» »

Prva demonstracija "hladne" fuzije ?

Prva demonstracija "hladne" fuzije ?

««
14 / 17
»»

vostok_1 ::

Matev je izjavil:

S takim reaktorjem bi terraforming Marsa postalo delo za čez vikend.


nič ne bi pomagalo
ker ima mars premahjno maso
in bi vsa atmosfera sproti ušla stran


Jp. V 10.000 letih. Kar je čist dovolj časa da postanemo anoksična bitja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Cervantes ::

Matev je izjavil:

S takim reaktorjem bi terraforming Marsa postalo delo za čez vikend.


nič ne bi pomagalo
ker ima mars premahjno maso
in bi vsa atmosfera sproti ušla stran

Zakaj. Če narediš dost močno terraforming mašino, atmosfero proizvajaš sproti.
No problem.

vostok_1 ::

Nč ne rabiš pretirane mašinerije. Zalučaš en primeren asteroid v planet pa si prihraniš čas. Vesoljska ladja z takim energy sourcem bi imela čist dovolj zmogljivosti za to. Na površini se pa ni treba bat. Večji del ga itak zgori v atmosferi in jo tako obogati. Tisto kar gre skozi pa ne bi povzročalo večje nevšečnosti. Skratka terraforming bi bil mačji kašelj s takim virom energije.

jest10 ::

vostok_1 je izjavil:

Nč ne rabiš pretirane mašinerije. Zalučaš en primeren asteroid v planet pa si prihraniš čas. Vesoljska ladja z takim energy sourcem bi imela čist dovolj zmogljivosti za to. Na površini se pa ni treba bat. Večji del ga itak zgori v atmosferi in jo tako obogati. Tisto kar gre skozi pa ne bi povzročalo večje nevšečnosti. Skratka terraforming bi bil mačji kašelj s takim virom energije.


Tista dva kamna, ki krožita okoli, spraviš vsakega na en pol. Bi hitro pridobil na tlaku atmosfere in temperaturi>:D (Ja, ja, sej vem, da bi bilo spreminjanje orbite v polarno energijsko trapasto početje. Po drugi strani pa če imamo neomejeno energije...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

vostok_1 ::

Kamnov je pravzaprav toliko kot jih potrebujemo, vseh vrst. Tko da resursi ne bodo problem. Sam dovolj močno raketo rabimo. Nasin EM Drive ni bil disprovan. Pravzaprav obratno. So v postopku izdelave večjega prototipa in peer review-a.

lonz ::

Ostane problem pomanjkanja EM polja, kar ima za posledico povečano kozmično in solarno sevanje. Da ne govorimo o miriadi drugih problemov kot so abrazivnost prahu, kislost (pH)...


Ampak to ne spada v to temo.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lonz ()

energetik ::

lonz je izjavil:

Ostane problem pomanjkanja EM polja, kar ima za posledico povečano kozmično in solarno sevanje.
Če imaš fuzijske elektrarne tam gor, ni problem narediti kupol magnetnega polja vsaj nad mesti in cestami.
Pa ozon našopat v stratosfero. Oz. bi se sam naredil, ko bi bil kisik v ozračju.

7982884e ::

vostok_1 je izjavil:

Nasin EM Drive ni bil disprovan. Pravzaprav obratno. So v postopku izdelave večjega prototipa in peer review-a.
a tist massless drive?
ki je dosegel enak pospešek kot kontrola, ki ga sploh ne bi smela?
če ni potrjeno, da dela, potem se predpostavlja, da ne dela.

vostok_1 ::

lonz je izjavil:

Ostane problem pomanjkanja EM polja, kar ima za posledico povečano kozmično in solarno sevanje. Da ne govorimo o miriadi drugih problemov kot so abrazivnost prahu, kislost (pH)...


Ampak to ne spada v to temo.


To je vse možno rešit relativno enostavno. Sicer je že mož povedal o magnetni kupoli in ozonu. Musk pa bi emigrante spravil pod zemljo. Abrazivnost prahu je predvsem posledica pomanjkanja atmosfere. Če bi bila bolj vlažna, bi se prah zlepil pa sčasoma še obrusil.

7982884e je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Nasin EM Drive ni bil disprovan. Pravzaprav obratno. So v postopku izdelave večjega prototipa in peer review-a.
a tist massless drive?
ki je dosegel enak pospešek kot kontrola, ki ga sploh ne bi smela?
če ni potrjeno, da dela, potem se predpostavlja, da ne dela.


Wrong. Poskus je trenutno neizpodbitno pokazal pozitivne rezultate (+ še vsaj na dveh različnih koncih- Kitajski in privat zadevi, ki pa jih še ne jemljem preveč resno). Kontrola sploh ni bila kontrola, ker niso niti vedeli kako točno naj ukinejo potistk. So kasneje naredili drugo kontrolo z drugačno škatlo in se je izkazalo, da res ni potiska.
Termične ali vibracijske napake so izključili, saj je bil rezultat za red višji kot bi bile morebitne napake.

Saj pravim. Trenutno pošiljajo dizajn na okoli po različnih laboratorijih, pa še sami delajo na večjem prototipu. If this is a hoax, it's a damn good one!




Fuzijski reaktor + EM drive...solarni sistem je praktično ours for the taking.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

lonz ::

Uh, velik je tehle "too good to be true" varijant zadnje cajte. Upam da se vsaj ena izkaže za pravo. Tale fuzijski reaktor bi bil top!
...arrrrrr, shiver me timbers...

7982884e ::

vostok_1 je izjavil:


Wrong. Poskus je trenutno neizpodbitno pokazal pozitivne rezultate (+ še vsaj na dveh različnih koncih- Kitajski in privat zadevi, ki pa jih še ne jemljem preveč resno). Kontrola sploh ni bila kontrola, ker niso niti vedeli kako točno naj ukinejo potistk. So kasneje naredili drugo kontrolo z drugačno škatlo in se je izkazalo, da res ni potiska.
Termične ali vibracijske napake so izključili, saj je bil rezultat za red višji kot bi bile morebitne napake.

Saj pravim. Trenutno pošiljajo dizajn na okoli po različnih laboratorijih, pa še sami delajo na večjem prototipu. If this is a hoax, it's a damn good one!

no, nadaljnjih novic na tisto zadevo nisem prebral. če je tist potisk res bil nedvomno višji od kakršnih koli motenj, potem mora nekaj biti na tem.
ampak za bližnjo prihodnost itak nima implikacij. je navaden ionski pogon zadost dober, da ni problem izguba mase, obenem pa prešvoh, da bi se kaj konkretnejšega z njim poganjalo, tako da je bolj v sami moči problem. čeprav tista kitajska zadeva je bila mislim da, kao, celo močnejša od najmočnejših ionskih pogonov, ampak tisto pa sploh nima nobene zunanje potrditve. ko bo kitajcem s takim pogonom sonda šibala na mars in nazaj v enem mesecu, potem jim pa prec verjamem.

vostok_1 ::

Res je dost, revolucionarnih novic zadnje čase. Ozdravljenje paralize, fuzijski reaktor, pa brezmasni pogon. Sam še UI nam uvalijo pa smo dobri. :D


@7982884e

Še šele slaba 2 meseca od kadar se je razvedlo. So že takrat potrdili, da se bo v naslednjih mesecih raziskovalo na tem.
Glede moči je on-par z ionskimi motorji, s to razliko da je engine bistveno enostavnejši in lažji (že brez goriva t.j.). Sicer je tudi ionski scalable, ampak kolikor sem primerjal VASIMIR

Nasin EM drive --- 91.2 uN at 17 W of input power (9.1 *10^-5 N/W)
Kitajski EM drive --- 720 mN was reported at 2500 W of input power (2.9 * 10^-4 N/W)
VASIMR (nasa ion drive) --- VX-50 (50kW) proved to be capable of 0.5 newtons (1 * 10^-5 N/W)

Dobr pustimo kitajce, ker pitaj boga kolk dosledni so bli. Ampak obe mašini so po potisku relativno blizu, s tem, da se upgrejdi so najbrž povsot možni. Ampak po vsem ostalem EM zmaga, gladko. To bi bila ne mala...ampak velika revolucija.
Sam dobro, to je že druga tema.

Zheegec ::

No, je že čas da preverimo, če je kaj novega? Kako napreduje zadeva?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

vostok_1 ::

Točno tako kot bi morala. Nič.

Cervantes ::

Napredujemo z gigantskimi koraki!:D

JamesBond ::

Ontopic: knjiga je izšla o stričku Rosiju :)

Cervantes ::

Daj no link, da se preveč ne naguglim:)
Ups. Brez špeglov, sorry

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Knjiga je podoben nateg kot sam e-cat. Avtor je prepričan, da zadeva deluje, in Rossija predstavlja kot nerazumljenega rešitelja človeštva.

O.

Zheegec ::

Ok, da se tema nadaljuje -> ena zadeva, ki kljub testiranju še ni bila ovržena. EmDrive
Seveda bo pa trajalo še dolgo, da bo to (hipotetično) potrjeno. Ampak vsaj nekdo si upa dati svojo napravo dejansko v preizkus, ne pa da samo to obljublja za nekoč :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Truga ::

http://www.unconv-science.org/pdf/7/par...

Tole je prislo v novice enkrat zgodaj letos. "Reverse engineered e-cat", kao. Zadeva se od Rossijeve razlikuje predvsem v tem, da je postopek opisan in ga lahko kdorkoli ponovi. Ne vem pa, ce je ze kaj zraslo iz tega.

Nisem spremljal zadnje case nic, ampak mislim da ni se noben ponovil. Rossi tud pravi da se on Parkhomovega reaktorja ne boji, ker je njegov ze "velik boljsi, in blizu masovni proizvodnji".

Vse skp bl zalost, skratka.

Nikec3 ::

Sedaj sem pregledal malo teme in bral na wikipedii odzive fizikov in ostalih na E-cat. Še vedno mi ni jasno, kako točno bi on naj dosegel zlivanje jeder "by infusing heated hydrogen into nickel powder". Že iz gimnazijske fizike vem, da za zlivanje vodika v helij potrebuješ temperaturo in tlak sredice zvezde, za večino elementov z višjim relativnim številom pa potrebuješ še celo kako supernovo.

Torej, kje obstajajo kakšni zametki teorije, ki pojasnjujejo, kako bi on vodik zlil z nikljem in zakaj ravno nikelj? In zakaj vseeno obstaja kar nekaj fizikov, ki zadevi verjamejo, oziroma dopuščajo možnost izvedbe?
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

jest10 ::

Že iz gimnazijske fizike vem, da za zlivanje vodika v helij potrebuješ temperaturo in tlak sredice zvezde, za večino elementov z višjim relativnim številom pa potrebuješ še celo kako supernovo.

Ter da za tvorbo elementov dalje od železa in niklja energijo porabljaš, ne pa pridobivaš>:D

Cervantes ::

Kaj pa, če porablja negativno energijo?

nekikr ::

Iz enajste dimenzije preko strun? Možno!

Nikec3 ::

Ter da za tvorbo elementov dalje od železa in niklja energijo porabljaš, ne pa pridobivaš>:D

Da. Pridobivaš pa jo s fisijo. Torej, ve kdo zakaj je ravno Nikelj tisti element, ki ga Rossi potrebuje za svojo napravo?
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Truga ::

Ker !!SCIENCE!!

Lion29 ::

Truga je izjavil:

Ker !!SCIENCE BITCH!!


here, fixed
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Okapi ::

Nikec3 je izjavil:

Sedaj sem pregledal malo teme in bral na wikipedii odzive fizikov in ostalih na E-cat. Še vedno mi ni jasno, kako točno bi on naj dosegel zlivanje jeder "by infusing heated hydrogen into nickel powder". Že iz gimnazijske fizike vem, da za zlivanje vodika v helij potrebuješ temperaturo in tlak sredice zvezde, za večino elementov z višjim relativnim številom pa potrebuješ še celo kako supernovo.

Torej, kje obstajajo kakšni zametki teorije, ki pojasnjujejo, kako bi on vodik zlil z nikljem in zakaj ravno nikelj? In zakaj vseeno obstaja kar nekaj fizikov, ki zadevi verjamejo, oziroma dopuščajo možnost izvedbe?
"Uradna" razlaga je taka, da je odkril nek katalizator, ki katalizira to zlivanje. Katalizatorji pospešujejo reakcije in če imaš pravi katalizator, reakcija poteka pri nižji temperaturi in/ali tlaku, kot sicer (kar velja na splošno za kemijo). Poleg tega je tudi nikelj na prav poseben način drobno zmlet, da je zlivanje lažje (že spet načeloma kemijske osnove - sicer nevnetljiva snov v dovolj drobnem prahu lahko postane eksplozivna).

Ampak to je seveda samo Rossijeva razlaga in če lahko moka v prahu res eksplodira, to ne pomeni, da se bo nikelj v prahu spreminjal v baker in oddajal toploto.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Nikec3 ::

Torej če prav razumem. Iskanje kataliztorja za fuzijo => nova alkimija?

Ker kolikor je meni znano, ni nobenega dokaza, da nek katalizator, ki bo omogočal fuzijo (in ne neke običajne kemijske reakcije) sploh obstaja. Torej Rossi v šestih letih odkar se govori o tem poskusu še ni pojasnil, kaj je njegov katalizator?
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

nekikr ::

"Between cold fusion and respectable science there is virtually no communication at all. ...because the Cold-Fusioners see themselves as a community under siege, there is little internal criticism. Experiments and theories tend to be accepted at face value, for fear of providing even more fuel for external critics, if anyone outside the group was bothering to listen. In these circumstances, crackpots flourish, making matters worse for those who believe that there is serious science going on here." -David Goodstein

Matev ::

jaz še vedno čakam na opravičilo od dveh bizgecev ki sta tu na tem forumu promovirala ta rosijev izum

upam, da sta se vsaj kaj naučila
čeprav zelo dvomim v to

Okapi ::

Jaz pa na banner Okapi je car;)

Zheegec ::

Pa ne no, saj bo leta 2016 100% zadeva aplicirana na trgu.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Lion29 ::

Jaz sem 100x reku, da mi je rossi mimo, da pa vseeno upam, da je kaj na temu....
po parih letih upanja itak ni vec!

ce pa zelis opravicilo Matev, ni blema...

Tukaj podpisani [b]Lion29[/b] se javno opravicuje vsem, ki so bili prizadeti v tej temi, ko sem tako glasno in optimisticno zagovarjal Rossijev e-Cat in upal, da je kaj resnice v tem. Najbolj iskreno se opravicujem [b]Matev[/b]-u, ki je bil zgleda ob mojem pocetju najbolj prizadet!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Loocas ::

za Pepčke še dvajsetič kakšen link, kjer se najde kaj novega o teh stvareh:
http://www.e-catworld.com/

na primer:
http://www.e-catworld.com/2015/04/17/in...

poleg EM drive-a še en orešček za take prosvetljene atete, kot vas je nekaj tukaj.
Matev - najslabši troll vseh časov

ZaphodBB ::

A ti pa še kar verjameš? Ojej.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Nikec3 ::

Še dobro, da sem šel brat temo od prve strani, da lahko nekako ločim vernike od trolov.:))

@Loocas, resnično še vedno?
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Glugy ::


Naj si vsak sam ustvar svojo sliko ampak tale video se mi je zdel vreden deljenja tu. Če je tist kar govori res je stvar dokaj zanimiva.

Matev ::

loocas še kar verjame

hja tudi to je del de-evolucije

Nikec3 ::

Glugy je izjavil:


Naj si vsak sam ustvar svojo sliko ampak tale video se mi je zdel vreden deljenja tu. Če je tist kar govori res je stvar dokaj zanimiva.

Ta video je "bullshit", ki je na nivoju dokumentarca "Who killed the electric car". Polno ugibanja, ko pa slišim vmes velo frazo: "They didn't gave up, they run out of funding". Potem vem, da na tem ni nič. In pa seveda fraze: "We are on the verge of breakthrough".
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

gruntfürmich ::

verniki verjamejo ne glede na rezultate...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

lonz ::

Beliverji imajo še fall back net; ko so razni Rossiji&Co. razkrinkani, ali pa zginejo z radarjev - so jih pa pokupl naftni šejki, lobiji solarnih celic, CIA&Mossad&MI&... knede Loocas?
...arrrrrr, shiver me timbers...

Okapi ::

Saj to je že ves čas jasno, da bi že zdavnaj imeli free wireless energijo, če ne bi bilo teorije zarote. Začeli so pred 100+ leti, ko so Tesli laboratorij zažgali.

O.

Aston_11 ::

Javna pohvala Rossiju - da več let nateguješ fizikalno srenjo, predvsem pa investitorje in da ti bo to uspevalo še najprej. Sposobne ljudi je treba nagraditi, dnar pa mora krožiti od naivcev k genijem!

WarpedGone ::

da bi že zdavnaj imeli free wireless energijo

Imamo jo že ene 170 let, če se omejimo direkt na elektriko.
Zbogom in hvala za vse ribe

vostok_1 ::



Apology accepted!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Lion29 ::

:)):D:))8-)

jah, obljuba dela dolg... "malo" pozno sicer :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Fave ::

Lion29, cenim ljudi, ki držijo obljubo :-)
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Okapi ::

Jaz tudi - svaka čast, Lion! Sem že naredil screenshot, da ne bo šlo v pozabo.;)

Lion29 ::

haha... naj bi se 2 dni vrtel :D bo zadsoti za tvoj ego?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai
««
14 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Indijska afera Superprevodnost

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
87093 (4997) c3p0

OKAPI JE CAR (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5211078 (6980) celebro
»

Nova neumnost

Oddelek: Loža
265925 (4571) marvin42

Delujoč reaktor hladne fuzije kmalu v vsakem domu! (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Loža
1510160883 (122303) Gandalfar

Več podobnih tem