» »

Nvidia vs AMD,Gtx 470/570 vs 6970/50HD+Novice

Nvidia vs AMD,Gtx 470/570 vs 6970/50HD+Novice

MajstrZvasi ::

Dragi ti ne igraš iger tu pa pametuješ o physxu. Prvo obrni kakšno igro s podporo physx pa se potem razgovori.
Physx in teselacija sta sami po sebi dve fini tehnologiji imata velik potencial ampak na žalost zaenkrat zelo zelo slabo izkoriščeni v igrah.
Imaš pa namenske prikazne demote kjer lahko vidiš kakšen je zaresen potencial tehnologije.
Naprimer physx : http://www.nvidia.co.uk/object/cool_stu...
teselacija : http://www.nvidia.co.uk/object/cool_stu...
Pjača je kurba kurbe mamo pa rad.

Machiavelli ::

Dragi je izjavil:

glistovje je izjavil:

psysx ne naredi igre "dobre", ampak zgodba in gameplay, za en vetrič al pa dež mi pa res dol visi, ker ga med igro sploh ne opazim ker itak gledaš koga boš ustrelil/štihnil. :D če pa igraš igro zarad efektou si pa po domače rečeno "freak". :D


Sami sebi ščijete v grlo z takimi izjavami.

V točno čem je kaka streljačina drugačna od vseh drugih streljačin narejenih do sedaj?

Vzemimo direktno cod epizode. Od česa je cod 1 drugačen od cod mw?
Po zgodbi?
Japajade :))

Ravno to je point igre. Da ima vse v paketu. Ne mutit neki tukaj da izgled ni faktor. Če ne bi bil bi ti in vsi ostali še vedno igrali duke nukem na mx100 grafikulji izpred desetih let.

Pa delate to? Ne.
Večina ljudi v tej temi ima grafične po 200+€ da lahko maximirajo detajle na maximum in se slinijo nad izgledom kot pijane ovce.
Če hočeš trdit, da to ni res spusti vse nastavitve na minimum. Zgodba bo ista.

FYI, sam SPLOH ne igram iger. Uporabljam sistem skoraj izključno za video obdelavo tako da hudičevo dobro vem kaki "bonbonček" naredi končni produkt "waaaauuuw" ali "hmm ok :I"
Mi je čisto vseeno komu je kaj všeč. Ati, nvidia. Koga briga. Važni so mi rezultati in tu physx naredi igro več kot boljšo.

Neglede ne to mi gre pa še vseeno na jetra kako zgubljene ovce tečejo za svojim pastirjem in meeeeeeeeekajo tisti svoj "ati" ali "nvidia" glede na ime.

Resno no... Dajte prenehat to raje.



Ja slabo izkoriščen oz. zelo malo zato ker so konzole stare...
mafia 2 brez fizik nebi bila toliko zanimljiva...
seveda so doteral dx9 da zgleda zelo lepo samo ni to to...
ko 1x zaigraš eden od retkih špilov z fizikami,tessalacijo vrjami da nebi več igral nekih dx7/8 iger..seveda tudi sam igram day of defeat ker je kot igra dobra grafično na max niti nezgleda tolk slabo glede na starost prav tako CSS,ki je z posodobitvami zelo lep špil...

duke nukem ČE pride bo ziher dx9...
PhysX naj bi bil v Duke Nukem saj sodelujejo z 2k games
samo večinoma pritegne igričarje Videz,zgodba,in pa sam gameplay...
Kot vsak avto in dekle čim lepše je bolje gre v promet al kako xD
seveda pa bi black ops bil 2x boljši z dx11....
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

Dragi ::

Majstrzvasi preberi si še enkrat moj post.
Če sem rekel da ne igram iger to še ne pomeni da jih nisem igraL.

Sem jih dosti dal čez z physX in brez ter razlika je preprosto prevelika, da lahko kdorkoli reče da je to sam nek brezvezen dodatek.

Tud če slučajno ne bi igral nobene, bi lahko še vedno bil več kot dovolj pametnjakoviča že sam po ogledu tistih primerjalnih video posnetkov.
Kdor tega ne prizna sam si samo zatiska oči.

Pa ne mi nekaj z "kaj tehnologija omogoča". Sem ti že rekel prej, zanimajo me rezultati kjer pa nvidia z physx dominira. Isto z cuda. Tist atijev openCL ali kaj je že je shit. Mogoče se bo stanje spremenilo samo zaenkrat tako je.

Machiavelli ::

OpenCL DirectCompute sta odprta jezika in so na voljo vsem

Nvidia pa ima poleg teh dveh še avtorska CUDA in avtorske Fizike

Seveda večina novih iger imajo fizike skozi gpu DirectCompute katerega podpirata oba taborja gta4,3dmark 11 itd...prvotne fizike pa so šibale čez cpu
Cuda je neke vrste kot OpenCL samo bolje avtorsko sprogramirana..

Pač ker je physx avtorski je zato funkcija omejena na določeno znamko in določene igre.

Amdjove kartice pa če bi imele skripte za physx bi lahko tudi to gonile v igrah ki zahtevajo physx,npr kaki skrekani driveri itd..seveda bi kartica se odrezala kanček slabše ampak bi delovalo...

Nvidia kartice blestijo v drugačnem pomenu,
Lepša kakovost slike,
Kanček boljša driver podpora,
Močnejša tessalacija,
Foldanje,Boljše fizike,boljša cuda
Kar se pa tiče singel/double percision pa ima amd igričarska kartica več Tflopsov.
Nvidijine igričarske so pa malo oskubljene.
Itd..

Seveda pa to vse pride do izraza v končni ceni izdelka....

Mislim da zdaj igre postajajo bolj filmsko izražene,kot znani obrazi igralcev glasovi in pa seveda čim več holliwoodske explozije in tu pride v igro bolje do izraza physx kot pa directcompute.

Če stopiš ven na zrak malo opazuj Drevesa kako se veje gibljejo,kako zastave in perilo migitajo ob določenem vetru,kako se kozarec razbije v katerem je voda pa se ta razlije,zjutraj ko je megla,kuhaš čaj nastane para,udariš po pesku prah itd..

zdaj pa da maš tako tehnologijo pa igraš prvi šah za komp pa nima smisla..
Nigaaazz

glistovje ::

Dragi je izjavil:

glistovje je izjavil:

psysx ne naredi igre "dobre", ampak zgodba in gameplay, za en vetrič al pa dež mi pa res dol visi, ker ga med igro sploh ne opazim ker itak gledaš koga boš ustrelil/štihnil. :D če pa igraš igro zarad efektou si pa po domače rečeno "freak". :D


Sami sebi ščijete v grlo z takimi izjavami.

V točno čem je kaka streljačina drugačna od vseh drugih streljačin narejenih do sedaj?

Vzemimo direktno cod epizode. Od česa je cod 1 drugačen od cod mw?
Po zgodbi?


brezglava streljačina, lepo si to povedal. oprosti ampak če stojiš afk med igro in opazuješ meglo mora bit zanimivo. bolje kot sama igra ter zgodba. le kaj bi brez vetriča? sploh si več ne predstavljam življenja/igre brez physx. unbeliveable. verjetno ne razumeš angleščine da so ponavadi v igrah animacije kjer se odvija neka zgodba?

conclusion:

kr ostani na video obdelavi, kr igre niso tvoje področje. haha :D tam se igraj z efekti in jih glej , delaj z njimi kar hočš

"mafia 2 brez fizik nebi bila toliko zanimljiva..."

oprosti ampak ta "težko pričakovani" špil je en enoličen crap. sploh se je nisem lotil ker špil je dobesedni ni za nikamor . z efekti ali brez. brez zamere :D

crysis, farcry? a ta špil vam je dobr zarad lepe grafike, zato rečete da je dobr?

Zgodovina sprememb…

ne_ti_si ::

zakaj samo ATIjevci govorite kako je fizika brezveze itd???? mislim vse se strinjam z zoomom in to zato ker sva obadva še ne dolgo nazaj imela high-end ATI grafo in zdaj sva šaltala na NVIDIA in valda da bova opazla in tudi vedela povedat razliko v sami grafiki ter sliki....če povem po resnici sem bil z 5870 WC zelooooo zadovoljen z grafiko ter močjo same grafe in ko sem poštimal v sistem gtx-a in sem začel igrat o fakkkk čist nekaj drugega..kot pravi zoom slika je bolj jasna ostra in barvita in pa glede fizike jaooo zelo veliko pripomore efektom ter s tem k sami igri!!! sicer pa bluzite v prazno in to zato ker če vam res ni do efektov makar je to samo dim ali pa zavesa ki miglja zakaj pol igrate novejše igre če vam je vse v gameplayu in vam grafika ter efekti ne pomenijo nič?????? več efektov več grmov več kamnov več migajočih se stvari itd boljša je igra ker jo je užitek igrat pa lahko rečete kaj hočete!!!! in pa ja PO PRAVICI bi sam raje imel kombinacijo radeona + nvidio za fiziko ampak žal ne morem tega imet.to pa zato ker sem imel 5870 pod vodo malo manj kot pol leta in kartica me ni niti malo razočarala in tudi glede physx-a nisem nič spremljal tako da zaradi tega tudi nisem vedel kako fizika pripomore k igri a zdaj na mojo srečo vem in sem siguren da več kartice brez fizike NE KUPIM ker vem da bom prikrajšan z raznimi efekti....in pa še to v igrah ki ne podpirajo tako imenovane fizike OPAZIM razliko kot je že povedal zoom v raznih detajlih v sami sliki(ostrina barve itd) ter več isker dima bla bla bla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ASUS Rampage III Extreme / i7 950 4.5Ghz / Nvidia 2x GTX570 SLI 950/1150/1800
G-Skill 3x2GB / X-fi Fatal1ty Platinum / WD1002FAEX SATA 6Gb / SSD Corsair 64GB
EKWB CPU + GPU / SAITEK R.A.T.7 / Logitech G15, G35, THX Z5500 / Corsair HX1000W

galu ::

Edino kar lahko rečem pri sliki med ATI in Nvidia je, da ima NV MOGOČE malce bolj kontrastno sliko. To je za ene boljše, za ene slabše... Če slika ni ful kontrastna je dosti bolj realna, če pa je kontrastna, pa 'žareči' predmeti bolj izstopajo, kar lahko privede do cele zmešnjave v kaki strelski/'bomberski' igri.
Kar se tiče ostrine, ter gladkosti... Fantje, ne iščite odgovora v očeh, temveč v glavi. :)
Placeba efekt, fukjen fanbojizem ali pa čist navaden BS. Odvisno od človeka do človeka. ;)
Tako to gre.

Machiavelli ::

Ne ti men Palcebo efekt lol
Tak efekt bi bil da bi mi negdo na servisu zamenjal 5870 za 5870 in rekel da je gtx580 pa dal neke skrekane drivere.
Samo moje učke nelažejo,jaz sem realist in ne spiritualc.



Jaz nisem fanboy nikogar samo moraš priznat da je nvidia kanček boljša.
Nigaaazz

galu ::

Tak efekt bi bil da bi mi negdo na servisu zamenjal 5870 za 5870 in rekel da je gtx580 pa dal neke skrekane drivere.

Ne, temu efektu bi se reklo napizdancija.:D

Samo moje učke nelažejo,jaz sem realist in ne spiritualc.

Učke nikoli ne lažejo, glava obdela podatke iz oči.

Jaz nisem fanboy nikogar samo moraš priznat da je nvidia kanček boljša.

Dokler vidita to samo TI, in NE_TI_SI, ves ostal ST pa ne, je mislim da brezbeze kupovat nvidio (zaradi 'boljše slike'), zaradi nečesa kar vidva vidita, ostal gamer svet pa ne.

edited: slovnica (L)
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Xserces ::

jst kokr vem je meu ATI zmer bolj realistično sliko... kot je GaŁu povedu (manj kontrastno)...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

IvoJan ::

NEIN, NEIN, NEIN, NEIN!!!!!!!! nvidia ma boljso sliko!!!!! xD
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

galu ::

Ignore the bastard xD
Tako to gre.

jazbec ::

men ma nvidia tudi lepšo sliko
pa fizika je tudi lep bombonček, in igro naredi lepšo(mafia2, batman)
pa just cause2 je tudi lepše igrat na nvidii

MajstrZvasi ::

Fantje ne se hecat samo fanboji in bumbarji še tumbajo o kvaliteti slike to je bilo razčiščeno že leta leta nazaj vsak ki kaj ve o grafičnih karticah bo povedal da se brukate s takimi izjavami. Razlike mogoče so saj vsak tabor uporablja malo drugačne prijeme za glajenje in mogoče še za kakšno filtriranje textur ampak to je tako malo da z lupo komaj opaziš razliko ne pa med samim gameplayem. Ko ti enkrat grafična poganja špil maxout nvidia ali ati boš potem še največ pridobil na sliki s kvalitetnim monitorjem in dobro skalibriranim.
Glede physxa in fizike. Battlefield bc2 je bil zelo uživantski špil in v njem je bilo letos še največ fizikalnih oči rosečih efektov pa ne uporablja nobenga physxa. Physx je nvidijina pogruntavščina ki jo pač promovirajo in so izdali celo nekaj špilov ki jo kanček izkoristi. Ampak prime se ponavadi vedno standard ki je navoljo vsem kot je bil do sedaj havok. In ni hudič da bodo raje razvijalci špilov vdelali fiziko ki jo boš lahko izkoristil v obeh taborih. To je nakazal sedaj 3dmark11 in se bo stvar samo stopnjevala.
Pjača je kurba kurbe mamo pa rad.

galu ::

quote: MojsterZvasi

Točno tako!
Tako to gre.

Xserces ::

mas se zmer folk k da roko u ogn za NV physx ;) o drugem pac nocjo slisat...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

IvoJan ::

Btw... it was a joke :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

galu ::

We got it :P
Tako to gre.

ne_ti_si ::

dachampr veš zakaj mogoče opazim razliko ker sem še nedolgo nazaj(cca.3tedne) imel ATI grafikuljo na enakem monitorju in zato opazim da je slika drugačna pa reči kaj hočeš in ne moreš me v nekaj prepričat kaj ni res probaj sam pa boš opazil če seveda dobro zaznavaš "sliko"...zdaj pa če mi je slika boljša zaradi nvidie zato ker je pač to moja grafična v mojem kompu in mi možgani reagirajo "moje je najbolše" je potem to pač tako oz hvala bogu samo da mi je slika OK...no in vsak oz 95% folka na slo-techu hvali samo tisto kar ima sam!!!!! to je vedno tak bilo in bo a folk tega ne skuži...mi ko si lastimo nvidio govorimo da je physx kul oni ki je nimajo/te pa govorite kako je physx brez potrebe v igri(še najhuje ko nekateri pravijo da je fizika v igri moteča)...pač ATIjevci sprijaznite se da imate manj efektov ki so zelo vidni v sami igri in niso ODVEČ!!! ajde pa da odgovorim kar v vašem imenu: physx je brezveze sploh se ne opazi ta dim te samo moti itd bla bla bla..če bi sami imeli physx pa bi govorili kak je to fajn..še ko sem sam imel ATIja priznam sploh nisem pogrešal physx zato ker mu niti nisem sledil in po pravici nisem vedel da da igri toliko efektov in če bi vedel bi TAKOJ hotel nvidio!!! nič bom rekel samo še JEBIGA pa lep pozdrav vsem :)
ASUS Rampage III Extreme / i7 950 4.5Ghz / Nvidia 2x GTX570 SLI 950/1150/1800
G-Skill 3x2GB / X-fi Fatal1ty Platinum / WD1002FAEX SATA 6Gb / SSD Corsair 64GB
EKWB CPU + GPU / SAITEK R.A.T.7 / Logitech G15, G35, THX Z5500 / Corsair HX1000W

MajstrZvasi ::

Sej noben noče povedat da je physx brez veze in moteč. Ampak hočmo povedat da ni nekaj kar bi hudo spremenilo igro no vsaj do sedaj še ni.
Pjača je kurba kurbe mamo pa rad.

galu ::

Vsak 'ekspert' ti bo rekel, da če že primerjal ATI vs NV, moraš imeti naslenje pogoje:

-enak komp
-valda isti monitor
-screenshot (video ne velja)
-ta screenshot mora biti na ISTEM frejmu (ne ena slika naprej, ne ena zadaj. Točno isti frejm).
-edit: še cca 2-3 različne verzije driverjev, za isti frejm

Dokler tega ne vidim, ni to nič drugega kot baba čula, baba rekla.

Btw, physix je kul, ampak 100x precenjen na to kar ponuja. Seveda nič ne škodi k igri, ampak pripomore pa tudi ne kaj polno.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

glistovje ::

ne_ti_si bi zdj reku: "sm meu prej grafično ati in zdj nv in razlika je gromozanska!"


overreacting.

Machiavelli ::

Mja tukaj ljudje govorijo o raznih Palcebo efektih,prvo kot prvo pa pomoje sploh nerazumejo pravega pomena te besede....

Sam se že ukvarjam z računalništvom že zeloo dougo,in ja v starih časih je Ati imel boljšo sliko in je slovel po njej.
Nvidia boljši performanc in je slovela po tem.

Zdaj v sodobnem svetu pa je igra malo drugačna.
Z stališča kvalitete slike sta taborja 1:1
Z stališča povprečnega performanca 1:1
Seveda sta pa taborja različna v arhitekturi in podpori gonilnikov.

Zadeva se zaplete ko Ati/AMD optimizira defult nastavitve v svojih gonilnikih,in z tem pridobivajo performanc,Ljudje še dan danes mislijo da je beseda optimizacija lepega pomena pa niti ni tako nedolžna.

Dobiš boost,izgubiš pa malo na sami sliki.

Nekaj časa nazaj je podobno finto uporabila Nvidia,ker so želeli imeti krono..
Zdaj pa imajo dejansko kar močne kartice in potrebe po tem ni.

Defult AMD IQ je zdaj nižji kot nekaj gonilnikov nazaj.
Lahko piše Quality samo v resnici je to Low Quality.
AMD je rekel da so znižali kvaliteto IQ da bi bili bolj z nasprotniki..LoL

V 11.1 pa bo zanimljivo goljufanje z AA in pa tessalacijo,zakaj preprosto Nepriznaš da je kartica slabša?
Ker si zanjo odštel veliko denarja in se ti nezdi slaba?

Ah daj no jaz tudi če kupim 2 različni firmi kartic bom najdu in povedal težave,ki jih videvam...

Če primerjaš z screen shoti je razlika na 100x-ni povečavi mogoče vidna lol
Ampak tu se negre da približaž eno sliko od igre pa iščeš nekaj kar boš težko najdel,gre se za defult nastavitve ready,set,play.

One of the biggest german IT sites, computerbase.de found the IQ with AMD graphic cards to be inferior to NVIDIA and decided to change their benchmarking to HQ (AMD) vs. Quality (NVIDIA) also. (It was Q vs. Q before, this costs AMD 5% in the final ranking)

They also claim, that AMDs new Q setting = AI advanced, and only AMD HQ restores AI-standard. For HD5k they found the default IQ setting to be lower since CCC10.10. So for the future they are going to bench HD5k with AI-OFF (with CCC10.10 and newer) to restore parity.

zdaj ker ima AMD že tak hrapavo ostro bledo sliko je že v štartu drugačna kot na nasprotnikovi strani....Ampak ja je dokazano golufanje..
Nigaaazz

Machiavelli ::

Tukaj imate kar se da prevedeno stran
http://translate.google.com/translate?j...
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

galu ::

A si ti sploh mel HD69xx?
Tako to gre.

Machiavelli ::

Imel sem 5450,5770,5850,5870,6870,6950 kar se tiče amd dx11 serije.
Nigaaazz

galu ::

Si ti mel 6950 ja... V drugi temi si lepo omenil, da so ti benchi iz neta čist dovolj :)
No, jaz poleg mojih 20ATI-jev in 10Nvidij nisem videl nobene razlike v sliki.
In še 1x, pokaži mi frame vs frame na isti kišti, istih nastavitvah, pa se dalje pogovarjajmo :)
Tako to gre.

Machiavelli ::

6950 sem imel ja stric mi je prinesel ker oba sva bolj geek korenine,
sploh on ki dela kot uzdrževalec računalniških storitev..mi lahko zrihta kar se mi sprdne...
nekaj mi on prinese nekaj pa sam zrihtam...
V temi pa lahko omenjam tudi kar mi paše in to še ni potrdilo,zato sem zanalašč si zrihtu 6950 in se sam prepričal...

In očitno neznaš brati,sem povedal da frejm vs frejm rabiš povečati približati da se sploh kaj opazi.
Ko pa igro igraš vs igraš z drugo znamko kartice pa se jasno vidi razlika.

Za hec si sposodi 400/500 in eno 5000/6000 v kolikor neboš opazil nič ama res nič svetujem pregled pri okulistu.
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

galu ::

Torej let me get this straight. Če daš 5x zoom pod isti frejm, vidiš mičkeno razliko. Ko pa igraš 1 mesec na 6950 in potem 1 mesec na gtx570, pa je razlika velikanska?
Lej, jaz tebi svetujem pshihiatra, ker psiholog tebi nebo kos.8-O
Tako to gre.

Machiavelli ::

Si daj slišal za besedo Slika je simbolična?
2 različna fotoaparata lahko imata zelo enake slike,ko pa snemata video pa je razlika si zdaj dojel?
Nigaaazz

galu ::

Fotoaparat je namenjen za SLIKANJE in ne snemanje, zato je ta tvoja primerjava čist kr neki..
Tako to gre.

Machiavelli ::

No zdaj probaj dojet grafične kartice so mišljene za igranje iger in ne slikanje utrinkov v igrah?
Si dojel?
Nigaaazz

D3m ::

Že dolgo vemo, da so grafične kartice mišljene za igranje iger. Se sliši kot, da si bil prvi, ki jo je naredil :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

Machiavelli ::

Nisem bil prvi ki jo je naredil,
mogoče pa sem prvi,ki lahko pojasni svoje trditve drugim manj razvitim slojem prebivalstva.

Kot sem omenil sposodi si gtx400/500 pa HD5000/6000
Igraj 1 teden z eno nato 1 teden z drugo pri atiju ti garantiram bolj hrapave ostre robove in bolj svetlo sliko.....
Na nvidiji pa kontra...
Nigaaazz

D3m ::

Hahaha :)) manj razvitim slojem prebivalstva, prej bo treba tvojo trditev ovreči ali nadgradit.
|HP EliteBook|R5 6650U|

mr1two ::

Ta tema bi bila lahko goldmine za kakšne ati/nvidia vice ven izbrskat:))

D3m ::

Jup. Za jutranjo popestritev na delovnem mestu s kavico. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

ne_ti_si ::

najbolj mi ne gre v glavo ko napadate zooma ki je pretestiral več grafik ko mi vsi skupaj še najhuje pa je da imate v podpisu 8800gt pa take grafe nižjega razreda..mislim sploh še verjetno v živo niste videli gtx5xx ali pa hd5xxx 6xxx kaj šele igrali z njimi oz primerjali sliko in pol ste tak pametni da je to joj...POLOM

no vsak je povedal svoje mnenje ki ga seveda nihšče tudi nebo spremenil kar je tudi prav in mislim da je dovolj prerekanja katera grafa ima boljšo sliko bla bla bla...DOVOLJ!!!!

zdaj pa vprašanje :)
se da komu kratko in jedrnato napisat kako flashat NV gtx570???? se flashne enako kot z 4xx serijo????? ali je kak drug postopek???

brez kreganja v naprej PROSIM!!!!
ASUS Rampage III Extreme / i7 950 4.5Ghz / Nvidia 2x GTX570 SLI 950/1150/1800
G-Skill 3x2GB / X-fi Fatal1ty Platinum / WD1002FAEX SATA 6Gb / SSD Corsair 64GB
EKWB CPU + GPU / SAITEK R.A.T.7 / Logitech G15, G35, THX Z5500 / Corsair HX1000W

Xserces ::

@ne ti si nisi normaln ane? od kdaj so 8800GT in pa od D3m 9800GTX grafe nižjega razreda? pa dej lepo te prosm ne nabiji neumnosti!
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

D3m ::

Noben ga ne napada, kvečejmu nam on hoče vsiliti njegov prav.
Saj ne rečem, ima mnenje, ki nam ga je predstavil, drug se ne strinja ima drugačno mnenje.
Samo ne mi s takimi merili "moj STRIC ima bla, bla, PC storitve sva geek korenin," in nato še napiše, citiram: " mogoče pa sem prvi,ki lahko pojasni svoje trditve drugim manj razvitim slojem prebivalstva". In jaz in drugi naj ga jemljemo resno.
Pa če je 100 kartic probal. Ne more drugim agresivno siliti njegov prav.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Machiavelli ::

Xserces je izjavil:

@ne ti si nisi normaln ane? od kdaj so 8800GT in pa od D3m 9800GTX grafe nižjega razreda? pa dej lepo te prosm ne nabiji neumnosti!



Nekoč so bile top dog,danes pa na žalost niso več...
nekoč je bil tudi Tito mlad zdaj ga pa že nekaj časa ni več..

upam da se zavedaš da po 8800 je sledila 9800 nato 200 serija
(300 bi presočil ker niso bile top)in 400serija in zdaj 500serija

8000 pa 9000 je vbistvu isto, je je pa velik naskok na 200 in iz 200 na 400...
torej je uradno 8800gt 6generacij stara kartica....
poleg tega tudi takrat 8800GT ni spadala pod top, dog top je bila 8800gtx in 8800 ultra
prav tako 9800gtx in 9800gtx+ sta bili top singl jederni kartici,top top je pa bila 9800gx2

Gledano iz vidika serije jah so bile v dražjem cenovnem rangu prav tako po moči,danes pa so te kartice vredne 30-60eur
v svoji seriji so še vedno in vedno bodo med boljšimi...
in če primerjaš razrede serije pa spada pod nižji..
v teh 6generacij je bilo od dx10-dx10.1-dx11,do nove arhitekture do novega nm procesa itd..
400/500 se sploh nemore primerjati z 8800 ali pa 9800 lol

D3M jaz te v nič nesilim in nič ti nočem fizično...
Tema je moja in pišem kar mi paše,pišem realne zadeve in ne naumnosti.

Do kje so merila pa bom jaz odločal jasno?
Če si pa admin od tega jadnega foruma mi pa res dol visi xD

Tisti stavek z stricom je samo odgovor na domneve da sem sploh imel HD6950.
Ampak kot vedno če ti kaj ni prav neberi,nepiši,negovori.
Nigaaazz

ne_ti_si ::

Xserces je izjavil:

@ne ti si nisi normaln ane? od kdaj so 8800GT in pa od D3m 9800GTX grafe nižjega razreda? pa dej lepo te prosm ne nabiji neumnosti!



joooooj vem ja da so PRED LETI bile high-end ampak očitno si še ti vedno tam ker ti očitno ni jasno da govorimo o dandanašnjih grafikuljah in nehaj ti nabijat o kakovosti slike ali karkoli ko pa še videl nisi grafe višjega razreda kaj šele igral z njo DANDANES seveda da neboš spet šel par let nazaj!!!!

EDIT: zoom pusti ga saj kot je sam dokazal je 1000let za leseno žlico...smeh :)
ASUS Rampage III Extreme / i7 950 4.5Ghz / Nvidia 2x GTX570 SLI 950/1150/1800
G-Skill 3x2GB / X-fi Fatal1ty Platinum / WD1002FAEX SATA 6Gb / SSD Corsair 64GB
EKWB CPU + GPU / SAITEK R.A.T.7 / Logitech G15, G35, THX Z5500 / Corsair HX1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ne_ti_si ()

Xserces ::

omg ti si prizadet... kaj sm 1000 let za leseno zlico... kaj nism vidu high end grafe? mau cudn a? tudi igral sem že iz njo in ti lahko povem da veliko več kot ti! tolk da smo si na jasnem

Machiavelli je izjavil:



Gledano iz vidika serije jah so bile v dražjem cenovnem rangu prav tako po moči,danes pa so te kartice vredne 30-60eur
v svoji seriji so še vedno in vedno bodo med boljšimi...
in če primerjaš razrede serije pa spada pod nižji..
v teh 6generacij je bilo od dx10-dx10.1-dx11,do nove arhitekture do novega nm procesa itd..
400/500 se sploh nemore primerjati z 8800 ali pa 9800 lol



NO SHIT SHERLOCK?

jst sm sam hotu odgovorit najbl pametnmu cloveku ko je nabiju da tuki se nismo vidl high end grafe kaj šele igral z njo...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

D3m ::

Hahahahaha. Ti boš določal merila na svojo temo, kako bomo pisali in kako ti moramo odgovoriti. :))
A si plačal račun za svojo temo?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Machiavelli ::

Novice:

...



Danes je uradno izid nove grafične kartice GTX560 Ti.
Grafična kartica bo v cenovnem rangu 220-240eur in je v neposrednem boju z HD6950 1gb.
6950 1gb je kanček dražja in kanček več porabi.
Cene na slovenskem trgu znajo biti kanček višje.

Kartica ima 20w manjšo porabo od tekmeca.
Od prvega dneva bodo na voljo tudi nereferenčne verzije.

...



...






Avtor Prispevka :ZOOM
Vse pravice te objave so v skladu z zakonom in pridržane!
xD
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Xserces ::

U zgleda sm mu stopu na rep... ker na zasebna sporočila dobivam grožnje od nekoga ,ki je E MOČAN...
ne_ti_si :: danes, 12:10:21

"glej malo se obnašaj če ne ti bom dal nick od enga modela ki je na slo-techu govoril kot ti in pol.............

tak da malo premisli komu kaj rečeš ker nikoli nemoreš vedet komu to govoriš.sploh pa nisi tip ko po forumih vzganjaš tipa v resnici si ena navadna pička kot vsi ki ste na forumih glasni....samo 1x še da sem prizadet boš videl kaj so prizadeti zmožni lulek majhen

pa si svojo high-end 9800gtx v rit porini če ne ti bom jo jaz z veseljem ko te vidim...pa ne si mislit da nemorem zvedet kdo si...kar malo še pljuvaj po meni pa boš se hitro prepričal"

haha ready to go to psychiatrist?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

glistovje ::

lol...

Machiavelli ::

D3m je izjavil:

Hahahahaha. Ti boš določal merila na svojo temo, kako bomo pisali in kako ti moramo odgovoriti. :))
A si plačal račun za svojo temo?


Kaj ni preveč,ko moram brati tvoje in še od koga drugega zelo neprimerne in zelo primitivne izjave?
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

glistovje ::

kaj zdej amd spi, rad bi videl nove drajverje.... sj pridejo dons ane?

Machiavelli ::

Če neznate brati je to izključno Vaš problem.
Naslov teme je
Nvidia vs AMD,Gtx 470/570 vs 6970/50HD+Novice

in ne o nekih 8800gt pa nevem kakih starih jajcih še lol

Seveda lahko to temo berejo vsi,ki imajo zanimanje v novice in gonilnike z področja grafičnih kartic.
Tukaj ustvarjate nelogično vojno,ki na Vaši možganski razvitosti lahko traja v nedogled....
Lahko pljuvate in se kregate glede gonilnikov ne pa o nekih starih karticah.
Pač večina ljudi misli da,če danes odšteje ogromno denarja za nek računalnik oz. grafično kartico da bo ta čez 10let toliko vredna in toliko dobra lol

In potem so izjave lastnika 8800gt "kaj nabijaš sploh ni razlike v kvaliteti slike" itd..

In o Spolnih zadevah do bi komu kaj in kam porinil se mi zdi res čez dno skrajnosti. xD

In prosim PROSIM vsak z podeželja je vsaj toliko pismen da zna prebrati naslov in pravila teme.

glistovje je izjavil:

kaj zdej amd spi, rad bi videl nove drajverje.... sj pridejo dons ane?


za 1x samo tisto kar je bilo objavljeno 11.1a Hotfix.
18% boosta v tessmarku in podobnih zadevah.
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično kartico kupiti 6870 ali 6950? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17330532 (26963) galu
»

gtx580 vs. hd5970 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
12118313 (16379) galu
»

plošča za i5-2500k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11612123 (10660) jazbec
»

Radeon HD 6870? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Strojna oprema
983144484 (127452) D3m
»

Nova Radeona sta tukaj

Oddelek: Novice / Grafične kartice
4616007 (14694) PrimozR

Več podobnih tem