» »

proteini

proteini

«
1
2

djordj ::

Začel sem hodit v fitnes in is nabavil tudi proteine : Dymatize High-Protein Mega Gainer

Zanima me, kolikokrat dnevno treba to zaužiti in ali ima že kdo izkušnje s temi proteini ?

;-) ::

Vse ti piše na embalaži al pa kakih listih ki si dobil zravem.

Jaz sem podobno zadevo jemal 3x na dan 3-5 zvrhanih velikih žlic v vodo ali mleko. Zravn pa še creatin itd. 2 mesca 10 kg =)

turkx90 ::

;-) je izjavil:

Vse ti piše na embalaži al pa kakih listih ki si dobil zravem.

Jaz sem podobno zadevo jemal 3x na dan 3-5 zvrhanih velikih žlic v vodo ali mleko. Zravn pa še creatin itd. 2 mesca 10 kg =)


Verjetno si dobil 10 kil zelo kvalitetne mase. Drugače je za začetek boljše samo po treningu. Ostalo jej rajši trde obroke z veliko beljakovin.

guest #44 ::

3x na dan 3-5 zvrhanih velikih žlic??!?!?!!?!

Torej 2 majhni zvrhani žlički sta 30g,ena velika dejmo rečt da je 60g. 5x60x3= 900g beljakovin na dan poleg redne hrane?

:))

Če nisi uber profesionalni top športnik, z 150kg mišic, 3x 2h trening na dan, si zaslužiš nekaj žlep. Profesionalni bilderji polni steroidov po mojih podatkih jemljejo tam okoli 300-400g dnevno.

Yeah you're fucked up. Pa btw, mislim da velika žlica prenese več kot 60g. Tko, da tu govorimo o kili čistih proteinov na dan.

;-) ::

bil je gainer od nutrition

IcEk` ::

jverne, dosti manj je, probaj z moko.

gendale ::

zakaj bi meril z žlico?

not si 100% dobil še merico (če ne najdeš obrni kanto na glavo, malo stresi, obrni nazaj in odpri, če je še vedno ni na vrhu pa uzemi nož in malo pobrskaj), kolk b in oh je v 1 merici ti piše na škatli, pol si pa pač preračuni kolko rabiš na dan

če se ti pa ne da računat pa spij 1-2 po treningu

turkx90 ::

;-) je izjavil:

bil je gainer od nutrition


Če je bil geiner, pol pa si sigurno dobil 10 kg misic!

guest #44 ::

Umm...mogoče bom pokvaru štos, a ni gainer čisti OHji? well if so, ja sigurno si dobu 10kg mišic! >:D

gendale ::

ne, je mešanica b in oh nekje v razmerju od 1:2 do 1:4

guest #44 ::

Torej v povprečju je pojedu 225g b in 675g oh dnevno, sklepam da poleg redne prehrane. Hah, me prav zanima kaj se skriva v tistih 10kg telesne mase?!

gendale ::

15 žlic ni 900g, ker 1 žlica ni 60g ampak prej nekje 15-20
tko da je pojedu poleg redne hrane nekje 75g b in 225g oh

še vedno pa zelo verjetno ni dobil 10kg mišic (če pod mišice ne šteješ vode + glikogena v mišicah), ampak niti ni nujno da je dobil ogromno maščobe (predvidevam da je mlad suh moški, ki je takrat komaj začel trenirat)... pomoje je dobil nekaj mišic, nekaj vode in nekaj malega maščobe

guest #44 ::

Hmm, treba zvedet kolko tehta zvrhana žlica. Mogoče mam napačne podatke, amapk enkrat sem neki preračunaval za beljakovine pa mam v glavi rezultat 2 žlički=30g.

;-) ::

gendale je izjavil:

15 žlic ni 900g, ker 1 žlica ni 60g ampak prej nekje 15-20
tko da je pojedu poleg redne hrane nekje 75g b in 225g oh

še vedno pa zelo verjetno ni dobil 10kg mišic (če pod mišice ne šteješ vode + glikogena v mišicah), ampak niti ni nujno da je dobil ogromno maščobe (predvidevam da je mlad suh moški, ki je takrat komaj začel trenirat)... pomoje je dobil nekaj mišic, nekaj vode in nekaj malega maščobe


tako je.

veliko tega je bilo vode zaradi kreatina, špeh na trebuhu in mišice na rokah(največ).

Mare3 ::

Ok da razčistimo nekaj. S tem ko pijete proteine ne dobijate ne mase ne mišic. Proteini so dodatek k prehrani in ne nadomestilo hrane. Če boste še vedno jedli isto kot prej in sam pili proteine nebo nobenega efekta. Da bi se poznalo na masi in mišicah je potrebno pravilno jesti, trenirati itd. Tako da ne mislit da boste tako zlahka prišli do željenih rezultatov samo s pomočjo pitja proteinov in podobnih sredstev. Še vedno vztrajam pri domačih proteinih skuta, jajca, testenine, belo meso :D Ceneje in bolj zdravo pa še po tem ko enkrat nehaš hoditi v fitnes se mišice počasneje spreminjajo v maščobo kot če bi pil proteine v prahu. Dober primer mojega brata ki je s proteini v parih meseceih postal še enkrat večji in mišičast a kaj ko je nehal hoditi v fitnes je postal zavaljen debel in jedel je enako kot prej ker je bil tako navajen in se samo redil. Tako da počasi s tem ne se zajebavat ker kaj hitro se zna zgodit da se bo vse kar pojeste poznalo na telesu in postali boste debeli. Pa srečno ;)

guest #44 ::

Jz osebno precej skoparim z vnosom proteinskih dodatkov. Deloma ker ne zaupam oz ne vem točno kakšen efekt bo naredilo na meni glede na moj trening.

Priznam pa da je miljonkrat lažje spit en šejk kot pa vsakič pojet enakovredno količino skute.

genius11 ::

;-) je izjavil:

2 mesca 10 kg =)


0.5kg mase/teden to je max.

turkx90 ::

genius11 je izjavil:

;-) je izjavil:

2 mesca 10 kg =)


0.5kg mase/teden to je max.


Verjetno si hotu napisat misicne mase....in upam da si hotu napisat na mesec...:)

Kurzweil ::

Očitno vam je to sranje že zažgalo precej zdrave pameti...

Izdelki v sodobnem času imajo navodila, deklaracije, embalaže, internet strani, forume in vse možno a bi imate probleme že v tem kako stehtati tistih nekaj gramov. Mogoče bo zvenelo hecno, ampak računica s tem sranjem se še nikdar ni izšla z zadovoljstvom. Kolega je bil mojster v fitnesu in učitelj borilnih veščin v slovenski vojski in vse kar je od tega imel povedati je pokvarjena prebava, preforsirane ledvice, predvsem pa nesposobnost takšnih ljudi, ki imajo premnogokrat če hočete kot mongoloidi (tako se je izrazil) nabildan samo eden del telesa, ob čemer tršpijo še sklepi, telo pa je meta fizično deformirano oz. kot mi pojasni vaše telo je ob temv širokem stanju, ki NI V PRIMERJAVI S PRAVIMI MIŠICAMI NIČ in bo posbrbelo samo zato, da tudi če bi si želeli shujšati ali spremeniti obliko vam bo to uspelo šele v starejših letih ko bo iz vas vse viselo. Premnogokrat je to posledica kompleksov mladih ljudi (psihološko dokazano):

- ljudi ki v življenju niso bili med vrstniki nikoli "dominantni"
- ljudi ki zdravijo kompleks majhnega uda, palec in kazalec fora še zdaleč ni samo nakladanje ampak je prava negacija realnosti
- ljudi, ki se ne najdejo v življenju in se s tem nekako poveličujejo
- ljudje, ki se gibajo v krogih manj osebnostno razvitih ljudi, kjer šteje zgolj fizična moč, ki je s tem umetnim sistemom neboste dosegli
- ...

Dejtvo je da je ponavadi tudi vadba napačna, kot sem rekel kolega je zato v tujini delal priznane tećaje in razlaga da ljudje tudi do 4. preveč presedijo in se napenjajo v fitnesu in ZELO malo jih prav dela oz. dobesedno uničujejo svoje telo, bojda se začno po nekaj 10 minutah v mišicah kreirati neke kisline, ki dosežejo prav nasproten efekt torej zaton mišic in zgolj otrdelost, kar pa ni nobena prava moč, ampak mora v kasnejših letih.

Vedno pravi, da je NUJNO za delo v fitnesu imeti ob sebi strokovnjak, za slednje je podal povezavo do literature, ki obsega precej od hrane, spanja, razgibavanja, doziranja (stopnjevanja), varovanja sklepov PREDLAGA TOLE

Za konec lahko samo rečem da človek prizna, da to počne še samo zaradi denarja in da prave vrednosti to nabijanje in razkazoavnje po zašvicanem prostoru nima nobenega smisla, pravi da pri borilnih veščinah slednji niso nikdar bili konkurenčni.

Če podam še latno mnenje, ki ga seveda jemljite z rezervo, meni se zdi to naravnost mongoloidna scena - prepričan sem da je hoja v hribe, pošten seks in kakšno razgibavanje v bazenih naprimerljivo bolj zdravo! Mislim da raje čas in denar porabite za pridobivanje znanja vam bo PRECEJ več koritstilo...

guest #44 ::

Pravzaprav imaš precej prav, sam ni čist tako preprosto. Zakaj se to počne niti ni tako nemoralno, do kje se to počne pa zna bit škodljivo ja.

Je kar kompleksna zadeva, ki se precej dotika egsistencialnih prvin. Ampak, da slišmo prvo druge komentarje :)

Mare3 ::

Ima morda kdo kakšne informacije glede tiste firme Herbalife, ki jo vse več oglašuje folk. Naj bi bila nevem kako zdravain oh in sploh. Morda kakšen link kjer bi se te trditve zanikale in je dokazano enako škodljivo kot navadni proteini in dodatki? Ker mi gredo počasi že na živce ko mi vsakič ko je v pogovoru omenjena hrana omenjajo Herbalife "šejke" in napitke ter čokoladice... Rad bi jim dokazal da ni tako zdravo kot se jim zdi:)

teoo ::

herbalife je sekta tipična sekta. najbolje se jih izogneš, če narediš velik ovinek mimo njih:)
defying gravity

BlazP ::

Mare3 je izjavil:

Ima morda kdo kakšne informacije glede tiste firme Herbalife, ki jo vse več oglašuje folk. Naj bi bila nevem kako zdravain oh in sploh. Morda kakšen link kjer bi se te trditve zanikale in je dokazano enako škodljivo kot navadni proteini in dodatki? Ker mi gredo počasi že na živce ko mi vsakič ko je v pogovoru omenjena hrana omenjajo Herbalife "šejke" in napitke ter čokoladice... Rad bi jim dokazal da ni tako zdravo kot se jim zdi:)


Mare, skoda cajta! To je tako, kot da bi vernikom skusal dokazati, da bog ne obstaja.

LeQuack ::

Steroide v žilo pa v fitnes!
Quack !

ZaLoMaT ::

Takšni mojstri, da vam že škoduje...

Saj ni potrebno, da v primeru obiskovanja fitnesa, delaš na masi in posledično postajaš "mačoman"!!
Marsikdo obiskuje fitnes, ker se tam lahko sprosti, naredi nekaj zase in svojega duha ter se posledično posveti samo samemu sebi.
Kdorkoli se spozna na fitnes ve, da pred vsako vadbo (kakršnokoli) sledi ogrevanje (vseh) delov telesa. Priporočljivo je tudi, da se na začetku "obdelujejo" vse mišične skupine v istem dnevu in bolj površno, da se telo navadi na spremembo, čez čas pa poseže po kakšnih proteinih, ki NISO nič slabega. Vsi pa le nimamo časa, da bi vsak dan pojedli 1kg belega mesa in še ogromno ostalih dodatkov, je pa potrebno OBVEZNO poskrbeti tudi za ostalo prehrano. Prehrana je 3/4 uspeha, šele nato sledi vadba!

@Kurzweil: glede na to, da je imel tvoj prijatelj v obdelavi "mongoloide" ki so imeli preforsirane ledvice in pokvarjeno prebavo, bi rekel da so posegli po steroidih. Malce zanimanja o teh stvareh nikoli ne škodi! ;)

c3p0 ::

Herbalife med drugim vsebuje 33% sladkorja in sojine beljakovine, ki za moške v večjih količinah niso primerne. Če kupiš nek gainer, bo verjetno enak ali boljši učinek za nekajkrat manj denarja. Nateg skratka.

Niso vsi, ki hodijo v fitnes "mongoloidi". Kurzweil opisuje neko podmnožico, ki je res prisotna, a takšni pacienti so redki. Ti večinoma tudi hitro posežejo po steroidih, saj jih kakšni zdravstveni zapleti niti ne zanimajo, važen je le hiter rezultat. In to so z vodo nabite mišice, ki hitro po "kuri" tudi uplahnejo. Po možnosti jejo še oralne steroide (t.i. metan), ki imajo poguben učinek na jetra in ledvice.

jrtjtejtt ::

najprej odgovor avtorju teme - navodila so na embalaži...če treniraš resno, se drži predpisane doze, če bolj tako, ti je dost merica po treningu.

drgač nasvet če misliš dost tega pojest - kupi si B in OH posebej, da lahko prilagajaš razmerje...pa če ti ni odveč, se potrudi in najdi take brez umetnih barvil in sladil...zmešaj s sokom ali kakavom, pa bo prebavljivo. jst sicer z vodo, ker sem navajen.

proteini so proteini...škodijo lih tolk, kolkor pretiravaš...lahko uničiš ledvice, ampak podobno tudi s prevelikim vnosom beljakovin po drugačni metodi...tako da to niso krivi proteini v prahu ampak človek sam.

seveda so teleta, ki pretiravajo ampak sj je vsak zase odgovorn, to zlivanje žolča počez je krneki...jaz hodim v fitnes in upam si trditi večina iz povsem normalnih razlogov...kondicija, miganje...seveda so druge aktivnosti, ampak vsak dela kar mu paše...jst npr ne bom hodu plavat ker mi je brezveze, al pa na pohode redno

shelton ::

Mene zanima kdaj je najboljše zaužiti beljakovine (jajca, skuta,) preden greš v fitnes ali po?

c3p0 ::

V roku 15 minut po treningu hitro prebavljive beljakovine, torej sirotko (whey).

itak37 ::

Za trening je najboljše če si nabaviš sirotko in OH(maltodekstrozo), in si zmešaš 1g sirotke in 2g OH na kg telesne teže. Pol spiješ pol ure pred treningom, ostanek pa hitro po treningu.
Beljakovine pa je sicer dobro jesti čez cel dan po malem. Najbolj priporočljivo je jesti 5-6 majhnih obrokov čez cel dan, idealno bi vsak moral vsebovat 30% beljakovin, 60% OH in ostalo nenasičene maščobe.

shelton ::

Kaj pa lahko uživam tudi poleg sirotke, ker zaenkrat bi rad vse bolj naravno? Da ima enak učinek ko sirotka?

turkx90 ::

Enak učinek nebo imelo nič. Porabil boš več denarja za slabši učinek z ostalo prehrano ki vsebuje beljakovine.

shelton ::

Kje se pa da sirotka dobit/kupit?

turkx90 ::

Napiši na googlu. The nutrition, maxximum nutrition, popolna prehrana, proteini.si

gendale ::

shelton je izjavil:

Kaj pa lahko uživam tudi poleg sirotke, ker zaenkrat bi rad vse bolj naravno? Da ima enak učinek ko sirotka?

kupi si tisto brez dodanih sladil/barvil (samo je okus zanič) :)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

shelton ::

gendale ::

http://trgovina.maxximum.si/sirotka/721...

se ti bolj splača ker ma manjšo ceno/kg
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

itak37 ::

Sirotka je stranski produkt predelave mleka v sir. Če hočeš popolnoma naravno, si kupi brez sladil in barvil, kot ti je gendale rekel.

shelton ::

To je zadosti če bom uporabljaj samo whey

turkx90 ::

Zadosti za kaj?

Upam da ne pričakuješ da se boš s tem "naredu" do poletja...
To je pač dodatek, ki dejansko vpliva zelo malo.

shelton ::

Vem da moraš delat če hočeš videt rezultate. Drugače hodim že kar nekaj časa v fitnes, vendar nisem nič dodatnega uporabljaj, zato vprašam če je whey dovolj

gendale ::

dovolj za kaj?

fora wheya je v temu
-je med najcenejšimi viri beljakovin
-enostaven in hiter za uporabo (zmešaš z vodo/mlekom in spiješ)
-dobrega okusa (no ne ta, ki si ga ti izbral, ampak nekateri so :) )

ni to sedaj nek čudežni dodatek, ki ti bo čez noč dal 10kg mišic

saj dejansko, če bi zaužil enako količino beljakovin iz recimo piščanca, bi bil nekje na istem (tisto da sirotka pride hitreje v kri je veliko manj pomembno kot te poskušajo prepričat nekateri), samo bi pa porabil več denarja in časa
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

shelton ::

Dovolj za povečanje mišične mase!

gendale ::

ja, če je tudi ostala prehrana prilagojena temu cilju
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

shelton ::

Whey se samo uporablja po treningu?

gendale ::

ni nujno, lahko kadarkoli ko hočeš obroku dodat nekaj beljakovin
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

shelton ::

Hvala za odgovore gendale. Kaj pa je razlika med tistimi z okusi in brez okusa, samo okus?

gendale ::

tisti z okusom imajo dodana še sladila/arome/barvila

meni ma najboljši okus
http://www.the-nutrition.com/store/inde...
(lešnik)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gendale ()

innerspace ::

THE Whey all the way!
Meni je Capuccino the best.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

turkx90 ::

http://www.popolnaprehrana.si/sportna-p...

Cenejsi, okus odličen in učinek bo enak.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere proteine?? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Šport
800112138 (1299) J.McLane
»

katere proteine kupiti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15036751 (13921) link_up
»

Fitnes-Proteini (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9312434 (9749) Malner
»

Weight Gainer katerega ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5318617 (16274) D3m
»

Kako se kvalitetno zrediti ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6327148 (25399) _IKE_

Več podobnih tem