» »

PayPal

PayPal

««
62 / 76
»»

barocco ::

vprašanje:
Čez 14 dni poteče na A banki VISA ELECTRON kartica vezana na (pay pal), danes dobil novo kartico,ki sem jo "polinku" na Pay Pal-u ,me zanima ali ostane isti PIN za nakupe ali moraš iti na banko po novega oz. kako to gre??Račun je isti samo kartica je druga.
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|

bastadu ::

Ponavadi dobiš PIN v drugi kuverti z nekaj dnevnim zamikom ...

Anney ::

Pozdravljeni, mene pa zanima kako je s paypalom v naši ljubi državici, koliko denarja lahko imaš gor, ali ga je treba prijavit fursu in kako je potem z nakazili dol, recimo na N26 banko. Recimo da govorimo o znesku do 10k na leto.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

kixs ::

Anney ::

Probaj mi po kmečko razložiti, nisem se poglabljal ne v paypal zakone ne v slovenske. Je možno, ni možno, je treba prijavit, ni treba prijavit. Samo tole me zanima, in pa uradna pot.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

kixs ::

Po kmecko bos moral it kar na DURS vprasat. PayPal pravi, da placas glede na lokalno zakonodajo.

Mare2 ::

Anney je izjavil:

Probaj mi po kmečko razložiti, nisem se poglabljal ne v paypal zakone ne v slovenske. Je možno, ni možno, je treba prijavit, ni treba prijavit. Samo tole me zanima, in pa uradna pot.


Sprašuješ, če ti nekdo na paypal nakaže provizijo za delo na črno?

Seveda moraš prijaviti.

Anney ::

Bom res moral na furs poklicati pa jih povprašati, pa da vidimo kaj rečejo.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Mare2 ::

Anney je izjavil:

Bom res moral na furs poklicati pa jih povprašati, pa da vidimo kaj rečejo.


Pričakuješ odgovor: Ne, ni treb prijaviti? 10 EUR ni nič?
-----------------------
Ta je pa dobra. :)

Že kot prvo, v SLO je delo na črno (beri brez podjemne ali druge ustrezne pogodbe) kaznivo. Delodajalec mora delavca prijaviti - osebe morajo biti zavarovane za primer poklicne bolezni in/ali poškodbe pri delu - obrazec M-12.

Običajno se to zgodi pred prilivom na TRR ali paypal. :)

O prilivih cca 10k EUR sem pa napisal že zgoraj.

St235 ::

Anney je izjavil:

Pozdravljeni, mene pa zanima kako je s paypalom v naši ljubi državici, koliko denarja lahko imaš gor, ali ga je treba prijavit fursu in kako je potem z nakazili dol, recimo na N26 banko. Recimo da govorimo o znesku do 10k na leto.


Pay pal je v nasi drzavici (pa tudi sirse) obravnavan kot stumf. V njem imas lahko kolikor hoces denarja in ga prosto nakazujes na trr pod dvemi pogoji:
A. Fursu si sposoben dokazat kako je prisel denar do paypala
B. Fursu si sposoben dokazat, da si za prlive imel ustrezno podlago in si placal dajatve

Pri 10k na leto je vprasanje casa kdaj bo furs to tudi vprasal. Se posebej ce so to tvoji edini prilivi.

Dimnik ::

Vprašanje, kako spremenim, da mi balance iz paypala na trr iz usd v eur pretvori banka?

OvCa77 ::

Dimnik je izjavil:

Vprašanje, kako spremenim, da mi balance iz paypala na trr iz usd v eur pretvori banka?

Samo preko vise
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

barocco ::

stara Visa Electron Potekla,dobil Novo kartico enako(Viso Electron),naslednji postopek pa sem pozabu v mailu dobil:
We noticed your card ending in XXXX has expired.
Please update your card's expiration date and card security code (CSC) as soon as possible so you can continue using it with PayPal. Sm naredu Posodobil podatke o kartici..
Be sure to activate your new card with your bank first.
Že pozabil ,torej moram v banko in jim povedat za paypal al kako že gre ??
Za foro probu kupit malenkost ne morem ,očitno morem na banko al se motim??
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|

mailer ::

Verjetno imaš isto številko, vpišeš samo datum veljavnosti in zadnje 4 cifre na zadnji strani.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

barocco ::

mailer je izjavil:

Verjetno imaš isto številko, vpišeš samo datum veljavnosti in zadnje 4 cifre na zadnji strani.

Ja, prav to sm naredu datum veljavnosti/3 cifre(prej so bile 4) in staro kartico odstranil.
Tako da imam v profilu samo novo.Če sem prav razumel moram aktivirati kartico v Banki za spletn nakup preko pay pal-a..prej sm tudi mogu na banko, kjer so mi dali 4 mestno številko za nakupe.Izpiskov ne dobivam na dom(tako sm zmenjen)
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|

Gregor5816 ::

V ponedeljek sem s computeruniverse.net naročil prenosnik, katerega niso imeli na zalogi je bila predvidena dostava 3-4 tedne. Plačal sem s paypalom.

V torek sem dobil mail, da naročen prenosnik ni več dobavljiv in bom dobil refund. Dobim mail od Paypala, da sem dobil refund in bo nakazan tja, od koder je bilo trgano - na debetno Visa kartico.

Danes je sreda in na računu ni še nič. Koliko časa traja, da dobim nakazano?

amacar ::

3-4 dni, odvisno od banke

Dr_M ::

Slucajno kdo kej ve, ce so se zadnje dni dogajale sumljive stvari na paypalu, ze vceraj me blokiral z obvestilom "PayPal is looking out for you", sicer se mi je ratal potem logirat in sem preveril, ce bi ble kaksne sumljive transakcije, pa ni nic. Danes me je pa spet caka to obvestilo, naj bi spremenil geslo, ampak je to mal zoprno, ker moram updejtat na vec napravah.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

erkgheoruugh ::

A pa si prepričan, da so to legit sporočila od Paypala?
Ker jaz to dobivam zadnje čase enkrat na dva meseca in seveda ignoriram, ker ni prišlo od PP.

Dr_M ::

Ja to je sporocilo na njihovi strani. Sem spremenil geslo, zdej dela, do naslednjic...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Cervantes ::

Sem dobil od Avast-a preko PP račun za cca 100$. Odtegnjeno z Amex računa, promptno.
Sem reklamiral pri PP, da je šlo za fake račun. PP mi je v dveh dneh odobril refundacijo.
Ergo. Na PP se dogaja nekaj čudnega. Ali kdo ve, kaj?

s3006 ::

Pozdravljeni!

Eno vprašanje imam ob registraciji novega "personal" paypal računa.
Razumem že, da je glavno "orodje" transakcij moj e-mail naslov, s katerim se registriram na paypal, nisem pa čisto ziher, kok pomembni so ostali osebni podatki (Ime, Priimek in Naslov).
Si načeloma te podatke lahko izmislim? Predvidevam da s strani paypala na dom ne bom dobil navadne pošte. Torej ti podatki niso bistveni za normalno upravljanje s paypal računom.

Poleg tega me zanima, katere podatke o plačniku preko paypala vidi prejemnik nakazila? V primeru, da je to ebay prodajalec, osebne podatke itak dobi že preko ebaya in jih rabi, da ti izdelek pošlje. Kaj pa za nakazila, kjer ni dostave? Kaj vse se prejemniku nakazila izpiše? Le paypal username in e-mail? Tudi ime, priimek in naslov?

Hvala za pomoč ;)

_Denny_ ::

Si načeloma te podatke lahko izmislim? Predvidevam da s strani paypala na dom ne bom dobil navadne pošte. Torej ti podatki niso bistveni za normalno upravljanje s paypal računom.

Itak, da so vsi podatki pomembni, drugače jih ne bi zahtevali. Kaj boš naredil, če padeš v naključen check in bodo zahtevali fotokopijo osebne izkaznice, vozniškega dovoljenja, potnega lista ali položnice z domačim naslovom? Pri takih stvareh ni appeala in ti enostavno blokirajo uporabo kartice v njihovem sistemu...potem boljše, da jo na banki prekličeš in daš delati novo, ker ti je garantirano ne bodo odblokirali (imam izkušnje; ignorirajo vsa sporočila, dokumentacijo in dokaze s tvoje strani).

Poleg tega me zanima, katere podatke o plačniku preko paypala vidi prejemnik nakazila?

Kaj pa za nakazila, kjer ni dostave? Kaj vse se prejemniku nakazila izpiše? Le paypal username in e-mail? Tudi ime, priimek in naslov?

Ime in priimek + email + morebitno dodatno sporočilo (Note from Ime Priimek), če pošiljaš drugi fizični osebi. Kaj vidi lastnik business accounta, ne vem.

V primeru, da je to ebay prodajalec, osebne podatke itak dobi že preko ebaya in jih rabi, da ti izdelek pošlje.

Prodajalec bo videl, da se Paypal in Ebay podatki ne ujemajo, ter preklical naročilo oz. poslal na naslov Paypala.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

luky ::

Si je kdo aktiviral PayPal.me.
Namreč zanima me kako ta zadeva deluje.
luky!

m3k ::

Mirko tipka na radirko ////

s3006 ::

_Denny_ je izjavil:

Si načeloma te podatke lahko izmislim? Predvidevam da s strani paypala na dom ne bom dobil navadne pošte. Torej ti podatki niso bistveni za normalno upravljanje s paypal računom.

Itak, da so vsi podatki pomembni, drugače jih ne bi zahtevali. Kaj boš naredil, če padeš v naključen check in bodo zahtevali fotokopijo osebne izkaznice, vozniškega dovoljenja, potnega lista ali položnice z domačim naslovom? Pri takih stvareh ni appeala in ti enostavno blokirajo uporabo kartice v njihovem sistemu...potem boljše, da jo na banki prekličeš in daš delati novo, ker ti je garantirano ne bodo odblokirali (imam izkušnje; ignorirajo vsa sporočila, dokumentacijo in dokaze s tvoje strani).

Poleg tega me zanima, katere podatke o plačniku preko paypala vidi prejemnik nakazila?

Kaj pa za nakazila, kjer ni dostave? Kaj vse se prejemniku nakazila izpiše? Le paypal username in e-mail? Tudi ime, priimek in naslov?

Ime in priimek + email + morebitno dodatno sporočilo (Note from Ime Priimek), če pošiljaš drugi fizični osebi. Kaj vidi lastnik business accounta, ne vem.

V primeru, da je to ebay prodajalec, osebne podatke itak dobi že preko ebaya in jih rabi, da ti izdelek pošlje.

Prodajalec bo videl, da se Paypal in Ebay podatki ne ujemajo, ter preklical naročilo oz. poslal na naslov Paypala.


Hvala za odgovor. Torej prejemnik nakazila vidi kdo si, tudi če ti ne rabi nič poslati. Smotano. Sem nekje bral, da če upgrejdaš v business račun, pa da lahko naštimaš business name in se tako imena in priimka ne vidi. To drži?

m3k ::

Drži.

If you are selling and you don’t want your personal information to show on invoices you send to your buyers you can switch to a business account (which is free). You can update/change your business info. Tools> Invoicing > Settings > Business Information. This will change what customers see when they receive the invoice.

www.paypal-community.com/t5/My-Account/...
Mirko tipka na radirko ////

flbroker ::

luky je izjavil:

Si je kdo aktiviral PayPal.me.
Namreč zanima me kako ta zadeva deluje.


PayPal.me je za hitro nakazovanje denarja (recimo ce gres na vecerjo, pijaco in si razdelite racun ipd.), nekaj takega kar ponujajo banke v svojih aplikacijah. Je pa po mojem mnenju malo nerodno za uporabo. Kot prvo gre za dodaten layer k ze obstojeci bancni infrastrukturi ker denar v vsakem primeru pride s tvojega bancnega racuna, kot drugo pa 2FA posilja sporocila z kodo vsakih ko se noter prijavis ker zna hitro it na zivce. Ne vidim zakaj bi tole uporabljal, ko pa mi isto funkcijo ponuja bancna aplikacija v katero se lahko prijavim z recimo prstnim odtisom na telefonu ki mi skrajsa cas avtentikacije in denar gre direkt k prejemniku namesto preko posrednika PayPal-a.

PayPal mi zadnje case spominja na Microsoft pred 10imi leti ko so ogotovili da so malo za leseno zlico in so na vsak nacin hoteli ujeti praznino s posiljevanjem uporabnikov in tekmovati na trgu s polizdelki tipa windows8, windows phone, windows store medtem ko so drugi ze bili dalec naprej. PayPal zdaj isto caplja za ostalimi in skusa na vse nacine primaknit skledo k sebi, ampak to dela zelo salabajzersko. Edino kar je koliko toliko solidno od njih je PayPal Credit, kar ne vem ce je dostopen v Sloveniji, ceprav imajo oderuske obresti. Vse ostalo je bolj meh.

PayPal je zivel na racun Ebay-ja, ko se pogodba z njimi konca 2020 zaradi pozresnosti PayPal-a in ga zamenjajo Adyen-om, bo PayPal koristi le se indijskim prevarantom. PayPal.me je zadnji poskus da PayPal ostane relevanten.

phong ::

Ali kdo ve, kolikšna je provizija, če si nakažem denar iz PayPal-a na IBAN? In, kakšne so omejitve pri znesku (maksimalni znesek)?

Na internetu je namreč ogromno nasprotujočih si informacij, PayPal-ovi ceniki pa so dolgi in dokaj dvoumni.

bastadu ::

Provizija je 0€, pri meni je limit 500€/dan ...

phong ::

hvala, bastadu.

Kolikšna pa je provizija za Paypal payment request? Ali to plača pošiljatelj denarja ali prejemnik?

bastadu ::

Običajno provizijo plača prejemnik denarja, je pa vse odvisno kam nakazuješ, in ali nakazuješ iz paypal balanca ali iz kreditne kartice ... Jaz ko pošiljam EUR iz paypal balanca moji ženi ni nič provizije ...

phong ::

Testiral plačilo s kreditno kartico in vidim, da se prejemniku avtomatsko odbije fee (nakazal €0,10. prejel €0,00).

Kolikšen je fee za plačnika, ki plača s kreditno kartico prek paypal-a (EU plačnik, SI prejemnik, oba imata paypal)?

MrStein ::

Je sploh še mogoče plačati preko paypal s kreditno lartico, brez da bi kreiral (ali uporabil obstoječi) Paypal account?

To so začeli forsirati en čas nazaj.

Torej greš na neko trgovino, ki ima plačilo preko paypal, in si prej lahko plačal tam s kreditno kartico, brez da bi imel paypal account.

Nato sem opažal, da je kao potrebno imeti account, ampak po nekaj klikanja "naokrog" je vseeno šlo.

A ve kdo?

Sicer po eni web strani sodeč je to nastavitev prodajalca, ali je paypal account "optional" ali obvezen.

gre za opcijo "pay by credit card (via Paypal)"
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

phong ::

phong je izjavil:

Kolikšen je fee za plačnika, ki plača s kreditno kartico prek paypal-a (EU plačnik, SI prejemnik, oba imata paypal)?


Paypal-ov odgovor:
Free when sending from PayPal Balance or Bank account.
3.4% +0.35 EUR for credit card payments. Sender determines who pays this fee.

Andro457 ::

Prijavit ni treba, je pa Paypal tisti ki pošlje poročilo v primeru če tvoji prilivi v tekočem letu presegajo določen znesek (mislim da 2.5k).

Je mogoče kdo našel način kako prenesti denar iz Skrilla na Paypal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Andro457 ()

St235 ::

Po kaki logiki ni treba prijavit? Če furs najde dohodke (ni pa nujno vsak priliv dohodek), ki jih nisi prijavil sledi kazen (in seveda davek).

Machete ::

Vem, da že ptički čivkajo, ampak očitno premalo kupujem v drugih valutah, zato še enkrat opozorilo ne bo škodilo. Včeraj sem prehitro poklikal in bil ob skoraj 20 eur, ker sem pustil, da pretvorbo naredi paypal v eur in nisem plačal v funtih, da bi pretvorila banka. (Znesek je bil okoli 300 eur).
Sem predlagal trgovini, da naredim še enkrat samovoljno plačilo istega zneska in mi refundajo prvotno plačilo. Samo dvomim, da bodo toliko fleksibilni.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

eriCartman ::

prej sem mel kreditno od sparkasse na paypal vezano pa sem po navodilih od enga člana nastavil da mi banka preračuna.
Zdej imam pa on N26 kartico vezano gor in ne znam nastavt da bi mi banka prepračunavala... Po tistih navodilih mi kartice sploh ne prikaže.

Kakšen ideja kako naj nastavim?

Machete ::

Ne vem, če so kakšne spremembe, ampak zdaj to lahko določiš takoj ob plačilu, zadnji korak pred potrditvijo, je spodaj ena mala vrstica 'choose conversion type' ali nekaj takega. V generalnih nastavitvah imam jaz že dolgo to nastavljeno, da vzame bankin tečaj, ampak očitno je nekaj na novo, ali pa sami ponastavljajo.
*Sem šel preverit in ja spet je na Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency. Torej se je enkrat ponastavilo!!

eriCartman je izjavil:

prej sem mel kreditno od sparkasse na paypal vezano pa sem po navodilih od enga člana nastavil da mi banka preračuna.
Zdej imam pa on N26 kartico vezano gor in ne znam nastavt da bi mi banka prepračunavala... Po tistih navodilih mi kartice sploh ne prikaže.
Kakšen ideja kako naj nastavim?


Settings
Preapproved Payments
spodaj: manage preapproved payments
Set Available Funding Source
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

eriCartman ::

no sej tam sem nastavil pri prejšni kartici - katero sem ukinil (pripaypalu pa zbrisal)
Potem sem dodal novo - od N26 - katere pa mi ne pokaže več med opcijami za nastavitve teh preaproved options...

Machete ::

Samo ugibam, mogoče, ker nimaš še nobene storitve povezane na to kartico za avtomatsko plačevanje, npr ebay.inc?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

eriCartman ::

možno...(čeprav tudi pri prvi kartici se ne spomnem da bi to naredu)
kako pa to naredim (ali v ebay.com ali paypal.com?)

delfinus ::

Banda PayPalova, sedaj so to konverzijo skrili se ene dva nivoja nizje kot prej, da prides do nje. Imam N26 in da pridem do teh nastavitev moram it takole:

1. Logiranje v PayPal
2. Klik zgoraj desno na zobnik ikono
3. V plavem pasu zgoraj v meniju klik na PAYMENTS
4. Odpre se novo okno. Klik na: Manage automatic payments
5. Odpre se novo okno in na desni strani klik na: manage preapproved payments
6. Odpre se novo okno, kjer so zlistani pre-approved payments. Klik na: Set Available Funding Sources
7. Pridemo do okna, kjer so zlistane kreditne kartice. Ob stevilki kreditne je potrebno klikniti na opcijo: Conversion Options
8. Koncno izbor, kjer moramo izbrati: Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

lp, d.

Machete ::

eriCartman je izjavil:

možno...(čeprav tudi pri prvi kartici se ne spomnem da bi to naredu)
kako pa to naredim (ali v ebay.com ali paypal.com?)


Ponavadi vpraša, če želiš shranit to stran za hitra plačila. Enako imaš opcijo tudi, če kupiš kaj na Steamu ali Originu.
V nastavitvah pa provaj najt tu (samo ne vem če je to to): https://my.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?My...
(My account/Site Preferences/General Preferences - Please choose your automatic payment amount for the current invoice.)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

eriCartman ::

delfinus je izjavil:

Banda PayPalova, sedaj so to konverzijo skrili se ene dva nivoja nizje kot prej, da prides do nje. Imam N26 in da pridem do teh nastavitev moram it takole:

1. Logiranje v PayPal
2. Klik zgoraj desno na zobnik ikono
3. V plavem pasu zgoraj v meniju klik na PAYMENTS
4. Odpre se novo okno. Klik na: Manage automatic payments
5. Odpre se novo okno in na desni strani klik na: manage preapproved payments
6. Odpre se novo okno, kjer so zlistani pre-approved payments. Klik na: Set Available Funding Sources
7. Pridemo do okna, kjer so zlistane kreditne kartice. Ob stevilki kreditne je potrebno klikniti na opcijo: Conversion Options
8. Koncno izbor, kjer moramo izbrati: Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

lp, d.


pri točki 7. se meni ne prikaže nobena opcija (vem da prej ko sem imel drugo kartico se mi paje in sem to uredil)

delfinus ::

Pri tocki 7 je moj zaslon taksen:



Gre pa za kartico N26.
lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

eriCartman ::

jaz pa nimam tam nič

delfinus ::

Kartica normalno registrirana skozi PayPal in verificirana? Nakupe si z njo ze opravljal?

eriCartman ::

tako je.
Jo uporabljam
««
62 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134287 (14251) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106389 (33436) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311193 (9910) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329176 (7027) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120176 (17253) Kwizlord

Več podobnih tem