» »

Torej: Sapphire teatrix 550 ali Leadtek PVR2000

Torej: Sapphire teatrix 550 ali Leadtek PVR2000

tonccy ::

Po vsem prebanem sta najboljši a se ne morem odločiti katero naj kupim. Kaj svetujete, vendar le iz lastnih izkušenj.
L.P.|O

Zheegec ::

Iz lastnih izkušenj - pojma nimam. Drugače pa Theatrix itaq, je bil zelo pohvaljen v testih. Pa še drag ni - [edit] glej link od Medene.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

tonccy ::

Menda je software za Teatrix en jajc (zraven ne moreš delati nič drugega), pa me zanima, če lahko uporabim kakega drugega in kateri bi to lahko bil.

deco16 ::

Ok vem da malo bol z zamudo odgovarjam ampak sem v isti dilemi kot tonccy!
nagibam se bolj h spphiru?
zanima me kaj imate vi in kako je s softwarjem?
kaj bolš?
če bi snel dol cyber link powercinema 4 ? bi blo bolš dajte hitro odgovort ker se mi malo mudi pri nakupu
l.p.

Matej_K ::

Če maš čas si preber... TUKI

Drgač sm pa lastnik TerraTec Cinergy 600 (dobr ocenjena na testu) in morm rečt da sm ful zadovoln...lepa slika, dobr zvok..če vzamš TerraTec Cinergy 400 je še cnej ampak pol nimaš radia..
... .. .

cole-22 ::

Jst mam Leadteka 2000XP Expert in morm rečt, da sem zelo zadovoljen z njim. Glede Sapphire sem veliko bral, da ima probleme z softwarom.

deco16 ::

hm!
hvala za takojšen odziv :D
ravno ta opis sem bral 10 min nazaj.
ampak zanima me če kdo uporablja to saphire kartico?
l.p.

RC14 ::

Med Sapphire teatrix 550 ali Leadtek PVR2000 bi jaz osebno raje vzel Leadteka, je zelo dobra kartica nima problemov z driverji, Slika je enkratna in ni skoraj nič procesorsko požrešna. Pa še dobro je bila ocenjena v eni reviji. Sem videl na lastne oči STIjevo 550 in to in mi je ta boljša kartica.


Lp

Loser ::

Rad bi ti samo povedal imam od leadteka in v glavnem zelo zadovoljen , lepa slika , dober zvok in veliko funkcij za malo denarja.Toplo priporočam.

Obenem me pa še nekaj zanima , trenutno imam problem z softwerom od te kartice in sicer gonilnike lepo inštaliram in program tudi , software se mi pomanjša v tray.Hočem odpret napiše "cannot find any video capture devices" WTF ;((

Torej norim nikakor jo ne morem spravit v delovanje z winfastovim softwerom.Imam zadnje gonilnike in zadnji program , ki mi je prej na prejšnjem sistemu delal , ko sm naložil na nov winse gor ga ne morem spravit v delovanje z originalnim programom.Tuner dela , ker trenutno uporabljam FlyDS in normalno deluje , sam jaz bi rad gledal z winfastovim programom .
A ma kdo kako idejo kako bi to spravil v pogon .

V sistemu mi pa napiše da ni conflictov - prestavil v drugi slot isto sranje
"cannot find any video capture devices"


Hvala za pomoč !!
lp,S.
" Ad omnia parati sumus "
https://youtu.be/W-gRKjqP7IU

cole-22 ::

No si bom mal sposodu temo...
Zanima me, če obstaja kak "player ali program" na katerem bi lahko gledal divxe in DVDje ob tem pa uporabljal dalinca od TV tunerja (vsaj glasnost)?

deco16 ::

Hm! ja odločil sem se za ati 550 pro iz razloga da za tv tuner ne bom dal več kot 20k :P
cole-22 kolikor vem pri temu saphire tv tunerju dobiš remote wonder za na usb in deluje tudi izven programa za snemat torej tudi u vinsih :D
za druge tv tunerje pa ne vem...
l.p.

Alexius Heristalski ::

Deco16, jaz posedujem tega Sapphirea. Ima nekaj dobrih, žal pa tudi slabih lastnosti.

+
cena
odlična slika, zvok
strojno zajemanje v MPEG2
radio
-
nedodelano programje
nekajsekundni zamik tv programa
počasno menjavanje kanalov

Možno, da zadnji dve težavi obstajata samo v programju PowerCinema, s katerim uporabljaš to tv kartico. Ne vem, ker nisem poskusil nič drugega.
Zelo jim zamerim, da je priložen PowerCinema 3.0, ki je obupno hroščat. Zato jim moraš obvezno ukrasti (drugače ne gre, jaz jim ne nameravam plačati za program, ki bi moral biti priložen zraven) PowerCinema 4.0, ki je že malo bolj uporaben.
Edina alternativa PC-ju ChrisTV 4.70 (žal tudi plačljiiv) podpira to kartico, vendar ga še nisem preizkusil.

Priloženi daljinec ni Atijev Remote Wonder, temveč Cyberlinkov! Dvomim, da je tako uporaben. Namenjen je Cyberlinkovim programom. Pravkar sem ugotovil, da je z njim možno spreminjati sistemsko glasnost, za drugo še ne vemb (v Winampu očitno ne dela).
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Alexius Heristalski ::

Dobre novice!
Danes je izšel ChrisTV 4.80, ki se ponaša s še boljšo podporo Ati Theater 550 Pro karticam.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

deco16 ::

hehe!
hvala alexsius!
končno nekaj pohvale na moj račun :D
namreč h meni prispe kartica ju3.
powercinema 4 pa imam že pripravljen doma(ukraned):))
bom probal še tisti program ki si ga ti omenil
l.p.

smirnof ::

zdravo!

mi lahko kdo pove, če ima leadtek pvr2000 samostojno zajemanje zvoka ali gre čez zvočno kartico. Edino to me še skrbi ko odločam med tema dvema tv tunerjema


hvala
EJ6

Izi ::

WinFast PVR 2000 neposredno snema zvok skupaj z videom. Ne gre prek zvočne kartice.
Pa ja nisi pričakoval, da bo najboljša TV kartica trenutno snemala zvok prek zvočne kartice?

Kartica nima nobene slabe lastnosti. ATI-jeva jih ima cel kup >:D

Če pa res smo zelo pikolovski pa lahko omenim par malenkosti, ki bi lahko bile še boljše.
- sprejemnik daljinca je vtaknjen direkt v TV kartico in je zato uporaben samo za TV. Ne moreš ga recimo uporabiti za upravljanje drugih programov kot samo teh, ki jih upravlja TV kartica. Idealno bi bilo, če bi bil daljinec uklopljen na USB in bi se lahko uporabil tudi za druge Windows programe.
- še vedno ni 64-bitnih driverjev za WindowsXP x64. Za slabše WinFastove TV kartice so že 64-bitni driverji, za to pa še ne, ker ima ta strojno kodiranje videa in rabi popolnoma druge driverje kot slabše kartice.
- vse ostalo je idealno :D

Fizikalko ::

Izi, pretiravaš z idealiziranjem. Jaz sem imel PVR, pa prešaltal nazaj na Pinnacle iz dveh razlogov:

- glede na ceno samo solidna, nikakor pa odlična slika (preveč zrnata - deinterlacing deluje obupno)
- KATASTROFALNA aplikacija oz. uporabniški vmesnik - kaj tako neuporabnega in kičastega pa še ne. Je pa stabilen.

smirnof ::

po testih je po kvaliteti slike leadtek pvr2000 bolši kot pinnacle. Kaj je res tok slabša slika?
EJ6

Izi ::

LOL, neumost. PVR 2000 ima splošno znano daleč najlepšo sliko.
Verjetno imaš kakšne hardweare probleme, če imaš zrnato sliko in da ti deinterlacing ne deluje vredu.
Jaz sem imel že precej TV kartic, ker televizije z tisto nizko resolucijo in utripanjem nisem nikoli prenašal in tako imam TV kartice že od mojega prvega PC-ja naprej (286). TV vedno gledam na monitorju. Sem precej pikolovski glede kvaletete slike in lepše slike kot na PVR 2000 še nisem videl nikjer. Slika je takorekoč idalna, brez najmanjše napake. Seveda imam kabelsko TV, če imaš kakšno internet TV potem tako ali tako ne veš kaj je kvalitetna slika.

Strinjam se edino, da so priloženi programi precej kičasti (ves čas nekaj utripa in se bliska v različnih barvah) :D je pa to tudi precej stvar okusa.
Dejstvo pa je da priloženi programi in original driverji delujejo odlično.
To je sploh prva TV kartica, kjer lahko brez skrbi uporabljaš priloženo programje.
Zamenjal sem nekako 10 različnih kartic tekom let in PVR 2000 je prva, kjer sem namesitl driverje in programe in nimam nobene želje, da bi potreboval še kakšne izboljšave oz. ne iščem kakšnih "3th party" programov in driverjev. Čakam samo še 64-bitne driverje.

Ostale firme prilagajo precej bugaste programe. ATI pa je sploh katastrofa. Že driverji ne delujejo prav pohvalno, kar je za ATI nekaj normalnega, z priloženimi programi pa si nimaš prav nič za pomagat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

RC14 ::

Izi:

Se čist strinjam s teboj.


Lp

deco16 ::

hm!
da ne boste hvalili samo prv2000
sedaj ko sem lastnik 550 pro in ko sem si dal power cinema 4 in tanove gonilnike iz atija, moram omeniti da mi stvar ni še nikoli se sesula!!! in deluje vse ok. skratka nimam pripomb. glede drugih formatov pa omenim samo to, če kupiš kartico s hardware kodiranjem naj jo uporabljaš ne pa da v nekih dvix snemaš pa kuriš proc, meni se stvar snema niti ne vem pa še igram lahko vmes:D
glede slike pa naj omenim da ima ati 12-bitni pretvornik A/D in naj bi bla bolša slika(nevem točno).
torej moje mnenje če hočete imeti tv kartico z hardwarskim mpeg2 kodiranjem si kupite to, ne pa da dajate 5k več.
l.p.

Izi ::

deco16, obe imata hardwaresko kodiranje MPEG-2. Seveda hardwaresko podpirata tudi kodiranje v MPEG-1 če hočeš.
Po specifikacijah sta si obe kartici zelo zelo podobni.
So pa pri reviji Monitor letos poleti testirali vse najnovejše TV kartice, vključno z ATI Sapphire Theatrix 550 Pro in Leadtek WinFast PVR 2000.
ATIjeva je pri (3GHz Pentium 4) kodiranju v MPEG-2 z 6MB/s porabljala 5% CPU, Leadtekova pa samo 2% :D
Torej je tudi na tem področju za melenkost boljša >:D

RC14 ::

Sapphire Theatrix 550 Pro je počasnejša pri preklapljanju kanalov od Leadtek WinFast PVR 2000, kar je zame moteče, kvaliteta slike je zelo podobna, prav tako je bodobno kar se tiče zajemanja videa. pa kolikor vem, 550Pro lahko zajema iz radia samo v Wav, dočim Leadtek WinFast PVR 2000 lahko zajema lepo v Mp3.>:D
Uglavnem, kartici so v istem rangu, obe so dobri in zelo podobni po karakteristikaj, vendar mislim, pač moje osebno mnenje, da je Leadtek WinFast PVR 2000 rahlo boljša.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

deco16 ::

RC14 : radijo lahko snema 550 pro v wma in ne waw, kar je zelo velika razlika...:D

Izi ::

PVR 2000 pa lahko snema radio:
PCM (*.wav)
Microsoft ADPCM (*.wav)
Windows Media Audio (*.wma)
MPEG Layer-3 (.mp3)

gruntfürmich ::

Čuj, IzI!
Vidim da maš ti pvr-2000; daj mi povej, v ktir format snemaš in pod kakšnimi nastavitvami: resolucija, bitraža, zvok, kompresija...? Jaz sem želel v avi-mpeg-4, pa mi nobenega kodeka ni podprlo, pa jih mam naložene. V divx5.2.1. mi je celo uspelo sesuti program, ko sem poskušal dati na settings. Tako da mi grede avija anema samo nekompresirano, (20MB/sec), slika pa je slabša kot pri mpeg-2. Uporabljaš kar priloženi program ali katerega za HTPC?
Lep pozdrav
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

RC14 ::

deco16:
Ja, mal sem zamočil, sam vseeno teatrix 550 nima mp3, kar je spet v prid PVR2000. Meni se pač osebno zdi boljša Leadtek, nekateri bodo pa raje posegli po teatrix 550. Ni pa neke strašanske razlike med tema dvema karticama.


Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

Izi ::

Jaz snemam kar v "MPEG-2 (Hardware)", 720x576 PAL, Variable Bitrate, vse na default.
Kvaliteta MPEG-2 je daleč najboljša od vseh ostalih kodekov.
Približno 30MB na minuto poraba obeh procesorjevpa je 0%
Jaz imam to samo, da včasih kaj pogledam kasneje in nikoli ne shranjujem.

Probal sem tudi DivX 6.1 za video in MP3 za zvok pa mi deluje povsem brez problemov ampak slika MPEG-4 nikoli ne doseže kvalitete MPEG-2
DivX 6.1 podpira oba procesorja, najmnanj 1500kbit/s pri 640x480 in zvoku MP3 44100 kHz, Stereo, 128 kb/s
Oba procesorja delujeta z 25% tako, da lahko še vedno vse ostalo počnem normalno
Približnon 11MB na minuto ampak sliki se vidi, da je kompresirana.

Uporabljam WinFAst PVR program verzija 3.0.10.76. Je daleč najboljši od vseh ki sem jih probal (probal sem mislim, da vse)
Precej uporabljam Time-Shifting, ki mi vedno snema približno uro naprej, da potem lahko preskočim reklame.
Pri "MPEG-2 (Hardware)" ne opazim nobene razike med živo sliko in posneto. Slika je vedno čista kot fotografija.
Imam pa 22" CRT-ja, tako da lahko opazim vsako napako.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero TV kartico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509780 (7589) edublin
»

nakup Tv kartice

Oddelek: Zvok in slika
293213 (2450) gruntfürmich
»

Winfast TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
918254 (5226) Pyr0Beast
»

Katero TV Katico(tuner)? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17918856 (11896) Izi
»

TV Tuner - TV Kartica! Katera je najbolša!

Oddelek: Kaj kupiti
172348 (1870) nadzorni

Več podobnih tem