» »

TV TUNER

TV TUNER

sopex ::

Živjo!
spomnu sm se, da bi blo dobr, če bi kupu TV turner (al kakorkol se že napiše :D )
mal sm že gledu po spletnih straneh in sm vidu da je izbire velik...eni majo še za radio, teletext,...in razne zadeve. No jest bi rabu sam eno tako, da bi lohka spelu kabl od kabelske v kompjuter in bi lohka gledu TV (pa tud neki snemal)...no ker Turner mi priporočate??? pa kje bi se ga dalo kupiti?? :)) :))

Že v naprej hvala za vašo pomoč :)
  • spremenil: boštjan ()

DjTonic ::

Do koliko $$ pa gledaš? Maš razne FlyVideo TV Tunerje pa Pinnacle, Teratec,..

Hair_Y ::

Zdej mam že pol leta Terratech Cinergy 600 in sem full zadovoljen
z njim. Ma še radio zraven in daljinca katerega lahko programiraš
in upravljaš druge programe.
Tudi zajemanje je odlično in zelo preprosto in če maš močno
računalo lahko hkrati s sliko kompresiraš tudi zvok...

sopex ::

jah za tm okrog 15k ga mislm kupt :D kakega bi za tok dnarja dobil...še kr dobrga??

overman ::

Kaj pa leadek winFast Xp2000 deluxe? domenca...
Früher oder später wird jeder Geometer :p

Hair_Y ::

Za 16k pa dobiš Cinergy 400.
Razlika med 600 je samo v tem, da nima radia...

overman ::

Sam uporabljam leadek Tv2000xp deluxe. Stvar iam super radio , lep sprejem...a kaj ko v nasi ulici se ni kabelske...antene pa bolj slabo vlecejo. Sem pa probal pri prijatlu ki ima kabelsko in je slika res super....Zraven dobis se en kup kablov pa dalinca.....za manj kot 15 ksit mislim da nemores kaj vec dobit...
Früher oder später wird jeder Geometer :p

rap3r ::

Kot prvo se napiše tuner ne turner.
Drugo najbol napredn je pinnacle edin software mu ful šepa kar bi lahko tud reku za cinergy k je tud hardwersko na najvišjem nivoju.
Tko da definitivno se odloči med tema dvema v tem cenovnem razredu k si ti reku.
Jz itak uporablam dscaler v povezavi s cinergy 400. Dscaler zato ker ma filtiriranje slike in je slika kristalno čista!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

sopex ::

pa a ma leadek Tv2000xp deluxe tud lepo sliko?!?!?!? :O

overman ::

Seveda da ima dobro sliko!:D Mislim da ce imas kabelsko slika celo lepsa kot na televiziji-vecja locljivost....

rap3r: jaz nevem kaj ti pomaga neka-kao full dobra kartica ce pa rabis dva dni-al pa mas vedno probleme z prepoznavanjem oz. programsko opremo!;((

Sicer nebom rekel da je winfast najboljsa, vem pa da jezelo dobra in ce obstajajo se boljse, potem pa si res nemorem predstavljat kako ta slika zgleda....:8)
Früher oder später wird jeder Geometer :p

buhica1 ::

Rap3r:
Imam isto tv kartico, tudi Dscaler uporabljam. Glede filtrov, ki si jih omenil a maš izkušnje z kakimi ekstra nastavitvami (kje, kako) da je slika the best...

Lp Buhica

rap3r ::

Em jz sm tko nastavu da dela;)
Poišč me na ircu na #slorap pa ti povem.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

boris22 ::

Mene zanima če lahko tv tuner priključiš tudi na digitalni satelitski reciver.Kateri tv tuner od teh dveh mi bolj svetujete.Leadtek winfast xp 2000 ali cinergy 400.Glede kompatibilnosti se mi verjetno bolj splača uzet winfasta ker imam grafično od iste firme winfast ti 4200.Kaj oba tunerja podpirata zajemanja slike direktno v divx format.

Hair_Y ::

Cinergy ti omogoča zajemanje v katerekoli
codec, ki ga imaš instaliran na računalu
hkrati s sinhroniziranim stiskanjem zvoka tudi
s poljubnim codecom..... (no če češ)...

boris22 ::

Ja ma ga lahko dam na digitalni satelitski reciver ali dela samo na kabelski oziroma navadni anteni.

Gapi ::

Za petnajst tisočakov bolj težko :))))))
No person is rich enough,to buy back his past.

boris22 ::

Kaj obstaja kakšna varianta da lahko snemam filme ki jih gledam preko satelitske na trdi disk od računalnika.

govno ::

rap3r: kako ti dscaler dela na cinergyju 400? meni ne zazna hardwara!

kako, da meni terratecov software pri snemanju videa in avdia v kateremkoli formatu preveč framov izpusti? je kriva live! zvočna kartica?

lp in hvala

rap3r ::

@boriss22: pinnacle ma aeno zadevo k jo lahko prklopš na satelitsko in sicer zgleda takole

@govno: ni kriva zvočna kriv je bedno napisan software! Jz sam snemam z PowerVCR II pa dela super zadevo posnamem v dvd kvaliteto in mi zasede ura okol 3gb pol pa z dr. divx stisnem zadevo na en cd ali man, slika je res lepa.

Pa še to ti si dol potegnu dscaler ki je na uradni strani za dolpotegn in je verzije 4.01 obstaja pa že verzija 4.1.7 ki jo dobiš tukaj
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Damjan Jagar ::

@rap3r: bi lahko linkal na kakšen (kratek) sample slike, ki si jo ti zajel z tvojo kartico in snemal direktno v DivX? Zanimajo me tudi sampli ostalih kartic če bi lahko še kdo posredoval. :D
http://jagar.si

govno ::

@rap3r: najlepša hvala! car si!
sej sem doslej uporabljal iuVCR, vendar slika ni tako čista kot na terratecovem softwaru, poleg tega mi med snemanjem preview ne dela ...

rap3r ::

@cyb3r pa kaj še če nezaupaš mojim očem pa nč.
Jz ti povem da glede kvalitete slike kup pinnacla, glede softwera hm nobenga ker uporabli dscaler, terratec je pa tud dobra opcija.
Sam bi kupu pinnacle pctv rave tist k nima dalinca pa kupu ati remote wonder za 6000SIT use skupi bi pa gledu na dscalerju!
To je pomoje prfekt kombinacija.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

fx ::

Živjo

Mene pa zanima če bi TV kartica Fly video 98 delovala na 300 Mhz ali 400 Mhz.

lp

Mpajzl

Boško B. ::

@mpajzl: Bi !

VASkO ::

en super softwer za tunere na phillipsovem cipu obstaja
imenuje se fly2000 tv, zadnja verzija je 2.35

omogoca pa VSE kar hoces

All ::

FLY 2000 TV je res super program, sam na žalost plačljiv.Tkoda ti ostane od boljših DScaler.Največ informacij o programih pa najdeš tuki


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero TV kartico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509834 (7643) edublin
»

TV tunerji (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
507083 (5150) Tiash
»

Nakup TV Kartice

Oddelek: Kaj kupiti
81711 (1515) Bramac ^^
»

TV tuner

Oddelek: Kaj kupiti
181437 (1219) VASkO
»

Tv-kartica

Oddelek: Kaj kupiti
231815 (1397) AngelOfDeath

Več podobnih tem