» »

PayPal

PayPal

««
2 / 76
»»

turkx90 ::

#000000 je izjavil:

Kje nastaviš tole :Bill me in the currency listed on the seller's invoice ?


Ja sej to tudi mene zanima....mislim, da to lahko nastimas samo ko imas nekaj za placat ali se da kje pod options?

fosil ::

To opcijo imaš ko nekaj plačaš.
Tako je!

turkx90 ::

Pred pol ure mi je nekdo poslala invoice in sem moral to stvar plačati, vendar se mi ni pojavila možnost, da bi kje izbiral menjavo.

gruntfürmich ::

na ebayu imaš pri enem koraku to, na samem paypalu pa morda kje na nastavitvah.
in razlike znajo biti kar ne-zanemarljive.
če imate viso: http://corporate.visa.com/pd/consumer_s...
pa primerjajte z paypalom...;(
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

turkx90 ::

Ja pa sej zato, vedno ko si preračunam kašno stvar s funtov ali dollarjev, pride pol na paypalu vedno kasn evro več, kot sem si sam izračunal.

amigo_no1 ::

V samem paypal računu tega nisem našel (da plačaš po bolj ugodnem tečaju banke), edino pri plačevanju ebaya je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Dr_M ::

Jest sm tole ze pred casom prebral na enem forumu in sem si nastavil, zaradi dealextrema, da mi zaracunavajo v originalni valuti.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Steinkauz ::

Dr_M je izjavil:

Jest sm tole ze pred casom prebral na enem forumu in sem si nastavil, zaradi dealextrema, da mi zaracunavajo v originalni valuti.


Isto jst. Na dolgi rok se kr nabere keša, ki ga drugače daš paypalu.

Maxl ::

Včeraj sem dobil Paypal refund za neko zadevo, ampak je problem, ker tega denarja nikjer ni (niti na Paypal niti na bančnem računu). Je možno, da ga je Paypal direktno nakazal na bančni račun in se transakcija še ni izvedla?

LuGi ::

Da nisi dobil scam email kvazi refund.. če ti nakazejo direktno na kartico/račun se ta transakcija prikaze

All activity (with balance)

Jun 11, 2011 Payment To Envizage Solutions Limited Refunded Details Payment To Envizage Solutions Limited 80S67321M3691662J -?19.90 ?0.00 -?19.90 GBP ?0.00 GBP
Jun 11, 2011 Transfer From Credit Card Completed Details Transfer From Credit Card 29P24184GX660824T ?19.90 ?0.00 ?19.90 GBP ?19.90 GBP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Maxl ::

Ni scam, ker tudi na Paypalovi spletni strani vse piše o refundu. Samo tega denarja (zaenkrat) ni nikjer videti.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

nejcpirc ::

Maxl je izjavil:

...Samo tega denarja (zaenkrat) ni nikjer videti...

Kot si že sam rekel, vse je OK, samo transakcija se ti na kartici še ne vidi

Maxl ::

Se mi je zdelo, da je tako kot pri nakazilu, da moraš čakati 2-3 dni. Hvala za odgovore ;).

T0RN4D0 ::

Malo traja, na naslednjem izpisku od kreditne kartice boš videl. Če nisi nič zapravil, ti pa potem še iz kreditne nakažejo na bančni račun, kar spet malo traja :]
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

#000000 ::

Jest sem kupil uro in s prodajalvem zglihal za 10 funtov :) plačal pa sem pomotoma polno ceno, on mi je refundiral 10 funtov, in ker se na paypalu še ne pozna me zanima ali je možno da bom teh 10 funtov dobil direkt nazaj na kartico ? Parkrat sem že dobil sredstva nazaj ampak vedno je šlo za pritožbo zaradi zanič ali napačne robe, takrat sem vedno dobil nazaj na kartico, v tem primeru pa ne vem ?

amigo_no1 ::

Če si plačal s kartico, potem gre nazaj na kartico (se vidi po 3-4 delovnih dneh).
Če si plačal s PP balancom, potem gre nazaj na PP balance takoj.

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

Plačal sem preko paypala, ki mi je sredstva odtrgal s kartice.

zez ::

Živjo! Odločili smo se, da bomo zaradi nakupovanja prek ebaya naredili visa kartico in paypal. Kot sem gledal bi najceneje prišli do visa kartice, če bi jaz odpru račun akeš pri abanki in nato naročil visa electronic kartico. Vse je brazplačno, za razliko od drugih računov ali bank. Problem pa nastane ker sem star 16 let. Za registracijo na paypalu moraš biti star namreč 18. In me zanima če bi se lahko prijavil moj oče, kot račun oz. kartico visa pa bi navedel mojo. Ali bi to šlo skozi, ali mora biti imetnik visa kartice in paypala enak oz. mora biti imetnik kartice visa star 18 let? Ker npr pri nlb da odpre nov račun (račun bi imeli samo za to) in stroški na mesec so 2 eur plus članarina za viso je 18 ali 36 eur. Kar je kar veliko za nekaj nakupov na leto. Prosim če bi lahko kdo odgovoril oz. če pozna kdo kakšno zvijačo če je jasno sploh možna pri takšnem sistemu. Hvala :)

krucymucy ::

Dr_M je izjavil:

Jest sm tole ze pred casom prebral na enem forumu in sem si nastavil, zaradi dealextrema, da mi zaracunavajo v originalni valuti.

Jaz ne najdem. Mi lahko pomagaš?

fosil ::

Na paypalu se zlažeš glede starosti pa je :)
Drugače lahko pa fotr odpre elektronski račun pri abanki, zraven dobiš viso electron zastonj. Strošek je pa potem 1 eur na mesec, torej 12 eur na leto.
Tako je!

zez ::

ja samo če bu odpru ta račun mora imet redne prilive. mi bi pa samo nakazal denar gor ko rabimo ne pa reden priliv :)

amigo_no1 ::

Če bo samo parkrat na leto potem raje najdi nekoga, ki ti bo poslal denar na tvoj PP ter ti njemu na TRR ali kako drugače.
Samo preko ~100 E na PP ne boš mogel kupiti, kajti potem boš presegel limit za neverificirane uporabnike.

fosil ::

Ne, za elektronski račun pri abanki ne rabiš nobenih prilivov. Samo nakažeš denar gor kadar hočeš.
Tako je!

carota ::

Pred kakšnim dnevom sem nekaj naročil v dolarjih in plačal s Paypal-om. Bilo je točno 10,01 USD, Paypal pa je to preračunal na 7,28 EUR. Na enem teh korakov sem pri znesku videl link, ki je odprl popup, kjer je pisalo, A) da lahko Paypal preračuna valute, ali B) da banka preračuna po svojem tečaju. V tem primeru mi Paypal ne ve povedati koliko bi v EUR plačal. Končni znesek je v EUR je bil 7,07. Cca 3 % razlike. Torej bolje da banka pretvori med valutami.

zez ::

hvala, sem spregledal elektronski račun. edino a to pa veste, a se da lahko da od nekoga drugega kartico npr. mojo viso na očetov paypal račun + nisem polnoleten... hvala :)

sj če ne drugega bi pa probal, če bo bo,če ne pač ne...edin če mogoče kdo ve

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zez ()

fosil ::

Sej paypal ne zahteva osebne, torej lahko vpišeš starost po želji.
Tako je!

St235 ::

Ni priporočljivo dajat lažnih podatkov paypalu, ker se lahko kadarkoli zgodi da zahtevajo vertifikacijo na podlagi fotokopije osebnega dokumenta. Potem ti bodo pa gladko blokiral račun. Najboljša varianta je elektronski račun pri abanki in visa elektron. Vodenje računa te pride 12€ na leto. Opcija je tudi Mastercard, ki ti ga izda Moneybookers - letna članarina 10€, ali pa Neteller , ki je v osnovi brezplačen. Plačaš edino provzijo pri plačevanju drguih valut kot je primarna. Sam to strotiv uporabljam ,ker imajo relativno visok dnevni limit za nakup letalskih kart, plačevanje hotelov in podobno.

amigo_no1 ::

Vodenje računa je za dijake/študente free (abanka).

Looooooka ::

kje tocno ste nasli tole opcijo, da ti banka oz paypal pretvori valute?(od login screena naprej lepo prosim).
Jaz ga namrec se nisem opazil :)

amigo_no1 ::

Ko nekaj kupuješ na ebayu, drugi korak, kjer izbereš ali boš plačal po ebay tečaju ali drugače.

Looooooka ::

aha ebay opcija torej.hvala!

St235 ::

Ne ne, je tudi paypal opcija, ker niso vsa plačila preko ebaya. Sam jo skrivajo bolj kot kača noge:

Profile
My money
My preapproved payments - update
Set Available Funding Sources

To te potem pripelje na stran :
Manage Funding Sources

Tam imaš izpisano svojo kreditno in zraven Conversion Options, kjer lahko potem izbereš kako naj preračunava.


Drugače pa prdeš do te funkcije takrat ko kaj plačaš. Ko dobiš stran Review Your Payment imaš tam link Conversion options. Potem si paypal zapomni in dokler ne spremeniš uporablja novo nastavitev.

Iz nekega razloga tega ni med normalnimi nastavitvami in moraš imet dejansko načrtovano tranzakijo (reacurring ali trenutno) da ti ponudi menjavo tečaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

gazibo ::

Imam viso electron (abanka) in bi rad pretocil denar (cca 80€) na racun. kasne so izkusnje ? vem da traja par dni da se pokaze denar na racunu ampak zanima me ali moram na kaj bi pozoren ?

gazibo ::

EDIT: kaksna je razlika med:

- Withdraw funds to your bank account
- Withdraw funds to your card


???

St235 ::

eno je na bančni račun - ne dela v RS
drugo je na kartico - dela če imaš Viso

gazibo ::

ok hvala

marjan_h ::

Mene zanima, če se da tisti denar ki ga dobiš na paypal account nakazan, prenesti na trr od svoje banke, da potem lahko dvigneš ta denar v fizični obliki?

Pač nimam accounta pa me zanima kako ta stvar deluje.

St235 ::

V RS prenos na TRR ni možen, razen če preko Vise.

Tilen ::

A kdo mogoče ve, če daily limit za POS/BA omejuje tudi plačila preko Paypala?

Če je mesečni limit 100 enot, BA/POS limit 10 enot, lahko s Paypalom en dan porabim 50 enot?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

wired ::

St235 je izjavil:

Ne ne, je tudi paypal opcija, ker niso vsa plačila preko ebaya. Sam jo skrivajo bolj kot kača noge:

Profile
My money
My preapproved payments - update
Set Available Funding Sources

To te potem pripelje na stran :
Manage Funding Sources

Tam imaš izpisano svojo kreditno in zraven Conversion Options, kjer lahko potem izbereš kako naj preračunava.


Drugače pa prdeš do te funkcije takrat ko kaj plačaš. Ko dobiš stran Review Your Payment imaš tam link Conversion options. Potem si paypal zapomni in dokler ne spremeniš uporablja novo nastavitev.

Iz nekega razloga tega ni med normalnimi nastavitvami in moraš imet dejansko načrtovano tranzakijo (reacurring ali trenutno) da ti ponudi menjavo tečaja.

Lakotnik, najlepša ti hvala za zgornje.

amigo_no1 ::

bližnjica do
Manage Funding Sources
https://www.paypal.com/si/cgi-bin/webscr?cmd=_profile-merchant-pull-funding&buyer_hub

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Tilen ::

Ne morem verjeti kam so šli skrit tole nastavitev.

Tole je ZMAGA!

Na DX sem "testno" kupil eno bedarijo in oni kar naredijo informativni izračun po Paypal tarifi, če izbereš Paypal. Pisalo je 3.60 EUR, v SMS-u je pa pisalo, da so mi iz računa odtegnili 3,26 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Freaxx ::

Mene pa zanima če mi kdo lahko zamenja denar. Imam 10.81 eur na paypal računu, a sm brez krreditne kartice. Lahko mu nakažem denar na njegov paypal, on pa meni paysafe kartico.


lp

Volk| ::

Jaz mam tudi nekje 10€ na Paypal računu. Mam Mastercard. Kaj se ne da nakazat tole na kartico? Ali pa da vsaj porabiš pri nakupih in ti odšteje. Sem nekaj kupil, pa mi ni odštelo, le bremeni kartico.
Brezveze da mi to stoji na računu.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Alamar ::

Na Mastercard ne gre, rabiš vizo in še provizijo imajo. Odštelo ti bo, če boš pri nakupu označil "pay from paypal balance"

Volk| ::

aha, ok, bom pri naslednjem nakupu označil. HVala!
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

nokaut240 ::

Mene pa zanima, ali bi bil kdo tako prijazen in mi na moj paypal račun nakazal 20€, jaz pa njemu na bančni račun nakažem 20€ ? Namreč jaz hočem kupiti en izdelek na Ebayu, pa nimam dovolj denarja na kreditni kartici. Denar iz banke na kreditno mi pa ponavadi "potuje" 5 dni, jaz pa hočem čimprej kupiti ta izdelek. Interesent naj mi piše na ZS.

malariba ::

Ja jaz ti nakažem denar na paypal, ni problema. V razmerju 1:1.1. Za več pa msg

luvex86 ::

Bom kr sm zastavil vprašanje, da ne odpiram nove teme. Naročil sem izdelek iz ZDA, in sedaj je prišel v carinsko pošto sektor za mednarodne odnose. Sedaj bi jim moral poslati račun oz. izpis dražbe ter zraven prepisati PCP številko. Sedaj pa imam problem nikjer na paypalu ne najdem tega računa pod zgodovino, druge sem našel vse tega pa ne najdem.

Kje lahko najdem račun za omejen nakup?

Hvala za info ;)

thor24 ::

Če nisi zbrisal, bi moral imeti ta nakup/račun tudi na mailu.
««
2 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134286 (14250) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106387 (33434) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311193 (9910) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329175 (7026) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120174 (17251) Kwizlord

Več podobnih tem