» »

Kaj je najbolj pogost razlog za sesuvanje računalnika?

Kaj je najbolj pogost razlog za sesuvanje računalnika?

1
2
»

techuser ::

Win 10 ima res zanič sliko v primerjavi z win7. Ampak resno zanič, če nimaš nativne resolucije. Je v vsakem primeru meglenkasta, nekje 20%. Računalnik se pa ne sesuva odkar sem menjal grafično kartico. Samo je potrebno veliko več testiranja. Merilec sem rabil za različne stvari ne samo za računalnik, tako da ni stran denar vržen.

hojnikb ::

da nimaš na vga prkloplen in nisi skalibriral ekrana.

Sicer pa slika bo vedno meglena če ni nativna resolucija, pa naj bo win98 ali win10. Druga stvar je pa scaling, ki je v win10 res shit.
#brezpodpisa

techuser ::

Win10 imajo poleg DPI tudi drugačno barvno paleto, sm jo probal uvozit iz win7 pa ne gre tako. Jo ne spravš na tako kot jo ima win7 za noben denar, je malce bolj meglena ampak se ne opazi pri polni resoluciji. Pri tem računalniku moram pa sprobat tudi nastavitve GTX 750 Ti, čeprav moja verzija naj ne bi bila OC, ker sem bral, da je ljudem tudi ven metalo sliko, zmrzovalo ipd. Zadevo so rešili z MSI afterburner tako da so zmanjšali za nekih 10% clock kartice in je potem bilo vse vredu. Tega pa nisem sprobal, vendar še bom, ker imam težave s sliko v nižjih resolucijah, tudi pri startu računalnika, biosu itd. Namreč slika na GT 710 v primerjavi je taka kot bi win10 za 100% poslabšal, dobiš nekih 20% megleno sliko, ki je že moteča glede na čisto sliko kot sem jo imel. V 1920x1080 je slika vredu, ampak ne vem ali gre tu res za tako cheap kartice, da jim je vseeno za druge resolucije? Ker pri starih škatlah, pentiumih, Core 2 Duo procesorjih sem imel vedno lepo sliko, pa čeprav je bila nastavljena nižja resolucija od optimalne. Ker napajalnik morda ne bi bilo potrebno zamenjat, če ugotovim, da bi stara kartica delovala na nekoliko nižji frekvenci brez sesuvanja. Uporabljam pa samo HDMI in ne VGA povezavo pri obeh karticah. Slika je takšna kot bi nekdo spil par litrov piva, ker je težko za razložit, nekako motna ampak v dinamičnem smislu kot da se preko ekrana preliva v ozadju neka megla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

techuser ::

Drugače pa je tudi v polni resoluciji slabša slika kot pri GTX 750 Ti kot da bi imel frekvenco 50hz CRT monitor se počutim, megla se pa skoraj ne opazi tako kot pri drugih resolucijah. Če je to kvaliteta GT 710 jo raje vrnem, ker je total shit. Ko premakneš scroller na chromu, gre kar po sličicah, še posebej opazno v 1920x1080. Samo to je tematika za zvok in sliko in ne za sesuvanje računalnika, ampak vseeno dobro da ljudje vejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

link_up ::

Krneki...sam imam 350W pa c2d e8neki in grafo za 30€. Dela kadar rabim. :) Pa so to res realne stevilke o 120W idle? A se jim je odpeljalo?
In and Out

hojnikb ::

o kaksni drugacni barni paleti ti sanjas ? reprodukcija barv more bit identicna na 5xxx seriji nvidije (najstarese se podprte v win10) in 1080Ti.

Al trolas pa pa neki hudo narobe pocnes.

bi prej reku da mas omejen hdmi nacin vklopljen (16-235) kot pa da je grafika slabse sposobna reproducirat barve.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

techuser ::

Bela barva je v win10 drugačna kot v win7. Ostalo je enako ampak to res opaziš, če dobro pogledaš sliko, ker je razlika zanemarljiva. Drugače glede grafike pa vsega tega, zamenjam napajalnik 100%, preverim porabo in kako delujejo stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

dxx ::

Da nimaš vklopljen omejevalec modre svetlobe v nastavitvah?

hojnikb ::

yup, nekaj mas razstelano. Reprodukcija barv out of the box je enaka na vseh winsih in linuxih,tako da nima veze al maso 10$ arm board ali 1080ti rig.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

techuser ::

Barve so enake, samo opazim belo bolj izrazito v win10. Ko zamenjam napajalnik in sprobam še en HDMI kabel bom zagotovo vedel koliko je ura. Samo tole z GT 710 sem pa res presenečen, da je slika kot na starih utripajočih CRT monitorjih. Dobro, da pri alzi ne komplicirajo pri vračilih blaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

techuser ::

Napajalnik sem že naročil in še en HDMI kabel. Na tehnični pomoči pri Nvidiji so mi svetoval naj kabel zamenjam in kartic sprobat na drugi PCIE slot. Svetoval pa je, da vsekakor zamenjat PSU.

hojnikb ::

mas tazadne driverje in rgb range nastavlen na 0-255 ?
#brezpodpisa

techuser ::

že pri zagonu je drugače, kjer ni driverjev v uporabi. sej pravim ko nekaj časa gledaš v ekran prav občutiš frekvenco kot bi imel stare CRT z 60hz. Imam nastavleno vse normalno. Drugače pa imam zadnje driverje. Sej morda to ne bi opazil nihče, če prej ne bi imel normalne grafike kot je GTX 750. Samo v svojem življenju sem zamenjal že toliko računalnikov in nikoli nisem imel takšnih problemov, kar se slike tiče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

hojnikb ::

poglej nastavitve monitorja, da ti ni driver preko edid-a sbrkal nastavitve :)
#brezpodpisa

techuser ::

Sit sem že tega.

Počakal bom na nov napajalnik in potem najverjetneje GT 710 vrnem, če bo GTX delovala normalno. Rad bi obe kartici preveril na novem napajalniku, potem pa znižam clock na GTX, če bo potrebno. Vmes pa še HDMI kabel stestiram z drugim. Pa porabo izmerim, če bo enaka. Kar se slike tiče pa navaden uporabnik ne bi opazil tega, če prej nimaš kakšne dobre GTX. Lahko pa da je to razlika med poceni in dragimi in se opazi že pri startu, še preden se ti naloži OS. Podobno kot DPI pri win7 in win10, je med grafičnima karticama podobna razlika. Ne bi pa nikoli vzel poceni grafike pri novem računalniku, se pri tem ne splača šparat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

opeter ::

Mogoče pa je ekran počasi adijo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

hojnikb ::

yup, mel na istem monitorju radeon 9250 z hackanimi driverji na win7 in rx480; na obeh je reprodukcija 2d slike identicna.
#brezpodpisa

techuser ::

Res je. Monitor bo tudi za servis, je v garanciji. Ko sem pustil odprto okno v sobi in uklopil računalnik po nekaj urah je slika preskokovala gor in dol tako kot pri GTX 750 Ti. Razlika je samo, da je pri GTX zmrzovalo, kar je pa najbrž posledica napajalnika. V sobi imam namreč hladno. Je pa čudno, ker je monitor Samsung LS24F350 in ima drugače odlično sliko. Ko pa deluje nekaj časa, pa se slika umiri. Vsekakor pa gre GT 710 nazaj.

val46 ::

trollllllll...take "probleme" ma lohk sam trol :)

techuser ::

val46 ti si tut en trol. raj bod tiho če nimaš kej bolj pametnega za povedat. Če bi vsi samo jokal o trolih potem bi malo ljudi povedalo za svoje probleme. Če bi že kdo drug imel podobne težave, meni ne bi blo potrebno vsega tega pisat. Drugače pa na tujih forumih folk ne piše o trolih, to ponavadi delajo samo kakšni razvajeni srednješolci po slovenskih forumih, ko so jim starci kupili vse, kar hočejo pa zato nimajo problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

techuser ::

Zamenjal napajalnik in HDMI kabel. Tastaro grafično sem dal nazaj. Problem je rešen. Monitor gre vsekakor na servis, ker je bila slika po ponovni menjavi grafične kartice na staro enaka na obeh. Sesuvanja je pa konec. Vzel sem LC power, se ga sploh ne sliši. Tako, da sem zadovoljen. Glavni vzrok je bil torej napajalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

opeter ::

Pomembno je samo, da si našel napako oz. zadevo rešil.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

techuser ::

Samo imam pa še eno vprašanje: Ali je pravilno, da je napajalnik obrnjen navzdol, tako da ventilator piha ven ali noter v ohišje? Originalno je bil usmerjen navzdol ampak sem po youtube opazil, da ga imajo usmerjenega tudi obratno. Jaz sem pustil tako kot je bil prvi napajalnik, ki so mi ga zmontirali v trgovini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

ST-777 ::

techuser je izjavil:

Samo imam pa še eno vprašanje: Ali je pravilno, da je napajalnik obrnjen navzdol, tako da ventilator piha ven ali noter v ohišje?
Na servisu so moj napajalnik montirali na vrhu ohišja, ventilator zajema topel zrak v ohišju in ga zadaj izpihuje ven iz ohišja. Kateri napajalnik si kupil?

techuser ::

LC power 500W. Porabo imam pa nekje 100W pri brskanju po spletu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

ST-777 ::

techuser je izjavil:

LC power 500W....
26,90 € (incl. VAT plus Dispatch) je nizka cena za napajalnik.
LC-Power 500: https://www.computeruniverse.net/en/pro...

techuser ::

Sem ga vzel pri mimovrste. 30 EUR pa poštnine ni bilo, ker je bil HDMI kabel za dobre 2 EUR. Imeli so ga na zalogi. Na teh trgovinah kot so compjuteruniverse mene pride poštnina 15-25 eur. Ne hvala. Pa če je treba vračat spet plačaš več kot je napajalnik vreden.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup računailnika - vprašanja

Oddelek: Pomoč in nasveti
283914 (2599) c00L3r
»

Upgrade pcja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12412833 (9458) gddr85
»

grafična kartica?katero kupiti (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Kaj kupiti
50777494 (7170) PredatorX
»

Prvi Maxwell: Nvidia GeForce GTX 750 Ti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
24543405 (36211) hojnikb
»

Nakup nova/rabljene grafične kartice

Oddelek: Kaj kupiti
454211 (3261) m0LN4r

Več podobnih tem