» »

Vox.io - telefonija iz brskalnika

Vox.io - telefonija iz brskalnika

Slo-Tech - Med poplavo tujih storitev tokrat predstavjamo produkt, ki je plod domačih razvijalcev. Vox.io je ena od prvih storitev, ki na uporabniku prijazen način omogoča, da iz brskalnika kličete na telefon ali njihov spletni vmesnik. Kar naredi servis zanimiv je, da poleg klasičnih trikov internetne telefonije omogočajo, da pripravite spletno povezavo za enkratni klic. Oseba, ki ji boste dali povezavo vas bo lahko poklicala kar iz brskalnika, v primeru pa da ne boste za računalnikom bodo preusmeril klic na vaš mobilni telefon.



Servis že sedaj veliko obeta, včeraj pa so na spletnih uricah razkrili, da bodo v bližnji prihodnosti ponudili tudi v aplikacije za mobilne naprave in povezavo s SIP vmesniki.

Prijavite se lahko s posebnim povabilom za bralce Slo-Techa.

Z malo sreče bomo tudi pri nas lahko v roku nekaj mesecev uporabljali storitev, ki bo primerljiva z Google Voice in nam bo prinesla še večjo svobodo pri telefonskih klicih.

39 komentarjev

Volk| ::

In zakaj se logiraš z drugim računom not? Torej, bodo imeli vse info(kontakte), ki jih recimo mam v gmail.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

tomazstolfa ::

Volk| je izjavil:

In zakaj se logiraš z drugim računom not? Torej, bodo imeli vse info(kontakte), ki jih recimo mam v gmail.


Za uporabo računov treh najbolj popularnih storitev ob prijavi smo se odločil, ker se nam je zdelo, da bi bilo sitno od uporabnika zahtevati, da si zapomne še en username in password.

Glede na to, da obstaja želja uporabnikov bomo v kratkem omogočili tudi ustvarjanje samostojnih računov.

--
Tomaž - vox.io

RobertDev ::

Meni je všeč, da sem se lahko prijavil s FB. računom, dela super, ati je že jezen ker sem ga zbudil, ko sem ga klical za test ;).. zanima me samo še, če se bo dalo tako naredit, da ko me nekdo na mobitel kliče, da se lahko preko računalnika oglasim na klic, ker je slab signal v rovtah.. ? :)

// Ok če prav razumem to pride ko bo povezava s SIP vmesnikom.

Zgodovina sprememb…

RockyS ::

Vem da se lahko preko logina pobere vse ostale kontakte, vem tudi da se lahko to prepreči zato mi ideja, da se lahko prijaviš samo z katerim izmed ostalih računov ni niti malo všeč.
Tako kot se prodajajo skupine na facebooku tako se prodajajo ali spamajo drugi uporabniški računi.
In če že, zakaj niste naredili tako da se gesla oz. uporabniška imena ne shranjujejo? Namreč uporabnik se še zmeraj lahko prijavi preko facebooka,gmaila brez da bi vnesel svoje podatke(username,password).

marS ::

evo, sem se prjavu z gmail accountom...pa čakam že več kot 20 minut na SMS validacijo...
btw - a ima kaj to veze z ex surfphone/motiviti?
...no more heroes...
https://ilbis.com/

RobertDev ::

marS, ko vpišeš številko, moraš tko +386 51 xxx xxx , če imaš 051, oz. prvo ničlo odstraniš...

BadWolf ::

kako je pa s plačilom tle? ob klicu napiše 0.11EUR na minuto
kam in komu to zaračunate?
pa ravno poceni tole ne pride, če je taka tarifa - najbrž je smisel, da bi bilo cenej kot gsm, mar ne?

edit - vidim, da polniš račun...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BadWolf ()

lebang1 ::

Na prvi pogled zgleda super!
Pa če bi se dalo sms pošiljat bi bilo še tolko bolše :)

lukaz ::

Če bi blo zastonj bi blo dobro. Tko pa rajš iz računalnika uporablam Komunikator od M@ pa mi je bolš :)

marS ::

torej, številko sem napisal v obliki xxxxxxxx. ko sem jo -> po priporočilu Roberta89 razdelil na XX XXX XXX mi jo je spetr shranilo kot +386xxxxxxxx. SMSja pa še zdaj nisem dobil...in en 500 error sem dobil....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

N-E-O ::

Jaz sem se z gmailom poskusil logirat in nisem dobil nobene validacijske kode na e-mail (čakam več kot 2 uri). Tudi junk folder sem pregledal.
Follow the white rabbit.

tomazstolfa ::

marS je izjavil:

torej, številko sem napisal v obliki xxxxxxxx. ko sem jo -> po priporočilu Roberta89 razdelil na XX XXX XXX mi jo je spetr shranilo kot +386xxxxxxxx. SMSja pa še zdaj nisem dobil...in en 500 error sem dobil....


Nam lahko prosim pošlješ mail s podatki na support@vox.io, da pogledamo kaj je narobe?

--
Tomaž - vox.io

mikimisek ::

Zanimiva zadeva moram pohvalit. =)
Predvsem iz stalisca da ima skype telefonijo v slovenijo mobile 28c/min tu je pa samo 11c/min. Naceloma bi moralo delati po celem svetu saj kaksne omejitve nisem zasledil in ker poteka preko brskalnika tudi nebi smelo biti omejitve.
Mogoce bi se vam splacalo nadgraditi moznosti placevanja saj ne verjamem da imajo vsi paypal. (konkretno sem mislil paysafecard ki jo lahko brez problema kupis pri lokalnem prodajalcu)

Zdaj me se zanima ce je podprt cel svet ali samo tisti ki se registrirajo?

tomazstolfa ::

mikimisek je izjavil:

Zanimiva zadeva moram pohvalit. =)
Predvsem iz stalisca da ima skype telefonijo v slovenijo mobile 28c/min tu je pa samo 11c/min. Naceloma bi moralo delati po celem svetu saj kaksne omejitve nisem zasledil in ker poteka preko brskalnika tudi nebi smelo biti omejitve.
Mogoce bi se vam splacalo nadgraditi moznosti placevanja saj ne verjamem da imajo vsi paypal. (konkretno sem mislil paysafecard ki jo lahko brez problema kupis pri lokalnem prodajalcu)

Zdaj me se zanima ce je podprt cel svet ali samo tisti ki se registrirajo?


Hvala za feedback. Delamo na tem, da bi podprli še Google Checkout, PaySafeCard in še nekaj drugih plačilnih sistemov.

Kar se tiče klicev navzven je podprt cel svet.

mikimisek ::

Ko zelim preverit pricing za doloceno stevilko (kanada mobitel - telus mobility) mi napise call rate not avaliable. Zato se mi pojavi vprasanje ce mora klicani biti v sistemu ali ne. Sicer nisem probal klicat ker trenutno nimam opreme pri sebi in me je samo zanimal cenik klica.
Mogoce lahko razlozis kaj delam narobe.

Zgodovina sprememb…

MrBrdo ::

A je možno tudi zastojn klicat, če sta oba online na strani? Ker če ne, je to zame nezanimivo... Lahko Skype uporabljam za oboje. Sicer pa cool storitev verjetno zna bit precej profitabilno.
MrBrdo

nodrim ::

www.freecall.com ima za 90 % sveta brezplačne klice ali za 1-3 cente na minuto.

jlpktnst ::

A so končno dodali SIP podporo v googlov openmeetings al kaj? :D

tomazstolfa ::

mikimisek je izjavil:

Ko zelim preverit pricing za doloceno stevilko (kanada mobitel - telus mobility) mi napise call rate not avaliable. Zato se mi pojavi vprasanje ce mora klicani biti v sistemu ali ne. Sicer nisem probal klicat ker trenutno nimam opreme pri sebi in me je samo zanimal cenik klica.
Mogoce lahko razlozis kaj delam narobe.


Trenutno še ne pokrivamo čisto vseh operaterjev po svetu in zato morda še ni mogoč klic določenemu uporabniku v Kanado.

MrBrdo je izjavil:

A je možno tudi zastojn klicat, če sta oba online na strani? Ker če ne, je to zame nezanimivo... Lahko Skype uporabljam za oboje. Sicer pa cool storitev verjetno zna bit precej profitabilno.


vox.io - vox.io web klici so brezplačni.

Zgodovina sprememb…

Volk| ::

Hm, jaz uporabljam Izimobil in kamorkoli kličem v sloveniji, plačam 8 centov. Zakaj bi pol porabljal tole če je dražje za 3 cente?!
Za tujino pa je itak veliko drugi zadev, ki so veliko bolj poceni(freecall).

Boste se morali malo bolj potrudit, da me prepričate.

edit: aja, pa da ne bom samo kritiziral...vsaka čast vam, da ste to naredili, samo konkurenca je močna :)
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volk| ()

trnvpeti ::

kako dela recimo preko telefona(wifi,3)?

mtosev ::

kaj je bolj ugodno? skype ali vox io?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MrBrdo ::

Fino bi bilo če bi za "quickcall" obstajala tudi možnost konference (več sodelujočih v istem klicu)... Drugače pa všečen servis sem sprobal in deluje, posebej mi je všeč ta quick call z linkom.
MrBrdo

tomazstolfa ::

mtosev je izjavil:

kaj je bolj ugodno? skype ali vox io?

odvisno od države v katero bi rad klical.

Tomaž - vox.io

urban99 ::

congrats za seedcamp! :)

jan_g ::

Hvala.

Naslednji teden ne pozabite držati pesti za vox.io ekipo :)

Kurzweil ::

1. Svojih podatkov nedam
2. Testiral sem klic v Mongolijo kolegico, verjetno bi šlo lažje z jogurtnim kozarčkom
3. Cene se brutalne proti konkurenci

Prosim povejte, kaj je tisto za kar bi izbral vox.io, zaenkrat ne najdem sleherne stvari, tudi manual je takšen da je verjetno to mišljeno samo za mlajšo populacijo

Sicer vam želim obilo sreče s projektom, ampak......

techfreak :) ::

2. Testiral sem klic v Mongolijo kolegico, verjetno bi šlo lažje z jogurtnim kozarčkom

In kaj je lažje od vpisa telefonske številke in klika na gumb za klicanje?

Kurzweil ::

techfreak :) je izjavil:

2. Testiral sem klic v Mongolijo kolegico, verjetno bi šlo lažje z jogurtnim kozarčkom

In kaj je lažje od vpisa telefonske številke in klika na gumb za klicanje?


Nisma se prav razumela, hočem povedat, da NI DELOVALO oz. za vašo lažjo predstavo, zgodilo se ni nič!

Gandalfar ::

It's a beta. Seveda bos povedal kaj si nardil, da bodo zmogli popravit :)

tomazstolfa ::

Kurzweil je izjavil:

1. Svojih podatkov nedam
2. Testiral sem klic v Mongolijo kolegico, verjetno bi šlo lažje z jogurtnim kozarčkom
3. Cene se brutalne proti konkurenci

Prosim povejte, kaj je tisto za kar bi izbral vox.io, zaenkrat ne najdem sleherne stvari, tudi manual je takšen da je verjetno to mišljeno samo za mlajšo populacijo

Sicer vam želim obilo sreče s projektom, ampak......


1. fair enough
2. prosim pošlji malo bolj podroben opis na support@vox.io
3. cene so malenkost odvisne od destinacije in kako primerjaš. Pri nas ni drobnega tiska (connection fee-jev) + obračunski interval je na sekundo (običajno na minuto)

Hvala za dobre želje ;)
--
Tomaž - vox.io

jan_g ::

Kurzweil je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

2. Testiral sem klic v Mongolijo kolegico, verjetno bi šlo lažje z jogurtnim kozarčkom

In kaj je lažje od vpisa telefonske številke in klika na gumb za klicanje?


Nisma se prav razumela, hočem povedat, da NI DELOVALO oz. za vašo lažjo predstavo, zgodilo se ni nič!


Sklepam, da si poskušal klicati njeno mobilno številko v Mongoliji (ali pa je mogoče tam gostovala)? Verjetno si lahko predstavljaš, da je raznoraznih operaterjev v vseh državah sveta kar dosti. Žal je tako, da je call routing v vse možne mednarodne destinacije težko izvedljiv (v tako kratkem času kot smo ga doslej imeli), občasno se tudi zgodi, da terminiranje klica ne uspe niti, ko končnega operaterja 'poznamo'. Sklepam, da se je pri tvojem klicu kolegice v Mongolijo zalomilo nekje pri povezavah do končnega operaterja v Mongoliji. Vem, da npr. na Kitajsko in v Kazahstan klici delujejo. Ves čas se trudimo in se tudi v prihodnje bomo, da bi čimbolj pokrili vse možne destinacije in robne scenarije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

poweroff ::

Hmm, se je mogoče prijaviti brez Facebook, Google ali Twitter accounta? Vsi pač ne uporabljamo tega...
sudo poweroff

jan_g ::

Kot je Tomaž že višje povedal, zaenkrat to ni možno.

tomazstolfa ::

Včeraj smo na vox.io naredili malo večji update. Dodali smo možnost prijave brez povezave na obstoječi account pri Google-u, FB-ju ali Twitter-ju, ki je bil precej zaželen feature.

--
Tomaž - vox.io

poweroff ::

Zakon.
sudo poweroff

chrush ::

Zelo priporočljivo bi bilo dodati še klasičen tekstovni chat, pošiljanje sms sporočil, in konferenčni klic. Sicer pa se bom v kratkem lotil podrobnejšega testiranja. Veliko uspeha razvijalcem želim.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

jan_g ::

Vse to je v planu (dejansko imamo vse troje že narejeno, a ni še ready za uporabnike, je potrebno speglati), ampak smo trenutno rahlo podhranjeni. Ogromno je treba narediti, ljudi in časa pa premalo. Hvala za lepe želje.

chrush ::

Razumljivo, sploh pa je še čas dopustov. Mogoče se vam pa poraja na dopustu še kakšna ideja. Če vse tri opcije že imate, potem ko bo to steklo, več ne vidim ovir, da se uvrstite v sam vrh.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol TViN

Oddelek: Omrežja in internet
325608 (2020) Assass1n
»

Chrome Web Store predstavljen, Chrome 9 novosti

Oddelek: Novice / Brskalniki
4112241 (10434) PARTyZAN
»

Chrome OS predstavljen, prvi prenosnik

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
115528 (4865) JaVonTech
»

Simobil unlimited - omejena hitrost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
12518471 (12539) ZdravkoČolič
»

Gmail si je vzel dve uri počitka

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
297039 (4355) techfreak :)

Več podobnih tem