» »

Sredi Ljubljane ni mogoče do interneta prek bakra

Sredi Ljubljane ni mogoče do interneta prek bakra

«
1
2

mojca ::

Živijo,

Mi lahko kdo pojasni, kako je mogoče, da sredi glavnega mesta (v Rožni dolini, tik ob Tržaški) Telekom ne more zagotoviti parice za širokopasoven dostop do interneta? Na poizvedbo so tako pri T2-ju kot pri SiOL-u odgovorili, da ni mogoče zagotoviti povezave, medtem ko bi navaden telefonski priključek lahko imeli (potem, ko bi plačali 90 EUR za priklop telefona, ki bi ga takoj odjavili oziroma sploh ni nujno, da bi po tem, ko bi telefonski priključek že plačali, sploh lahko prišli do interneta).

Razumem, da interneta ne morejo zagotoviti desetine kilometrov stran od central, ne razumem pa tega, da ga ne morejo zagotoviti sredi mesta.

Internet je sicer možen preko Telemach-a, vendar je čisti absurd, da moramo poleg interneta naročiti tudi televizijo, kar pomeni bodisi dražjo naročnino (TV-ja ne potrebujemo) bodisi desetkrat počasnejši internet pri enaki mesečni naročnini.

Telekom odgovarja z besedami: "Ni parice primerne za razvezavo." Lahko kdo to pojasni? Mar Telekom res nima za dva bakrena kabla v omarici?

Hvala

BlueRunner ::

Jih pač ni(ma). Še posebej v centru Ljubljane je to zelo pogosta težava. Bolj pogosta, kot si nekateri iz bolj ruralnih okolij mislijo ali pa so pripravljeni verjeti.

Zgodovina sprememb…

jukoz ::

Na Tržaški kot kaže že 2 leti niso nič naredil. Problem smo leta 2008 rešil z Instant Internetom (mobitel - dela kar OK), vendar je sedaj to postalo drago + omejeno. Gremo na mobilni internet pri T2 ko se izteče vezava zaradi opreme. T2 je mesečno 10EUR, v primerjavi z mobitelovih 30 + T2 nima omejitve downloada. Če ti ne ustreza lahko takoj prekineš in plačaš samo toliko dni, kolikor si dejansko koristil omrežje.

Pravijo da je T2 boljši, ker so njihove bazne vezane na njihovo optiko, tako da se lahko pribljižaš tistim famoznim 7,2 downloada.

kuglvinkl ::

Pri meni je bila enaka scena. Siol pravi, da se ne da, ker ni primerne parice.

Nakar pokličem Amis in pravjo šur, kolk pasovne širine pa rabte?
Your focus determines your reallity

mojca ::

Hmmm ... pravzaprav prvič slišim za to možnost. To pomeni, da za 10 EUR dobim paket 7/2, ki bi me po bakreni žici stal 30 EUR mesečno, pa še s seboj ga lahko vzamem na poti po Ljubljani??? Zakaj se mi zdi, da tu nekaj ne štima?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: mojca ()

kuglvinkl ::

Ker je po moje kakšen BS v obliki poštene uporabe.
Your focus determines your reallity

mojca ::

kuglvinkl je izjavil:

Pri meni je bila enaka scena. Siol pravi, da se ne da, ker ni primerne parice.
Nakar pokličem Amis in pravjo šur, kolk pasovne širine pa rabte?


Pa jo je Amis dejansko zagotovil ali samo ni vprašal Telekoma? (najbrž retorično vprašanje ...)

kuglvinkl ::

Amis je dobavu internet. Po Telekomovih vodih se ve.
Your focus determines your reallity

Poldi112 ::

Skoraj ne verjamem, da bi Siol zavrnil, če ne bi bilo res. Je možno da jim je zmanjkalo portov v centrali? Ker Amis ima, afaik, svojo opremo v TK centralah. Podobno kot T2.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

kuglvinkl ::

siol je zavrnu, amis je dobavu. Zakaj bi si to zmislu? :)
Your focus determines your reallity

Steinkauz ::

Povečini je problem v centralah, ker ne morjo priklopit neomejeno folka

JebatGa ::

Meni so pri siolu dejali da ne morem imeti hitrejšega internega kot 1/256. Pokličem na Amis in mi dajo 10/768 linijo in res dolvleče z max 1,2 mb/s. Pa gre vse po istem bakru. Neverjetno.

jukoz ::

mojca je izjavil:

Hmmm ... pravzaprav prvič slišim za to možnost. To pomeni, da za 10 EUR dobim paket 7/2, ki bi me po bakreni žici stal 30 EUR mesečno, pa še s seboj ga lahko vzamem na poti po Ljubljani??? Zakaj se mi zdi, da tu nekaj ne štima?


Jah, tako piše na strani T2 in tako so mi v njihovem centru v fužinah povedal. Je pa res da moraš modem kupit. Za 10EUR dobiš samo sim kartico.
Če je to en komp pol ni problema, kupiš en zbit gsm ki ma HSDPA in ga preko USB ali bluetooth povežeš na mašino. Če maš pa celo omrežje zadi je pa mal večji problem (dražji, ker so modemi oz routerji dragi ko sam hudič).

Pa za T2 smo se odločil ravno zaradi tega, ker zaenkrat(!) še ne omejuje prometa (pravična uporaba in Mobilna TV negresta skupaj --> Mobitel so navadni cigani). Če pa začnejo omejevat pa tkoaltko nimam vezave in grem drugam.

Simobil je problem ker je njihovo omrežje bogo, bogo. Sicer T2 tut nima nobene pokritosti, ampak na koncu Tržaške oz tam kjer je Merkur Vič majo svojo bazno, tako da je tam dobra pokritost.

Tilen ::

mojca je izjavil:



Telekom odgovarja z besedami: "Ni parice primerne za razvezavo."

Hvala


To lahko pomeni :

1. Fizično ni kabla do tvoje hiše
2. Telekom in T2 nimata prostih PRD/SRD portov (precej malo verjetno)
3. PRi tebi bi bil možen le EMX in ker si štirje userji že delijo isti kabel je to MAX na en EMX multiplexer, tudi če bi bili le trije PRD ne bi bil mogoč


Rešitev je seveda takšna kot so ti že svetovali, plačaš 90€, da se vsaj fizično zadeva poklapa in dobiš *zdrav* PSTN priključek. TS seveda ne more zagotoviti, da v tem času ko se bo to pri tebi urejalo ne bo nekdo zasedel morebitnega zadnjega njihovega PRD porta na centrali (i.e. prehod T2/Tuš/Amis -> Siol). Najbolje je v takšnih primerih kontaktirati konkurenco, ti bodo povedali vse v detajle. Kratka zgodba za uspeh je recimo takšna :

1. Naročiš PSTN pri TS (plačaš 90€, ne poveš da nočeš Siol interneta, rabiš samo telefon)
2. Kiličeš Amis/T2/... in poveš, da bi na tej in tej PSTN številki imel SRD dostop, uredijo priklop
3. Nasdlednji mesec konaktiraš Amis/T2/... in poveš, da je njihov PRD super fino fajn in da TS telefonije več ne rabiš in to je to.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Steinkauz ::

Mi smo mogl dat še 30000SIT za isdn pa 30000sit za adsl, tko da 90eur ni baš konc sveta

gregor_m ::

na hitro sem preletel poste. Naj še povem, če naročiš telefonski priključek pri telekomu še ni nujno, da boš nato lahko imel internet. Telefonski priključek ti lahko uredijo preko "multiplekserjev", ki ne omogočajo širokopasovni dostop.

Kar se tiče internet dostopa preko t-2 UMTS, pokritost je majhna. Realno v prvprečju dosegajo hitrosti 3M/0.5M. Najbolje da se oglasiš v njihovih poslovalnicah in jih prosiš če ti dajo testini UMTS modem, da preveriš kakšn je signal, kjer boš uporabljal internet.

V-i-p ::

mojca: če si sredi Ljubljane ne moreš privoščit analogno televizijo + digitalno televzijo + internet 6/1 + telefonijo + brezplačen digitalni sprejemnik vse skupaj za 38EUR potem je res bolje, da si brez interneta. Žal.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

mojca ::

V-i-p je izjavil:

mojca: če si sredi Ljubljane ne moreš privoščit analogno televizijo + digitalno televzijo + internet 6/1 + telefonijo + brezplačen digitalni sprejemnik vse skupaj za 38EUR potem je res bolje, da si brez interneta. Žal.

V-i-p: Sredi Ljubljane, borih 400 metrov stran od tam, kjer stanujemo, imamo še "malenkost" hitrejšo povezavo s približno tremi dodatnimi ničlami na koncu. Ampak to je malenkost off-topic. Prosila sem za kakšen tehničen nasvet, ne za izpraševanje vesti.

Nisem rekla, da si ne moremo privoščiti - zdaj ko vem za T2-jev mobilni internet, raje kupim štiri USB ključke in damo isti denar za štiri mobilne enote interneta T2-ju, če že moramo - kot pa da bi Telekomu plačala tistih ušivih 90 EUR ... Ampak poleg tega, da se mi zdi neumno plačevati za televizijo in telefonijo, če ničesar od tega ne bi uporabljali (kot takrat, ko si moral naročiti ISDN, če si želel internet), je predvsem za operaterje to skrajno nefer igra. Največji absurd pa je to, da so imeli baje še do maja v naši hiši prav T2.

Hvaležna sem tistim, ki so me opozorili na mobilni internet. Poskušala bom ugotoviti, kakšno opremo potrebujem. T2-jevci so mi razložili, da povezave ni mogoče deliti med večimi uporabniki, vendar tega ne kupim tako zlepa. (Na tehnični pomoči najverjetneje tudi ne bi priznali, da smo lahko preko UTP kabla na računalniku gledali celotno njihovo programsko shemo v HD kvaliteti, ne da bi sploh naročili TV.)

Stavim, da bi bilo možno shekati celo Time Capsule (če bi bil kak dober heker; sama to nisem), da bi lahko nanjo priklopili USB modem s sim kartico, sicer pa bi najbrž morala delovati tudi kakšna stara kišta, na katero bi priklopili modem in bi nato razpečevala paketke naprej po bajti preko drugega wireless routerja. Vtis imam, da se sicer routerji z USB priklopom dobijo za 100-200 $/EUR, mimovrste pa USB modem prodaja za 120 EUR, kar pomeni, da bi v najslabšem primeru z nekaj spretnosti morali biti z največ 200 EUR stroškov preskrbljeni z opremo (Na mimovrste je en komplet za 440 EUR). Ne vem pa še, ali gledam prave naprave.

bluefish ::

Sredi Ljubljane, borih 400 metrov stran od tam, kjer stanujemo, imamo še "malenkost" hitrejšo povezavo s približno tremi dodatnimi ničlami na koncu. Ampak to je malenkost off-topic. Prosila sem za kakšen tehničen nasvet, ne za izpraševanje vesti.
FE?
Tam je namreč situacija s priklopom drugačna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

mojca ::

bluefish je izjavil:

Sredi Ljubljane, borih 400 metrov stran od tam, kjer stanujemo, imamo še "malenkost" hitrejšo povezavo s približno tremi dodatnimi ničlami na koncu. Ampak to je malenkost off-topic. Prosila sem za kakšen tehničen nasvet, ne za izpraševanje vesti.
FE?
Tam je namreč situacija s priklopom drugačna.

Nisem na FE, je pa stanovanje res skorajda nasproti fakultete, samo da je onkraj železnice. Kako drugačna je situacija tam? Vem sicer, da so se kolegi švercali na Eduroam, ki so ga vlekli iz FE-ja oziroma FMF-ja s pomočjo zunanje antene, vendar mislim, da smo mi kljub vsemu predaleč za tak hec.

jukoz ::

Svetujem ti da kupiš rabljen USB modem. Teh je kar dost, za ceno od 30EUR naprej. Če ma maš kak star laptop pa kupi PCMCIA HSDPA kartico. Bi moral dobro delat. Al pa res en telefon z zbitim zaslonom.
Smo se hecal s temi idejami, pol je pa mobitel za 1EUR + 24 mesecev vezave dal Linksysa z PCMCIA HSDPA kartico (so nam mal podaljšal akcijo). Sicer gre v teoriji samo do 3,6, ampak 1,5 še nismo presegli. Se pa da youtube gledat medtem ko nekdo veselo skypa.

Daren ::

Živel sem na Jadranski in imeli smo neki kabel. Možno, da Telemach, ker je bil tui TV.

x.sci ::

Ce sem prav razumel, ti ni jasno, zakaj moras placat telekomu 90 eur za adsl, ce nimas stacionarne telefonije?
Kdo pa mislis, da bo placal kablovje od centrale do tvojega stanovanja? Telekom, ker so altruisti?

Sicer pa, kot so ti povedali, je verjetno najboljsa resitev umts, sploh kratkorocna.

mojca ::

Kablovje od centrale do stanovanja je bilo že plačano, vsaj enkrat (in najbrž v tistih časih še po prekleto zasoljeni ceni - morda so takrat še udarniško kopali jarke) če ne nekajkrat. Če sem prav razumela, so bili še pred nekaj meseci prejšnji najemniki priklopljeni preko T2-ja in bi bilo najbolje, da bi ostali priklopljeni, če bi poznali situacijo ... Telekomu se morda samo zdi kul, da ko enkrat odjaviš priključek in čez par mesecev ponovno prijaviš, pokasirajo 90 EUR, ne da bi ti sploh zagotovili, da boš sploh lahko čez nekaj časa dostopal do širokopasovnih storitev. Uradno mora sicer preteči vsaj eno leto od odklopa stacionarne telefonije, da ti potem zaračunajo novih 90 EUR, vendar mi nihče ne zna povedati, ali so bili res priključeni ali ne (ergo Telekom nima razloga, da nam ne bi brez garancije za možnost povezave zaračunal priključnine). Od septembra dalje pa bodo sploh dodatno priključnino zaračunavali tudi SiOL-ovci.

Mislim, da bomo dejansko poskusili z UMTS-om ... takoj zatem še z Amisom.

Je na tem forumu kakšen T2-jevec, ki se je pripravljen povabiti k nam na pico v rožno dolino skupaj s svojo sim kartico, medtem ko bi na hitro stestirali, ali rešitev deluje (kako močan signal je, če sploh je)? Po drugi strani je tudi enomesečna naročnina tako smešno poceni, da jim jo rade volje dam, samo nesmiselno bi bilo kupovati modem, če takoj ugotovimo, da itak ne bo delovalo ... Če na Jadranski preverim vidne operaterje na svojem telefonu za 5 EUR, vidi samo Mobitel, SiMobil in Tuš Mobil, torej je vsaj del skrbi na mestu.

Hvala

mojca ::

Z nekaj brskanja sem ugotovila, da se dobijo rabljeni USB modemi že za okrog 45 EUR (omenjate celo 30 EUR) in nov router za 53 EUR (rabljen za še manj), kar pomeni celo 60-100 EUR začetnih stroškov oziroma opazno boljša naložba kot 90 EUR priključnine v Telekomov žep.

Pod pogojem, da T2 vleče brez težav, seveda.

ssokec ::

v tujini se dobi usb stik za instant internet ceneje kot pri nas.
link: http://www.t-mobile.hr/1/10-20-40-50-00...
kar znese po mojih izračunih okoli 20 EUR

vprašanje je le ali je zadeva mogoče zaklenjena na mobilnega operaterja?

a govorimo o teh usb modemih?

LP!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ssokec ()

kitaj ::

mojca je izjavil:

Nisem na FE, je pa stanovanje res skorajda nasproti fakultete, samo da je onkraj železnice. Kako drugačna je situacija tam? Vem sicer, da so se kolegi švercali na Eduroam, ki so ga vlekli iz FE-ja oziroma FMF-ja s pomočjo zunanje antene, vendar mislim, da smo mi kljub vsemu predaleč za tak hec.

FE (in vse ostale) je priklopljena na Metuljevo optiko, ki je navzven priklopljena na Arnesovo optiko. Na isto "žilo" je priklopljen Eduroam.

noraguta ::

ja na optiko sej nej prklopjo , bi rekla marija antoinetna.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Spajky ::

"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

KuntaKinte ::

zakaj pa ne greš na Telesmeh? kabelska pa najbrž je,al ni?aja,slabo prebral,nočeš tja

Zgodovina sprememb…

mojca ::

Danes sem opazilo to (sicer teden dni staro) novico:
http://www.t-2.net/?AUID=945A65020D1D83...

ssokec: ni dovolj samo USB modem, temveč potrebujem še router, ki zna tako povezavo speljat naprej. Alternativno pa kar router, v katerega se vstavi SIM kartica, če ne bo predrag. Je pa tvoja povezava zelo zanimiva opcija, če ključek ni zaklenjen oziroma če ga je enostavno odkleniti. Hvala

mojca ::

Šla sem po SIM kartico in si za testiranje sposodila Option Globe Surfer III router - deluje brez problema.

@Jukoz: še enkrat hvala za tole idejo ...

Router je tudi še kar zanimiv, vanj je celo mogoče priključiti navaden telefon, če se odločimo še za T2 telefonijo; ali pa trdi disk, printer, ... morda je router celo preveč "fancy" za naše skromne potrebe. T2-jevo SIM kartico bomo pa v vsakem primeru obdržali. Ne razumem samo, zakaj T2 ne prodaja takih routerjev namesto USB ključkov za 160 EUR, temveč na klice strank raje odgovarja, da deljenje internetne povezave preko SIM kartice ni mogoče.

jukoz ::

mojca je izjavil:

Šla sem po SIM kartico in si za testiranje sposodila Option Globe Surfer III router - deluje brez problema.

@Jukoz: še enkrat hvala za tole idejo ...

Router je tudi še kar zanimiv, vanj je celo mogoče priključiti navaden telefon, če se odločimo še za T2 telefonijo; ali pa trdi disk, printer, ... morda je router celo preveč "fancy" za naše skromne potrebe. T2-jevo SIM kartico bomo pa v vsakem primeru obdržali. Ne razumem samo, zakaj T2 ne prodaja takih routerjev namesto USB ključkov za 160 EUR, temveč na klice strank raje odgovarja, da deljenje internetne povezave preko SIM kartice ni mogoče.


Prosim.
Pa sporoči kako ti deluje. Z oktobrom imamo namen menjati ponudnika, tako da so vse izkušnje dobrodošle.

Desty ::

Ne razumem samo, zakaj T2 ne prodaja takih routerjev namesto USB ključkov za 160 EUR, temveč na klice strank raje odgovarja, da deljenje internetne povezave preko SIM kartice ni mogoče.


Ponavadi je v interesu ponudnika storitev, da proda čim več oz. da ustvatja čimvečji dobiček. Vsekakor boljše, da proda recimo za eno gospodinjstvo 4 SIM + 4 USB modeme kot pa samo 1 SIM + 1 router.

mojca ::

Desty je izjavil:

Ponavadi je v interesu ponudnika storitev, da proda čim več oz. da ustvatja čimvečji dobiček. Vsekakor boljše, da proda recimo za eno gospodinjstvo 4 SIM + 4 USB modeme kot pa samo 1 SIM + 1 router.


Že mogoče. Vendar bi, če ne bi bilo SloTech-a, zdaj vzeli Telemach. Nekajkrat sem telefonirala na T2, spremljala sem stanje preko spleta, poslali so dopis ... in vedno samo sporočijo, da je nemogoče dobiti njihov internet. Vsaj namignili bi lahko, da je na naši lokaciji mogoče dobiti mobilni internet za še nižjo ceno.

RuskiSnajper ::

ni primerne parice kaj bi te naj to pomenlo

mojca ::

Ni primerne parice pomeni bodisi to, da je telekomova omara zasičena bodisi to, da bi Telekom rad pokasiral 90 EUR preden nam da zeleno luč (vendar ne vem, kaj od tega je res). Tak odgovor bi dobili tudi če ne bi imeli telefonskega priključka do hiše, pa ga imamo.

@jukoz: če želiš, si lahko za kakšno uro sposodiš opremo in sam testiraš. Ugotovila sem, da občasno, sploh v tem vremenu, ni mogoče delat (ping 2500 sekund, upload 0.03 kilobite itd.). Pravi, da je signal -107 dBm (Poor; karkoli že to pomeni). Na balkonu je signal -80 dBm (Good) in deluje normalno (do max. 2/1 kilobita), router sam je sicer zakon. Ko ugotovim, kako, bom testirala še drugi router ... in vmes zvohala bodisi kakšnega prodajalca zunanjih anten ali vsaj navodila, kako si jo narediš sam. Na slotech-u sem zasledila povezave na wlan-sat.com forum, pa kot kaže ta stran ne obstaja več, vsaj ne v prvotni obliki. Eno škatlo od konzerv bomo pa že sšvasali skupaj ...

mblazi22 ::

Jaz mam doma Instant internet od mobitela, modem pa je Option GS Icon 7.2. V hiši sem imel kar slab signal poor(20%), pa je blo dovolj da sem da dal preko USB kabla, na zunanjo steno hiše brez nobene dodatne antene, signal very good(50%). Pomaga tudi če ga daš k oknu, zidovi še posebno AB, zelo ovirajo signal.
Je pa pomenbno kako ga obrneš.

Drgač pa se dobi zunanje antene na mobitelu, iskra, antene zupančič. Je kar enaka kot za televizijo, cena pa okoli 40€ mislim da.

Če vprašaš mene pa če bi se dalo bi takoj zamenjal mobilni internet, za kabelski. Jaz mam same probleme z njim, enkrat dela, enkrat ne, ponavadi ko najbolj rabiš. Nekaj časa nazaj mi je delal super 2Mb/s, zdej pa mi že en mesec dela le 0,3 Mb/s. To je vse bol tako, ni zanesljivo.
Povprečne hitrosti pa niso niti približno tako visoke kot jih oglašujejo.

Je pa res ga imam pri MOBITELU in nisem iz LJ.

Rogue ::

Mene tudi zanimajo izkušnje s T2-jevim mobilnim netom. SiLOL mi nažira živce. Stalno so neki problemi in potem se moram z njimi 2 tedna kregat, da mi uredijo. Zdaj mi že kak teden čas vsako uro ven vrže net za 5 minut, sem jim težil na veliko in so se samo nekaj igrali z nekimi nastavitvami profilov, uredili pa nič. Bo treba iti tja z brzostrelko in dobiti enega tehnika, da bo pomeril linijo, če je sploh še sposobna zagotavljati stabilen net. Od centrale pa sem oddaljen celih 500 metrov. :)

Za delo rabim net vsak dan, zato sem si ob izpadih do sedaj pomagal z Mobitelovim 1GB brezplačnim netom (džabest). To so sedaj ukinili, tako da če SiOL zadev ne popravi v parih dneh, grem na T2 po tisto sim kartico, ker tega dreka od neta ne mislim več prenašat.

Do sedaj sem uporabljal mobitelov mobilni net kar tako, da sem svoj mobitel (nek poceni SE) povezal z računalnikom prek USB kabla. Razen tega, da so bili odzivni časi precej bedni - okoli 400ms - je bila hitrost presenetljivo dobra. Download 3,25Mbit/s, upload 0,25Mbit/s.

Če je T-2 sposoben zagotoviti stabilen net v centrih večjih mest, potem moraš biti praktično nor, da SiOL-u plačuješ skoraj 30EUR za 1/1 net.

In potem se vsi čudijo, da smo po povprečni hitrosti interneta pri posameznikih na repu Unije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rogue ()

mojca ::

Samo za update: v Rožni dolini so baje začeli priklaplati optiko (vsaj obvestilo smo dobili, prijavili se nismo, tako da nimam informacij iz prve roke). T2 uporabljamo od septembra lani in od poplav dalje nismo še nikoli čutili nobenega izpada. T2 je sicer vmes podražil ceno z desetih na 14,90 EUR, a razen spremenljive hitrosti deluje zanesljivo in nima klavzule o "fer uporabi", ki bi ti sredi meseca znižala hitrost prenosa.

Uporabljamo modem OptionGlobeSurfer III (kupili smo ga po nekoliko nižji ceni kot ga prodajajo na mobitelu), ki tik ob balkonskih vratih lovi signal in oddaja wireless signal po celi hiši. Če bi želeli, bi lahko na modem celo priključili tiskalnik na USB port ter navaden stacionaren telefon (in telefonirali po T2 tarifi), vendar nihče od nas nima potrebe po dodatnem telefonu.

V Iskri Tela smo v začetku kupili zunanjo anteno zaradi začetnih težav s signalom. Antena je sicer res ojačala signal za 15 dB, vendar ni povečala hitrosti prenosa (download 1-3 megabite, upload 0,1-1,5 Mb, odvisno od tretje decimalke hitrosti vetra v spodnjem dupleku). Toda ker nismo imeli več težav s popolno izgubo signala (močno sumim, da je T2 dogradil še kakšno anteno ali pa smo imeli golo srečo), smo zunanjo anteno v dveh dneh vrnili. V Črnučah, kjer sem še testirala modem, signala v hiši ni bilo, bil pa je na balkonu, tako da bi se tam antena bistveno bolje obnesla.

(Najbrž bi bilo zdaj, ko prihaja optika, malo lažje priti do parice.)

fosil ::

Zakaj bi pa sploh hotela imela parico, če imaš optiko? :D
Tako je!

Senitel ::

Ker nima optike ampak UMTS...

LexLuthor ::

Predlagam, da se čimprej poženeš za optiko. UMTS je vprimerjavi z njo le slaba šala... In ne boste verjeli, tudi optičnih priključkov lahko fizično zmanjka, ker je vsak uporabnik na svojem paru vlaken in število teh parov je omejeno...
www.pasice.si

MrStein ::

Aha, torej te govorice o novih priklopih na optiko niso iz trte izvite?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Deky_ ::

LexLuthor je izjavil:

Predlagam, da se čimprej poženeš za optiko. UMTS je vprimerjavi z njo le slaba šala... In ne boste verjeli, tudi optičnih priključkov lahko fizično zmanjka, ker je vsak uporabnik na svojem paru vlaken in število teh parov je omejeno...



Kera glupa izjava....bol glupe izjave še nisem prebral in slišal..:))

Mavrik ::

Kera glupa izjava....bol glupe izjave še nisem prebral in slišal..:))


Razloži.
The truth is rarely pure and never simple.

Deky_ ::

je pač glupa izjava brez dokazov....

MrStein ::

Ja, vsi vemo, da je v kablu neskončno vlaken.
Saj ste vidli Nobelovo nagrado, katero so prejeli za ta preboj?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gendale ::

Deky_ je izjavil:

LexLuthor je izjavil:

Predlagam, da se čimprej poženeš za optiko. UMTS je vprimerjavi z njo le slaba šala... In ne boste verjeli, tudi optičnih priključkov lahko fizično zmanjka, ker je vsak uporabnik na svojem paru vlaken in število teh parov je omejeno...



Kera glupa izjava....bol glupe izjave še nisem prebral in slišal..:))

in kaj je glupega na njej?
po zmogljivostih je optična povezava v vseh pogledih boljša od umtsa
sama optična vlakna so res poceni in jih je verjetno napeljanih dovolj, ampak oprema v centralah, na katero so priključena, pa je sigurno omejena
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Senitel ::

Jup, kablov/vlaken je povsod po Sloveniji dovolj...
/sarcasm off
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1876557170 (5276) starfotr
»

T-2 ali A1 za internet doma?

Oddelek: Omrežja in internet
4013353 (5549) crypto0
»

Brezžični internet - brez omejitve prenosa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14335529 (16000) modelno1
»

SiOL bo podražil telekomunikacijske pakete (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9227732 (23432) Dami
»

Znižanje stroškov ADSLja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7310577 (9279) Lonsarg

Več podobnih tem