» »

Msi 815EP Pro

Msi 815EP Pro

Skankulja ::

Ima kdo dotično ploščo? Kolk sm gledu je za tak denar najboljša izbira (mam celerona 600).

ChiefThunder ::

Sicer nimam te plošče, je pa i815EP naslednik odličnega BX čipovja, tko da si jo kar kupi.

luni ::

Za Celerona se ti ne izplaca kupovat i815 plosc... Jaz sem namrec s Celeroni in i815 platami imel same probleme, tudi pri overclockanju. Ostani kar pri BXu, ce pa mislis preiti na Pentiume, potem bo i815 dobra izbrira.
Artificial Intelligentia

DanKick ::

Luni, ne smeš posploševati.
Preberi moj post v tej rubriki. Konkretno, omenjena MSI plata ima velike probleme z RAM moduli. Pri testiranju jih 50% ni delovalo pravilno (in tu govorim o dražjih RAM-ih in ne "no-name" posameznikih).

Skankulja ::

Če so tolikšni problemi z omenjeno ploščo, zakaj je pa potemtakem dobila toliko odlik(awards)? Če ne za 815EP čipovje, za katero pa se naj odločim, BX (ne, too old!), Viino 133A!? Je še katera druga op na slo. trgu z 815EP čipovjem, ki jevredna nakupa? Podobna cena. Sm mal isko pa nism najdo nobenih pritožb, čez 815EP Pro, same pohvale. Če še ma kdo kako idejo, prosim.

WolfmanJack ::

Jaz imam to plato in mam problem z Win98SE, ki mi pogosto zamrzujejo (brez OC).
DanKick, kakšni so ti problemi z moduli, ki jih omenjaš, a sploh ne delujejo ali samo niso stabilni ?

DanKick ::

Tukaj je povzetek:

There's bad news from the SDRAM test: The board failed with almost 50% of the tested memory. The DIMMs from Viking and Kingston both did not work; most likely due to their 128 Mbit single sided design. The memory from PCI and my HSDRAM module didn't want to run either. Just the RAM from Corsair, Crucial, Memory Solution (Germany), Mushkin and Wichmann Workx (Germany) worked properly. null
Torej, nekateri RAM-i so delali, vendar nestabilno, drugi sploh niso dali življenja od sebe.

luni ::

DanKick kako mislis, da sem posploseval? Celeroni res niso priporocljivi za i815E/P plate, kar dokazuje tudi to, da je ASUS umaknil Celerone z liste podprtih procov za njihove i815 plate.
Artificial Intelligentia

DanKick ::

O.K., teoretično to drži. Vendar to še zdaleč ne pomeni, da Celeroni II ne bodo delali oz. bo sistem nestabilen, vsaj iz moje izkušnje.
Konkretno sem na Asus-ovo i815EP "položil" Celerona II 600 MHz, ga na default voltaži navil na 900 MHz, brez dodatnega prezračevanja ohišja. Sistem je "orenk" stabilen, hiter in povsem neproblematičen, le procesor je nekoliko prevroč, ampak to nima veze s samo plato (med procesor in hladilnik moram dodati še termalno pasto).
Skratka, tako se stvar pokaže v praksi. Ne vem, lahko sem imel srečo, da je vse skupaj delovalo, ampak tako to je.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova plošča za celerona

Oddelek: Kaj kupiti
71300 (1156) rhabdo
»

i815EP B na ASUS-ki

Oddelek: Novice / Matične plošče
51606 (1606) mico
»

mama plata

Oddelek: Navijanje
131460 (1340) ChiefThunder
»

ASUS CUSL2-C i815 EP

Oddelek: Kaj kupiti
131277 (1139) DanKick
»

KATERO MAMA PLATO z 815EP

Oddelek: Kaj kupiti
351972 (1688) Siluro

Več podobnih tem