» »

LG predstavil pametni telefon z dvojedrnim procesorjem

LG predstavil pametni telefon z dvojedrnim procesorjem

vir: Heise
Heise - LG je včeraj napovedal, da bodo držali besedo, ki so jo dali septembra na Intel Developer Forumu, in izdali pametni telefon z dvojedrnim procesorjem. Optimus 2X bo imel Nvidiin dvojedrni procesor Tegra 2 in operacijski sistem Android 2.2 (nadgradljiv na 2.3), najprej, to je takoj po novem letu, pa bo na voljo v Južni Koreji.

Dve jedri bosta Cortex-A9 s frekvenco 1 GHz, grafičnim jedrom in dekoderjem za HD-video, tako da bo posnetke v ločljivosti 1080p moč gledati s 30 sličicami na sekundo. Zaslon bo podpiral ločljivost 800 × 480 pikslov, imel bo HDMI-izhod, naprava pa bo opremljena z 8 GB notranjega pomnilnika in dvema kamerama (8 oziroma 1,3 megapiksla).

26 komentarjev

Good Guy ::

baterija pa v pol urce papa

Jaffa ::

Enaka oblika in postavitev kot Galaxy S Vibrant. :)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Ma$terM|nd ::

Ne vem zakaj, ampak nekako mi LG ne deluje kot neki zaupanja vreden proizvajalec mobilnih telefonov. To je verjetno le v moji glavi in je mogoče čisto OK. Ker ta telefon je po specifikacijah res zmogljiv, ampak kaj ti to koristi če ga imaš potem več na servisu kot v rokah, ali pa moraš imeti doktorat če ga želiš uporabljat (kot ga rabiš npr. za Omnio).
Me prav zanima kakšne so kaj izkušnje uporabnikov z LG-jevimi telefoni, ker se sam še nisem imel možnosti pošteno "poigrati" s kakšnim?
Kateri avto gre najlepše po gozdu???
Službeni!

Jaffa ::

Saj pa je Android gor in je glede upravljanja enak, kot ostali Androidi ...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

bf4ed ::

jaffa ne gre se za programski del ampak za hardware.

Jaffa ::

"ali pa moraš imeti doktorat če ga želiš uporabljat (kot ga rabiš npr. za Omnio)."

Jaz sem ta del mislil. :)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

bf4ed ::

aha :)

JC Denton ::

Ma$terM|nd je izjavil:

Ne vem zakaj, ampak nekako mi LG ne deluje kot neki zaupanja vreden proizvajalec mobilnih telefonov. To je verjetno le v moji glavi in je mogoče čisto OK. Ker ta telefon je po specifikacijah res zmogljiv, ampak kaj ti to koristi če ga imaš potem več na servisu kot v rokah, ali pa moraš imeti doktorat če ga želiš uporabljat (kot ga rabiš npr. za Omnio).
Me prav zanima kakšne so kaj izkušnje uporabnikov z LG-jevimi telefoni, ker se sam še nisem imel možnosti pošteno "poigrati" s kakšnim?


Imel sem dva LG-ja, enega 2 leti in enega pol leta, potem sem ga dal fotru. Oba sta delala super, tistega, ki sem ga imel dve leti sem prodal naprej, fotrov pa še zdej lavfa k nov. Baterija je držala presenetljivo dobr, zaslon je bil soliden z nekoliko slabšo občutljivost na dotik.

Imam še dva lcd-ja LG, enega jaz, enega pa tastara in delata unulo.

Percepcija ljudi je, da je LG slaba firma, mogoče ima kdo slabe izkušnje, ne vem. Vendar pa je vedno več strateškega povezovanja med podjetji, tako da so komponente naprav nekaterih proizvajalcev praktično enake.

bf4ed ::

Saj jaz pa vem za telefone LG ko so zgubljali omrežje, samo tak je prekinjalo, baterija slabo držala...

Eni majo dobre drugi slabe izkušnje...
Lahko tudi pri "dobri firmi" naletiš na slabo serijo...jebiga

egomez ::

grafičnim jedrom in dekoderjem za HD-video, tako da bo posnetke v ločljivosti 1080p moč gledati s 30 sličicami na sekundo. Zaslon bo podpiral ločljivost 800 × 480 pikslov


Ja super, kaj mi bo HD video, če je zaslon 800x480?
Ja ok, lahko se preko HDMIja priklopi na večje zaslone...sam za to opravilo so kakšne bolj pripravne napravice kot telefon.

hojnikb ::

Zdej manjka sam še quadcore proc pa turbo boost :D
#brezpodpisa

sgdjkdlsugi4 ::

egomez je izjavil:

grafičnim jedrom in dekoderjem za HD-video, tako da bo posnetke v ločljivosti 1080p moč gledati s 30 sličicami na sekundo. Zaslon bo podpiral ločljivost 800 × 480 pikslov


Ja super, kaj mi bo HD video, če je zaslon 800x480?
Ja ok, lahko se preko HDMIja priklopi na večje zaslone...sam za to opravilo so kakšne bolj pripravne napravice kot telefon.


Pripravne napravice pa nosis po zepih a ne. Ostani pri svoji Nokii 3210 raje.

Rias Gremory ::

hojnikb je izjavil:

Zdej manjka sam še quadcore proc pa turbo boost :D

in dobra baterija.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

matejdro ::

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

egomez je izjavil:

grafičnim jedrom in dekoderjem za HD-video, tako da bo posnetke v ločljivosti 1080p moč gledati s 30 sličicami na sekundo. Zaslon bo podpiral ločljivost 800 × 480 pikslov


Ja super, kaj mi bo HD video, če je zaslon 800x480?
Ja ok, lahko se preko HDMIja priklopi na večje zaslone...sam za to opravilo so kakšne bolj pripravne napravice kot telefon.


Pripravne napravice pa nosis po zepih a ne. Ostani pri svoji Nokii 3210 raje.


Kable tudi.

Aston_11 ::

Zakaj za vraga bi rabil v telefonu dva procesorja? Enega, da bo gnal koledar, drugega pa za uro?

sgdjkdlsugi4 ::

Za tisto kaj zene naprej razvoj potrosniskih procesorjev. Igre.

Relanium ::

LG po mojih izkušnjah:

Mobitel (LG Chocolate): Ni crkoval, ampak operacijski sistem je imel zelo butast (tu v novici je sicer android)
in pa baterija je zajebavala v 3pm. - ne priporočam

Avtoradio: super, sam včasih mal kontakti med ploščico pa enoto niso vredu, mal pomrdam pa je - ni slaba izbira

Monitor: zelo fajni, lepe barve, samo pozitivno - zelo dobra izbira

_Dormage_ ::

Aston_11 je izjavil:

Zakaj za vraga bi rabil v telefonu dva procesorja? Enega, da bo gnal koledar, drugega pa za uro?

Sej nista 2 procesorja, ampak 2 jedra.
Drugače pa se z večjedernimi telefoni odprejo vrata paralelnemu programiranju :)
Občutna pohitritev predvsem uporabna pri igricah.

marvin42 ::

važno, da sta aplikaciji "ura" in "datum" še vedno v ospredju :)))
Mostly Harmless

LordPero ::

_Dormage_ je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Zakaj za vraga bi rabil v telefonu dva procesorja? Enega, da bo gnal koledar, drugega pa za uro?

Sej nista 2 procesorja, ampak 2 jedra.
Drugače pa se z večjedernimi telefoni odprejo vrata paralelnemu programiranju :)
Občutna pohitritev predvsem uporabna pri igricah.


Z več čipi je že bilo par telefončičev, dvojedrnost (ah, kako ste eni proti vsem novitetam, tudi če ne veste, zakaj so tam) lahko tudi pomaga znižati porabo. Da ne omenjam, da pač mi rabimo CPU/GPU powah! Zato pa OCjamo ;).

Pa tudi HDMI priklopi so super zadeva, da se končno znebim teh analognežev. In ja, kar uporabljam TV izhod (večinoma prenosni video player (ultra hiter, z vsem kar hočeš), za kaj z neta na hitro pokazat komu, mogoče ob par priložnostih tudi kake slike, ppt/pdf prezentacije etc. -kabli pa so večinoma že predpripravljeni na krajih, enega v avtu pa tudi ni problem imeti).
Da ne omenjam možnosti dual screenov (npr. imaš tipkovnico/pad čez celo tablico in vse ostalo na zaslonu TVja/monitorja).

Glede LGja in percepcije kvalitete, imho gre za podobno sliko kot pri npr. Samsungu in Motoroli -dražji modeli so čisto OK oz. tudi zelo dobro sestavljeni telefoni, a cenovno ugodne rešitve istih podjetij so pač totalen crap. In od tukaj slaba imena. LG pač do sedaj ni imel pretirano dosti dražjih telefonov, zato nekako ne vemo, kakšni bodo (indici so sicer dobri). Je pa plus pri LGju, da ima namen softwarsko podpirati svoje telefone (beri: izdajati uradne ROMe z novimi Androidički), tudi precej dlje, kot bi si npr. Google želel.
In pa še popolnoma drugo vprašanje, če bi hotel imeti LG (kot samo firmo mislim). Ker to je tudi nekaj, s čimer se LG spopada (ker ima začetke predvsem pri nizkocenovnih rešitvah). Rešitev je več, verjetno pa bodo samo izboljševali kvaliteto in čez daljše obdobje uresničevali strategijo prepoznavnosti/pozicioniranja po/s kvaliteti/o.

Glede konkretne napravice pa, komaj čakam Tegre, samo naj kdo gor usposobi Maemo/MeeGo, Android je še vedno za otroke 8-) (ta smeško je tam postavljen kot garancija, da me ne smete flejmat :)).
LordPero

SLO_Matej ::

Ta telefonček zgleda fajn. Glede izkušenj z LGjem pa lahko rečem, da so zasloni zelo dobri in kakovostni, telefoni pa nekoliko manj. Imam doma LGjev 17" monitor iz 2004, ki še sedaj dela brez problemov, enega 22", ki ga še vedno sam aktualno uporabljam na svoji mašini, tudi ta nima nikakršnih težav, medtem ko Renoir KC910i (telefon) pa je že imel nekaj težav. Predvsem software ni biser naprave, pa malo prešvoh procesor in premalo RAM pomnilnika (kar se pri Operi Mini brez vklopa funkcije za prilagajanje strani telefonom, sploh z več zavihki močno občuti). Bil je sicer tudi že na servisu, ampak ko ga je porihtal uradni servis, zdaj dela brez težav, ampak ni pa svetovni prvak v hitrosti. :) Sam bi še premislil, če bi še kupil LGjev telefon, medtem ko zaslone brez najmanjšega pomisleka. Tako, da LG vsekakor ni slab, ampak na vseh področjih pa tudi ne morejo biti najboljši. ;)

Jst ::

Ko sem nekaj let nazaj kupoval LCD, je bila pri eni seriji LG-jev fora, da si s spremembo nečesa (se več ne spomnim), spremenil model in naenkrat si imel 100EUR boljši monitor. 3XX EUR vs 4XX EUR. Odzivnost je bila kao 2ms (prej 5), ampak to ne verjamem, kar se je najbolj poznalo, so bile barve. Bolj žive, bolj Vibrant, bolj prijazne očem.

Kar se pa tiče LG-jevih telefonov, pa menda nisem videl še nobenega. Vem samo za (slabe/dobre) izkušnje z interneta. To, da ima dual core, mi je pa zelo všeč in upam, da se bodo pojavili v vseh telefonih. Tudi TVOUT mi je super. N95 me je enkrat rešil, ko mi je umrla grafična in sem tveps in filme gledal preko telefona na TVju.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

egomez ::

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

egomez je izjavil:

grafičnim jedrom in dekoderjem za HD-video, tako da bo posnetke v ločljivosti 1080p moč gledati s 30 sličicami na sekundo. Zaslon bo podpiral ločljivost 800 × 480 pikslov


Ja super, kaj mi bo HD video, če je zaslon 800x480?
Ja ok, lahko se preko HDMIja priklopi na večje zaslone...sam za to opravilo so kakšne bolj pripravne napravice kot telefon.


Pripravne napravice pa nosis po zepih a ne. Ostani pri svoji Nokii 3210 raje.


Zakaj bi jih sploh. Bolj težko srečam HD TV ali monitor zraven katerega ne bi bilo še kakšne vrste predvajalnika za HD.

V kombinaciji s kakšnim žepnim projektorjem pa bi lahko bila ok kombinacija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: egomez ()

3p ::

Jst je izjavil:

Ko sem nekaj let nazaj kupoval LCD, je bila pri eni seriji LG-jev fora, da si s spremembo nečesa (se več ne spomnim), spremenil model in naenkrat si imel 100EUR boljši monitor. 3XX EUR vs 4XX EUR. Odzivnost je bila kao 2ms (prej 5), ampak to ne verjamem, kar se je najbolj poznalo, so bile barve. Bolj žive, bolj Vibrant, bolj prijazne očem.


Sicer je offtopic, ampak trenutno se da LGjeve TVje tako upgradati.

jest10 ::

Ne vem, zakaj pri Android LGjih ven mečete softverske težave na njihovih starih telefonih? Hruške in jabolka...

Jst ::

3p: Verjetno niso edino podjetje, ki enake zaslone samo prepakira, vendar takrat, ko sem jaz kupoval LCD za Entertainment računalnik je bil tale najboljši glede p/p, sploh po hacku. V tistem času nisem zasledil ničesar podobnega za druge proizvajalce - kar pa ne pomeni da ne obstajajo (sedaj ali takrat).
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple predstavil lep venček novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6127069 (23027) SkipEU
»

Intel izdal dvojedrni Atom

Oddelek: Novice / Procesorji
195710 (4524) Dr_M
»

Predvajanje in obdelava hd videa

Oddelek: Zvok in slika
433100 (2265) KoMar-
»

Dual Core PowerPC 970

Oddelek: Novice / Procesorji
172952 (2217) Nejc Pintar

Več podobnih tem