» »

ASUS CUSL2-C i815 EP

ASUS CUSL2-C i815 EP

DanKick ::

Pred nekaj dnevi sem sestavil sistem z dotično plato. Ker gre za sorazmerno "svež" nabor sem bil sprva v nakup skeptičen (sistema nisem sestavljal zame), po drugi strani pa tudi radoveden, saj naj bi to bil končno tako dolgo pričakovani naslednik BX chipset-a.
Skratka, nobenih problemov glede združljivosti (Geforce MX, trije različni moduli RAM-a,...), izredne overclock-abilnosti (ASUS, jasno), zelo hitra,...
Za vse, ki prisegate na Intel in iščete primerno ploščo, ki združuje vse "dobro" BX chipset-a in ponuja vse današnje napredne funkcije, vam dotično ploščo toplo priporočam.
Specifikacije:
http://www.asus.com/products/Motherboar...

Dax ::

A mi lohk zdej še plis poveš, pri kateri računalnški firmi delaš, da lahko dotično matično ploščo kupim TOČNO tam.

DanKick ::

Ha,ne delam na nobeni rač. firmi, pač sestavljam sisteme, če me kdo "lepo" prosi. Plato sem pa kupil pri Mlakom-u, vse ostale komponente pa čez mejo.

Skankulja ::

Verjamem, da je odlična plošča. Samo, a ni malo predraga za to kar ponuja - primerjava MSI 815EP Pro. Zihr bo en izjavo "Asus rulez", kar je res, sam.:)

Skankulja ::

Aja pa narobn link si dal (si dal za 815E), za 815EP je:ASUS CUSL2-C i815EP:D

DanKick ::

Ja, ni ravno poceni, vendar ceno odtehta stabilnost, hitrost in overclockabilnost.

luni ::

Jah, ASUSke so vedno bile na drazji strani, toda vsakdo, ki je kdaj imel eno izmed njih (razen A7V -> bljak!) ze ve zakaj je tak. Pac fenomenalne plate odkar jas pomnim za sebe...
Artificial Intelligentia

andrej ::

da Asus je zelo dober pri platah. Sem ponosen lastnik Asus P2B in CUSL2.:D

Skankulja ::

Torej 815EP čipovja "ne smem" kupovat, bx tud ne, naj kupim via 133A (abit VH6-II)? Pri 133A ni več počasnosti memorya, ne? Je nasplošno 133A "dobro" čipovje, za razliko od 133 (nad katerim sem močno razočaran)? Nočem slišat kupi BX, čeprav zna biti res.

DanKick ::

Kaj res nismo bili dovolj jasni. Zakaj pa ne i815 EP?!?

Osebno mi VIA chipset plate nikoli niso dišale (ga ni dinarja, da se bom dva tedna zaje***** z vklapljanjem in izklapljanjem raznih kozmetik v BIOS-u, pa 4in1 ta in ta verzija, pa ti driverji ja, oni drugi ne,...).

Kar pa ne pomeni, da je slednji chipset za smeti (le veliko martre je potrebno, da stvar deluje stabilno in hitro).

Ampak, i815 je nasplošno manj problematičen, povsem na novo zasnovan in pravi naslednik BX čipovja.

Jaz ti priporočam slednjega, konkretno Asus CUSL-C i815EP, momentalno najboljša izbira i815EP čipovja.

Skankulja ::

Ne, ne. Nism js to mislo. Mam namreč celerona (novga,600), in če 815 ni primerno za ta proc. (sem že več kje vido), me zanima če se mi bolj splača kupit apolo pro 133A (abit vh6-ii)?

DanKick ::

Poglej, meni C II (prav tako 600 MHz) na tej plati dela brez problema. Še več, tudi overclockan sistem je presenetljivo stabilen.
Če imaš možnost, se pri prodajalcu zmeni, da ti plato v primeru nedelovanja s Celeronom vzame nazaj in ponudi drugo.
Ker sem do sedaj sestavil le en sistem s to kombinacijo, ne morem z zagotovostjo trditi, da je parjenje i815 in Celerona II neproblematično.
Vsekakor je v mojem primeru vse delovalo BP.

Skankulja ::

Sam sem se že odločil, da bom težko pridobljene denarce zapravil za abitovo bx133, ki za nižjo ceno ponuje vse kar potrebujem. Hvala vseeno. Se pozna razlika med agp 2x in 4x (zanima me za v3, kasneje za gf2mx,kjer je pomoje vseeno). Se pozna kaj pri močnejših grafikuljah (radeon, ultra in zdaj tudi gfx3)?

DanKick ::

Kar se tiče AGP 2x/4x, brez bojazni. Vse kartice uporabljajo svoj interni pomnilnik, ki je neprimerljivo hitrejši kot recimo AGP 4x, kaj šele AGP 2x.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova plošča za celerona

Oddelek: Kaj kupiti
71241 (1097) rhabdo
»

Kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
111166 (986) Wolverine
»

Msi 815EP Pro

Oddelek: Kaj kupiti
81331 (1219) DanKick
»

BX133,SA6,BH6...glej si ga vraga

Oddelek: Kaj kupiti
151423 (1257) Siluro
»

KATERO MAMA PLATO z 815EP

Oddelek: Kaj kupiti
351912 (1628) Siluro

Več podobnih tem