» »

Tukaj smo: bleda modra pika.

Tukaj smo: bleda modra pika.

BlaiseM ::



Zemlja z oddaljenosti 6 milijard km in govor Carla Sagana iz istoimenske knjige.

Tilen ::

Kaj točno je tukaj problem človeštva? Kje vidiš jedro problema?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

guest #44 ::

Sicer lepo da si pogledal the pale blue dot, ampak ta "novica" je stara ko Zemlja. Pa tudi ne vidim kje je problem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

jest10 ::

In kje je fora, da se prijavljaš po različnih forumih, ter povsot pustiš en sam post-enakega kot tukaj.

def0r ::

Hoce oglede na njegovem videju na youtube.

BlaiseM ::

Poglej prenos "v živo" iz Egipta.
Poglej kako religija proizvaja (npr. krščanske) "vojake" ... nekateri se celo razstrelijo. Nekateri želijo postati mučeniki.
Poglej kako lahko "jaz, (npr. egiptovska) država/oblast" pokonča tvojega "brata" ... kako lahko "jaz, (npr. ameriška) država/oblast" prebuta tvojo "sestro".
Še en ošabni samomorilec, ki meni da obstaja "raj".
Kako lahko "jaz, (npr. ameriška) država/oblast"ustreli mentalno zaostalega na invalidskem vozičku.
Kako lahko (v Evropi) kamenjajo tvojo "sestro".

Dokler vsi ne vidijo Modre pike ... je to problem človeštva. Morda bi Mubarak prej predal svojo oblast, morda bo Zemlji prihranjen vsaj en hitler, morda spremeni bodoča dejanja vsaj enega Zemljana ... posnetek stori kvečjemu dobro, kar pa ni mogoče reči za (pre)številne "novice" o (slovenskih in drugih) "zvezdah", ki tako odvračajo prostor in pozornost pomembnejšim stvarem.

Poglej današanje "novice" na slo-tech: katere med njimi bodo pomembne čez 1, 10, 100, 1000, 10000, ... let?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BlaiseM ()

Starodavni ::

BlaiseM

Tako sem jaz razmišljal nekaj let in kam sem prišel - nikamor. Ugotovil sem, da se je bolje držati zase in se delati neumnega in ignorantskega. Imaš še najmanj problemov s svetom in samim sabo.

Vsakršno razmišljanje o tem, da je vse obupno itd se bo rezultiralo s tem, da se boš zlomil. Odloči se, kaj je boljše.Planet, narava ali človeštvo ali najpomembnejše - TVoja zlata rit(zdravje).

Jaz, če bi se vrnil nazaj nekaj let, bi izbral v smeri zlate moje riti in bi prihranil marsikateri problem, ki je nastal zaradi takega neproduktivnega razmišljanja...

Spajky ::

Starodavni je izjavil:

BlaiseM
Tako sem jaz razmišljal nekaj let in kam sem prišel - nikamor. Ugotovil sem, da se je bolje držati zase in se delati neumnega in ignorantskega. Imaš še najmanj problemov s svetom in samim sabo.

Odličen nasvet, to že vsaj desetletje uporabljam tudi sam; tudi poročil na TV ne gledam ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj ima Slovenija boljšega od Jugoslavije? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Problemi človeštva
68090967 (76649) Karaya 52
»

Delo od doma: kup motenj, a še vedno večja storilnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7318177 (14902) BlaiseM
»

Likalnik ne greje: je tole transformator?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
152833 (2620) Mati
»

Družinski server / HTPC za v dnevno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10612383 (9091) CoreySteel
»

Berlusconiju se je dokončno zmešalo

Oddelek: Problemi človeštva
363322 (1665) Utk

Več podobnih tem