» »

Kateri program za gledanje temperature procesorja

Kateri program za gledanje temperature procesorja

easyrider3 ::

Kateri program je najbolj enostaven ali najboljši za pogledat koliko se greje procesor in matična plošča
  • spremenil: Mavrik ()

Janac ::

pc wizard 2010

bluefish ::

CPU-Z, SpeedFan,...

fosil ::

HWMonitor
Tako je!

easyrider3 ::

HWMonitor je super in mi dela na novejšem računalniku enkratno ampak ko sem ga inštaliral pa na starejšega AMD Athlona mi pa pokaže samo za temperaturo procesorja in nič drugega.Sem kar žalosten ker mi ne dela in res škoda,ker je drugače SUPER. A kdo ve zakaj mi ne odpre-pokaže vse parametre kot bi moralo?

bluefish ::

Plata morda nima senzorjev,...

satyr ::

Jaz sem svoje čase uporabljal MBM 5 (Motherboard Monitor 5), je pa ta program sedaj res že malo outdejtan. :)

Drugače pa ja, SpeedFan če hočeš stalno spremljati temperaturo, za občasno preverjanje pa je dovolj kakšna AIDA32 (Everest?) in podobni "system info" programi.
"Ei incumbit probatio qui dicit, non qui negat."

jRk0 ::

core temp je super, ampak na mojem athlon ii x4 kaze napacne temperature, oziroma, tudi drugi programi kazejo te temperature jeder, ampak se imajo posebej CPU temperaturo, ki je visja in pravsnja
You fuck up once, you loose two teeth.

easyrider3 ::

Imam Asus matično ploščo in sedaj imam inštaliran tudi njihov program za gledanje temperature-Asus Probe 2. Imam tudi program SpeedFan in mi isto prikazuje temperaturo kot tale Asusov vendar v Biosu pa vedno kaže več stopinj,katera stvar potem pravilno kaže. A je možno,da se mi sedaj računalnik bolj greje ker sem zamenjal procesor iz Athlona 2000+ na 3000+? Sedaj včasih ko je bolj obremenjen kar ven vrže in se na monitorju pokaže modra barva in gor piše:: Beginning dump of physical memory to disk. SpeedFan mi kaže temperaturo procesorja 43-45 stopinj in matične plošče 35-38 stopinj. V Biosu pa kaže procesor 60-67 stopinj in matična plošča pa okrog 50 stopinj.

easyrider3 ::

Kolko stopinj celzija naj bi povprečno imel procesor in matična plošča?

zavajon ::

Lahko 40 ali 80, odvisno od procesorja in plošče. Pri meni je imela plošča običajno malo nižjo temperaturo. Recimo da bi bilo nekakšno povprečje za ploščo 40-50, za proc pa 50-60. Če te zanima max. dovoljena temperatura procesorja, jo boš našel na web strani proizvajalca.

satyr ::

Tudi 80 C (povprečje pa 40-50 C) za mobo, a se hecaš? Kvečjemu za procesor je povprečje 40-50 C, za mobo pa okoli 30 C.
"Ei incumbit probatio qui dicit, non qui negat."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: satyr ()

Wox ::

satyr je izjavil:

Kvečjemu za procesor je povprečje 40-50 C, za mobo pa okoli 30 C.

V mirovanju, se razume.
Commodore 64

easyrider3 ::

Jaz imam trenutno 26 stopinj matično ploščo in 34 stopinj procesor,grafična kartica se pa vrti okoli 38 stopinj


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Procesor se mi pregreva?

Oddelek: Pomoč in nasveti
162192 (2074) xxxgeekxxx
»

Programi za merjenje temperature (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10234112 (11327) BaRtMaN
»

Speedfan in čudne temperature

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
112075 (1931) kronik
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728749 (6148) Vuli
»

Temperature

Oddelek: Pomoč in nasveti
291904 (1505) joker16_7

Več podobnih tem