» »

Čistka storitev pri Yahooju

Čistka storitev pri Yahooju

Pobegli posnetek

TechCrunch - Yahoo je v teh dneh odpustil 700 zaposlenih, sedaj pa je napovedal še izdatno krčenje storitev, ki jih imajo pod svojim okriljem. Kakor je prebrati na posnetku, ki je ušel na splet iz Yahooja, se bodo poslovili Yahoo Buzz, MyBlogLog, Delicious, AllTheWeb.com, Yahoo Picks in AltaVista. Kmalu je to potrdil tudi sam Yahoo, ki je v izjavi za javnost zapisal, da je del njihove strategije ukiniti podporo storitev, ki ne prinašajo zadostnega dobička, in se namesto nanje usmeriti na svoje glavne storitve in razvoj novih. Zaradi tega se bodo v prihodnjih mesecih poslovili zgoraj našteti, točnega datuma pa Yahoo ni podal. Odpis nedobičkonosnih storitev je nujen korak (tudi Google je brez milosti odrezal Dodgeball, Jaiku, Notebook in Catalog Search), a vsaj za Delicious se lahko vprašamo, če je njegova ukinitev res pametna poteza.

22 komentarjev

DonMatejo ::

pa ja ne altavista nooo :)

Mipe ::

Saj, denar je sveta vladar.

Tear_DR0P ::

in kaj pomeni ukinitev deliciousa? kakor berem linkano novico, bodo dejansko ugasnili servis?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Pyr0Beast ::

Proof koliko so vredne 'oblačne' storitve katere so lahko ukinjene kadarkoli podjetju zapaše.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Ales ::

Kakšno vezo ima to s tem, ali so oblačne ali ne..?

Dokler je v skladu z zakonom oz. v skladu z pogodbo z uporabnikom, lahko podjetje ukine katerokoli storitev se mu zazdi, pa če je ta na spletu ali pri šalterju v neki poslovalnici.

Odprtokodno P2P socialno omrežje pa bi bilo malo težje ukiniti, ja... Ne nemogoče, ampak težje pa.

Zmajc ::

AltaVista ... to so bli časi :)

gakiko ::

Najprej so mi ukinili Bloglines, zdaj pa še Delicious - dve stvari, ki res uporabljam non-stop. Od zdaj naprej samo še self-hosted open-source al pa lastne aplikacije. Naslednji korak: svinčnik in papir. :P

srus ::

Altavista in NCSA Mosaic. Ali sem že dinozaver?

Ales ::

Join the club... 8-O

LapD ::

ma ne altavisto no :/ če pa altavista provides the most comprehensive search experience on the Web!
web&motion designer

PARTyZAN ::

Adijo bookmarki na delicious :(

Ales ::

Ja, pa tudi cel kup SEO "expertov" in expertov zdajle ne more verjet, kaj se jim dogaja... pa pa bookmarki :))

opeter ::

Hehe, hitro shraniti vso vsebino bookmarkov lokalno, na disk, da jo boste imeli za spomin.
Meni je tudi žal Altaviste.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Poldi112 ::

Zakaj že? Kdaj si jo nazadnje uporabil? Jaz recimo sploh nisem vedel, da je pod Yahoo-jem.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

opeter ::

Altavisto? Pred tremi tedni ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

xeon ::

Hja.. Altavista je zakon za brskanje po XXX straneh, dokler jo niso preusmerl na Yahoo! .. drugače pod Yahoo spada šele par let.

matejdro ::

Ales je izjavil:

Kakšno vezo ima to s tem, ali so oblačne ali ne..?


Če ni oblačno, lahko program uporabljaš še po ukinitvi.

techfreak :) ::

Lahko je na spletu, pa ni oblačno.;)

Looooooka ::

Ales je izjavil:

Kakšno vezo ima to s tem, ali so oblačne ali ne..?

Dokler je v skladu z zakonom oz. v skladu z pogodbo z uporabnikom, lahko podjetje ukine katerokoli storitev se mu zazdi, pa če je ta na spletu ali pri šalterju v neki poslovalnici.

Odprtokodno P2P socialno omrežje pa bi bilo malo težje ukiniti, ja... Ne nemogoče, ampak težje pa.


Kaksno vezo?
Ma ne vem...djmo mal hipoteticno pogledat.Zadnji 2 leti vsi "veliki" napovedujejo, da je prihodnost v oblaku.Kar pomen, da se zna zgodit zelo kmalu, da jim bo kdo celo verjel in cel svoj posel preselil v oblake.
Ne vem ce bo taka firma(ki jih bo ce jim tole usper par 10 tisoc) vesela, ko bo lepega dne dobila obvestilo, da se njihova storitev ukinja...da mas 1 mesec, da si pognes dol fajle potem se pa lahko slikas.Za placljive storitve lahko tud ugotovijo, da po 2 letih niso dosegle zeljenega dobicka in...p00f.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

ender ::

srus je izjavil:

Altavista in NCSA Mosaic. Ali sem že dinozaver?
Jaz sem nekoč znal na pamet URL za text-only iskanje na altavisti (in sem kar v naslovni vrstici podajal iskalne pojme). Potem se je pojavil pa Google.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

kitaj ::

Zmajc je izjavil:

AltaVista ... to so bli časi :)

Moj najljubši iskalnik, dokler se nisem preselil na Kitajsko. Ker je bila tam blokirana sem moral začeti uporabljat Google.

Ales ::

Looooooka je izjavil:

Kaksno vezo?
Ma ne vem...djmo mal hipoteticno pogledat.Zadnji 2 leti vsi "veliki" napovedujejo, da je prihodnost v oblaku.Kar pomen, da se zna zgodit zelo kmalu, da jim bo kdo celo verjel in cel svoj posel preselil v oblake.
Ne vem ce bo taka firma(ki jih bo ce jim tole usper par 10 tisoc) vesela, ko bo lepega dne dobila obvestilo, da se njihova storitev ukinja...da mas 1 mesec, da si pognes dol fajle potem se pa lahko slikas.Za placljive storitve lahko tud ugotovijo, da po 2 letih niso dosegle zeljenega dobicka in...p00f.

Zakaj že hipotetično? Kje pa ti živiš... Ne prihodnost, cloud computing je že zdavnaj sedanjost. Koliko let že uporabljaš gmail..?

Kar veliko firm je preselilo svoj mail tja. Poslovni mail. Pa to je samo en primer, tak, najbolj očiten za splošne množice. Potem so tukaj velike izobraževalne ustanove, ki na veliko uporabljajo cloud computing za celo kopico izračunov. In še desetine primerov je. Poglej samo Amazon EC2.

Ampak dejansko oblak ni nek bavbav. Kup kišt pač. Pa malo softwera na njih. Mirno si lahko postaviš svojega, če drugim ponudnikom ne zaupaš... Fora je samo v boljšem izkoristku obstoječih hardverskih in softverskih resursov, to je vse.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S koncem Yahoo Directory konec neke ere

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
228944 (6313) antonija
»

Yahoo povečal dobiček, a oglaševalski prihodki še vedno padajo

Oddelek: Novice / Rezultati
74977 (4351) Tilk
»

Yahoo odpušča, Google bo zaposloval

Oddelek: Novice / Ostale najave
104634 (3403) antonija
»

Čistka storitev pri Yahooju

Oddelek: Novice / Ostale najave
226732 (5611) Ales
»

Microsoft umaknil ponudbo za nakup Yahoo-ja

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
407403 (4978) 3p

Več podobnih tem