» »

CARINA

CARINA

TeaGETREAL ::

Zdravo banda!

Najprej en lep dober večer. Najbrž sem izbrala napačen pod-topic, vendar ne vem kam naj uvrstim to temo drugam, kot pa ravno sem, pod probleme človeštva (it sure feels like a problem to me).

In sicer - iz ZDA bi rada naročila nekaj kozmetičnih izdelkov (tipična punca :)) v znesku 87.85$ ( poštnina znaša še 45$). Zanima me koliko konkretno v evrih bi znesla carina na to naročeno blago. Trudim se že dobro uro, brskam po labirintu slovenske carinske uprave, pa nikakor ne morem dobit konkretnega odgovora kako zaboga naj zračunam koliko bo treba še plačat in če se mi potem ta nakup sploh še izplača..A ima kdo izkušnje s tem? Ve kdo kam naj se obrnem? Kakšen koristen link?

No, res najlepša hvala vsem, ki si boste vzeli minutko časa za moje vprašanje!
  • zaklenil: Tilen ()

darkolord ::

Ja, tale tema spada v Ložo, pa tudi tam je že kar nekaj obstoječih tem glede tega.

Podatke o carini lahko najdeš tukaj. Za večino kozmetičnih izdelkov izgleda, da uvoznih dajatev ni, sicer pa se v vsakem primeru za blago v vrednosti 150 eur ne obračunavajo.

Tako boš morala plačati 20% DDV na vrednost izdelkov vključno s poštnino, kar znese dodatnih $26,7 in stroške "postopka", ki so mislim da okoli 4,5 eur.

Po današnjem tečaju vse skupaj torej približno 130 eur.

Zgodovina sprememb…

TESKAn ::

Ni v celi EU nobene online trgovine, ki bi imela, kar ti hočeš?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

TeaGETREAL ::

darklord najlepša hvala za izčrpen odgovor! You truly are a lord! ;) Zdaj mi je končno jasno. Sem pa našla tudi par tem o carini s pomočjo "priporočamo" vrstice na vrhu strani.

TeSKAn bom še malo preračunala, če se mi mogoče splača naročit na amazonu, vendar ne morem dobit vsega kar potrebujem, zato sem pač gledala original firmo, ki proizvaja ta ličila.

Še enkrat hvala!

TeaGETREAL ::

aja še eno hitro vprašanje - kaj če recimo razbijem pošiljko na več delov mi bodo isto na vsak paket računali DDV 20%?

Zgodovina sprememb…

karafeka ::

DDV plačaš vedno.

telexdell ::

karafeka je izjavil:

DDV plačaš vedno.

Do vrednosti 22 (ali 24?) € ne plačaš nič!
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

karafeka ::

Aja točno ja. :)
Nikoli ne naročujem kaj v takih malih zneskih :).

mihec87 ::

telexdell je izjavil:

karafeka je izjavil:

DDV plačaš vedno.

Do vrednosti 22 (ali 24?) € ne plačaš nič!


22eur bo ta cifra(seveda je v to vrednost všteta poštnina)

TeaGETREAL ::

aha super! hvala vsem za tako hiter odziv! :)

DKirbi ::

Rad bi malo obudil temo, ker me zanima, če se je slučajno spremenil kaj ta carinski zakon? Pred nekaj meseci sem sicer naročil iz amerike ene majice (Threadless.com), tri majice so znesle okrog 50$ + poštnina nekaj malega, domov pa sem nato dobil obvestilo iz carine in so mi na celotno stvar zaračunali 13,77 €. Mogoče se motim, pa je to bil DDV in ne carina?

šernk ::

DDV+ stroški carine, ki so skoraj nemogočih 5€...kitajc ti pa čez 3/4 sveta pošlje zadevo vredno pri nas 5€ za 1$ s poštnino vred...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

k3k3tz ::

tole bi moral v en sticky pripet.

http://www.carina.gov.si/si/carinski_po...

nuclear ::

Da ne odpiram nove teme. Mogoče kdo ve kako dolgo traja, da ti odopšljejo že enkrat paket, potem ko jim pošlješ po mailu (1004.ljubljana@posta.si) račun? Čakam že 4 dni.

mihec87 ::

nuclear je izjavil:

Da ne odpiram nove teme. Mogoče kdo ve kako dolgo traja, da ti odopšljejo že enkrat paket, potem ko jim pošlješ po mailu (1004.ljubljana@posta.si) račun? Čakam že 4 dni.


Različno ponavadi pošljejo še tisti ali drug dan oz odvisno koliko robe imajo.kakšen petek zna it v pon naprej..

St235 ::

nuclear je izjavil:

Da ne odpiram nove teme. Mogoče kdo ve kako dolgo traja, da ti odopšljejo že enkrat paket, potem ko jim pošlješ po mailu (1004.ljubljana@posta.si) račun? Čakam že 4 dni.


Glede na to, daje bil vmes vikend ni to nič čudnega. Če si ti njim papirje poslal v četrtek po možnosti popoldan, so v petek ali danes sprocesirali zadevo in poslali naprej.

Flarefire ::

Lp.
Mene zanima koliko pride poštnina iz te trgovine in za ta izdelek: http://www.helibuy.com/simulator-cable-...
Na drugem forumu so mi rekli,da pride do 22EUR brez carine

jaz sem tale kabelček iz Kitajske dobil bp (vse do 22EUR pride brez carine).

Torej je to iz kitajske.
Kaj pa poštnina?

Matija82 ::

1. http://www.helibuy.com/simulator-cable-...
2. Add to cart
3. Estimate shipping
4. Slovenia/1000


Registered Air Parcel (Weight: 140 grams. Delivery time: 7-15 working day) $5.21
HongKong EMS (Weight: 140 grams. Delivery time: 3-7 working day) $40.32


V primeru Air Parcel ti bo zadeva prišla lepo domov brez dodatnih stroškov (12,99+5,21 = 18,20$ kar je manj od 22 evrov). Pri EMS-u bo plačaš še 20% na celotno vrednost (izdelek+poštnina) plus ~5 evrov carini za procesiranje.

Ni carine -> celotna vrednost manjša od 150€
Ni DDV-ja -> celotna vrednost manjša od 22€

http://www.carina.gov.si/si/carinski_po...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

Flarefire ::

Lp!
Hvala za odgovor!

Janac ::

Kdaj lahko pricakujem narocilo, ce sem narocil 9. decembra?

Hayabusa ::

Še en ljubitelj LOTR 2.

Tilen ::

Carina

Zaklepam.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay carina iz ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6733207 (1995) Nesta
»

Strošek carine

Oddelek: Pomoč in nasveti
111783 (1547) Daliborg

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27094095 (70960) Tilen
»

Carina oz. davek na poštnino?

Oddelek: Loža
3910073 (9138) Princo22

carina

Oddelek: Loža
6851 (720) Mavrik

Več podobnih tem