» »

PayPal

PayPal

««
63 / 76
»»

_GiZmO_ ::

Vprašanje,se da tu kaj za zalomit?V primeru da mu dam podatke in mi kakorkoli kaj skine iz računa?

https://www.dropbox.com/s/mthsorv2tjmph...

Hvala,lp
HP DV7-2130eg

St235 ::

Verjetno to, da boš dobil email v katerem bo fake paypal napisal, da je denar prišel in da moraš potrdit, da je izdelek poslan preden bo denar sproščen.

Kaj prodajaš in kam boš pošiljal?

Če te je nekdo kontaktiral za neko banalno zadevo, ki jo prodajaš na bolhi je 99,99% nateg.

Če je zadeva legit, te samo s temi podatki, ki mu jih pošlješ načeloma ne more ogoljufat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

_GiZmO_ ::

Prodajam Spod (ribiško opremo),kao tip je s Poljske...

Napisal je še to :

You are safe and secure okay.. Since i have an agent coming for the pick up at your home address once the payment is made they will contact you when coming for the pick up at your door step..

They are united shipping agent.. It safe and secure. Kindly get back to me your PayPal details so I can proceed with the payment as soon as possible.

Kaj te vem,nisem nikoli posloval tako prek paypala.....


Aja,kontaktiral pa me je preko letgoja...
HP DV7-2130eg

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _GiZmO_ ()

Okapi ::

Tale "shipping agent" je malo sumljiva zadeva. Naj ti napiše, katera firma je to, in pri njih preveri. Ko pošiljaš robo, moraš obvezno imeti potrdilo, da si poslal, in številko za sledenje. Sicer lahko kupec mirno reče, da robe ni dobil. Če nimaš nobenega dokazila, ti bo Paypal brez odlašanja vzel denar in ga vrnil kupcu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

fikus_ ::

Goljufija!

Okapi ::

Videti je že tako, kot bi te en iz Slovenije rad nategnil. Nakaže ti denar na paypal, potem pa pride do tebe, reče, da je "shipping agent", ki je prišel po robo za Poljaka. Ti mu robo daš, on gre domov in čez čas na paypal prijavi, da robe ni dobil. Ti nimaš nobenega dokazila, še naslova od tega "Poljaka" nimaš (ali pa imaš lažnega). In si ob robo in denar.

_GiZmO_ ::

Tudi sam tako nekak sumim ja....hvala za nasvete....
HP DV7-2130eg

Machete ::

Dajte samo zdravo logiko vklopit. Če ne gre res za redko svetovno zanimivo zadevo (razni zbirateljski kosi, ki jih imate pod ceno ali pa so zelo zelo redki, redki deli za kakšrne koli stroje ali vozila) potem ne bo nihče iskal po Bolhi za vašimi garažno odprodajanimi artefakti, kot so ribiške palice, kitajski droni in rolerji. Če pa napiše še besedo 'agent' zraven, pa je to instand delete.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Andrej51 ::

A PayPal pri Case-jih bere celoten pogovor med uporabnikom in prodajalcem ali samo začetno sporočilo?

Machete ::

Samo prve 4 črke.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

~Panter~ ::

Kako pa je s tem Manage Funding Sources če imaš polinkano direkt banko?
Ker tukaj so naštete kreditne kartice, ne pa tudi bančni račun.
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

Machete ::

Dodat ga moraš. Jaz ga imam vidnega in na izbiro za črpanje sredstev za določeno plačilo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

~Panter~ ::

Ja, bančni račun imam dodan, in z njim tudi plačujem.
 PayPal1

PayPal1



Nimam pa bančnega računa pri opciji Manage funding Sources...
 PayPay2

PayPay2

Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

Machete ::

Tam nimaš kaj 'managat' in ne moreš tega nastavljat, ker ti vedno vleče evre in paypal dela konverzijo. (Predpostavljajo, da nimaš drugih valut na računu, čeprav jih imaš lahko :P).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

~Panter~ ::

Ok, hvala :)
Pol pač ko se kupuje z drugo valute, ne izbereš banke ampak eno izmed kreditnih ...
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

Machete ::

Ja. Če smo že pri valutah dam moj primer nazadnje. Plačal iz vise preko PP pozabil nastavit konverzijo in jo je napravil PP. 238 funtov je prišlo 284,5 EUR. Se zmenim s trgovino da plačam še enkrat in mi vrnejo prvotno nakazilo, so bili zelo ustrežljivi in dali PP money request. Vse OK, če ne bi jaz pozabil, da bo mesečo nastavljen varnostni limit problem. Ok provam plačilo direkt iz trrja, kot zgoraj ugotovljeno, spet PP konverzija in sem na istem. Ker pravijo, da lahko naredim kar bančno nakazilo se odločim za to, če sem jim že zagnjavil in so bili ustrežljivi. Pretvorim iz mojega računa ustrezno količino eur v funte kar me stane 274,18 in pazi to, nakazilo teh funtov v UK (ki je kakor jaz vem v SEPA ampak na NLB kliku v SEPA območje lahko preko upnja plačuješ samo v EUR) pa je stalo 7 EUR! Vse podatke sem moral izpolniti do zadnje vejice in oddati 'naročilo plačila' za to nakazilo. Torej je par klikov dela za njih, mene stalo 7 EUR, kar je nekje od oka povprečna urna neto postavka v slo. Vse legit in na mojo željo (in po neumnosti), ampak vseeno oderuško s strani NLBja. (Torej na koncu sem zgolj 3 eur ujel s vso to kolobocijo :D Precej butalsko, ampak sem računal na dobrih 15 eur po neki google search konverziji.. )
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

hp98 ::

Če ti da prodajalec refund na paypal in imaš dolarje na refund balace, ali lahko tam stojijo dalj časa ali moraš z njimi kaj narest?

Trenutno ne nameravam nič kupit, se pa ne spoznam na PP, če lahko tam držiš dolarje?

Okapi ::

Lahko so tam, kolikor časa hočeš.

bastadu ::

Prodajalec mi je poslal partial refund, sedaj pa ta refund v Paypalu že nekaj dni vidim pod pending in tega stanja seveda še ni videti pod balance, v čem je finta? PP uporabljam že 10+ let pa se mi to še ni zgodilo ...

Gregor5816 ::

Pred dnevi sem naročil 3 izdelke za 40€ v neki slovenski spletni trgovini. Izbral sem plačilo prek Paypala, isti dan sem na spletni banki videl, da so mi bremenili račun (-40€).

Enega niso imeli več na zalogi, zato so mi poslali le 2, na priloženem računu v paketu pa znesek za plačilo 30€, kolikor stane brez tretjega. Izdelka sem že prejel.

Na spletni banki vidim, da je postavka -40€ izginila in na računu imam še ves denar. Na Paypalu pa piše pending -40€. Ne vem kaj sedaj, ali bi moral tu jaz kaj ukrepati, ali naj samo čakam, ali...?

Mare2 ::

bastadu je izjavil:

Prodajalec mi je poslal partial refund, sedaj pa ta refund v Paypalu že nekaj dni vidim pod pending in tega stanja seveda še ni videti pod balance, v čem je finta? PP uporabljam že 10+ let pa se mi to še ni zgodilo ...


Morda je že na kartici Mastercard?

bastadu ::

Mare2 je izjavil:

bastadu je izjavil:

Prodajalec mi je poslal partial refund, sedaj pa ta refund v Paypalu že nekaj dni vidim pod pending in tega stanja seveda še ni videti pod balance, v čem je finta? PP uporabljam že 10+ let pa se mi to še ni zgodilo ...


Morda je že na kartici Mastercard?

Ne, nekaj dni je trajalo, sedaj je že na balancu ...

geronimo777 ::

Na ebayu sem čisto po pomoti naročil en brivnik (220 €) in tudi izvedel transakcijo preko paypala. Torej, plačal že izdelek, kaj lahko sedaj naredim? Tega aparata ne potrebujem in ga tudi nočem, problem je ker je že plačano preko Paypala. Prodajalcu sem pisal, da sem naročil po pomoti in da želim, da prekliče izdelek in da naj mi ga ne pošilja. Kako pa lahko vrne plačilo? Zaenkrat še ni nič odgovoril. Hvala.

branimirII ::

geronimo777 je izjavil:

Na ebayu sem čisto po pomoti naročil en brivnik (220 €) in tudi izvedel transakcijo preko paypala. Torej, plačal že izdelek, kaj lahko sedaj naredim? Tega aparata ne potrebujem in ga tudi nočem, problem je ker je že plačano preko Paypala. Prodajalcu sem pisal, da sem naročil po pomoti in da želim, da prekliče izdelek in da naj mi ga ne pošilja. Kako pa lahko vrne plačilo? Zaenkrat še ni nič odgovoril. Hvala.


Geronimov kadilak

Mare2 ::

geronimo777 je izjavil:

Na ebayu sem čisto po pomoti naročil en brivnik (220 €) in tudi izvedel transakcijo preko paypala. Torej, plačal že izdelek, kaj lahko sedaj naredim? Tega aparata ne potrebujem in ga tudi nočem, problem je ker je že plačano preko Paypala. Prodajalcu sem pisal, da sem naročil po pomoti in da želim, da prekliče izdelek in da naj mi ga ne pošilja. Kako pa lahko vrne plačilo? Zaenkrat še ni nič odgovoril. Hvala.


Dokler še ni poslano, še lahko prekličeš. Mislim da ebay vpraša prodajalca, če se strinja. :)

Okapi ::

Taknuto, maknuto, smo včasih rekli pri šahu.;) Kako lahko "čisto po pomoti" kupiš in plačaš.;((

Lepo priznaj, da si si premislil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

geronimo777 ::

Nisem si premislil, aparat je stal 220€, pri nas pa 110€, sej nisem nor da bi ga tam kupil. Dal sem ga v košarico in očitno kliknil checkout, zanimivo se mi pa zdi, da nisem potreboval nič potrjevat, zato tudi nisem pričakoval, da bo transakcija izvršena, dokler nisem dobil sms od banke, da je izvedeno plačilo preko paypala iz kartice.

Mah, če ni druge rešitve, bom pač požrl teh 110 € kolk bi preplačal aparat.

St235 ::

geronimo777 je izjavil:

Na ebayu sem čisto po pomoti naročil en brivnik (220 EUR) in tudi izvedel transakcijo preko paypala. Torej, plačal že izdelek, kaj lahko sedaj naredim? Tega aparata ne potrebujem in ga tudi nočem, problem je ker je že plačano preko Paypala. Prodajalcu sem pisal, da sem naročil po pomoti in da želim, da prekliče izdelek in da naj mi ga ne pošilja. Kako pa lahko vrne plačilo? Zaenkrat še ni nič odgovoril. Hvala.


Ce je kupljeno v EU in od pravne osebe potem lahko od nakupa odstopis povsem enako kot pri nakupu na daljavo v Sloveniji. Drugace lahko samo racunas na dobro voljo prodajalca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

bigdog918 ::

Naletel sem na nasledno oviro z verfikacijo, ki pravi:

You have received 1,800 EUR or equivalent in total payments to your PayPal account.

To comply with regulations, we are required to collect and verify information about our customers. As you are approaching the level of activity where we may have to limit your account capability, we encourage you to provide this information now. In doing so, you will still be able to use your PayPal account to send or withdraw money as normal.

Here's how to provide the information we need:
- Log in to your PayPal account.
- Click Notifications (bell icon) at the top right of the page.
- Follow the instructions and complete all the tasks.


Sem šel čež vse postopke, ki jih PayPal zahteva. Sem skeniral in prilepil dokumente itd...



V zadnjem koraku mi piše "Verify your account using your credit card" a kreditne kartice (Mastercard, Vise) nimam. PayPal je povezan samo z NLB Bančnim računom.

V banki pravijo da nemorem imeti kreditne kartice, ker nimam mesečnega priliva. Bi bila Predplačniška Mastercard kartica uredu za to postopek? je kakšna alternativa, ki bi znala rešit ta problem? Nujno rabim pomoč... Hvala!

St235 ::

Predplacniska je ok, samo vpogled v izpiske rabis, ker bo tam 4 mestna koda za vertifikacijo.

Bekiiiii ::

Zanima me za NLB predplacnisko mastercard...
Hocem dodat na paypal...

Napise

This card is not accepted. Please use a different card. ;((

Kaj paypal ne sprejme te kartice al kaj???

Gre za tole kartico
https://www.nlb.si/predplacniska-kartica

OK.d ::

Ma raje si zrihtaj Revolut, sedaj jo dobiš zastonj.
https://twitter.com/RevolutApp/status/1...
LPOK.d

Rias Gremory ::

Ali Paypal podpira sklic oz. nekaj na to foro?
Kjer delam bi radi za rezervacije imeli avans (znesek v rangu 10€). To bi delali preko Paypala pa me zanima če Paypal podpira sklic oz. nekaj podobnega. Torej da bi dal vsaki osebi unikatno številko/kodo in bi pri plačilu preveril sklic če je ta oseba res plačala.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Rias Gremory ::

Oz. najbrž sklica sploh ne rabim. Saj ko ti nekdo nakaže se vidi ime in priimek, je tako?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

amacar ::

Lahko tudi ob plačilu napiše opombo v paypal.

MrStein ::

Hmm, kako nastavim Time zone? V meniju mi ponudi zgolj eno opcijo: Pacific Time
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Pungiish ::

V petek sem dvignil denar iz Paypala na bančni račun abanke, in me malo skrbi, ker še nisem prejel denarja, da še ne podpirajo tega in sem kaj zafrknil?

Danes sem probal še nekaj malega dvigniti na kartico in sem dobil error: your card was declined by the issuing bank. Res je, da je že nekaj časa nisem uporabljal in bom šel verjetno na banko, ali kdo ve kaj več o tem oz. Se mu je zgodilo enako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pungiish ()

amacar ::

Ne paničari, čez vikend itak SEPA ne dela. Bo prišlo v roku par dni (če je TRR pravi).

Pungiish ::

amacar je izjavil:

Ne paničari, čez vikend itak SEPA ne dela. Bo prišlo v roku par dni (če je TRR pravi).

Ok, super, hvala! Je pravi, verificiran.

matej_jack ::

Ima še kdo od vas težave z SMS verifikacijo? Jaz nikakor ne dobim SMS sporočila s kodo za prijavo. Po nekaj klikih na resend pa se mi je zdaj še zaklenil račun ;(( ;(( ;((

St235 ::

meni se je to zgodilo pred kake pol leta. Pomagal je klic na center za pomoč uporabnikom (odgovorov na vprašanja izpred 15 let se nisem spomnil) kjer so odstranili dvostopenjsko avtentifikacijo.
Rečeno je bilo, da slovenija ni uradno podprta in da 2 stopenjsko avtentifikacijo uporabljam na lastno odgovornost.

amacar ::

Se mi je že zgodilo parkrat. Ponavadi potem z zamikom pridejo vsa sporočila naenkrat, vmes pa imam zaklenjen račun, ker sem nepotrpežljiv.

Jerry000 ::

Nekaj me zanima. Na ebay sem nekaj kupil. Ker je prišlo do nekih problemov je prodajalec kenslal order. Ebay in paypal sta poslala mail da dobim poln refound nazaj, a na paypalu še vedno nimam nič (od tega je cca 2h). Zanima me kdaj se bo ta refound pojavil na mojem računu?

OK.d ::

Čez par dni.
LPOK.d

Jerry000 ::

OK.d je izjavil:

Čez par dni.

Govorimo tukaj o 2 dni, 5 dni, 7 dni? Ali je to odvisno od česa?

__Devil__ ::

Nekomu sem nakazal preko paypala 2 različna zneska, skupaj ~ 350€, kot prijatelji/družina, tako da ni nobene možnosti tega denarja dobiti nazaj kajne? :'(

St235 ::

težko, lahko poskusiš edino preko banke.

Mare2 ::

__Devil__ je izjavil:

Nekomu sem nakazal preko paypala 2 različna zneska, skupaj ~ 350€, kot prijatelji/družina, tako da ni nobene možnosti tega denarja dobiti nazaj kajne? :'(


Aja, a si se premislil? Se prejemnik ni držal dogovora?

Jerry000 ::

Na ebay sem nekaj kupil. Ker je prišlo do nekih problemov je prodajalec kenslal order. Ebay in paypal sta poslala mail da dobim poln refound nazaj, a na paypalu še vedno nimam nič (od tega je 2dni). Zanima me kdaj se bo ta refound pojavil na mojem računu? Je to 5-7 dni?

amacar ::

Če si dobil potrditveni mail o refundu potem bo prišlo. Ponavadi pride v roku par dni (2-5 dni), odvisno tudi od bank...
««
63 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134689 (14653) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106824 (33871) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311227 (9944) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329208 (7059) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120264 (17341) Kwizlord

Več podobnih tem