» »

Siol TViN

Siol TViN

seba993 ::

Rabu bi detalne napotke kako si na računalniku zrihtat TViN da lahko gledam TV. Vse kar mi je do zdj ratalo je to a sem se prjavo na https://www.tvin.si/

alexz ::

prijaviš se gledaš in to je to

http://www.telekom.si/pomoc-in-podpora/...

Anney ::

Pa moraš biti naročnik telekomovih storitev.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Anney ::

Zanima me če ima še kdo takšno stran in kaj bi bilo vzrok temu? Browser Firefox 52.0.1
Piškotki in zgodovina je bila izbrisana.
https://www.tvin.si/televizija

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Sqrt2 ::

Zdravo,

zanima me če je gledanje TViNa v Nemčiji legano. Glede na to, da so zadnje leto močno poostrili zakon glede prenašanja nelegalnih vsebin ter stremanja.

Za Siol plačujem vendar npr. voyo je v drugih državah onemogočen(TV v živo) zaradi določenih pravic.

LP

Saul Goodman ::

težil ti ne bo noben, le tehnično moraš biti dovolj iznajdljiv, da si doma postaviš VPN server (dovolj je raspberry pi). ti pač plačuješ za storitev, ki je geografsko omejena na Slovenijo in ti bo delovala, dokler boš v internet povezan z slovenskim IP-jem. VPN reši to težavo v tujini.

V nemčiji imajo dovolj dela s totalno nelegalnimi streami, ne pa z ljudmi, ki plačujejo storitve in jih poskušajo gledati izven geografskega območja, kjer te storitve delujejo. Jaz se na tvojem mestu ne bi sekiral, niti malo.

Sqrt2 ::

Hvala za odgovor. Zanimalo me je le , kakšnemu tveganju sem izpostavljen.

Sem že premišljeval o VPN pa je težava, ker sem že v Nemčiji, edina rešitev je če mi kdo od domačih postavi VPN ali pa ga zakupim.

Anney ::

Če ti dela ga glej normalno, na hrvaškem in v avstriji dela BP.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

alexz ::

Anney je izjavil:

Pa moraš biti naročnik telekomovih storitev.

ja za gledanje kanalov moraš biti naročen na tv

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alexz ()

zez ::

Živjo! Da ne odpiram nove teme bi vprašal kar tu, in sicer me zanima TViN in ogled nazaj. Imamo paket TopTrio (Začetek), ki omogoča ogled nazaj, na box-u tudi vse dela normalno in si brez problema ogledaš oddajo za 7 dni nazaj. Nikakor pa nam ne uspe nastaviti ogleda za nazaj na TViN-u. In sicer na spletni verziji TViN-a ponudi ogled za nazaj samo za trenutni dan in zadnji dve oddaji prejšnega dne, ne pa za 7 dni nazaj. Medtem ko na tablici pa sploh ne moremo nikakor najti, kje bi lahko pogledali za nazaj. Sedaj pa ne vem, a aplikacija TViN tega ne omogoča (oz. naš paket?), ali mi tega nikakor ne najdemo ali kaj bi lahko bilo. Spodaj prilagajam še sliki iz brskalnika in tablice, kako nam kaže. Hvala :)

 TViN - Chrome

TViN - Chrome



 TViN - tablica

TViN - tablica

Apple ::

Paket... Meni pokaže za 7 dni nazaj... Imam Modri paket.

Mega HD...
LP, Apple

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Apple ()

Mare2 ::

zez je izjavil:

Živjo! Da ne odpiram nove teme bi vprašal kar tu, in sicer me zanima TViN in ogled nazaj. Imamo paket TopTrio (Začetek), ki omogoča ogled nazaj, na box-u tudi vse dela normalno in si brez problema ogledaš oddajo za 7 dni nazaj. Nikakor pa nam ne uspe nastaviti ogleda za nazaj na TViN-u. In sicer na spletni verziji TViN-a ponudi ogled za nazaj samo za trenutni dan in zadnji dve oddaji prejšnega dne, ne pa za 7 dni nazaj. Medtem ko na tablici pa sploh ne moremo nikakor najti, kje bi lahko pogledali za nazaj. Sedaj pa ne vem, a aplikacija TViN tega ne omogoča (oz. naš paket?), ali mi tega nikakor ne najdemo ali kaj bi lahko bilo. Spodaj prilagajam še sliki iz brskalnika in tablice, kako nam kaže. Hvala :)

 TViN - Chrome

TViN - Chrome



 TViN - tablica

TViN - tablica


Za ogled nazaj klikni na polje, kjer je SLO 2 program (zgoraj desno), pod Shramba (črna puščica v rumenem krogcu). :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

zez ::

@Mare2 Ja samo problem je, da ko kliknem to črno puščico v rumenen krogcu mi pokaže samo možnost gledanja za nazaj za trenutni dan in zadnji dve oddaji od prejšnjega dneva. Kot izgleda bo to res stvar paketa kot je omenil Apple. Saj sem tudi sam rahlo sumil na to, samo se mi je zdelo čudno, da imajo takšne razlike kako lahko gledaš za nazaj med boxom, spletom in tablico... Hvala za odgovore in pomoč :)

alexz ::

razlike med napravami kot je pri tebi seveda ne bi smelo bit. paket ki ga imaš ima 3 dnevni ogled nazaj

https://web.archive.org/web/20180130161...

sedanji paket TRIO A ima pa 7 dnevni ogled nazaj in oba paketa imata isto hitrost in število kanalov

zez ::

Aha hvala, bom pogledal. Se bom malo poglobil v te pakete, ker v bistvu se ne gre zame, ampak za sorodnika, ki je malo manj spreten v tem pa me je prosil za pomoč in se res nisem toliko poglabljal v te pakete in kaj omogočajo. Če ne drugega bomo pa pisali na telekom, hvala za pomoč :)

Mare2 ::

Imam eno vprašanje. Ali tvin aplikacija za Android omogoča ogled za nazaj oddaje ali filma, ki se še ni končal?

Ko se konča, itak ni problem.

facepalm ::

Jp. Se da. Ravnokar preizkuseno.

Kurzweil ::

Se še komu... ne vem... zadnje leto dni dogaja, da Siol Tvin precej šteka in je potrebno refreshat stran, da stvar spet normlano deluje. Pa tudi če dela več kot cca 15 min skupaj, pa zbije kvaliteto slike. Siol Tvin mi je deloval vsa ta leta odlično, v zadnjem obdobju pa šteka, pa neglede na napravo, operacijski sistem, brskalnik,... skupni imenovalec je samo to, da nobena naprava ni slaba in nobena linija ni slaba (povečini 100Mbit).

Še komu šteka siol tvin, precej bolj kot kadarkoli prej ?

Apple ::

Tudi meni je zacel stekati na liniji 50Mbps. Prav tako preklaplja non stop iz HD in cez cas nazaj.
LP, Apple

Saul Goodman ::

Kurzweil je izjavil:

Se še komu... ne vem... zadnje leto dni dogaja, da Siol Tvin precej šteka in je potrebno refreshat stran, da stvar spet normlano deluje. Pa tudi če dela več kot cca 15 min skupaj, pa zbije kvaliteto slike. Siol Tvin mi je deloval vsa ta leta odlično, v zadnjem obdobju pa šteka, pa neglede na napravo, operacijski sistem, brskalnik,... skupni imenovalec je samo to, da nobena naprava ni slaba in nobena linija ni slaba (povečini 100Mbit).

Še komu šteka siol tvin, precej bolj kot kadarkoli prej ?


jaz uporabljam tisto "shekano" tvin aplikacijo na android TV, da dela remote in se mi dogaja, da video kdaj štekne. ustavi se slika in audio, čez 5 sekund naprej, po 5 sekundah spet, ipd. ko restartam aplikacijo, je vse ok. včasih je dovolj le, da grem na seznam kanalov in ga ponovno označim. je pa odvisno od dneva, včasih takole zajebava, včasih ne. pa s tem ni bilo problema na začetku, v zadnjih nekaj mesecih je. ni problem v liniji ali napravi. na računalniku pa teh težav s tvinom nimam.

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

Kurzweil je izjavil:

Se še komu... ne vem... zadnje leto dni dogaja, da Siol Tvin precej šteka in je potrebno refreshat stran, da stvar spet normlano deluje.


Sedaj sem bil eno leto pri t-2 in je razlika, zelo velika. Tvin je res en jajc.

cexpert ::

Pozdravljeni!

Da ne bom odpiral nove teme, bom kar tukaj vprasal.
Starsi imajo doma Siol paket, ne vem tocno kateri. Sam stanujem v sosednji Avstriji in bi rad gledal slovenske programe. To deluje brez problemov v brskalniku na PC in v TVIN aplikaciji na Android in Apple telefonu. Sedaj imam sledeci problem. To bi rad gledal na Samsung TV, kateri ni podprt iz strani TVIN aplikacijem ker nima Android sistema ampak Tizen OS ce se ne motim.
Razmisljal sem o sledecih moznostih:
- Android box, ki bi bil potem priklopljen na TV. Tukaj se mi poraja vprasanje, s katerim box-om je TVIN kompatibilen? Ali ima kdo kaksne izkusnje in mi lahko kaj priporoca?
- Siol box. Ali je to sploh mogoce? Ce bi recimo kupil en Siol box na bolhi in ga prikropil na internet v Avsriji, ali bi to delovalo?

Ali mogoce obstaja tudi kaksna druga moznost?

Hvala za odgovore in nasvete.

Saul Goodman ::

z vsemi android tv boxi je kompatibilen apk, ki kroži po slo-techu. najboljša in najdražja izbira na trgu je nvidia shield (ampak dobiš kar dosti za ta denar), kjer dela odlično - ravnokar uporabljam. to je edina zveličavna rešitev.

sploh ne razmišljaj o siol boxu, ker je ideja slaba že v štartu. ne želiš se lock-inat na operaterja. kaj pa, če stari zamenjajo siol za t-2? z android boxom boš pač snel od t-2 aplikacijo, se prijavil in fural naprej. s siol boxom ne bo šlo.

cexpert ::

Hvala za odgovor. Nvidia shield mi je malo predraga, verjamem pa da je top produkt. Moj namen je poganjati izkljucno Siol TVIN. Je pa tvoj point o zamenjavi operaterja definitivno pravilen, zato sem Siol box odpisal. Moj budget je trenutno do 100€. Bom malo pogledal kaj se da dobit za ta denar.
Sem pa opazil, da imajo ti box-i razlicne verzije Android-a. Katera verzija je trenutno minimum, oz, katerih verzij se je potrebno izogibati?

Saul Goodman ::

poglej si malo to temo par strani nazaj, verjetno boš prebral par debat v katerih se kregajo, kater mibox je najboljši. jaz s kitajci žal nimam izkušenj, ker sem v prvo nabavil nvidio shield in imam občutek, da ne bom rabil menjat do naslednje velike revolucije. :D

Kurzweil ::

Da ne odpiram posebej teme...

Namreč zanima me, kako bi pri SIOL TVINu zmanjšal kvaliteto videa? Da grem kar v prakso... doma imam proper optiko in to ne predstavlja nobenega problema, na vikendu pa imam nek shitty mobilni paket, ker dejansko drugo ni mogoče in me zanima, kako bi zbil kvaliteto videa na SIOL TVIN. Namreč ne vidim, da bi obstajala kakšna nastavitev, da bi zbil kvaliteto recimo na 360p...

Koliko opazujem delovanje SIOL TVINa se slednji prilagaja glede na dano povezavo iz zbija/dviga kvaliteto, jaz pa sem na vikendu pri tem paketu zelo omejen na količno podatkov in bi seveda zbil vse skupaj do meje, da je še gledljivo oz. za današnje standarde pogojno gledljivo.

Je možen kakšen tweak, tehničen pristop, karkoli, da bi zbil kvaliteto prenosa?

Hvala

MacGyver141 ::

Uporabi https://www.neo.io/, tle lahk štelaš kvaliteto.

Kurzweil ::

MacGyver141 je izjavil:

Uporabi https://www.neo.io/, tle lahk štelaš kvaliteto.


Doma imam 2 boxa neo... tu pa seveda boxa nimam oz. kar preko browserja uporabljam SIOL TVIN... bo šlo brez boxa?

Bi pa seveda tudi tu z veseljem vzel paket, da bi imel proper linijo, box in vse, kar je danes neka normalnost... ampak dejansko ni mogoče nič, bo zgleda prva možnost preko Starlinkovih satelitov :D

Za uporabo tega Nea preko browserja, je potrebno imet box? Jaz bo ti gledal na računalniku...

Kurzweil ::

Najbolj elegantna rešitev bi bila, če bi obstajal kakšen extension ali addon za Chrome, kjer bi lahko limitiral prenos zgolj za en tab/zavihek v browserju, pozna kdo kaj takšnega... SIOL TVIN stream pa bi se potem tako, kot to počne ob slabši liniji, sam prilagodil na nižjo kvaliteto videa... pade komu na pamet kakšna podobna rešitev/program/addon/extension...?

DINAMIK ::

Kurzweil je izjavil:

MacGyver141 je izjavil:

Uporabi https://www.neo.io/, tle lahk štelaš kvaliteto.


Doma imam 2 boxa neo... tu pa seveda boxa nimam oz. kar preko browserja uporabljam SIOL TVIN... bo šlo brez boxa?

Bi pa seveda tudi tu z veseljem vzel paket, da bi imel proper linijo, box in vse, kar je danes neka normalnost... ampak dejansko ni mogoče nič, bo zgleda prva možnost preko Starlinkovih satelitov :D

Za uporabo tega Nea preko browserja, je potrebno imet box? Jaz bo ti gledal na računalniku...

Ne potrebuješ boxa..,samo vpišeš svojo geslo in gledaš...,kakovost videa lahko tam prilagodiš.....

Kurzweil ::

Problem je, ker je treba na začetku izbrati Smartbox oz. natančneje ime Smartboxa, ki ga je treba nastaviti na začetku, ko prvič priklošič NEO... predvidevam, da če bom izbral katerega od Smartboxov... ali bo Siol zaznal, da pač ne gre za userja iz tega naslova, ali pa bo preprosto v času, ko bom jaz uporabljal ta Smartbox, nekdo doma ostal brez možnosti ogleda?

DINAMIK ::

Ničesar ne potrebuješ...,preko računalnika gledaš neo...,vpiseš geslo od twina in gledaš....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DINAMIK ()

Assass1n ::

Neo je zamenjal tvin.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TViN [Hacked APK][AndroidTV] (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8418095 (8821) tinx
»

D3 GO, Amis MobiaTV, T-2 tv2go [Hacked APK][ROOT] (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
482167248 (25446) yani2000
»

Ogled nazaj tv kateri provajder

Oddelek: Omrežja in internet
112999 (2429) seba-beba
»

Siol TViN v Chrome

Oddelek: Pomoč in nasveti
121588 (1264) Mare2
»

Liga prvakov bo na voljo izklučno naročnikom SiOl-a (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5912567 (9806) oo7

Več podobnih tem