» »

Povezava Lcd tv z ojačevalcem

Povezava Lcd tv z ojačevalcem

dtriller ::

Ima Lcd TV 42LG5500, ki ima samo optični audio izhod in bi ga rad priklopil na ojačevalec, ki pa ima na žalost samo analogne vhode (chinch). Mogoče kdo ve, kako bi lahko povezal, da bi deloval zvok iz TV na ojačevalcu. Mogoče obstaja kakšen pretvornik in kje bi ga lahko kupil!

cekr ::

Lahko se zgodi, da boš dal več za pretvornik, kot pa bi dal za nov reciver/ojačevalec.

Če imaš še prost kak SCART(s povratno linijo namenjeno za VCR), potem lahko tam potegneš ven STEREO izhod. To je najcenejši način.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

ttommy ::

Itak-preko SCART izhoda.Takšen:

Gamer

dtriller ::

kako pa lahko povežem preko scarta, ali ne bo potem zvok delal samo na AV1 oz. na tistem, ko bom scart priklopil AV1, AV2 ...

ttommy ::

Na svoji LCD kaj takega nisem poskušal,samo na starem CRT TV dela zvok na TV četudi je preko SCART povezan na moj glasbeni stolp.Po mojem zvok preko zvočnikov prekineš samo,če priklopiš slušalke.
Gamer

dtriller ::

pomoje se nisva prav razumela oz. nisem dobro vprašal, se pravi scart priklopim na AV1(scart 1) in na ojačevalec AUX izhod, zanima pa me npr. ko bom gledal TV, ali bo potem delal zvok iz programa TV ali bi moral imeti priklopljeno na AV1 kanalu, problem je v tem da sprejemam tv signal preko strešne antene in ne preko kakšnega sprejemnika..
Upam, da sem sedaj bolj razumljivo vprašal!
Se opravičujem!

ttommy ::

Sploh nima veze od kje sprejemaš signal.Ti poglej kateri SCART je na TV izhodni( SCART OUT)- (vsaj upam,da je) in SCART adapter vklopi tja.Preko SCARTA bo TV oddajala kar pač predvaja,pa nima veze ali je to z antene,DVD-ja......
Na ojačevalec pa moraš priklopit v vhod-se pravi IN.
Gamer

tony10 ::

dtriller je izjavil:

kako pa lahko povežem preko scarta, ali ne bo potem zvok delal samo na AV1 oz. na tistem, ko bom scart priklopil AV1, AV2 ...


ja na žalost je tako, edin če maš 2 x scart, pa da je eden scart out. Jst mam na svojem LD450 samo en scart in dela samo kar je na TV-ju, drugi (DVD, satelitska ) pa ne :((
kruha in iger


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma LG 50 pk350 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
29964092 (41062) rezator
»

zvok šumi v primeru uporabe 2 kanalov

Oddelek: Zvok in slika
162125 (1952) DejaVu
»

Telemach TV

Oddelek: Omrežja in internet
61979 (1765) kelly1
»

RGB na starejšem Gorenje CRT TV-ju?

Oddelek: Zvok in slika
81359 (1260) NazgulRR
»

zakaj ne kaze slike s PCja na TV?

Oddelek: Zvok in slika
245841 (4920) jamabama007

Več podobnih tem