» »

Visokofrekvečno piskanje v monitorju NEC Multisync 2170 NX

Visokofrekvečno piskanje v monitorju NEC Multisync 2170 NX

bambam20 ::

Pozdravljeni,

Ker izjemno odlično zaznavam zvoke, sem včeraj naenkrat zaznal visokofrekvenčno piskanje v zgornjem delu monitorja, ko je ta prižgan, kar je seveda nadležno. V standbayu je tudi prisoten, a je skoraj ničeln.

Zvok prihaja iz področja, kot sem označil.


Čez dan je seveda to precej manj moteče, ker zadevo precej preglasi dogajanje okolice, ko imam okno priprto. Je pa problem zvečer, ko se precej bolj sliši.


Opazil sem tudi, da je zgodnji del monitorja , ko je prižgan precej bolj topel od preostale površine.

Slika.




Frekvence ne morem nastavljat oz. v nastavitvah monitorja te opcije ni in je nastavljen na 60 hz.

Monitor mi deluje drugače brez težav in sem zelo zadovoljen z njim. Je pa konkretno star, saj sem ga kupil nekje leta 2009-2010 rabljenega in bi ga rad še nekaj časa uporabljal, ker mi ugaja ( vidni kot, 5:4 zaslon, , PVA matrika, nima premočne svetilnosti in kontrasta, tople in naravne barve, dober odzivni čas, dobra ostrina ).

In še ena malenkost, da imam precej visoko dioptrijo in mi ta monitor ustreza, ker ga lahko uporabljam na resoluciji 1280*960 in mi ni potrebno spletnih strani počevat, slika pa je ostra.

Predvsem me zanima, ker ste tukaj poznavalci, na kateri servis zadevo peljat , da bodo znali pogledat , ker vsak šalabajzer pač ne zna in kakšen okvirni strošek bi lahko pričakoval in da mi ga ne bodo imeli na servisu 1 mesec.

Gledal sem, da je uradni zastopnik za NEC-e Acord 92. Hmmm so zaupanja vredni?

Hvala za vsak odgovor :).

Pa predno mi svetujete , da vržem " ta stara jajca" v smeti, ga res še ne bi, ker težko najdem LCd monitor s katerim bom popolnoma zadovoljen.
  • spremenilo: bambam20 ()

ST-777 ::

bambam20 je izjavil:

... sem včeraj naenkrat zaznal visokofrekvenčno piskanje v zgornjem delu monitorja, ko je ta prižgan, kar je seveda nadležno...
Pred več leti sem pri starem monitorju opazil visokofrekvenčno piskanje. S tipko na monitorju sem nastavil eno od vrednosti na 100 % in je piskanje izginilo. Poskusi z nastavitvami, izgubiti nimaš kaj.

subby ::

Po vsej verjetnosti grejo kondenzatorji v napajalnem delu prot koncu. Izredno nezahtevno popravilo, če je to to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: subby ()

opeter ::

Monitor je letnik 2005 ali 2006?

Sam sem imel NEC Multisync 2080UX+ (IPS matrika) in je crknila pred nekaj leti nazaj. Kot zanimivost: ni bil napajalni del ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bambam20 ::

ST-777 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

... sem včeraj naenkrat zaznal visokofrekvenčno piskanje v zgornjem delu monitorja, ko je ta prižgan, kar je seveda nadležno...
Pred več leti sem pri starem monitorju opazil visokofrekvenčno piskanje. S tipko na monitorju sem nastavil eno od vrednosti na 100 % in je piskanje izginilo. Poskusi z nastavitvami, izgubiti nimaš kaj.


Zdajle sem še malce preverjat nastavitve pri monitorju in imaš prav. Izgleda, da je povezano visokofrekfenčno piskanje z močjo svetilnosti. Piska pri regulaciji svetilnosti od 0 do 86%, potem pa od 87% do 100% preneha.

Ker nimam pojma, na kakšnem principu deluje svetilnost v monitorju. Koliko lahko računam stroškov za popravilo?

opeter je izjavil:

Monitor je letnik 2005 ali 2006?

Sam sem imel NEC Multisync 2080UX+ (IPS matrika) in je crknila pred nekaj leti nazaj. Kot zanimivost: ni bil napajalni del ...



Veš da ne vem kater letnik je dejansko moj model. Niti ni videt, da bi pisalo točno letnik na zadnji strani. Jaz sem kupil rabljenega leta 2009 ali 2010.

Očtino je problem piskanje kako močna je svetilnost. Če je pod 86% piska, če je nad ne piska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

ST-777 ::

bambam20 je izjavil:

Očtino je problem piskanje kako močna je svetilnost. Če je pod 86% piska, če je nad ne piska.
Nastavi, da ne bo piskalo, z nastavitvijo Contrast pa nastavi, da bo ekran svetel tako, kot želiš.

bambam20 ::

ST-777 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Očtino je problem piskanje kako močna je svetilnost. Če je pod 86% piska, če je nad ne piska.
Nastavi, da ne bo piskalo, z nastavitvijo Contrast pa nastavi, da bo ekran svetel tako, kot želiš.


Ja, sej tako sem po tvoji navodili naredil. Dejansko sem zivšal svetilnost in zmanjšal kontrast.


Me pa vseeno zanima, ali to pomeni, da crkuje panel , ali se da vseeno zadevo rešit, da bi lahko imel nižjo svetilnost?

ST-777 ::

bambam20 je izjavil:

Me pa vseeno zanima, ali to pomeni, da crkuje panel, ali se da vseeno zadevo rešit, da bi lahko imel nižjo svetilnost?
Ne vem ali crkuje panel. Na tvojem mestu bi poskusil še s programskimi nastavitvami monitorja v Windows. Grafična kartica omogoča programsko znižanje svetilnosti, če z nastavitvijo preko gumbov monitorja nisi povsem zadovoljen.

BlaY0 ::

Kondenzator "crkuje", je že subby napisal zgoraj. Pod manjšo obremenitvijo ti pač zuji.

bambam20 ::

BlaY0 je izjavil:

Kondenzator "crkuje", je že subby napisal zgoraj. Pod manjšo obremenitvijo ti pač zuji.



Fino. Hvala. Lahko okvirni strošek kondezatorja, da mi ne bo potem serviser rekel, ker je kao NEC monitor , da bo zlatarska cena :).

Sploh pa, kam zadevo dat popravit, ker vsakemu ne bi dajal monitorja v roke. Monitor ne deluje ravno, da bi imel igromno vijakov za razstavit ohišje, zato me je malce strah, da mi ga kakšen manj izkušen ne bi uničil.

BlaY0 ::

Hmm, a si ful navezan nanj? A ni ta zadeva stara že skoraj 10 let? Vsak ki je kdaj zalotal kak kondenzator bi lahko to naredil, se pravi vsak TV servis. Drugače če ti pa crkne, ti pa jaz prodam enega podobnega (EIZO FlexScan 21") za €30 ;)

bambam20 ::

BlaY0 je izjavil:

Hmm, a si ful navezan nanj? A ni ta zadeva stara že skoraj 10 let? Vsak ki je kdaj zalotal kak kondenzator bi lahko to naredil, se pravi vsak TV servis. Drugače če ti pa crkne, ti pa jaz prodam enega podobnega (EIZO FlexScan 21") za €30 ;)



Ne vem točno, kdaj je bil narejen. Jaz sem kupil nekje 09-10 rabljenega. BO že držalo da je dejansko narejen tam 06-07 :).


"Monitor mi deluje drugače brez težav in sem zelo zadovoljen z njim. Je pa konkretno star, saj sem ga kupil nekje leta 2009-2010 rabljenega in bi ga rad še nekaj časa uporabljal, ker mi ugaja ( vidni kot zaslona, 5:4 zaslon, , PVA matrika, nima premočne svetilnosti in kontrasta, tople in naravne barve, dober odzivni čas, dobra ostrina ).
In še ena malenkost, da imam precej visoko dioptrijo in mi ta monitor ustreza, ker ga lahko uporabljam na resoluciji 1280*960 in mi ni potrebno spletnih strani počevat, slika pa je ostra. "



Težko kupujem, ker imam še malce fobije,iz obdobja TN matrik 2007-2009 , ko mi noben lcd monitor 16:9 do 250 € ni ustrezal ( ni šlo lepo nastavit, svetilnosti,kontrasta, da o nenaravni barvah in o tem, da se je z zoomiranjem izgubljala ostrina ).





Bolj me skrbi, da mi ga na kakšnem TV servisu pri razstavljanju ne bi uničili.

Zato sem tudi zgoraj napisal, da je uradni servis za NEC ACORD-92 v ljubljani.

BlaY0 ::

Omenjeni EIZO FlexScan L985EX je S-IPS 1600x1200 ;)

Glede servisa ti ne znam svetovati ampak to je že tako star monitor, da se po moje tudi na ACORD-92 ne spomnijo več kako se ga odpre ;)

bambam20 ::

BlaY0 je izjavil:

Omenjeni EIZO FlexScan L985EX je S-IPS 1600x1200 ;)


Hvala na ponudbi ampka ta Eizo ima odzivni čas 50 ms :). MOj ima 8 ms :).

ST-777 ::

bambam20 je izjavil:

Težko kupujem, ker imam še malce fobije,iz obdobja TN matrik 2007-2009, ko mi noben lcd monitor 16:9 do 250 € ni ustrezal ( ni šlo lepo nastavit, svetilnosti, kontrasta, da o nenaravni barvah in o tem, da se je z zoomiranjem izgubljala ostrina ).
Današnji kakovostni LCD monitorji imajo kar nekaj prednosti pred starimi TN: zaradi LED osvetlitve se manj grejejo in porabijo manj toka, imajo priključek HDMI ali DisplayPort, dober odzivni čas. Ostrina slike pa je med drugim odvisna tudi od antirefleksnega sloja, manj ko je "zrnat", večja je ostrina slike. Sem pred leti gledal neki precej drag LG LCD monitor z IPS matriko, imel je tako grobo "zrnat" antirefleksni sloj, da tega monitorja ne bi imel niti v primeru, ko bi ga dobil zastonj.

Han ::

Dvomim, da je kondenzator. Sam slišim Samsunge 214T, predvsem ko so na stand-by v mirovanju, nekatere bolj, druge manj. Na dveh sem zamenjal vse kondije, pa sta še vedno cvilila. Eden je po 9 letih dokončno mrknil - fuč napajalni del...

Tale 19-palčen HP izgleda dokaj v redu.

Osebno priporočam Dell UltraSharp U2415.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

ivan01 ::

Mogoče še izkušnje z moje strani. Tudi sam sem pristaš NEC monitorjev (lastim si več modelov). V preteklosti sem v uporabi imel model iz leta 2002 Nec Multisync LCD 1880SX (bel), od katerega sem se tudi s težka ločil :) Po 12 letih intenzivne uporabe, se mu je okvaril en DVI vhod. Čeprav je imel dva, sem potreboval oba, saj sem nanj imel priključenih več naprav. Barve so prav tako tople in naravne, ostra slika ipd. / Sedaj ga naprej še vedno uporablja oče na svojem računalniku. (Po 15-ih letih še vedno deluje.)

Leta 2015, sem slučajno zasledil, da se je na Bolhi prodajal model Nec Multisync LCD 2080UX (bel) za 30€. Iz predhodnih izkušenj, brez dosti razmišljanja, sem ga takoj kupil in mi ni žal. Bil je zelo dobro ohranjen in še zdaj mi deluje odlično. Uporabljam ga na sekundarnem računalniku.

Slabi dve leti nazaj, pa sem za primarni računalnik tudi kupil 27'' NEC-a in sicer model NEC LCD MultiSync PA272W-SV2. Bil je dražji a sem zelo zadovoljen z nakupom. Barve so naravne in kalibrirane, slika ostra, omogoča tudi Picture-in-picture (PIP), kar sem najbolj potreboval, saj imam nanj priključenih več naprav. Prav tako z nekaj ureditvami v OS, ekran brez težav podpira nestandardne resolucije (npr. 1280x1440), kar je zelo dobro ob uporabi PiP (dveh vhodov hrati, slika vsake naprave je lepo na svoji polovici ekrana). ;) Občasno zaženem tudi kakšno igro in kakovost je zelo zadovoljiva (v vseh pogledih: od barv, ostrine, svetlobe, kontrasta in odzivnosti).

Tudi najverjetneje za v bodoče razmišljam, zaradi pozitivnih izkušenj, da bom namesto televizije, kar nabavil enega od large screen NEC-ovih modelov. Televizije sploh ne gledam, trenutno jo imam povezano samo na računalnik.

Tako da rupsi31 te popolnoma razumem zakaj si želiš raje tega poservisirati, kot iti v nabavo novega (drugega proizvajalca).
Pri zaslonih najverjetneje še nekaj časa ostanem pri NEC-u.
Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kupujem monitor 24", nastavljiva višina

Oddelek: Pomoč in nasveti
172285 (1987) frudi
»

Nov ekran - elipse

Oddelek: Pomoč in nasveti
325473 (4871) Opkow
»

nakup očesu prijaznega LCD monitorja

Oddelek: Kaj kupiti
445526 (3991) adisitko69
»

Punca v težavah

Oddelek: Kaj kupiti
233926 (1950) Bug

Več podobnih tem