» »

R9500 z uničenim napajalnim čipom

R9500 z uničenim napajalnim čipom

Wad@ ::

Pred cca. 2-3 meseci sem kupil grafično HIS R9500 128MB ram-a:\ . Tisto verzijo, ki deluje na 128 bitnem vodilu. Nato pa sem po svoji neumnosti uničil enega izmed dveh napajalnih čipov, ali kar koli so že. Ta čip se nahaja malo naprej(2-3cm) od vhoda dodatnega napajanja v grafično. Čip je na zgornji strani grafične, tako da ga je mogoče videti , ko je grafična vstavljena v AGP režo. Sedaj me pa zanima ali se da čip kje dobiti, ali kako drugače usposobiti grafično.;( ;( ;(

_pobesneli_ ::

Kakšna slika od čipa bi pomagala..

Wad@ ::

trenutno jo nimm...:(

Vesoljc ::

taki napajalni čipi so ponavadi precej standardni in jih po vsej verjetnosti proizvaja tud več proizvajalcev. zapiš si oznako na njem, skoči v IC elktronko (al kej podobnga) in zahtevi "podoben" čip. zatem sledi le še preprost deu... operacija, pravzaprav najprej amputacija in potem zamenjava čipa. spajkalnik z natančno konico, kšna lupa, dobra lučka, in eno pivce za živce... to je recept :)

ps: kwa pa voltmodaš, če ne znaš? :P
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

TribesMan ::

Če je to to kar jest mislim potem lahko kartico zabrišeš stran, ali pa najdeš še eno crknjeno in prelotaš čip, ker take čipe je u trgovinah, po mojih izkušnjah, pri nas nemogoče dobit. In ne ne hecam se.
Da se jih mogoče dobit direkt od proizvalajca, samo niso vsi pripravljeni pošiljat enega čipa čez pol sveta.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Wad@ ::

Sam se strinjam z TribesManom. Kar sem gledal po trgovinah...in nisem našel nič ustreznega. Najbrž take čipe izdelujejo le firme, ki pač izdelujejo grafe, zato sem skoraj izgubil upanje.
Najbolj pa mi je žal procesorja, ker je najverjetneje še dobr.

No, če se ne bo dalo nič popravt, bom pa vsaj vent in rebra za kaj ˝koristnega˝ uporabu.:)) Al pa še kšn kondenzator...

_pobesneli_ ::

Napiši kakšen oglas..če ti kdo podari ali proda pokvarjeno grafo....potem pa nesi h kašnem elektroniku da poskusi zamenjat čip(če nimaš opreme in znanja)

mile ::

ti bo vesoljc zrihtu.....

Wad@ ::

Če bi vedu, da ma kaka cenejša grafa tak čip bi jo magari kupu...
Trenutno imam doma 2 geforsa2MX 400(edn 32MB in drugi 64) sam na njih ni vidt kej podobnega;((

Jackal ::

@Wad@
A nam lahko zaupaš oznake na čipu? Mogoče se pa kaj najde :\
Walking the way is something completely different than imagining the way.

zlabo ::

A sta to unadva z oznako P27AK

Wad@ ::

Piše neki tazga (zelo na majhno tako, da sm gledu z lupo)-ima 8 nogic(za pomoč);

F P27AK
FDS
6898A

Jackal ::

Stvar se da kupit.
Dela ga Fairchild Semiconductor in je dvojni N kanalni "trench" MOSFET
Še povezava čisto do datasheeta: Klik
V datasheetu nič ne piše da bi bilo to kaj močno specifičnega samo za grafične kartice... Po moje bi se dalo dobit... Ali pa naročit direkt od Fairchilda kake sample 8-)
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Vesoljc ::

no, vidiš, sam še uvoznika najdeš pa je ;)

@mile ti raj cviček zrihti :P
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

ali3n ::

Fairchild ima zastopnika v Slo:
EBV Elektronik GmbH
Dunajska 22
Ljubljana Sl-1511
tel: +386 0 13 00 03 73
fax: +386 0 14 33 04 57
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Vesoljc ::

to je pa že preveč simpl :D

zdej lahk začnemo načrtovat amputacijo 8-)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Wad@ ::

ql...Zaenkrat hvala vsem...
Jutre(kr dns je nedelja) bom se pozanimu pr EBV Elektroniki, pol pa bomo vidli kej bo...no zdej je pa vsaj optimizm zrasu z 10000%(upam, da ga majo na zalogi):D :D :D

TribesMan ::

Ne pričakuj da ti bodo to kar pripeljali, bo trajalo teden ali mesec, pa še to boš mogu uzet kar eno celo lajšto to se pravi 50 ali celo 100 kosov.
Kruto a resnično.
Sicer če je pa sam dvojni N-MOS tranzisto ne bi smel bit problem, kupiš dva tranzistorja primernih moči in specifikacij pa nalotaš na pravo mesto in to je to. Lahko pa da sploh ni crku ta čip ampk un ki kontrolira tega. Če me razumete. Ker taki tranzistorji ponavadi ne vrknejo radi, raje crkne krmilna elektronika.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Wad@ ::

Ja to ža razumem, da ga takoj ne bom dobu, sam če ga bom da bom dobu 100 kosu?! Bomo potrpeli>:D . Da je šel ta čip pa sem prepričan, ker sem na lastne oči videl ogenj iz njega:( . Potem je grafa še kak dan delala,...potem pa nč več. Možno pa, da je šlo v tem času še kej, sam dvomim.

TribesMan ::

Heh pa bi prej povedal. Če je zadeva še delala po tistem, ko si jo "skuril" potem ta čip definitivno ni kriv za nedelovanje. To pa da ti je čez čas nehalo delat pa pripisujem temu da si najbrž skuril elektroniko ki krmili napajanje, ki je potem na izhodu dajala preveliko napetost, grafična je še nekaj časa delovala, potem pa si najbrž skuril kakšno bolj pomenbno komponento (GPU, RAM ....) in zadeva je šla rakom žvižgat. Sicer ti pa lahko če si iz Lj ali okolice počekiram karto, če znaš lotat lahko tud čip dol odciniš pa ga bom jaz probal doma če še dela (tranzistorje ni taka umetnost testirat, če maš le nekaj naprav in znanja) pol bomo pa vidl kaj pa kako. Probaj še prej preveriti kolikšno napetost daje ta napajalnk ven in primerjaj z napetostjo ki jo je dajal prej.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Wad@ ::

Čip najverjetneje ne dela, ker ima lukno not.
Na servisu pa so rekli, da najverjetneje grafična ne dodiva dovolj napetosti(ker dela le en čip) in, da je pri njih na kakšni stari plati z AGP 2x delovala, ne pa vedno!!!

In še da opišem točen postopek...najprej, ko sem jo zakuru sm jo nesu na servis, tam so jo kao utihtali...pridem domov vžrem komp...nč resetiram BIOS...dela. Potem sem ga mel vžganga 4-5h, ga ugasnu. Naslednji dan sem ga hotel vžgati...nč; in te je konc veselja:O .
Sicer kot sem že napisu, so rekli, da je nekajkrat vžgala na starih platah z starim čipovjem, ampak ko sm provu na P500 pr frendi je samo piskalo...

In, ne nism iz okolice LJ...ma če je treba ti jo magari pošljem gor(sm s primorske):P

TribesMan ::

No če si pa s primorske pa prid na Slo-Tech NEST pa me najdi al pa pokliči pa bomo pogledal, kaj pa kako.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Wad@ ::

Bom premislu...sam sm mal bl gor...kras...,če bom še kšnega najdu pridm, sam ne me za besedo držat!

žvau ::

Ej a misliš da v servisu točno vedo kir čip mora biti gor. Kaj pa če bi dal gor en drug (podoben) čip. Pol pa nes na servis pa se deli neumnega češ grafa ne dela. Sigurno boš dobu drugo.

Wad@ ::

Mislm, da kr vejo, kr je en elektronik tm in je tudi čip iskal po bližnjih trgovinah(Italija). Pa še en enak je zravn.;(

Fury ::

wad@ a to si nesu v AGT na servis? k tm vem da majo smd servis :D

Wad@ ::

Ne


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sem ubil r9800? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
815365 (2847) Tilen
»

Nov test: Osnovne plošče za A-64

Oddelek: Novice / Matične plošče
482821 (2821) nodes
»

S čim spajkati SMD čipe razmak nogic 0.675mm

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
182123 (1801) Pudding
»

Volt mod na grafični (stari grafični)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
381802 (1104) Tic
»

Kar pošten overclock [>:D] (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
557313 (5042) BaRtMaN

Več podobnih tem