» »

CES 2011: Acer predstavil svoj tablični računalnik 'Picaso'

CES 2011: Acer predstavil svoj tablični računalnik 'Picaso'

Fudzilla - Vroče žemljice na letošnjem CES-u so bili tablični računalniki in svojega je seveda predstavil tudi Acer. Za zdaj znan še pod kodnim imenom Picaso meri 10,1 palca, ima 16 GB prostora in poganja Android 2.2. Ko bo prispel na prodajne police, naj bi na njem tekel že Android 3.0. Poganja ga enogigaherčni procesor Nvidia Tegra 2 T20, ki mu družba dela pol gigabajta pomnilnika. Od nenujnih pritiklin ima mini-HDMI, USB, mini USB in dve kameri - zadnja ima pet megapikslov, sprednja pa 1,3 megapiksla. Na CES-u so na njem igrali igro Dungeon Defenders, ki je bila povsem gledljiva.

15 komentarjev

nekikr ::

Kaj ko bi se naredila ena stran, kamor bi se dopisovali vsi modeli tabličnih računalnikov, ki bodo nekoč, če bodo, prišli, ali pa tudi ne. Vsak dan se namreč predstavi vsaj 10 modelov, na polici sta pa še vedno samo dva?

M-XXXX ::

Ze v sloveniji jih je kar lepo stevilo dostopnih. Kaksnega isces...

kopernik ::

Saj jih dobiš že nekaj več. Vsaj google shopping pravi tako : android tablets

Key Quest ::

Zakaj niste napisali kr "Pikaso".

Jst ::

Če so prav šteli in če sem prav razumel, je bilo na letošnjem CESu 87 različnih tablic.

Najbolj zanimiva ideja, ki je bila predstavljena v živo, je od Visia(?). Neko vsebino - tv serijo, film - začneš gledati na smartphone-u, nadaljuješ na tablici in končaš na TVju. (vrstni red poljuben)

A lot of interruptions, da bi bilo zares uporabno, ampak prikazuje prednost poenotene platforme.

Ter na letošnjem CESu se je skovala nova beseda: "superphone." SmartPhone-i niso več v modi, samo da veste. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

alessio2 ::

Jst je izjavil:

Ter na letošnjem CESu se je skovala nova beseda: "superphone." SmartPhone-i niso več v modi, samo da veste. :)

In kaj bo pol, ko bodo superphone-i zastareli? Megaphone? A, ne. Ta je že zaseden: Megaphone @ Wikipedia :D

Seto ::

To beseda superphone sem nekajkrat zasledil že prej. Vendar pa bo zdej mogoče prišla v širšo rabo. Problem pri besedi smartphone je, da vsak pomisli, da s smartphonom lahko upravlja le smartuser. :) Tak predsodek je nastal tudi na podlagi prvih pametnih telefonov, v katere so tlačili in tlačili vse, kar so takrat vedeli in poznali. Že skoraj 5 let nazaj so bili na telefonih recimo fotkiči s 5 megapikslov, ki so bili že čisto solidni in primerljivi z današnjimi in kdaj že smo lahko urejali Word ali Office documente na smartphonih, nameščali aplikacije itn. Zadeva pa je danes ravno fokusirana v to, da se naprave približa in prilagodi standardnemu uporabniku, da so zadeve čimbolj enostavne - intuitivne. Nesmiselno je imeti telefon s tisoč zmožnosti, če pa jih uporabnik še vedno uporablja le 5. In beseda smartphone hkrati s sabo nosi tudi te slabe občutke. Zato je fajn, da bodo začel uporabljat drugo besedo. :)

Drugač pa sem kar mal presenečen nad tem, da so tablice ne CESu celo zasenčile telefone. Že dolgo se mi zdijo obetajoča tehnologija, samo zdi se mi nenavadno, kako na hitro so postale tak hit (prej pa nekaj let ni bilo nič z njih, pa so tudi že obstajale). Sploh je čuden tak naval zato, ker tablice skoraj nihče v praksi še ne uporablja. :)
Slovenski Android portal http://slo-android.si

MrBrdo ::

Premal RAMa... Sm že naredu to napako, da sm kupu Android telefon z nekim uber procesorjem pa en drek RAMa. Ne bom ponovil te napake :)
MrBrdo

drejc ::

Seto je izjavil:

Drugač pa sem kar mal presenečen nad tem, da so tablice ne CESu celo zasenčile telefone. Že dolgo se mi zdijo obetajoča tehnologija, samo zdi se mi nenavadno, kako na hitro so postale tak hit (prej pa nekaj let ni bilo nič z njih, pa so tudi že obstajale). Sploh je čuden tak naval zato, ker tablice skoraj nihče v praksi še ne uporablja. :)


iPad happened
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

nekikr ::

Jp. Saj veste, to je tista predraga, izjemno slaba naprava, ki ni nič posebnega in sploh ni revolucionarna. Poleg tega nima osnovnih funkcij in priključkov.

Or so we are told ;)

Bor H ::

Dejansko ni nč posebnega, sam prva je. Je pa Apple dregnu ostale in pokazal da ni treba celga OSa na tablet tlačt. To pa. Ne vidim pa enega dobrega razloga za izbiro iPada proti Tabu. Xooma pa ne bom omenjal, ker je preveč mescev minilo med obema.

nekikr ::

Gre se za to, da se je identično govorilo o iPhonu. Slab, nekvaliteten izdelek, brez revolucionarnih idej in blablabla. Par let po tem pa vsepovsod vidiš samo še iPhone "kopije". Tipk ni skorajda več, stylus je šel kamor spada, zasloni so taki kot je treba, UI in programi se izboljšujejo itd.

Močno pa upam, da se bo dalo v bližnji prihodnosti kupiti vsaj 5 od teh 87 tablic, sedaj je stanje zelo bedno.

Bor H ::

iPhone tudi dandanes ni nič posebnega, močno ga napadata tako Android kot WP7, en po prilagodljivosti, drugi po inovativnosti, predvsem zaradi Androida se vidi stagnacija tržnega deleža iPhona. Stylusa mi je pa žal, handwriting recognition je neskončno kul, prav tako handwriting calculator. Tega s prsti pač ne moreš izvest (morda na tablici).
Zaslonov pa prosim ne pripisuj iPhonu, ki je imel še nedaleč nazaj enega slabših zaslonov na tržišču.

JaVonTech ::

Besedo superphone sem prvic zasledil ob predstavitvi Nexus One-a

we_are_borg ::

iPad killer!
death is irrelevant


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CES 2014: naprave za rudarjenje bitcoinov

Oddelek: Novice / Kriptovalute
1811843 (9279) Totscha
»

CES 2014: Sonyjev PlayStation Now za igranje iger kjerkoli

Oddelek: Novice / Igre
86504 (5646) BlackMaX
»

Prvi televizijski kanal v ločljivosti 4K (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
12635346 (30441) M-XXXX
»

CES 2011: Qualcommov Mirasol konkurenca e-papirju

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
94424 (3379) Jst
»

LG bo uporabljal Android

Oddelek: Novice / Android
424874 (3605) borchi

Več podobnih tem