» »

chiligreen 2.5'' 1TB eksterni disk v hofer-ju

chiligreen 2.5'' 1TB eksterni disk v hofer-ju

matejzima ::

zdravo.
od 20.1. bo v hoferjevi ponudbi tale disk. zadeva se mi zdi zelo ugodna, sploh če računamo, da se cene 1TB diskov gibljejo okoli 120EUR. točnih specifikacij na chiligreen spletni strani ni, so bile pa USB2.0 verzije kot vse kaže 5400rpm, ne vem pa ali gre za takšno hitrost diska tudi pri tej verziji. zato me zanima:
1. če bi bil 4200 oziroma 5400 rpm disk mogoče dobra ideja za priklop na freenas, ki bi konstantno laufal. če je hitrost diska 4200rpm, a bi to potlej zadostovalo za kako streamanje videov in glasbe. kakšna bi bla odzivnost, če se obenem downloadajo oz. uploadajo torrenti in laufa stream. ima kdo izkušnje s tem?
2. ker je disk 1TB, bi se dalo mogoče narediti po dve 500GB particiji in ju povezati v neke vrste RAID?

popster ::

1 TB je premalo za te čase. Čeprav res odvisno za koga, zunanji disk enako je samo potrošniška elektronika, pade na tla in konec.

jest10 ::

ker je disk 1TB, bi se dalo mogoče narediti po dve 500GB particiji in ju povezati v neke vrste RAID?

In kaj misliš, da bi s tem dobil?

AvtoR ::

jest10 je izjavil:

ker je disk 1TB, bi se dalo mogoče narediti po dve 500GB particiji in ju povezati v neke vrste RAID?

In kaj misliš, da bi s tem dobil?


Nič! To nima smisla!
Potem kupi raje dva 500gb diska, samo ne vem kako boš dal USB diska v raid?
Če ga odpreš, izgubiš garancijo!

kmetek ::

Več kot odličen nakup, saj ima USB 3.0....jaz pa ravno 2 tedna nazaj vzel 640GB jao :)

AvtoR ::

kmetek je izjavil:

Več kot odličen nakup, saj ima USB 3.0....jaz pa ravno 2 tedna nazaj vzel 640GB jao :)

Da je to odličen nakup se strinjam!

bedak ::

za raid rabiš 2 fizična diska, to kar si ti reku (2 particije,...) je krneki, pa še to lahko pri zunanjih diskih narediš le software-ski raid

matejzima ::

@jest10, bobnar, jan-krof: glede "kvazi-RAID-a". ja, sem ravno zato vprašal, ker mi ni čisto jasno a bi bila sploh kaka prednost. res je, da če crkne disk pol crkne vse, tko da mi raid v tem smislu res ne pomaga......
a se danes sploh še dela hardverski raid, razen če tega ne podpira matična plošča? se mi zdi, da je itak 3/4 raidov softverskih. ali pa se motim?

@popster: 1TB premalo za "te čase". ne vem, če si razumel moje vprašanje, ki se ni nanašalo na količino prostora ampak na hitrost. če bi potreboval večji disk, bi verjetno navedel...

@kmetek: ne da se mi googlat. pa me zanima, kakšne hitrosti dosegajo usb diski in če je mogoče ozko grlo na strani usb 2.0 ali na strani rpm-ja diska... sozalje glede nakupa. kaj si pa nabavljal?

bedak ::

hardware-ski raid se dela ponavadi pri notranjih diskih, kjer matična podpira raid, tam se pač splača dat v raid, pa še to pač odvisno kakšen raid želiš (poglej tukaj kaj so prednosti in slabosti), software-ski raid je pač fajn recimo za mirror diska

kmetek ::

cca 60-70MB/s preko USB 3.0, preko 2.0 pač nekje 30MB/s.....

popster ::

cca 60-70MB/s preko USB 3.0, preko 2.0 pač nekje 30MB/s.....

samo to je hitrost vodila, če dejansko bere s tako hitrostjo je pa druga stvar, piše najberz z polno hitrostjo usb 3.0 ne.

kmetek ::

Read imam nekje 75MB/s...

matejzima ::

@kmetek: dobro, mar si kupil usb 3.0 in plato s podporo?
@jan-krof: hvala za site.. tolk teh verzij raida... no, če kupim ta disk, potlej bo raid še malce počakal.

kmetek ::

ne usb 3.0 pcie kartico iz dealtextrema 15 ojro :)

HD Tune Pro: SAMSUNG HM641JI Benchmark

Test capacity: full

Read transfer rate
Transfer Rate Minimum : 44.8 MB/s
Transfer Rate Maximum : 92.4 MB/s
Transfer Rate Average : 72.6 MB/s
Access Time : 16.9 ms
Burst Rate : 112.2 MB/s
CPU Usage : 15.4%

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

matejzima ::

Tole pa seka..

Dromar ::

Mi lahko kdo pove, zakaj bi bil tale Hoferjev chilli boljši od tegale WD? http://www.ceneje.si/racunalnistvo/komp...
Verjamem, da se zaradi nečesa splača dat 20EUR več za isto prostora na disku, ampak ne vem kaj :D

chittax ::

Mogoče zato, ker je v hoferju 2,5 inčni disk??????

Dromar ::

In zato ker nekdo nečesa ne ve, je treba odpisat tako, kot da je zaradi tega največji kreten na tem svetu, pa še dodatno nakazat s šestimi vprašaji? Torej, če ti je vseeno glede velikosti, se bolj splača kupit pač tega, ki sem ga linkal, al je še v čem slabši?
Kupujem si disk, ki bi ga imel za filme gor met in mi je praktično vseeno kako je velik, ker ga ne mislim v žep tiščat, samo v TV ga mislim priklopit in predvajat iz njega film!

luli ::

USB3 proti USB2.

V kolikor imaš na osnovni plošči USB3, ti bo disk delal hitreje (30MB proti 75MB).

5er--> ::

Hoferjev disk ne rabi dodanega cigla (beri: napajalnika) za delovanje. =)

harvey ::

Verjamem, da se zaradi nečesa splača dat 20EUR več za isto prostora na disku, ampak ne vem kaj :D


Tole odtehta 20.00 EUR razlike
- velikost
- lastno napajanje
- USB 3.0.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Wizem ::

Kakšno količino pa ponavadi dobijo na zalogo (mislim dobi vsaka trgovina 1-2 kosa ali npr. 5,10,15 kosov)? Pa če je ta količina v vseh poslovalnicah enaka ali dobijo recimo v LJ več kosov.

desperados ::

Ko sem kupil 0.5tb (enaka škatla sam da je gor pisalo tevion) so v trgovini dobili 4 diske. 3 minute čez 8 sva z bratom kupila vsak enega, za nama pa je ena vzela 2. torej je 6 minut čez 8 že zmanjkalo teh diskov. Nov disk sem dal v prenosnika, iz prenosnika pa v to ohišje 120gb disk, tako da tudi če mi sedaj ta odpove (zaradi raznih tresljajev, ki so jih deležni zunanji diski). Ne obžalujem nakupa, za slabih 60EUR se mi je splačalo. Če nebi sedaj imel dovolj prostora, bi si nabavil še tega 1TB. sicer pa čez kako leto bodo pod 100EUR mogoče dobavljivi že >2TB 2.5" diski...

kixs ::

Pri USB3 si omejen z hitrostjo diska - realen limit je verjetno pri cca 500MB/s - odvisno tudi od kontrolerja in implementacije le-te, ce je vgrajen na maticno.

lp

tropinovec ::

Evo, kupil sem tale chiligreen 2.5'' 1TB eksterni disk v Hofer-ju, pa me zanima, zakaj ima disk tudi vtičnico za napajanje? Ob podatkovnem kablu USB 3.0 je priložen tudi napajalni kabel USB.

misek ::

Če ti naprava daje premalo toka za napajanje samo z enim USB-jem uporabiš še dodatno napajanje.

kixs ::

Notri je trdi disk TOSHIBA MK1059GSM 931GB.

Zaenkrat ga imam priklopljenega na USB 2.0, bom doma potem probal kako se obnese na USB 3.0.

Tisti dodatni USB napajalni kabel pride prav pri kaksnih notebookih, sicer se ga v 99% ne potrebuje. Ampak ravno naletis kdaj na tisti 1% ;)

PS:
Prodajalka je rekla, da so dobili 20 kosov. Ob 8:07 so bili prodani "zgolj" trije.

lp

Heisenberg ::

Jaz sem ga tudi kupil jeeee :P

ob 10 cez 8 so vsi 4je kosi zmanjkali kar so jih imeli na zalogi....ne vem zakaj samo eno škatlo na trgovino-mogoce so ze prodajalci pokupili ali pa rezervirali...

no dibil sem prvega in ze nalagam backup gor....


sedaj me pa zanima s katerim programom celoten disk zascititi pred zlorabo -geslo ali kaka druga ekripcija ?!?!?

kmetek ::

kixs: kje si to kupil? uf slabo tole toshiba disk....tsssssss

kixs ::

Hofer Iv.Gorica

Don Kihot ::

kmetek je izjavil:

kixs: kje si to kupil? uf slabo tole toshiba disk....tsssssss

Takšno picajzlanje o kvaliteti nima smisla. Temu disku nič ne manjka. Če pa je za 1% počasnejši od WD-ja, pa me to ne moti. Tudi BMW je hitrejši od mojega (low cost) avta, pa me to ne moti. Dejstvo je, da je disk res poceni, pa poglejte cenovno primerjavo za enak disk, če je notri res toshiba, kot je napisal kixs.

kmetek ::

hecam se no, hvala bogu, da ni kak hitachi recimo hehe.

kixs ::

Review tega diska (TOSHIBA MK1059GSM) v testu je priklopljen na SATA:
http://www.tomshardware.com/reviews/2.5...

lp

Heisenberg ::

se pravi je v temu hoferjevemu disku notri toshiba http://www.demise-pc.si/product_info.ph...
in smo prihranili kar nekaj ojrov....

in če odprem ohisje je notri disk, ki ga v bistvu lahko priklopim tudi v prenosnika ?

kixs ::

Itak.

il ::

Ta disk je 12,5mm debeline in ne 9mm, tako, da verjetno ni za vse prenosnike.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ... (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Strojna oprema
2320568261 (25661) hariscorale
»

Izkušnje z USB 3.0 podaljški

Oddelek: Pomoč in nasveti
152789 (1913) Han
»

Thunderbolt 2 za PC

Oddelek: Strojna oprema
161853 (1379) boogie_xlr
»

USB 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5012974 (11044) Dr_M
»

CES: USB 3.0 v praksi

Oddelek: Novice / Diski
194849 (3339) kitara8

Več podobnih tem