» »

Kupit stanovanje ali ne?

Kupit stanovanje ali ne?

1
2
»

Lion29 ::

Mr.B je izjavil:

Inpotem Lion29, ko odplačaš kredit po 30 letih, rečeš imam še 5 let do upokojitve, in rečeš bom užival. Piotem pa pride realnost pokojnine , ki bo verjetno takrat 0.5 ali še manj. In Lion29 bo šel takoj na okope, ko bo država sofinancirala njegovo socialo, in svojim otrokom ne bo mogel zapustiti ničesar.


to si tako povedal, kot da je mene pamet zapustila in bi kupu tako drago stanovanje sred ljubljane???

zavajon je izjavil:

Lion29 je izjavil:

.... za 600e dobis v lj v najem tam do 70m2, ce mas sreco, prej manj

Evo ti 75m2 za 390EUR na Dolgem mostu. In po mojem se da še kaj znižati.


wtf.. kaj ima to veze? a hoces povedat, da je to stanovanje primerljivo s stanovanjem za 250k evrov??
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

teoo ::

Glej, glej. Ta je pa en tistih srečnežev, ki mu uspelo prek Nigerijskih posrednikov dobiti ogromno dediščino od strica, za katerega še nikoli ni slišal. :D



/me looks in a wallet, finds 2EUR in gre na kofe...
defying gravity

Lion29 ::

Valvoline je izjavil:

Novogradnje v Lj se gibljejo med 2500-4000e na m2,v Mb 1700-2000e. Za 30+ let stara stanovanja so cene le 300-500e m2 nižje,včasih celo dražja ker so starejša stanovanja v večini primerov bolj kakovostno narejena.
Kot sem ti v onem primeru napisal 250k je z stroškimi za ureditev in obnovo stanovanja.Saj ne boš živel v praznem stanovanju.Obnova starejšega stanovanja pa tut ni pocen(če kupuješ kaj takega in so ponavadi vsi za obnavljat) za novo stanovanje pa seveda m2 precej dražji.


a ni neumno na pamet govorit?
spsiek oglasov na nepremicnine.net
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Grey ::

200000€ v gotovini? Takoj zdaj si rezerviraj karto za Ameriko in spi*di iz te države dokler lahko. V Miamiju recimo dobiš za tak denar lepo stanovanje s pogledom na morje, bazenom itd. (hot chicks not included :P)

Valvoline ::

@lion,no evo če drugače definiramo,v Slo se mesečne najemnine gibljejo 0,2 do 0,5% vrednosti stanovanja.To sm v veceru enkrat prebral,in bo kar drzalo.Seveda je odstotek občutno večji pr manjših stanovanjih in garsonjerah.Mogoce sem mal prevelko cifro dal tole 250k,200k bi bilo bolj realno. Seveda pa tut najemnine še zdaleč v Lj niso tok našpanane kot sem si mislu,torej trg oz kriza deluje.
Evo izračun za 200k kredita,fiksna obrestna mera.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Lion29 ::

valvoline, ja ce si v veceru enkrat prebral, pol bo ze drzalo....

dej raje odpri oglasnik, recimo bolho ali nepremicnine.net pa si malo poglej realne cene..in se enkrat... najina debata nima veze s to temo, ker je on govoril o gotovini in sem se jaz obesil na nekoga, ki je omenil najemnino v taki situaciji...

oba pa se lahko stirnjava, da je priti do stanovanja v danasnjem casu, brez gotovine, zelo tezko... oz. se ne splaca... ampak od obeh evilov, se malenkost bolj splaca vzeti kredit ;)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Valvoline ::

Ma ja itak da avtor teme se *utaplja* v denarju ane.

:D

Zgodovina sprememb…

Lion29 ::

Valvoline je izjavil:

Ma ja itak da avtor teme se *utaplja* v denarju ane.

:D


hehe... ja cuj... ne smemo biti tako nevoscljivi...kaj pa ves, lahko sluzi na stotine evrov dnevno, da nastavlja svojo zadnjico :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

49106 ::

Valvoline je izjavil:

@lion,no evo če drugače definiramo,v Slo se mesečne najemnine gibljejo 0,2 do 0,5% vrednosti stanovanja.To sm v veceru enkrat prebral,in bo kar drzalo.Seveda je odstotek občutno večji pr manjših stanovanjih in garsonjerah.Mogoce sem mal prevelko cifro dal tole 250k,200k bi bilo bolj realno. Seveda pa tut najemnine še zdaleč v Lj niso tok našpanane kot sem si mislu,torej trg oz kriza deluje.
Evo izračun za 200k kredita,fiksna obrestna mera.



360 x 1200eu = 432.000 eu ;)

thramos ::

Lion29 je izjavil:

oba pa se lahko stirnjava, da je priti do stanovanja v danasnjem casu, brez gotovine, zelo tezko... oz. se ne splaca... ampak od obeh evilov, se malenkost bolj splaca vzeti kredit ;)


Ne, se ne (vedno).
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup stanovanja kot naložba (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
504109836 (62809) tommy300
»

Najemnine vs. lastništvo nepremičnine (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Loža
1029164016 (133961) thramos
»

Stanovanjski kredit - izračun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11132318 (29360) Ganon

Več podobnih tem