» »

Izkušnje z USB 3.0 podaljški

Izkušnje z USB 3.0 podaljški

TRIROG ::

Zdravo!

Zanima me kakšne so vaše izkušnje z USB 3.0 podaljški.
V računalniku pod mizo imam nekaj USB 3.0 vtičnic, v katere imam vključene USB 3.0 naprave.
Težava je, da imata obe napravi 30-40 cm kable in sem se naveličal, da moram vsakič lesti pod mizo če je treba kaj priklopiti ali odklopiti.

Na eBayu je malo morje takih podaljškov, vendar sem pred časom že kupil enega in je po priklopu vse skupaj padlo na USB 2.0 hitrost, torej je neuporabno.
Zato me zanima če ima kdo kakšno izkušnjo s takimi podaljški, da ne bom spet na slepo naročal. Povsem dovolj bi bil že 1m podaljšek.

ST-777 ::

Kakovosten kabel do 1,5 m minimalno vpliva na hitrost prenosa podatkov. Z mojim USB 3 ključkom sem meril transfer rate tako, da sem ga najprej vtaknil v PC (USB 3 vhod) in nato na 1,5 m podaljšek (USB 2).

Meritev s programom HD tune:
USB 3 ključ v PC-ju ... povprečni transfer rate 37,1 MB/s
Z najboljšim USB 3 podaljškom ne bom dobil boljši rezultat, ker ga pa trenutno nimam, sem vzel podaljšek USB 2.

USB 3 ključ na 1,5 m podaljšku (USB 2) ... povprečni transfer rate 35,8 MB/s.

Access time pa je bil pri obeh meritvah enak = 0,7 ms.

Han ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Dzhimen ::

Lp,

Ali ima kdo kakšne izkušnje z USB3.0 stikali? Zelo bi mi prav prišla ena taka reč za zunanji USB3.0 disk, da mi ga ni treba priklaplati in izklaplati vsakič ko ga rabim. Da bi imel lepo na dosegu roke to stikalo, pritisnem in disk se poveže. Ko disk odrabim pa disk z enim klikom izključim.

Ali bi mi kdo znal povedati, ali zna prideti do zmanjšanja hitrosti diska če bo tale kabel vmes?
Ali je, če je stikalo na off, popolnoma isto, kot če bi bil kabel fizično izklopljen iz usb porta? Ker imam take nastavitve v BIOS-u, da mi PC ne boota v OS če je disk priklopljen.

Hvala že vnaprej. :)

M.B. ::

Pazi da neboš prepoceni USB Type C kabel kupo. Googlov inženir jih je za hobi testiral. Nekateri so tak zanič da so mu laptop skurli.
First things first: of the ten USB Type-C products that Leung has reviewed, only three of them were fully specs-compliant and capable of charging his Pixel. The three good cables (Belkin, iOrange-E, Frieq) were invariably more expensive (about ?15/$20) than the seven duff ones (?6/$10). Obviously there may be some cheap cables that do fulfil the full USB Type-C specification, but Leung hasn't found one yet.
članek Je pa res da je večji problem z njimi pri polnjenju naprav kot pa pri prenosu podatkov.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Dzhimen ::

Ja, ampak jaz ne rabim USB Type C, jaz rabim USB 3.0... :)

BorutK-73 ::

Zgodovina sprememb…

Dzhimen ::

Ne potrebujem huba, jaz rabim samo eno preprosto stikalo, da bom vklaplal/izklaplal en USB 3.0 zunanji disk. Za več ne rabim, pa še v napoto bi mi bilo. Spraševal sem če ima kdo kakšne izkušnje s temi rečmi; sam jih namreč nimam nobenih. Najbolj me zanima ali se pozna kaj pri hitrosti diska in pa kako se stvar v praksi na splošno obnese (ali je primerna za to kar jaz želim met).

Hvala.

mat11 ::

Ta hub imam jaz in je v resnici USB 2. Sem ga pa na ta račun dobil zastonj. Sam sem nato kupil USB3 kabel. Prvi ki je bil daljši 1.5 metra mi je delal z USB ključi z externim 2,5 diskom pa ne. Krajši okoli 90cm tudi ne. Me prav zanima kje je meja dolžine da externi hd še dela.
mat

boogie_xlr ::

Pa ti veš zakaj ti zunanji disk ne deluje, kljub specifikaciji USB za do 5m dolžine? Problem je velik porabnik toka; napetost pade pod specifikacijo zaradi izgub na kablu ter disk posledično ne deluje. Bo pa deloval, če boš priključil na USB hub, ki ima svoje napajanje, iz huba pa preko 30cm kabla na disk. Med hubom in računalnikom pa je lahko 5m kabla.

mat11 ::

Sem vedel to. Priklopil sem disk direktno na 90cm kabla pa tudi ne potegne. Če ga priklopim brez kabla, dela. Očitno ali slab kabel ali pa je že predolg.
mat

Qcube ::

Kvaliteta kabla naredi veliko razliko pri toku. Običajno usb mikro ki pride zraven telefona gre skozi tudi 2A brez problema, ostali običajni kabli pa samo 500-1000mA.

stratosD ::

Malo obujam tole temo....

Kako bi kaj delal tak front panel z diskom v USB 3.0 ohišju?
https://www.fasttech.com/products/0/100...
https://www.fasttech.com/products/0/100...

Napajanje ma interno od PC-ja - kabelček na disk 30 cm.

Plata ASUS
https://www.asus.com/Motherboards/P8B75...

Han ::

Če ni skupna dolžina kaba več kot 1 meter (ali 2), bi moralo delat ok, sploh če ima disk zunanje napajanje.

stratosD ::

Gre za 2,5" disk v USB 3.0 ohišju - jasno da brez napajanja.
zanima me - kaj je bolj verjetno da bo delal po 3.0 protokolu - prek PCIe kartice ali front panela iz zgornjih in spodnjih linkov?

https://www.fasttech.com/products/0/100...
https://www.fasttech.com/products/0/100...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stratosD ()

Han ::

Odvisno od diska, ohišja in kabla. :P

Meni dela eden prvih LaCie Rikiki USB 3.0 diskov (v ohišju je 1 TB Toshiba) na pol metra dolgem kablu brez problema tako direktno prek PCIe kartice kot tudi posredno prek 80 ali 180 cm dolgega podaljška.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB Type C

Oddelek: Pomoč in nasveti
405778 (2278) KTr1sk
»

USB-C kabli in polnilci (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9817802 (8587) rdecaluc
»

USB Charging Voltage/Current Detector Tester

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
51534 (1216) Jst
»

Power bankov ne pošiljajo!

Oddelek: Kaj kupiti
243502 (2721) fujtajksel
»

Aktivni USB podaljšek (za Arduino Mega)

Oddelek: Strojna oprema
234633 (3865) Oldi

Več podobnih tem