» »

Pomoc pri cipu za NEC monitor (Brane2&Co)

Pomoc pri cipu za NEC monitor (Brane2&Co)

Samson ::

Sicer vsaka pomoc dobrodosla. Nucam cip oz. procesor za 21`` monitor NEC MultiSync P1150, ker je najverjetneje sel, kajti tudi OSD ne dela. Ali pa ce mi kdo lahko pove katere oznake je (malo verjetno da do ve) da poiskusim nabavit. Baje pa je monitor od mitsubishi-ja....Skratka vsaka pomoc je dobrodosla...:'(
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Brane2 ::

Sam sem mel iste probleme s ADI 6P.

Ta čip je poseben in ga v prosti prodaji zelo verjetno ne boš dobil.
Ponavadi gre ze kak Toshibin mikrokontroler, ki ga je pa proizvajalec monitorja sprogramiral prav za vlogo krmiljenja tega monitorja.

Jaz bi gnjavil NEC-a neposredno.

Bo treba nekaj mailov, da te bodo v supportu napoitili na tapravega inženirja, pa dat jim boš moral vedet, da veš o čem govoriš.

Ne bodo ti poslali zadeve, če bo kdo sumil da si cepec, ki bi se znal ubiti ob odpuiranju monitorja.

Torej nikar ne piši bedarij v stilu "potrebujem majhen črn kvadratek z 80 nogicami in oznako U106" :D

Samson ::

In hvala bogu, da sem jaz prevelik laik za take stvari (no ja kaj mansega bi se slo, toda to je prevec). A imas voljo se nategovat z njimi proti placilu?
:8) >:D :D
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Brane2 ::

Če si prevelik laik, kako potem veš, da je crknil ravno ta čip ?

Samson ::

Hehe, po mojem poizvedovanju (beri tarnanju) MadMaxu, mi je v normalnem jeziku razlozu, da je najverjetneje to, kajti v ozadju kao je nekaj svetlobe, pojavijo se rumene posevne crte, OSD pa ne dela....Sej nisem 100% ampak baje je to to...:)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Brane2 ::

Nesi na servis. Plaču boš nekaj več, a z 21 colarjem se itak ne bi zaj* na tvojem mestu.

Priporočam Modulcenter v Trzinu, če ne najdeš kak servis prav posebej za Nec-a...

Samson ::

Najlepsa hvala za odgovore, mal bom se pocaku, da dobim nazaj povratne informacije od zastopnika za NEC in pooblascenega serviserja, drugace ce pa bo kaj prevec narobe, pa bom te zopet kontaktiral in se zmeniva za naprej....
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visokofrekvečno piskanje v monitorju NEC Multisync 2170 NX

Oddelek: Pomoč in nasveti
163228 (2930) ivan01
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100595 (25104) nuclear
»

Big Bang vračilo/menjava artikla

Oddelek: Kaj kupiti
497756 (6078) marestrnad
»

Nec DVD rekorderji in LabelFlash (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
6828276 (18593) Mitko_R
»

R9500 z uničenim napajalnim čipom

Oddelek: Strojna oprema
261440 (1067) Wad@

Več podobnih tem