih "prascev".

Goody ::

V čem je tukaj nateg? Da se v eni Sloveniji pričakuje, da če kaj dobiš, da moraš tudi vrniti? Gremo še dalje, pol bi lahko tudi vsak delavec na črno, fušar rekel ko vas j..., sam se nič ne bom prijavljal, prvo naj mi pošljejo odločbo, pol bom pa davke plačeval...

at telbanc) s tabo vidim da nima smisla debatirat, si navaden politični agitator, pa pejt na banko, če misliš, da je posojilo, me prav zanima kam bi te "prasci" bankirji napotili...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

Pšenični ::

"V čem je tukaj nateg? Da se v eni Sloveniji pričakuje, da če kaj dobiš, da moraš tudi vrniti? Gremo še dalje, pol bi lahko tudi vsak delavec na črno, fušar rekel ko vas j..., sam se nič ne bom prijavljal, prvo naj mi pošljejo odločbo, pol bom pa davke plačeval.."

Nateg je v tem, da se je zadeva začela izvajati 9 let po tem, ko so prvi prejemniki "socijalne" pomoči prejeli pomoč. Torej jim je bilo onemogočeno tudi poplačilo dolga, saj jih sedaj bremenijo še obresti. Da ne govorimo o tem, da se za vračilo sploh ni vedelo.

Nisem politični agitator, ampak ne morem poslušat kako se vlada hvali, da se trudi na socijalnem področju, ko pa vendarle pravice konstantno zmajnšujejo.

Poglej si varijanto insolventnosti ki se ji pravi prisilna poravnava, pa potem nakladaj o pravičnosti, plačilu itd...

Ne hvalijo se s tem, ker to ne prinaša političnih točk. Ker se nimajo v bistvu s čim hvalit.

Zgodovina sprememb…

Goody ::

Problem je v tem ker si imel moratorij na vračilo 9 let? Ali kaj ti to pomeni začeti izvajati? Kakšne so te obresti? (pa nehaj o tem da se sploh ni vedelo, če je bil zakon tak se JE vedelo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

Mavrik ::

Ja OK "prav bi bilo", pa te prejemnike to, da niso bili posebej opozorjeni, da morajo to vračati po tvoje odvezuje vračila?


Nikjer nisem trdil tega. In jasno, zakon se mora (v tem primeru na žalost) izvajati za vse.
The truth is rarely pure and never simple.

Pšenični ::

Obresti so vezane na inflacijo.

xyxyxyxy ::

Goody je izjavil:

xyxyxyxy je izjavil:

Potreboval sem denar za kratek čas in ker ni šlo drugače, sem se obrnil na CSD. Ni pa bilo tako zelo nujno, da brez tega ne bi preživel. Ne moraliziraj po nepotrebnem.


Sploh ne moraliziram, samo tudi tole tvoje zgornje napisano (ni šlo drugače) ne gre skupaj s tistim kar si prej napisal: da če bi vedel, da boš moral vračati bi se samo obrnil...


Hotel sem reči, da ne bi ravno umrl od lakote, če ne bi dobil evra s strani CSD-ja. Rabil sem denar, ni pa šlo za biti ali ne biti.

Goody ::

Pšenični je izjavil:

Obresti so vezane na inflacijo.


Ha....., mislim, torej morate vrniti le toliko kot ste prejeli in nič več... Torej nobenih obresti le revalorizacija? No pejdi po tak kredit na banko :))

Pšenični ::

"Ha....., mislim, torej morate vrniti le toliko kot ste prejeli in nič več... Torej nobenih obresti le revalorizacija? No pejdi po tak kredit na banko"

Smo že povedali.

Vrača se komplet nazaj z obrestmi. Sem dobil od ministrstva odgovor. Torej tako je-ne tolažit ljudi z "mislim". V 9 letih se bo kar nabralo, ane...obresti.

Človek kar ne more verjeti, da se tega spomnijo socijalisti po programu (kapitalisti po duši). Sprenevedanje da ni temu tako, da je potrebno vračilo z obrestmi, ne pomaga nobenemu.

Zgodovina sprememb…

Goody ::

Pšenični je izjavil:

"Ha....., mislim, torej morate vrniti le toliko kot ste prejeli in nič več... Torej nobenih obresti le revalorizacija? No pejdi po tak kredit na banko"

Smo že povedali.

Vrača se komplet nazaj z obrestmi. Sem dobil od ministrstva odgovor. Torej tako je-ne tolažit ljudi z "mislim". V 9 letih se bo kar nabralo, ane...obresti.



Pa ti sploh veš kaj je revalorizacija kaj pa obresti? Če boš plačal le toliko obresti kot je znašala inflacija boš vrnil (v današnji vrednosti denarja) natanko toliko kot si prejel in nič več. Ali povedano drugače, če si dobil pred leti denarja za "25 košaric življenskih dobrin" jih boš vrnil ravno tako 25 in nič več...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

Pšenični ::

"Pa ti sploh veš kaj je revalorizacija kaj pa obresti? Če boš plačal le toliko obresti kot je znašala inflacija boš vrnil (v današnji vrednosti denarja) natanko toliko kot si prejel in nič več."

Jaz dobro vem tud, da je to en velik nateg vse skupaj. Nateg telih ki nam trenutno vladajo.

In kaj bi rad sedaj povedal. Da je zadeva super duper ugodna. Se hecaš? Ljudje sploh niso vedeli za to, kar prihaja počasi na dan, ti pa da je zadeva full ugodna. Zate verjetno je, ker nisi zvedel pred pol leta da si državi dolžan prejeto "socijalno " pomoč. Po devetih letih.

Goody ::

Fak s tole mantro da nisi vedel ne misliš končati? Če je bil takrat zakon v veljavi si moral vedeti in pika. Pa če ti nekdo nekaj da se v bodoče le pozanimaj, če si mu za to kaj dolžan ali ne...Over in out ( glede na dosedanje tvoje izvajanje vidim, da nimaš v rokavu prav nobenega argumenta, le vračilu bi se želel izogniti, pa makar na silo...)

Se pa strinjam da je nateg, nateg nas davkoplačevalcev, če si sposoben služiti bi moral vrniti revalorizirano + bančne obresti in nič manj. Ne pa da te davkoplačevalci takole zastonj financiramo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

Pšenični ::

"Fak s tole mantro da nisi vedel ne misliš končati? Če je bil takrat zakon v veljavi si moral vedeti in pika. Pa če ti nekdo nekaj da se v bodoče le pozanimaj, če si mu za to kaj dolžan ali ne...Over in out ( glede na dosedanje tvoje izvajanje vidim, da nimaš v rokavu prav nobenega argumenta, le vračilu bi se želel izogniti, pa makar na silo...)"

Problem je, da naj bi tisti, ki so jemali socijalno pomoč vedeli več kot tisti, kar niso vedeli državni uslužbenci plačani za 7 stopnjo izobrazbe. Zadeva se ni izvajala in eno od načel ZUP a. je načelo načelo pravice do obveščenosti in pomoči strankam.

Ki je v tem primeru v nasprotju z tvojim razmišljanjem. Da je potrebno reveže vleči za nos. Fak. S tvojo mantro.

Na silo se ni potrebno plačilu prejete "socijalne " pomoči nobenemu izogniti.

Če nimaš plombe je zadosti že pravočasen prepis na svoje potomce.

Zgodovina sprememb…

Goody ::

Pa dej telbanc ti pustim da zdejle mene takole potegneš za nos, posodi mi par jurjev, pa ti jih čez 9 let (če bom sposoben in imel od kje vzeti) vrnem brez problema revalorizirane. A si za?

Pšenični ::

"Pa dej telbanc ti pustim da zdejle mene takole potegneš za nos, posodi mi par jurjev, pa ti jih čez 9 let (če bom sposoben in imel od kje vzeti) vrnem brez problema revalorizirane. A si za?"

Problem je ker bi ti rad mene vlekel za j...a.

Goody ::

Pšenični je izjavil:


Na silo se ni potrebno plačilu prejete "socijalne " pomoči nobenemu izogniti.

Če nimaš plombe je zadosti že pravočasen prepis na svoje potomce.


Zaradi takšega razmišljanja in kraj davkoplačevalcem pa smo kjer smo... Ampak če ti ni jasno je to spirala, ki se lahko konča le na en način - z razpadom sistema. Bo počasi zmanjkalo butastih zaposlenih, ki vse to financiramo. Pa ti pri tem ne bo pomagala nobena druga politika, oziroma bo do tega (če bi veljalo, da opozicija razmišlja in bo delovala tako populistično kot razglabljaš ti (sam to le upam da ni tako)) prišlo še hitreje...

Pšenični je izjavil:

"Pa dej telbanc ti pustim da zdejle mene takole potegneš za nos, posodi mi par jurjev, pa ti jih čez 9 let (če bom sposoben in imel od kje vzeti) vrnem brez problema revalorizirane. A si za?"

Problem je ker bi ti rad mene vlekel za j...a.



Jaz bi recimo rad, takšni kot si ti pa defacto že vlečete vse davkoplačevalce...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

Pšenični ::

"Zaradi takšega razmišljanja in kraj davkoplačevalcem pa smo kjer smo..."

Zakaj smo tam kjer smo, je prav posebna tema. Začeli bi jo z neplačevanjem prispevkov, po 7 let v Ljubljani itd...

Priporočam ti, da se zapelješ prek kakšen center RK za razdeljevanje pomoči v hrani in jim tam predavaš o svoji Indiji Koromandiji. Dokler se bo folk tepu za dva litra olja in nekaj moke, pobiral ponoči stare cunje iz kontejnerjev pred našim blokom tvojim pravljicam ni za verjet.

"Ampak če ti ni jasno je to spirala, ki se lahko konča le na en način - z razpadom sistema."

Temu se reče spirala vsesplošne kraje in nedelovanja pravne države.

Zgodovina sprememb…

Goody ::

Pšenični je izjavil:

"Zaradi takšega razmišljanja in kraj davkoplačevalcem pa smo kjer smo..."

Zakaj smo tam kjer smo, je prav posebna tema. Začeli bi jo z neplačevanjem prispevkov, po 7 let v Ljubljani itd...

Priporočam ti, da se zapelješ prek kakšen center RK za razdeljevanje pomoči v hrani in jim tam predavaš o svoji Indiji Koromandiji. Dokler se bo folk tepu za dva litra olja in nekaj moke, pobiral ponoči stare cunje iz kontejnerjev pred našim blokom tvojim pravljicam ni za verjet.


Koliko olja pa bi lahko država kupila tem sedanjim revežem, če bi takšni kot ti, ki sedaj imajo, vrnili tisto kar so nekoč dobili, ko niso imeli?

Delaj tisto kar pridigaš, ne pa samo pizdit in pričakovat, da bodo vse financirali drugi...

Pšenični je izjavil:



Temu se reče spirala vsesplošne kraje in nedelovanja pravne države.


Točno, v kar se zelo lepo vklapljaš s svojim zagovarjanjem nevračila socialne pomoči - tudi to je kraja in nespoštovanje zakonov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socialna pomoč-sporazumna odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9320415 (14557) tikitoki

Vračanje prejete denarne socialne pomoči za časa življenja (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
810213878 (143231) Mr.B
»

Socialna pomoč in plomba na nepremičnino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13026126 (22293) Alubadar
»

Izguba zaposlitve

Oddelek: Loža
478650 (7051) Pithlit

Več podobnih tem