» »

Kaj je najbolj pogost razlog za sesuvanje računalnika?

Kaj je najbolj pogost razlog za sesuvanje računalnika?

«
1
2

techuser ::

Imam star računalnik z matično ploščo X58A-UD7 in sem pred nekaj leti zamenjal grafično na GTX 750 Ti Geforce. Stvar je delovala nekaj časa, potem pa začela po nekaj mesecih sesuvati računalnik. Ponavadi mi tudi zrmzne takrat, ko recimo hočeš pogledat nek film posnet na disku. Zanima me ali je tukaj glavni vzrok grafična, matična ali morda napajalnik, ki je 500 W? Ker z grafično je manj sesuvalo, če sem imel stare driverje, ampak vseeno pa sesuva. Ker sem se naveličal tega, mi ne preostane drugega kakor da kupim novo grafično ali napajalnik.

tonis ::

kaj pomeni "sesuva"? blue screen? extremno počasno delovanje? restart? pregrevanje?

če je blue screen odpri event viewer in poišči kodo napake, ter si pomagaj z googlom.

feryz ::

Napajalnik najprej. Saj ti ga dajo na posodo v lokalni štacuni, pa probaj.

techuser ::

Sesuvanje tako, da zamrzne, blue screen je bil morda 2x v celem letu. Restarta ni bilo. Napajalnik je Scythe 2.3 500W. Je pa res, da na mojem območju izklapljajo elektriko zelo pogosto, pomoje vsaj 5-10x mesečno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

tonis ::

res si od nekoga sposodi napajalnik, morda tudi grafično, pa probaj.

Težko je ugibat nekaj na pamet, brez da bi videl event viewer, prečekiral temperature, stestiral rame, nenazadnje tudi kondenzatorji na plošči so lahko problem(slikaj ploščo in nalepi),...

techuser ::

Drugače pa ko zmrzne je vedno črna slika na ekranu, samo to najbrž itak ne pove kaj dost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

bobby ::

dej najprej greglej ram z memtestom in pa disk, da nimaš kakih slabih sektorjev,..
pol pejdi pa šele komponente menjat.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

PacificBlue ::

 http://shrani.najdi.si/?3a/eO/32mbIu2k/its-really-slow-and-keep.jpg

http://shrani.najdi.si/?3a/eO/32mbIu2k/its-really-slow-and-keep.jpg

]
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

poglej bsod loge v bsodview.

Prečekiraj kondiče na plati in v napajalcu
#brezpodpisa

jb_j ::

feryz je izjavil:

Napajalnik najprej. Saj ti ga dajo na posodo v lokalni štacuni, pa probaj.


najbrž to, če že gre kakšna od komponent, kompletna komponenta ne deluje po navadi.

filip007 ::

Formatiraj.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

solatko ::

Menjaj napajalnik, saj ta sistem potrebuje za normalno delovanje, pod obremenitvijo vsaj 550W-ni, kvaliteten napajalnik, še bolje je okoli 650W, da bo deloval na kakih 60%.

Sam imam x58, HD 5770 in mi na 500W sploh ne zažene, OCZ600 pa je odneslo v dobrih 3-eh letih, chiftec750 pa deluje b.p..
Ta sistem pod 20A po liniji 12V sploh ne zažene.
Delo krepa človeka

techuser ::

Prej sem mel noter staro Radeon HD 5670 in mi je pri rendanju v vegasu ponavadi zmrznu, če je rendal po 8 filmov naenkrat. Drgač pa odkar je GTX 750 Ti noter zmrzne tako, da je črna slika, samo čudno, ker zmrzne pri delu, ki ne rabi nič posebnega, recimo če surfaš po spletu ali ga pustiš prižganega tudi zmrzne. Ko sem updatal BIOS FLASH na FD, zadnjega za to ploščo, takrat pa je zmrzoval kot utrgan. Tako da sem vrnil nazaj na FC BIOS. Pred približno dvema letoma so mi preverjali napajalnik in naj bi bil vredu pri podjetju, kjer sem to stvar kupil. Men se je osebno Gigabyte zelo zameril, ker sem moral izklapljat veliko priključkov na plošči, ker enostavno niso delovali kot bi morali. Je bilo o tej plošči veliko debate na drugih forumih po svetu, ker so imeli vsi neke težave.

hojnikb ::

solatko je izjavil:

Menjaj napajalnik, saj ta sistem potrebuje za normalno delovanje, pod obremenitvijo vsaj 550W-ni, kvaliteten napajalnik, še bolje je okoli 650W, da bo deloval na kakih 60%.

Sam imam x58, HD 5770 in mi na 500W sploh ne zažene, OCZ600 pa je odneslo v dobrih 3-eh letih, chiftec750 pa deluje b.p..
Ta sistem pod 20A po liniji 12V sploh ne zažene.

Pa kje si ti da te ne ukradejo ;((

Tak sistem nerabi več kot 200-250W. Grafa pije maks 75W, proc cca 130W maks, pa ostalo mogoče 50W. Kje si ti našel 550W is beyond me.
#brezpodpisa

techuser ::

:D ta je pa dobra

solatko ::

hojnikb - Gre zato, da za zagon sistema rabi 20A+ na 12V, saj potem sistem nikoli ne dela na full, razen če testiraš in problem je, da na manj kot 550W ne dobiš napajalnika za normalno ceno, ki bi imel na 12V to amperažo.
Moja grafika rabi 108W.

Še danes mi ta sistem deluje in vem kako se je obnašal pri tvojih 550W, oziroma 600W, ko mi je pri vsakem filmu, ventilator napajalnika laufal na polno.
Delo krepa človeka

solatko ::

Sedajle sem dal izračun na Power supply calculator - priporoča najmanj kvaliteten 600W
Delo krepa človeka

nsa_ag3nt ::

solatko
Rajši preveri, koliko na full load porabi gpu, cpu, mb, vse ostalo (hdd, ram) je drobiž v rangu 10-15W.


Napajalnik je Scythe 2.3 500W.

http://www.scythe-eu.com/en/products/po...

Očitno bo počasi ckrnil.
Lahko ga razdreš in pogledaš stanje kodenzatorjev.


poraba sistema z GTX 750 Ti na full load znaša 180W

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

solatko je izjavil:

Sedajle sem dal izračun na Power supply calculator - priporoča najmanj kvaliteten 600W

tisti kalkulatorji so drek.

solatko je izjavil:

hojnikb - Gre zato, da za zagon sistema rabi 20A+ na 12V, saj potem sistem nikoli ne dela na full, razen če testiraš in problem je, da na manj kot 550W ne dobiš napajalnika za normalno ceno, ki bi imel na 12V to amperažo.
Moja grafika rabi 108W.

Še danes mi ta sistem deluje in vem kako se je obnašal pri tvojih 550W, oziroma 600W, ko mi je pri vsakem filmu, ventilator napajalnika laufal na polno.

20A je 240W, kar zmore prakticno vsak semi decent napajalc. Se kaksen poceni lcpower to zmore, tak da prosim brez blodenj o 550w napajalcu z 750Ti... FFs, to je grafa ki se napaja iz pcie slota 8-O
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

techuser ::

V vsakem primeru menjam grafiko, ker mi je tudi pri mrzlem računalniku začelo spreminjat sliko. Ker ne rabim za špile ne vem zakaj bi plačeval potratrne porabe te grafike za normalno delo.

Measured power consumption GTX 750 Ti card
System in IDLE = 120 W.
System Wattage with GPU in FULL Stress = 200W.

Nova grafična bo porabla 19W.

Procesor je pa i7 950 3.06 star model. Ta požeruh pa žre ko pes. http://www.tomshardware.com/reviews/cor... Idle 145W, drgač pa več kot 350W. katastrofa.

Koliko je potem skupna poraba? Napajalnik prešvoh ves čas to bo to najbrž poleg požrešne grafike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

techuser ::

Drugače pa so pocen: https://www.mimovrste.com/napajalniki/t...

se ne splača niti posojat.

Glede na novega i3 8100 in Z370 Msi ploščo in osnovno grafično GT 710 recimo, koliko bi na letni ravni prišparal na elektriki, če bi računalnik delal po 10-12 ur dnevno glede na i7 950, X58A-UD7 in GTX 750 Geforce? Mogoče je investicija smiselna v nov računalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

techuser ::

https://archive.benchmarkreviews.com/in...
Matična pa kar 136W v idle načinu. Zato pa se sesuva tako pogosto z novo grafično.

RookY ::

techuser je izjavil:

Drugače pa so pocen: https://www.mimovrste.com/napajalniki/t...

se ne splača niti posojat.

Glede na novega i3 8100 in Z370 Msi ploščo in osnovno grafično GT 710 recimo, koliko bi na letni ravni prišparal na elektriki, če bi računalnik delal po 10-12 ur dnevno glede na i7 950, X58A-UD7 in GTX 750 Geforce? Mogoče je investicija smiselna v nov računalnik.


Ne se hecat s Tehnoware napajalnikom...to je primerno samo za kake pisarniške ali recimo stare pc-je, k rabiš čim cenejšega.
Ima samo 420W, ko ga primeš je pa peresno lahek.
Kupi napajalnik od normalne firme.
Juhu juhu spet bom bruhu

techuser ::

Hvala, bom vzel drugega, ko bom menjal računalnik.

ST-777 ::

techuser je izjavil:

Hvala, bom vzel drugega, ko bom menjal računalnik.
Med napajalniki je Seasonic dobra firma, na primer: Seasonic S12II-620 620W, pri nas ima ceno 70€, obstajajo tudi taki, ki so neslišni, so pa dražji.

techuser ::

Drugače pa je kartica prav tako glavni problem: https://forums.geforce.com/default/topi...

Toliko ljudi pa enaki problemi s to kartico, se da rešiti problem. Napajalnik je najverjetneje vredu, samo celoten sistem porabi več moči kakor pa jo lahko napajalnik da za takšno konfiguracijo. Tako, da se reši z grafično, ki ima manjšo porabo ali pa močnejšim napajalnikom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

RookY ::

techuser je izjavil:

Drugače pa je kartica prav tako glavni problem: https://forums.geforce.com/default/topi...

Toliko ljudi pa enaki problemi s to kartico, se da rešiti problem. Napajalnik je najverjetneje vredu, samo celoten sistem porabi več moči kakor pa jo lahko napajalnik da za takšno konfiguracijo. Tako, da se reši z grafično, ki ima manjšo porabo ali pa močnejšim napajalnikom.


Ma za tvoj pc je zadosti 300W napajalnik....
Inštaliraj na novo windows, da izključiš softwersko napako.
Napajalnik imaš dovolj močen....edino če ni v delni okvari...samo takrat se ponavadi restarta cel pc, ne samo bsod ali črn ekran.
Juhu juhu spet bom bruhu

techuser ::

tole si čist mimo povedal, napajalnik 300W za procesor, ki ti požre 350W kot ena komponenta pri rendranju? Kje je še ostalo, matična, grafična? Windowse sem inštaliral že tolikokrat, da ne štejem več tega, preverjal rame, disk in vse ostalo. Ta teden zamenjam grafično, ker kot sem povedal žre 120W v idle načinu. Napajlniki pa dajo 80% svoje moči, to je star računalnik, ne nov. Pri novih maš 150-250W vsega skupaj, tam je dost 350W napajalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

DeeCoy ::

Js res nevem kaj komplicirate, če bi bil napajalnik NOV, 500W, bi bil recimo dovolj. Pri napajalniku je boljše met 200W viška kot 10W premalo. Jaz v konfiguracije i5/7, 16GB, GTX 50/60, dajem napajalnike Corsair 650/750W. Vsi računalniki, ki sem jih sestavil še vedno šibajo, ni važno kaj jim daš... Če si z napajalnikom pri novem sistemu na meji, bo z leti prišel pod mejo. Za tistih 20-30€ pri napajalniku se pa res ne splača šparat.

Probaj po komponentah, napajalnik, grafična, matična. V tem zaporedju. Verjetno je hardware, sploh napajalnik če je toliko star, lahko grafični zmanjka štroma.

dxx ::

techuser je izjavil:

tole si čist mimo povedal, napajalnik 300W za procesor, ki ti požre 350W kot ena komponenta pri rendranju? Kje je še ostalo, matična, grafična? Windowse sem inštaliral že tolikokrat, da ne štejem več tega, preverjal rame, disk in vse ostalo. Ta teden zamenjam grafično, ker kot sem povedal žre 120W v idle načinu. Napajlniki pa dajo 80% svoje moči, to je star računalnik, ne nov. Pri novih maš 150-250W vsega skupaj, tam je dost 350W napajalnik.

Ne vem kje ti podatke pobiraš, da kvasiš take neumnosti. I7 950 stock pod nobenim pogojem ne rabi 350w med nobenim delom...
Poleg tega stalno ponavljaš, da je napajalnik star, 350w. In sedaj bi ti zamenjal grafično 750ti, ki po tvoje porabi 120w v idle, da boš rešil problem... wtf model???
Mi lahko razložiš te tvoje neumnosti?

techuser ::

https://www.mimovrste.com/ampermetri/em...

Tole bo rešilo težave, ta teden izmerim porabo, napajalnik ni 350w ampak 500w, če ne bereš je pa to tvoja stvar.

val46 ::

Vse skupi se mi zdi kot eno trolanje...tipo je že večkrat rekel, da bo menjal grafično...pa naj jo, če jo hoče! Mi pa ni jasno, zakaj bi dajal za grafično recimo 150€, pol pa ko ugotovi, da je za njegov računalnik premočna, namesto da dokupi še nov(rabljen) napajalnik za enih 40€, bi najraje kar staro not dal. Al sploh ne vem, kaj želi povedat. Sploh po vsem napisanem, dvomim da je napaka v napajanju...prej bi rekel, da je kak RAM kriv za te blackscreane oz.zmrzovanje. Če ni celo kak virus kriv, čeprav model pravi, da je že neštetokrat na novo naložil Windowse. Ne vem no...trolanje se mi zdi še najbolj verjetna stvar.

techuser ::

Bom sporočil, ko ugotovim, kaj je bil vzrok za zmrzovanje. Ne bom več komentiral, ker je lahko veliko stvari.

Filip8 ::

dxx je izjavil:

techuser je izjavil:

tole si čist mimo povedal, napajalnik 300W za procesor, ki ti požre 350W kot ena komponenta pri rendranju? Kje je še ostalo, matična, grafična? Windowse sem inštaliral že tolikokrat, da ne štejem več tega, preverjal rame, disk in vse ostalo. Ta teden zamenjam grafično, ker kot sem povedal žre 120W v idle načinu. Napajlniki pa dajo 80% svoje moči, to je star računalnik, ne nov. Pri novih maš 150-250W vsega skupaj, tam je dost 350W napajalnik.

Ne vem kje ti podatke pobiraš, da kvasiš take neumnosti. I7 950 stock pod nobenim pogojem ne rabi 350w med nobenim delom...
Poleg tega stalno ponavljaš, da je napajalnik star, 350w. In sedaj bi ti zamenjal grafično 750ti, ki po tvoje porabi 120w v idle, da boš rešil problem... wtf model???
Mi lahko razložiš te tvoje neumnosti?

če bi ti prebral, je napisal 350w za renderanje.. polna obremenitev.

dxx ::

techuser je izjavil:

https://www.mimovrste.com/ampermetri/em...

Tole bo rešilo težave, ta teden izmerim porabo, napajalnik ni 350w ampak 500w, če ne bereš je pa to tvoja stvar.


No izmeri, pa bo tvoje nakladanje rešeno.

Filip8 je izjavil:

dxx je izjavil:

techuser je izjavil:

tole si čist mimo povedal, napajalnik 300W za procesor, ki ti požre 350W kot ena komponenta pri rendranju? Kje je še ostalo, matična, grafična? Windowse sem inštaliral že tolikokrat, da ne štejem več tega, preverjal rame, disk in vse ostalo. Ta teden zamenjam grafično, ker kot sem povedal žre 120W v idle načinu. Napajlniki pa dajo 80% svoje moči, to je star računalnik, ne nov. Pri novih maš 150-250W vsega skupaj, tam je dost 350W napajalnik.

Ne vem kje ti podatke pobiraš, da kvasiš take neumnosti. I7 950 stock pod nobenim pogojem ne rabi 350w med nobenim delom...
Poleg tega stalno ponavljaš, da je napajalnik star, 350w. In sedaj bi ti zamenjal grafično 750ti, ki po tvoje porabi 120w v idle, da boš rešil problem... wtf model???
Mi lahko razložiš te tvoje neumnosti?

če bi ti prebral, je napisal 350w za renderanje.. polna obremenitev.

Ce bi ti prebral, sem napisal: POD NOBENIM POGOJEM.

Troll tema. 750 120w idle, haha.
350w i7950 pri rendanju in 120w idle, imaš ln2 hlajenje mogoče?
Haha, res ste "tech userji"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

techuser ::

120w sem napisal samo za grafično in ne cel sistem. Ampak sej ni pomembno, važno je, da se reši problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

hojnikb ::

750Ti ne pije vec kot 75W pod polno obremenitvijo, tako da prosim brez bluzenja.
http://www.tomshardware.com/reviews/gef...

350W ti kuri taksen sistem na vitcnici z napajalcom ki ma 75% izkoristek.V polni obremenitvi.

DeeCoy je izjavil:

Js res nevem kaj komplicirate, če bi bil napajalnik NOV, 500W, bi bil recimo dovolj. Pri napajalniku je boljše met 200W viška kot 10W premalo. Jaz v konfiguracije i5/7, 16GB, GTX 50/60, dajem napajalnike Corsair 650/750W. Vsi računalniki, ki sem jih sestavil še vedno šibajo, ni važno kaj jim daš... Če si z napajalnikom pri novem sistemu na meji, bo z leti prišel pod mejo. Za tistih 20-30€ pri napajalniku se pa res ne splača šparat.

Probaj po komponentah, napajalnik, grafična, matična. V tem zaporedju. Verjetno je hardware, sploh napajalnik če je toliko star, lahko grafični zmanjka štroma.

cisti overkill, za taksen sistem je 400-450W (kvalitetnih) preko glave. taksen sistem ne spije vec kot 200-250W.

Nekaj je zdrava rezerva, drugo je pa ce ne znas pravilno dimenzionirat napajalca za dani sistem in pac vrzes najmocnejso stvar ki jo zdrzi budget.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

dxx ::

hojnikb je izjavil:

750Ti ne pije vec kot 75W pod polno obremenitvijo, tako da prosim brez bluzenja.
http://www.tomshardware.com/reviews/gef...

350W ti kuri taksen sistem na vitcnici z napajalcom ki ma 75% izkoristek.V polni obremenitvi.


Točno tako. Ampak bolj mu govorim, da to je NO-GO, bolj mi en in isti link lima.
350w ti lahko pije, ko je grafična na 100% in na procesorju laufaš IBT (torej CPU 100%). Pa še to je -no real life usage.
Potem pa se strokovnjaku pridruži še uporabnik Filip8 in skupaj v en glas, kako jaz slabo berem. Kaj pa naj preberem iz teh neumnosti?

Glugy ::

Men se je taka zamzrnitev zgodila ker se po izpadu elektrike ni vzpostavila mašina nazaj. Namreč ko izpade elektrika pa pride nazaj se računalnik vzpostavlja nazaj pa ne gre tle za prižiganje računalnika; in če v tistem času še enkrat zmanka elektrike preden se vzpostavi potem vsaj tako sklepam iz mojega primera se disk uniči. Računalnik sem uspel zagnat mi je pa potem vse zmrznilo. Če se prov spomnm sm lahk miško premikal. To je blo par let nazaj. Disk je bil fuč. Po zamenjavi diska je vse normalno deloval naprej.

Če ti zmrzuje računalnik ti priporočam da si narediš varnostno kopijo vsega kar ti kaj pomeni na zunanji disk al pa USB za vsak slučaj.

nsa_ag3nt ::

techuser je izjavil:

https://www.mimovrste.com/ampermetri/em...

Tole bo rešilo težave, ta teden izmerim porabo, napajalnik ni 350w ampak 500w, če ne bereš je pa to tvoja stvar.

Napajalnik je 360W na +12V liniji.

techuser ::

Če bi bil napajalnik potem vredu, se ga zamenja, ampak lahko da je plošča, ker sem imel v preteklosti z njo same probleme. Ravno ta model je znan po svojih bugih, da ne govorim o marvel sata3 portih. Vsekakor razmišljam, da se lahko za malo denarja zamenja procesor, ram in ploščo ter napajalnik in te pride nekje 180 eur, pa imaš močnejši in nov procesor G4560, DDR4 in poceni MSI ploščo z LC 420W napajalnikom. S tem da je G4560 še hitrejši od starega i7 950.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

solatko ::

techuser - Lahko je hitrejši, saj i950 niti ni hiter, se pa izkaže, ko je potrebna procesorska moč, katere ne dosega noben procesor, razen na 2011 socket-ih.
Ena ogromna statistična baza v office word-u, je ustavila vse i5 in i7 na socketu 1151, na mojem 1366 je bila baza v dobrih 10-ih minutah na voljo za obdelavo. Je res močno dihal, vendar je zmogel, kar igračkarski procesorčki niso predelali. Sam fail je bil velik nekaj GB tabel in opisov. Potrebno je bilo nekaj tabel potegnit ven in jih postavit v excel-u.
Delo krepa človeka

StajercSSS ::

techuser, da nisi ti z MB-ja. Tu na Dobravi je par dni nazaj daljnovod metalo vun. Lahko je tvoj računalnik kriv za to. Najboljše da eno hidroelektrarno postaviš, bo sicer par GW ostalo viška. :D
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

techuser ::

Izmerjeno. Poraba je približno 100W v idle načinu, so manjša nihanja 10W okoli 100W in brskanju po spletu. Sem pričakoval veliko večjo porabo. Ko sem dal na test rendanje pa je bila poraba 170W. Zanimivo, da računalnik zmrzuje in resetira po 5 krat dnevno, najbrž bo vseeno nekaj narobe z napajalnikom, ker je 8 let star 500W. Izklopov elektrike je bilo na mojem območju več 100 krat. Je pa res, da zna biti kriva tudi plošča na kateri pa so žal vsi sloti za rame zasedeni, 2GB rama v vsakem, skupaj 12GB, pa nek triple channel sistem naj bi bil. Se spomnim, da sem hotel 4GB rame kupovat da bi jih bilo 16GB ampak so v trgovini govorili, da jih pač nimajo na zalogi in lahko ponudijo samo 2GB value rame. Memtest sem še enkrat opravil in vedno zmrzne pri nekje 20%. Glede porabe pa je za 500W napajalnik in i7 950 nizka in sem zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

_Denny_ ::

Ta psu ni 500W, ampak 360W. Tistih oh in sploh wattov na +3.3V in +5V linijah ti ne koristi nič, če ravno ne laufaš sistema brez P4 konektorja (torej Athlon iz začetka 2000ih in podobno). Lahko celo rečeš, da je stvar samo 240W, ker ima verjetno +12V1 linijo vezano na ploščo in +12V2 na PCI-E, SATA in ostalo...tu še prišteješ staranje kondenzatorjev in si takoj pod 200W. Znancu po 3 letih 450W psu v i5-4670/8gb/r280 ni več zdržal niti Youtuba in CSGO main menuja, medtem, ko zdaj meni ta psu prebavi sekundarni pc E5440/4gb/gtx650 v OCCT brez problema tudi po nekaj ur skupaj.

Kupi Corsair VS550, ki se ga da v Slo dobiti za ~50€ in bo to to...dražje se za tako star sistem ne splača. Če se ugotovi, da psu ni krivec, ga pač vrneš v trgovino.

Glede izpadov - nabavi ups, npr. Powerwalker VI 1000 LCD. Nima ravno sinusa, je pa dovolj dober kot zaščita proti izpadom in nihanjem napetosti (brownout). Ima tudi usb priklop, tako da si lahko preko Winpower programa nastaviš samodejni izklop računalnika, ko te ni doma.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

hojnikb ::

če ti v memtest zmrze, potem probi laufat samo z enim ram stickom
#brezpodpisa

techuser ::

Dokler nisem vgradil grafične GTX 750 Ti je računalnik včasih zmrnznil pri rendanju recmo 4 do 8 filmov in to na koncu rendanja ponavadi, ko sem imel še staro grafično kartico. Z GTX pa je stvar nekako delovala kakšno leto, potem se je pa poslabšalo na takšno stanje, da je neznosno. Dobim še novo grafično, tako bom preveril to komponento, verjetno bo vseeno bolje zaradi tega, ker sem nabavil GT 710, ker ne rabim več neke hude grafike za igre. Če bo še naprej tako kot je, vsekakor sprobam tudi napajalnik pa rame, dakončno najdem pravi vzrok. Ampak izbor se je vsekakor zožil, včasih se je s takšno škatlo še zdržalo, nimam pa dobrega mnenja o trgovini, kjer sem jo kupil, ker je bila na testu pred dvema letoma, ko je že malo nagajala in so mi rekli, da je vse vredu. Kakorkoli napajalnik bom verjetno menjal po testiranju nove kartice. Hvala vsem za nasvete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

solatko ::

techuser - Kupi že enkrat nov, boljši napajalnik med 500 in 600W, ne pa ponavljat, oziroma malo drugače obračat isti problem. 8 let staremu napajalniku reci hvala, mu daj ljubčka in ga vrzi v kosovne odpadke!;(
Delo krepa človeka

techuser ::

Okay, takole je. Grafična GTX 750 Ti je zamenjana, je mela pa še dodatno napajanje, ki ga GT 710 nima, torej še en kabel iz napajalnika. Slika je približno 20% bolj meglena kot je bila pri GTX, vendar se je opazilo tudi pri GTX včasih, da se je slika malo meglila. Tako, da gre najbrž res za napajalnik. Bom pa ugotovil zjutraj, ker takrat, ko je hladen računalnik ponavadi slika nekaj ur nagaja preden se umiri. Očitno ni dovolj moči za poganjanje komponent, to je najverjetneje edini razlog pri zanič napajalniku. Prej je bila poraba celega sistema v idle načinu 100W, s to grafično pa je 86W.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

_Denny_ ::

Lol...to ti že celi čas govorimo. Če ni napajalnik, je pa plošča, drugo ne more biti. CPU ne crkne; v zadnjih 20ih letih sem imel opravka s 500+ procesorji in problematični so že prišli okvarjeni iz trgovine, ali pa je bil krivec uporabnik sam (statika, zlomljeni pini, prevodna termalna pasta na spodnji strani,...). Isto velja za ram - defekt je bil prisoten že pri nakupu, razne nekompatibilnosti in napačne nastavitve timingov ali pa krivda uporabnika (statika, prevelika voltaža, mešanje različnih modelov/firm,...).

Simptomi fizično zanič grafične so samo:
a) black screen
b) artefakti, ki so prikazani že v POST-u, na namizju ali pa se pojavijo pri kakih 3D stvareh.

Samo to, nič drugega. Crash, freeze, BSOD in ostalo so posledice druge stvari...isto kot je "vsepovsod kjer se dotaknem me boli" posledica zlomljenega prsta. Stran vržen denar za GT710 in merilec porabe, ki bi ga lahko uporabil za drugi (boljši, kot smo ti jih predlagali) napajalnik...

-------------------------

Meglena slika. Predvidevam, da imaš DVI-D, DisplayPort ali HDMI; to so digitalne povezave, kjer velja 1 ali 0, dela ali ne dela. Pri defektih si brez slike ali pa dobiš hujše probleme s sliko kot samo megleno sliko. Tu ali nimaš nativne resolucije, ali pa ti je Windows 8.1/10 vsilil svoj zanič DPI scaling (desni klik na namizje -> Display settings -> Display -> nastavi Scale and layout na 100%).
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup računailnika - vprašanja

Oddelek: Pomoč in nasveti
283885 (2570) c00L3r
»

Upgrade pcja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12412741 (9366) gddr85
»

grafična kartica?katero kupiti (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Kaj kupiti
50776823 (6499) PredatorX
»

Prvi Maxwell: Nvidia GeForce GTX 750 Ti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
24543132 (35938) hojnikb
»

Nakup nova/rabljene grafične kartice

Oddelek: Kaj kupiti
454187 (3237) m0LN4r

Več podobnih tem