» »

povezava dveh računalnikov v wireless omrežje

povezava dveh računalnikov v wireless omrežje

gasper83 ::

pozdravljeni
imam problem ki ga ne znam rešiti. Imam mobitel internet in ker sem dobil še en računalnik, sem kupil router zalip w 532 (http://shop.wlan-sat.com/), da bi ustvaril brezžično omrežje ter tako uporabljal dva računalnika v wireless omrežju.
Problem je sledeč: računalnik ki ima windows 7 normalno zazna wireless omrežje in se nanjga priključi, medtem ko računalnik z visto najde omrežje ampak se na njega ne more priključiti. Če pa ga povežem s kablom dela normalno eden na kablu in eden wireless (windows 7).
Kako moram ustvariti omrežje da bom lahko uporabljal dva računalnika z različnima windows sistema?
računalnik ki se mi sedaj noče priključiti na omrežje je že deloval v brezžičnih omrežjih, kako to da zdaj noče. računalnik je acer 5920 g.

vsi predlogi dobrodošli.

gasper83 ::

no zdaj mi je uspelo še ta druzga priklopit, sm mogu prestavt varnostne nastavitve. ampak zdej se mi priklopi pol mi pa ful, ful počas dela internet.
kako bi nastavil router da bi oba računalnika delala hitro, ne pa eden hitro drugi pa zlo počas, tudi če je priklopljen sam?

1309976 ::

Kako si rešil zadevo? Mogoče ve kdo drug, ker imam sam podoben problem.

Na obeh laptopih so Win7, router je pa Netgearov Rangemax WPN824v2.

Do pred nakupom novega laptopa je zadeva delala bp, resda so bili prej XPji na enem, na drugem pa 7ica. Ob obeh sedmicah, pa mi povezavo poveže le en laptop, čeprav omrežje je vidno in je tudi ključ pravilno nastavljen.

Kako naj nastavim, da bosta lahko hkrati povezana oba?

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

gasper83 ::

zivjo,

ni mi uspelo vzpostaviti wireless za oba, tko da sm tistega z visto priklopil z kablom. Morm rečt da je še boljše na kablu, ker mi dela velik hitrejš. res pa je da sm mogu kupt kabel, pa klešče da daš gor plastiko ki jo nato vklopiš v računalnik. edino ne morem računalnika premikat po hisi in izven nje.

to je to

lp

SSH ::

katere wirelles kartice uporabljata na računalnikih in kakšne so razdalje od routerja do računalnikov?


lp, Aleš.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

1309976 ::

Razdalje laptop router so minimalne, ker gre za stanovanje, čeprav je vmes zid je signal dober. Jakost signala ni kriva, ker zadeva ne deluje kot bi mogla tudi če si na 2 metrih, je pa res da se mi je trenutno sama po sebi vzpostavila in sta lahko oba na routerju - nekega pametnega razloga pa nisem našel (kakšna posodobitev driverjev?).

Za wireless akrtice bom pa preveril (gre za 5 let staro Toshibo Satelite A100-153, ki trenutno teče na Win7 ultimate in pa 1 mesec star Pavilion dv7, ki uporablja Win7 home premium
http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac....

Gbr227 ::

preveri če ima wireless kartica iste nastavitve kot tista v katero si priključil kabel, to je bilo v mojem primeru
delovna skupina,maska,dhcp?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548584 (775) Lonsarg
»

težave z linksys ruterjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
26958 (647) RejZoR
»

Povezava dveh računalnikov

Oddelek: Omrežja in internet
233353 (3001) glinik
»

SecureW2; Žična in brezžična povezava na istem laptopu (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
577428 (6774) ArchNem
»

wireless mreža

Oddelek: Kaj kupiti
332950 (2158) pujsek_

Več podobnih tem