» »

Procesor se mi pregreva?

Procesor se mi pregreva?

xxxgeekxxx ::

Mene samo zanima, če mogoče kdo ve, kaj bi lahko bilo narobe.
Imam program Everest, v katerem mi kaže, da je temperatura procesorja 16°C, temperature jedra 1 in 2 pa sta okoli 60 in 50°C
Procesor je AMD X2 Dual core 4800+ (2500MHz)
Slučajno sem to opazil, in nevem če ne kaže prav, ali pa se res pregreva :|

Prilagam tudi sliko, kako to zgleda v Everestu

Slika




EDIT:
Pozabil sem povedat, da je to temperatura, ko procesor miruje (namizje), in da CPU usage ni visok 0-20%
Ke te češ
  • zavaroval slike: bluefish ()

bluefish ::

Odpri ohišje in poglej, če je hladilnik oz. ventilator na veliko zaprašen.

xxxgeekxxx ::

Sem že pregledal, pa ni skoraj nič zaprašeno, sem izpihal nedaleč nazaj.
Ke te češ

bluefish ::

Hm, potem pa je lahko napaka kvečjemu v senzorju ali pa hladilnik ni pravilno nameščen oz. je pasta zanič.

Dr_M ::

Ta everest velikokrat kaze kar neke random stevilke. Raje preveri s kaksnim drugim programom za potrditev. Na samo enega se res ne mores zanest, sploh ne na everest.
Probaj core temp.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

xxxgeekxxx ::

Hladilnik je tako nameščen že 3 leta (odkar imam ta računalnik), tako da namestitev dvomim da je...
Je možno da se je pasta posušila? Naj kupim drugo pasto in ponovno namestim hladilnik na procesor?

Mogoče kdo ve za kak program, razen Everest in SpeedFan, ki kaže temperaturo procesorja po jedrih, ker SpeedFan kaže tako:

Ke te češ

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

bluefish ::

CoreTemp

Pri SpeedFanu pa je v nastavitvah potrebno izbrati pravi senzor.

xxxgeekxxx ::

Coretemp mi pokaže isto :8)



Potem je res najbolje, da probam ponovno namestiti hladilnik? :(
Ke te češ

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

bluefish ::

Če ne bo drugih predlogov, potem res.

Očisti pasto s procesorja in hladilnika, kani za večje riževo zrno nove paste na procesor, ponovno namesti hladilnik.

xxxgeekxxx ::

Kako pa bi lahko sprobal, če so senzorji zanič?
Ker 17°C za procesor je malo, poleg tega kaže procesor 10°C, za jedra pa 60°C, kjer jaz mislim da nebi smelo biti takšne razlike?

Na drugem računalniku je ta razlika max 10-20°C, tukaj pa kar 508-O
Ke te češ

bluefish ::

Veljavna je le temperatura jeder, ostalo ignoriraj.

xxxgeekxxx ::

Koliko pa je normalna temperatura, koliko ma kdo od vas, ker prijatelj mi je rekel, da nič ni to, da ima on tudi 65, pa da nima kaj biti narobe...
Koliko imate vi?
Ke te češ

hojnikb ::

A še komu kaže coretemp nenormalno nizke temp na Asus EeePC ?
Mam model 1005ha pa kaže od 15-20C.Drugi senzor za proc pa kaže tam od 40-50C.
#brezpodpisa

bluefish ::

xxxgeekxxx je izjavil:

Koliko pa je normalna temperatura, koliko ma kdo od vas, ker prijatelj mi je rekel, da nič ni to, da ima on tudi 65, pa da nima kaj biti narobe...
Koliko imate vi?
Normalna temperatura za ta procesor je v idle okoli 35°C, mu pa trenutna tudi ne škodi.

xxxgeekxxx ::

Sem probal malo Call of Dutyja, pa mi je temperatura prišla na core1:75, pri core2 pa do 69 :8)

Bom pustil, če pa se bo računalnik začel ugaševat, pa bom probal ponovno namestiti hladilnik...

Hvala blueFish in vsem ostalim za pomoč!
Ke te češ

Nagi Bator ::

Poglej temperature v BIOS-u in bos imel referenco kaj je katera temperatura v teh programih.
Po moje je nekoliko previsoka temperatura, ni pa ravno neka velika kriza.
Si morda kdaj prej preveril temperature? Ce je ze skozi taksna in vse dela se ne sekiraj prevec.
Morda pa se ti pregreva sama notranjost ohisja, ker tistih 1300 obratov, ce ravno ne gre za 12cm vent ni ravno nek efekt. Seveda ce everest sploh prav kaze.

Zgodovina sprememb…

xxxgeekxxx ::

Nagi Bator je izjavil:

Poglej temperature v BIOS-u in bos imel referenco kaj je katera temperatura v teh programih.
Po moje je nekoliko previsoka temperatura, ni pa ravno neka velika kriza.
Si morda kdaj prej preveril temperature? Ce je ze skozi taksna in vse dela se ne sekiraj prevec.
Morda pa se ti pregreva sama notranjost ohisja, ker tistih 1300 obratov, ce ravno ne gre za 12cm vent ni ravno nek efekt. Seveda ce everest sploh prav kaze.



Mislim, da prezračevanje ni problem, ker vpihuje v ohišje pa izpihuje, tako, da pretok zraka je.
Čudi me edino to, da je zdaj naenkrat taka temperatura, ker vem da nikoli ni bilo tako visoko, vedno je bilo tam nekje 35C obe jedri.
Če bi vedno bila temperatura tako visoka, me nebi niti skrbelo, ampak vem da nikoli ni bilo toliko, da pa bi se termalna pasta posušila v 14 dnevih nedelovanja računalnika? :|
Ke te češ


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programi za merjenje temperature (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10234132 (11347) BaRtMaN
»

RealTemp ne kaže pravilne temperature!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211979 (1690) buhti69
»

Speedfan in čudne temperature

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
112081 (1937) kronik
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728761 (6160) Vuli
»

71 stopinj

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231720 (1102) Nejc Pintar

Več podobnih tem