» »

Pc zamrzne.. prosim pomoč!

Pc zamrzne.. prosim pomoč!

porto8 ::

sem star pc 2 leti privlekel iz kleti in dal gor novi disk..przgem pc in eno uro dela ok.. namestim windowse, driverje in nato ko sm resetiral je pc po 5min uporabe zamrznila slika.. nato pa crna slika na ekranu.. graficna je bla zelo vroca! sem namazal novo termalno pasto in dodal ventilator.. sedaj je graficna dobesedno hladna... ampak napaka se se dogaja... sem premetal rame.. enega vn, drugega notr... napaka se vedno.. sumim na napajalnik... ima kdo kako idejo? je mozno da so driverji od graficne, ker mi je sumljivo da se graficna (brez ventilatorja) tako mocno segreje ko sem samo v windowsih.. ni nic bilo nikoli navito...pa tudi windowse sem brez problema instaliral , trajalo je cca 30min.. je vse delovalo BP..

pc: amd 64 1,8ghz, 1g rama, graficna geforce 6800le, napajalnik je 350w... ampak vse to je delovalo ko sm pc nazadnje uporabljal kake 2 leti nazaj..

popster ::

installacija windowsov uspela po 5 minutah pa potem že zmrzne? hmm, ubuntu =)

c00L3r ::

Poskusi z drugo grafično.

Clubraider ::

Po moje je napajalnik.

Zamenjaj in daj malo močnejšega not.

Siddh ::

napajalnik bi mogu bit čist vredu razn če je pokvarejn
imam podobno konfiguracijo in 300watni napajalc ter vse deluje brez problema

Clubraider ::

Sai...verjetno je kaka okvala v napajalniku...da recimo, ko pride do kake večje obremenitve, pol vse skup zmrzne...

po moje nebi bilo slabo, če bi probal računalnik zagnat z drugim napajalnikom...

69charger ::

Poglej tudi če imaš mogoče kakšen napihnjen kondenzator na plati.

imagodei ::

Čaki, če si normalno inštaliral Windowse, potem mogoče ni kar strojna napaka...

A ti naredi kak minidump? A v varnem načinu Windows delajo?
- Hoc est qui sumus -

fosil ::

Glede na zunanje temperature ni nič nenavadnega da zmrzuje :D

Drugače pa praviš da je bila grafična prej vroča, sedaj pa hladna. Ali je tukaj govora o grafični ali hladilniku na grafični? Lahko da ga nisi dobro nazaj dal.
Tako je!

Marilyn ::

pisem pod acc od brata... sem dodal zraven se dodaten ventilator da hladi rebra od grafe in ni vec vroca.. sicer je bil vroc samo čip od rama od grafe... tamala rebra... windowse sem normalno instaliral ... instaliral driverje za graficno, maticno in potem nastopijo tezave

Marilyn ::

zadevo stestiral in ko nism imel napajanja v graficni iz napajalnika je pc delal ok.. ni zamrznil.. sedaj sem vkljucil napajanje in zamrzne.. mislite da je napajalnik svoh ali da je crknu? ker nevem zakaj se dela ce ni fuč...

----

sem graficno prikljucil na drug napajalni kabel.. in sedaj deluje.. sm stestiral z 3d mark in ni crknilo nic.. imate kako idejo kaj bi lahko bilo narobe? no sedaj sem zadevo nekako resil ampak vseeno me zanima iz firbca :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

revvs ::

Po mojem je grafična

c00L3r ::

Lahko do drugega leta debatiramo kaj bi lahko bilo... Sposodi si grafično in napajalnik in preveri katera komponenta zafrkava.

Marilyn ::

graficna dela ok.. iz napajalnika gredo 4 kabli.. 3je delajo ok.. ce 4ga prikljucim na neonko ter nek prikazatelj temperature (ekrancek) zacne jebat.. zal doma ne morem nikamor prikljucit te graficne ker so na vseh novih pcjih drugacna vodila..

Riff ::

hmm pa si najprej naložil gonilnike za matično pa potem za grafično ? če si v obratnem vrsten redu kot si napisal zgoraj potem je to problem :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj je najbolj pogost razlog za sesuvanje računalnika? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
768759 (7120) techuser
»

PC mega-počasen kljub številnim nadgradnjam

Oddelek: Pomoč in nasveti
284785 (3918) solatko
»

Katastrofalne Težave z High-End Računalnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6013702 (10866) tilen006
»

Kateri kos opreme povzroča zmrzovanje v igrah? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
505244 (4292) lordgreg
»

Zamrznitev računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
101111 (1011) mihamedo

Več podobnih tem