» »

PS2 kot [DivXvid] predvajalnik in še več

PS2 kot [DivXvid] predvajalnik in še več

1
2
3 4 5

dolenc ::

A vam tud filmi kaj štekajo, men nekateri, se opazi, če kamera hitro preleti sceno, da malo bremza?

Orbit89 ::

Ker v naslovu piše "...in še več", me zanima če obstajajo za PS2 emulatorji, ki bi emulirali NES, SNES in ostale zastarele konzole.

LP

PS: Upam da ne bo to uzburilo Moderatorje.>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Orbit89 ()

kiFni ::

@Riptor

Ja, obstajajo.

dolenc ::

A res nobenmu drugemu ne šteka? Sem mislil, da je mogoce moj ključ prepočasen, pa sem dal drugega, hitrejšega notri, pa je isto pri nekaterih filmih. Uporabljam pa SMS ver. 1.9.

kiFni ::

Men nč ne šteka. Pa probaj 2.0.

Good Guy ::

Ok mi lahko en razloži kaj morem nasnet na cd/dvd ki ga dam v ps2 da bi lahko gledal filme v xvid-u
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

kiFni ::

Na prvi strani te teme imaš link in si dol potegni ps2 boot.rar. Preberi in sledi navodila v readme.

Good Guy ::

na prvi strani so linki do sms-a sam nikjer ni boota

EDIT

sm že najdu
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()

Good Guy ::

video

mi lohk razložiš postopek kva vse morem narest ker tm v readme nč ne piše(kva morm an cd dat,...)

TY
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

kiFni ::

Kako misliš kaj? Kaj bi pa ti dal na cd. Povej kaj si do zdaj naredil. Ti zalaufa uLaunch in potem SMS?

Good Guy ::

na cd sm posnel ps2_boot .bin(cue odprem z alcoholom in zapečem)

to je pa tut vse kaj vse mi še manjka?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

kiFni ::

Pa daj mal več povej!
Kaj bi sploh rad da ti naredi?

Če bi rad film gledal daj not cd/dvd s filmom. Al pa psnemi na USB disk ali ključ in vtakni v PS2.

seawolf ::

Živjo,
mene pa zanima če se da nakakšen način naštimat da bi lahko zagnal launchelf iz spominske.
npr. da zaženeš PS brez cd-ja greš pod browse mc in tam zaženeš launchelf.
imam pa pstwo slim in modchip - nevem pa kateri je.
If anything can go wrong, it will.

kiFni ::

Ne to se ne da.
Če imaš čip ki omogoča boot z MCja, edino tako lahko zaženeš brez CD.

Ker ne veš kateri čip imaš, se ne da povedat kako. Če imaš katerega od teh dveh se da.

MATRIX INFINITY - daš fajl v direktorij MATRIXTEAM in ga preimenuješ v MANAGER.ELF (dir in fajl z velikimi)
H2O - daš v direktorij boot in preimenuješ v boot.elf (dir in fajl z malimi)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

kratos ::

aja sam tako za info , ce boste gledal divx , xvid , ... presnete filme vam bo laser sel ker to je veliko trpljenje za laser in hmal se boste mogl poslovit od njega , se vecjo smolo bodo imeli pa tisti ki nimajo ps2-slim ampak imajo se tist tadebeli ps2 za katere se sploh ne dobi vec laserjev ...

kiFni ::

@kratos

A si ti sploh prebral temo. Filmi laufajo z trdega diska externega USB ali usb ključa, vgrajenega, in prek mreže SAMBA. Kdo še peče.

Pa še to, mnogo filmov sem že pogledal v nekaj letih pa še zmer pogon dela. konzola SCPH-50004 fat.

darky ::

Mene pa zanima kako moram na USB ključ kopirat igrco, da mi jo bo ps2 bootal? :8)
__________________________
2 Beer Or Not 2 Beer - SixBeer

ales85 ::

Tudi jaz oporekam kratosu, ker sem tudi sam že pogledal mnogo filmov na CD in DVD medijih pa konzola še vedno dela tip top kot "out of the box". To, glede okvare laserjev, je res bil velik problem nekoč (vsaj tako so govorili in očitno se ni nič spremenilo), sedaj pa je to drugače in se ne kvarijo, vsaj ne tako pogosto. Jaz ne poznam niti enega primera pri kar nekaj prijateljih, ki konzolo uporabljajo za filme in igre (brez diska ali USB ključka, karkoli...).

Orbit89 ::

Isto jaz meni, vedar tukaj treba še upoštevat človeške navade, kako se čuvajo tej "bogi" CD in DVD. Jaz poznam precej ljudi od katerih če se isposodim kakšen DVD ga morem prej učisti da sem siguren da bo delalo pravilno.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Orbit89 ()

Thagirion ::

No sedaj bi pa prosil za eno uslugo ;) NAbavil sem si ps2 slim pa sem vgradil not čip,sedaj pa če bi mi lahko kdo opisal celoten postopek kako namestim sms na ps2. Sicer sem že sam nekaj se igral, ampak mi noče brat slik in ko vstavim kak dvd z mp3ji not mi napiše illegal disc :\ Tako da vas prosim za pomoč :)

kiFni ::

Ker čip pa maš?

Thagirion ::

Imam pa Duo 3 Gold Chip verzijo playstationa pa 7700X :)

kiFni ::

Daj mi na ZS mail napiš pa ti pošljem ISO file. Pol boš pa samo cd speku.

kiFni ::

Aja pol brzveze da ti pošiljam, če si že speku cd. To sem opazil na forumu da obstaja tema illegal disc. Tukaj.

mepako ::

živjo!

ps2 mi je postal strašno všeč, ko sem prebral vse prispevke na tem forumu.

še vedno pa se mi zdi da nevem dovolj, da bi bil sposoben kupiti tisti "pravi" ps2

torej.. prosim vas za pomoč

kupil bi si igralno konzolo ps2, ki bi prevajala divx filme s podnapisi, dvd filme, originalne in presnete igre, jpeg slike in še kaj :)
kot slišim bi bilo najbolje , da jih poganjam z usb ključka ali zunanjega diska. no, to ne bo problem, kajti to že imam.
sam se na žalost še ne znajdem v svetu čipov in modifikacij, zato bi potreboval nekoga ki bi to naredil zame.
verjetno bo vse skupaj hitreje in varneje če tega ne delam sam.

zanimala bi me tudi cena, če si kdo lasti takšno konzolo in jo namerava prodati, bi jo z veseljem kupil. prav tako sem odprt za vašo pomoč pri nakupu in modificiranju.
na internetu sem brskal tudi za že modificiranimi ps2 konzolami, vendar se mi je zdela cena 200 in več evrov visoka. ne razumem čemu tako visoka cena, ko pa stane osnovni ps2 okrog 100 evrov.

hvala vsem za odgovore, upam da bom lahko čimprej igral gran turismo 4 in gledal čudežno potovanje na svojem ps2. lep pozdrav, metod

kiFni ::

Na PS2 debela verzija, ne slim, lahko narediš exploit z bilokatero igro od PS1. Rabiš samo eno igro (mantis ima rabljene) in memory card.

To kar bom zdaj napisal ne paše sem in bo mogoče kdo od PS2 fanov užaljen, ampak če te prav razumem bi rad poganjal gor multimedijo (filme, slike, musko,...).
Pol si rajši nabavi Xbox(1), poglej na bolhi ga dobiš za okrog 100€. Je mnogo boljši za to in lažji za uporabo, čeprav tud PS2 lepo dela

kiFni ::

Aja to sem spregledal, da bi ti z USB diska filme gledal. Pol si pa kup PS2 ja, ker xbox ne zazna večjih USB zunanjih diskov od 4GB. Ps2 mislim da nima meje, jaz sem probal 500GB in špila.

mepako ::

hvala za odgovor!

ker sem nor na japonsko, bi si želel playstation 2

zanima me, če morda veš, kakšna bi bila "normalna cena" za takšen ps2 kot si ga želim? v nekermanu ga prodajajo za 140 evrou. koliko stredstev bi vložil če bi ga sam "izboljšal"?
poznaš koga, ki bi mu ga lahko nesel in bi uredil zadevo?
hvala, metod

eddvedder ::

Cez 1 teden dobim playstation2 in me zanima če si nujno moram vgradit čip, če hočem igrat kopirane igre in gledat Dvdje, ter DivX-e ali se da to kako z software odklenit? Na bolhi sem videl 2 različna čipa: PS2 mod chip čip cip DUO3G H2O in PS2-PLAYSTATION 2 MOD ČIP in me zanima kateri je boljši in kakšne so razlike med njima! Hvala za odgovor!

kiFni ::

Če boš dobil debel PS2 se ga na softwaresko odklenit. Vzami Matrix Infinity ali H20 čip. Ta dva sigurno dobiš pri nas. Vsi služijo namenu, razlika je da, imajo nekateri možnost bootanja z MC in trdega diska (omenjena to imata).

c3p0 ::

Tudi Duo 3 Gold to podpira.

v Xbox večji disk (IDE) kar vgradiš, ni potrebe za USB diskom, je pa priporočen mod čip z LBA48 podporo za velike diske (do 2TB).

eddvedder ::

Dobil bom PS2 slim, novega iz Bofa! Če sem zdaj prav razumel je DUO3G H2O boljši od Playstation 2 MOD čipa! Ne vem če sem prav napisal, ampak sem videl na bolhi! duo3 JE POZLAČEN IN STANE 30 EUROV PA VGRADNJA JE TOLIKO, TA DRUGI mod ČIP PA STANE 25 EUROV IN 10 STANE VGRADNJA! A ve kdo kje bi ga lahko dal vgradit še drugje in katerega! Bolj važna mi je kvaliteta kot cena!

c3p0 ::

En čip je Duo 3 Gold, drugi je H2O, "Playstation 2 MOD čip" pa ne pove nič o samem čipu.

eddvedder ::

Kateri je zdaj najboljši, pa kje bi se ga v Mariboru ali bližini dalo vgradit? Ker na bolhi sem videl da ti vgradijo na Ptuju čip DUO3G H2O, zdaj pa ne vem če ti oba vgradijo al kako, če ti praviš da sta to 2 različna čipa! Tu je link http://www.bolha.com/oglas2063694
Pa še ta me zanima če se splača pa kakšen je http://www.bolha.com/oglas1468625
Hvala za pomoč!

kiFni ::

@metodi

Bom uploadal (popoldan enkrat) nekam iso image pa boš zapeku, če še nisi zrihtu.

Probaj če imaš pod boot mode, dev1 in dev2.
dev1 boota z MC.

mepako ::

hvala, pod boot mode imam:

auto, fast, infman, dev1, dvdv

nimam pa dev2.. je to vseeno?

c3p0 ::

Vsi ti čipi so OK.

dev2 je boot iz HDD.

kiFni ::

Ja vseeno, dev2 ja za boot it trdega diska če imaš vgrajenega.

mepako ::

ne, mam samo usb ključ 2 giga, pa zunanji usb disk 250 giga.
ko shranim boot v dev1 način napiše press reset button, ampak ko grem gledat ali je shranjeno, je boot zopet na auto.

kiFni ::

@metodi
Evo tuki je image. Zapeč pa povej kaj bo. Vse kar je v dir MC skopiraj na memory card. Potem vklopi DEV1.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

mepako ::

našel sem mc0 in mc1 in nekaj drugih datotek.. kaj točno moram skopirati? vse? ko pritisnem tipko so vse funkcije(copy paste) sive. sploh ne vem kako naj jih označim.

kiFni ::

Označiš jih z tipko kvadratek (vse), pokaže se zvezdica. Pol daš copy, nato greš na mc0 in da paste.

Če ti dev1 ne bo delal, boš najbrž mogel nadgraditi firmware. Poišči ga. Mislim da je tvoj čip klon mojega čipa (Infinity). Imata podoben firmware, če ne celo istega.

Kater firmware pa sploh imaš (verzija). Predno se zboota mora napisat npr. 1.36.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

kiFni ::

Al pa preden zalaufa igro ali program s cdja napiše verzijo.

kiFni ::

ups.. izgleda da nekaj nisem storil prav. napiše mi copy failed. sploh pa ne vem če sem označil prave datoteke. označil sem lahko le tiste v mapi misc


Mogoče ni dosti prostega placa na MC. Pobriši kaj dol.

mepako ::

nene, prostora je dovolj le da izgleda nekaj delam narobe. moram kopirati datoteke v poseben direktorij?

kiFni ::

Ne, tiste 3 direktorije ki so v MC direktoriju na cdju, skopiraj na memory kartico (root) v noben direktorik.

mepako ::

no torej!:)

pognal sem cd, izbral mapo našel v mac tri datoteke, jih skopiral, sedaj pa ko vstavim cd se mi pokaže lobanja in meni, v katerem lahko izbiram kot prvo sms verison 2.3
vendar pa mi napiše mc:/sms/sms verison2.3 (rev.1).elf is not found.

kiFni ::

Aja pri kreaciji image so se fajli spremenili v CAPS. še enkrat mu povej kje je fajl. v glavnemu meniju selec da skonfiguriraš in mu pokaži pot do mc0:/SMS/sms.elf.

Lahko pa fajl preimenuješ nazaj v sms verison2.3 (rev.1).elf. Povezat se da prek FTP z recimo Total Commanderjem. IP od PS2 je nastavljen na 192.168.0.4, lahko ga tud spremeniš. Predni se povežeš pritisni L1 na kontrolerju da naloži module.

Al pa skopiraj fajl iz mc0/SMS, tistega ki ima končnic .elf, na USB kluč, preimenuj na PCju in ga skopiraj nazaj, starega pa zbriši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

kiFni ::

Tud ostale fajle preimenuj. Zgledat morajo takole.

icon.sys
SMS.cfg
SMS.icn
SMS.smb

in ne takole
SMS.CFG
MS.ICN
... itd

eddvedder ::

A pozna kdo razliko med temi programi in kateri je boljši?
PS2 SMS HD ali PS2 Simple Media System (SMS) v2.3 (Rev.2) ???
Ali mopgoče kateri drugi na tej strani : http://konsolenprofis.de/downloads/file...
Pa v čem je to finta? : der endlich divx Filme von HD abspielen kann. Die Partition muss +AVI genannt werden.
Če so HD filmi v .mkv formatu ali pa v .ts formatu!!!
Pa še eno vprašanje imam! V kakšni resoluciji so igre? Ker meni se zdi da je kvaliteta bolj tak!
Imam plazmo in mislim da na izhod PS2 ne pride niti 720p×576p!
Hvala za odgovore!
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Playstation 2?

Oddelek: Konzole
453728 (3190) Johansen
»

nakup rabljene PS2 konzole

Oddelek: Kaj kupiti
124103 (3664) Jago
»

PlayStation 3 že v proizvodnji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
7910795 (8927) Tr0n
»

PS2 - kaj je sploh to?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131770 (1571) kiFni
»

Kupujem PS2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
504725 (4033) TribesMan

Več podobnih tem