» »

Deljenje povezave Usb modem

Deljenje povezave Usb modem

mitja999 ::

Pozdravljeni.

Ker druge variante na našem koncu ni bilo sem si za internet nabavil usb modem preko T2 ponudnika. Torej dostopam do neta preko USB priključka. Sedaj bi rad to povezavo delil tudi na ostale računalnike. Imam Linksys WRT54GL router in sedaj me zanima če je možno da iz računalnika na katerem imam povezavo na internet preko USB-ja delim le to preko UTP priključka v roter kateri bi potem naprej brezžično delil povezavo.
Našel sem že eno varianto da deliš povezavo preko Local Area Connection in naj bi to delovalo vendar pri meni ne in ne vem zakaj.

Je potrebno nastaviti tudi kaj v rooterju ali pa obstaja kakšna druga varianta(ali pa je sploh ni), ne bi pa rad kupoval novega routerja z USB priključkom ker mi je kar drag. Aja uporabljam Visto če je tudi to pomembno.

Hvala lepa za odgovor.

revvs ::

Priklopi tvoj usb v kartico in potegni kabel v router

mitja999 ::

Saj tako sem naredil(mislim da). Na laptopu imam priklopljen usb in sem povezan... iz laptopa pa kao delim to povezavo preko utp kabla do routerja. Vendar ne dela... verjetno je treba naštimat še kakšno nastavitev za katero ne vem.

mitja999 ::

Nekaj sem našel tukaj(oprostite za linkanje drugam) http://www.alter.si/tabla/showflat.php/... in tu piše da je potrebno nekaj uštimat z IP-ji. Jaz imam dinamični IP in če vpišemv povezavo s T2 IP mi le ta logično ne deluje. Je pa res da tega na pisanega ne zastopim ravno najbolje in če kdo ve za kaj se gre bi lepo prosil če mi razloži ali pa da bolj natančna navodila. hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitja999 ()

revvs ::

Tisti ki je gostitelj mora preko serverja dodeliti drugemu, poleg tega pa moraš imeti tudi omogočeno deljenje v Windowsu.

mitja999 ::

Povezavo imam deljeno v windowsih....kako pa preko serverja dodelim drugemu?

nihče ne ve?

res ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitja999 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1767547229 (623) d4vid
»

Sredi Ljubljane ni mogoče do interneta prek bakra (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5413717 (11080) x.sci
»

Nastavitev modema za vidnost računalnikov povezanih v router?!

Oddelek: Omrežja in internet
169430 (9099) Hanzek
»

Wireles internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
191794 (1460) Mitch
»

Internet + IPTV preko WLAN omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
2822871 (13698) umexteacher

Več podobnih tem