» »

Play Station(Slim) 2 problem

Play Station(Slim) 2 problem

xxlnoob ::

Pozdravljeni!

Lastim si zgoraj omenjeni PS2 Slim (SCPH90004) in imam eno težavo namreč pred kratkim sem dal vgratiti Modchip(Vse delalo 1 mesec normalno) danes pa sem malo igral in mi je kar na enkrat zamrznil , ko pa sem ga hotel prižgati je zavrtelo dvd na Max. hitrosti (Res je ropotalo) prižgala se je zelena lučka , sem zresetiral še 1x pa se ni zgodilo nič zelena lučka sveti na ekranu se ne pokaže noben napis(Ventilator ne deluje , dvd ne vrti..Ventar po določenem času zoped začne vrteti dvd na Max hitrosti) Zadevo sem razdrl pogledal ,da se ni kakšna žička od modchipa odlotala pa je vse OK. Tudi nobenega znaka kratkega stika nisem opazil.


Je imel kdo že podobno izkušnjo? Za kakšno okvaro sumite da gre ?



Lp

ender ::

Lahko da je šel laser - ali se BIOS zažene, če vklopiš PS2 brez vstavljenega medija?
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

xxlnoob ::

Ne BIOS se ne prižge. Zelena lucka sveti nobenega zvoka ni slišati cca. 2 min nato pa začne vrteti DVD na max. hitrosti v kolikor je vstavljen. Takrat se ps2 ne da ugasnit niti zresetirat(je treba izklopit ps iz napajanja)

ender ::

Kateri čip imaš? Mogoče se je pokvaril. Poglej tudi navodila za čip - nekatere lahko kontroliraš z različnimi pritiski gumba za vklop, ali z držanjem tipk na joypadu.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

xxlnoob ::

Imam Modbo chip nisem pa dobil nobenih navodil zraven sem ga poslal nekam v ptuj na "Strokovno" vgradnjo

hojnikb ::

Mogoč se je kaka žica strgalamodchip za , ker na ps2jih so žice čist tanke, al je pa defektn kontroler za dvd oz pogon sam.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

xxlnoob ::

Zicke od chipa so vse prispajkane in ok. A je kaka moznost , da je s samim chipom kaj narobe?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

XBOX kot [DivXvid] predvajalnik in še več (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Konzole
1929168888 (7728) kiFni
»

problem nov racunalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
19923788 (6545) hojnikb
»

Test matične,ali deluje?

Oddelek: Pomoč in nasveti
211923 (1559) loveJDM
»

PS2 kot [DivXvid] predvajalnik in še več (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Konzole
20950662 (17179) kiFni
»

popravilo grafične kartice .

Oddelek: Pomoč in nasveti
92851 (2640) gnomee

Več podobnih tem