» »

Katastrofalne Težave z High-End Računalnikom

Katastrofalne Težave z High-End Računalnikom

«
1
2

--MiRaLdInJo ::

Lep pozdrav.

Že nekaj časa se neuspešno soočam z težavami katere mi povzroča moj računalnik.

Poizkusil sem že marsikaj, da bi težavo odpravil a žal vedno neuspešno.

PROBLEM:

PC se mi sam od sebe redno in povsem random restarta. Osebno in verejetno večina vas bi pričakoval, da se PC restarta med IGRANJEM zahtevnih iger, vendar se ne.

PC se mi restarta VEDNO kadar brskam po netu - največrat ko gledam video vsebine na YOUTUBU, in pa kadar gledam filme/posnetke v BS Playerju oz. v WindowsMediaPlayerju.

Glede temperatur CPU in GPU je vse normalno:
CPU - Idle 32°C Load 72°C
GPU Idle 30°C Load 74°C

Nekaj sem tudi probaval imeti prižgan PC z samo eno palčo rama in nato še z samo drugo pa se ej težava z restartanjem vseeno pojavila.

Iz obupa sem nakoncu tudi formatiral komplet oba diska HDD in SSD, ter namestil čisto FRESH verzijo Windows 7 x64.

Kljub temu se mi težava še vedno pojavlja.


Vse skupaj se je začelo dogajati že pred štirimi meseci, vendar je to takrat se zgodilo morda 1x - 2x mesečno.

Sedaj zadnji teden pa se mi to random restartanje dogaja že vsaki dan tudi po večrat dnevno :S



Lepo bi vas prosil, če mi lahko pomagate rešit to težavo, saj ste le SloTechovci :)

hojnikb ::

odklukaj strojno pospeševanje v brskalniku (tako za flash kot tudi za webgl)...
#brezpodpisa

GTX970 ::

Si v win7 izklopil autorestart on error ?
Stankaj si furmark in poženi cpu + gpu test.

Sistem si kupil nov/rabljen ?

CrystalDiskInfo za hdd, memtest86+ za ram.
Bios na privzete nastavitve !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

--MiRaLdInJo ::

hojnikb je izjavil:

odklukaj strojno pospeševanje v brskalniku (tako za flash kot tudi za webgl)...


Bom zvečer izklopil strojno pospeševanje pa upam da bo pomagalao :)
Zdaj pa že 13h poganjam memtest86 da vidim ali je z RAMI res 100% vse OK.
Bo 6passov brez errorjev v memtest86 dovolj?

GTX970 je izjavil:

Si v win7 izklopil autorestart on error ?
Stankaj si furmark in poženi cpu + gpu test.

Sistem si kupil nov/rabljen ?

CrystalDiskInfo za hdd, memtest86+ za ram.
Bios na privzete nastavitve !


Furmark sem že pognal in po dveh urah je bil sistem še vedno prižgan, brez errorjev in kakšnih visokih temperatur.

Sistem sem kupil nov, edino grafična je rabljena in jo imam že od Maja brez problemov.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

upam, da nisi v tem času kupo nov 2500k 8-O
#brezpodpisa

Han ::

Skoraj gotovo problem z grafiko. Preveri, če je za grafično na voljo novejši VBIOS. Flešaj tudi mamaplato, v kolikor je na voljo novejši bios in preveri nastavitve v zvezi z grafiko... Kateri Catalyst imaš naložen?

--MiRaLdInJo ::

Je pa še ena zadeva.

DOstikrat, ko se mi PC restarta se pri zagonu noče vrteti ventilator na CPUju in lahko gledam le črn ekran.

To težavo nato rešim tako, da PC ugasnem snamem stranico na ohišju in malo podrkam not/ven tisti glavniu kabel kateri gre iz napajalnika v amtično ploščo.

O tem kablu govorim:





Drugače kabel in konektorji izgledajo čisto OK. Pa tudi napajalnik sem menjal nedolga nazaj.

Kaj bi lahko bil vzrok tega, da moram kabel podrkat po slotu od amtične?
KOnektorji se drugače lepo vsedej ov slot in kliknejo not/se zataknejo.

Je matična kaput? Kondenzatorji so videti vredu. Res pa da nisme ravno neki elektronik kateri prec vse vidi.

Han ::

Kateri napajalnik?

Edit: Aha, vidim v podpisu - Corsair CX600. Recimo, da je v redu, čeprav bi osebno rajši videl boljšega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

--MiRaLdInJo ::



hojnikb je izjavil:

upam, da nisi v tem času kupo nov 2500k 8-O


Ne CPU imam že okoli 3leta - nikoli navit-

Han je izjavil:

Skoraj gotovo problem z grafiko. Preveri, če je za grafično na voljo novejši VBIOS. Flešaj tudi mamaplato, v kolikor je na voljo novejši bios in preveri nastavitve v zvezi z grafiko... Kateri Catalyst imaš naložen?


Misliš, da lahko grafična povzroča restarte kadar brskam po netu ali gledam filme? Ne razumem kako da potem med daljšim 2-3urnem igranjem iger ne restarta.

Matično sem že flashal.

Za GPU pa nisem še nikdar nameščal drugega biosa. Kako se to naredi? Lahko kako škodujem grafični? Kateri bios pa naj namestim na r9 290 tri-x?


Pri flashanju matične vem, da gre vse v maloro če se kaj zatakne vmes :S

Zgodovina sprememb…

Han ::

Pri flešanju grafične moraš biti še malo bolj pozoren, da flešaš pravi vbios, saj je navadno zunaj več revizij enake grafične. Razen Asusa in Gigabyta proizvajalci niti ne objavljajo biosov. Če imaš Sapphire grafično, moraš kontaktirat proizvajalca... Če je sploh na voljo novejši bios, poglej na TechPowerUp...

Meni se sicer mašina ni resetirala, se je pa sesipal gonilnik za grafiko (PowerColor HD4850) na določenih spletnih straneh, predvsem tistih, ki so bile polne Adobovega Flasha. Včasih je računalnik tudi povsem zmrznil. Če sem dal v isto mašino Sapphire HD4770, je delovalo vse ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

hojnikb ::

bios flešaj samo v skrajni sili...
#brezpodpisa

Yacked2 ::

meni je pomagalo, da sem režim porabe energije prestavil iz balanced na high performance.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Ribič ::

Definitivno je kriva grafična, ker sem imel identične probleme pred leti. Če imaš slučajno kje še kakšno drugo grafično (drugi model), jo poskusi zamenjati in testiraj ponovno, če se ti resetira.

DeeJay ::

A ta motherboard ma integrirano grafično? Če jo ma, dej ven R9 290x in probej brez, pa boš vidu, če se ti še restarta.

--MiRaLdInJo ::

Glede grafične sem pozabil napisati.

Preden sem nabavil r9 290 sem imel notri 7870. Tudi pri njej se je kar od enkrat začelo to random restartanje.

Zato sem potem tudi kupil r9 290 v upanju da je 7870 povzročala težave :S



Zna morda kdo pojasniti, da velikokrat kadar se mi PC restarta in nato vidim le črn ekran, moram PC ugasniti in podrmati tisti tadebel kabel(na sliki) kateri gre v matično ploščo. Če tega ne naredim se procesor enostavno noče zavrteti.

Mirk ::

Par možnih rešitev:

BIOS;
Če imaš BCLK na auto ga ročno nastavi na 100.
Lahko tudi poskusiš onesposobit podporo za C3/C6 in ErP.
Spremeni PEG Gen3 Slot Configuration iz auto v PEG v3.

Windows:
Power Options -> PCI Express -> Power Management link state -> Disabled

mat xxl ::

Če je napajalnik "boljši" in ima aktivni PFC, lahko to kaže, da daje napajalnik neustrezno napetost in se sam resetira ......

Svetujem najprej tesno menjavo napajalnika....., če to ni bi štartal na grafiko ... pa mislim, da bo kar prvo....

cekr ::

Z napajalnikom imaš problem.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Duhec ::

Tudi jaz mislim, da imaš ali zanič kondenzator(je) na osn.plati ali napajalnik na robu zmogljivosti in se napetost seseda.
Daj kako sliko kondenzatorjev na plati.
http://blackbird.si/

-valvoline- ::

Lahko da ga jebe tudi ram, ce mas dve ali vec ploscic sprobaj kak bo deloval z eno samo ploscico pa obvezno sprobaj vse ploscice posebej. Sem imel primer z 3x1gb da je pc
random zmrzoval izkazalo se da je ena ploscica pokvarjena. Lahko da plata ni najbolj kompatibilna z rami ki jih mas, tudi to se zna zgoditi.
Se najprej pa zamenjaj napajalnik, oz nekega sposodi za sprobat.

Zgodovina sprememb…

2f4u ::

Oj,

podobno imel pred leti; uporabil sem SW IntelBurn Test, tako da sem nagnal komponente do roba delovanja. Vse je delalo nekje 5 ur. Sistem je bil na 70% obremenitve.... vse je delalo.

Potem, ko se je sistem OHLADIL, nekje predvajanje filma preko AllShare - se mi je pa resetiral. Poskusi tudi, da PCja ne ugasneš, doseže temeprature in se ne bi smel resetirati...

Pr men je bil "hladen spoj" na eni od komponent na MB - nič mi ni preostalo kot menjava MB. Potem delalo BP. Res pa je tudi kondenzatorji lahko - ampak potem bi pri Burn test PC pogrnil.

filip007 ::

Kabel od napajalnika je videti umazan z neko zlato in srebrno stvarjo, očisti to. Pa pokaži vrednosti voltaže na Hwinfo.com.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

ST-777 ::

--MiRaLdInJo je izjavil:


PC se mi sam od sebe redno in povsem random restarta.
Za težave je najverjetneje kriv napajalnik, v ZDA ima ceno 70 $ kar je dokaj nizka cena, za tvoj High-End računalnik bi bil primernejši dražji in bolj kakovosten napajalnik.

Tudi drugi uporabniki so imeli težave s tem CX600:
"CORSAIR CX series CX600 ... Worked fine for a little over a month, then inconsistent power (fluctuated over .7V), spikes (12V went up to ~12.8 during HW monitoring), and ultimately failure (repeated boot failures and system instability)." http://www.newegg.com/Product/Product.a...

r3dkv1c4 ::

Ribič je izjavil:

Definitivno je kriva grafična, ker sem imel identične probleme pred leti. Če imaš slučajno kje še kakšno drugo grafično (drugi model), jo poskusi zamenjati in testiraj ponovno, če se ti resetira.

ni res

če prav razumem.....se ti ob neobremenitvah ustavi fan cpu cooler-ja in s tem naraste temperatura in posledično zaradi varnosti ugasne računalnik.

Kakšen hladilnik pa imaš na cpu?

stock?

vrži ga v kanto in si namesti spodoben cooler

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

r3dkv1c4 ::

Yacked2 je izjavil:

meni je pomagalo, da sem režim porabe energije prestavil iz balanced na high performance.


tudi to je začasna rešitev ampak slej ko prej bo ventilator na cpu coolerju dokončno crknil

mambli ::

Kaj pa pravi system log?

Utk ::

Zakaj vsi ignorirate, da mora razrahljat konektor, če hoče nazaj vžgat računalnik? Kako bo pri tem nov BIOS pomagal? Najprej reši ta slab stik, če bo še kaj drugega narobe, pa išči naprej.
Nov napajalnik bi verjetno tudi to popravil, ampak zakaj bi menjal napajalnik, če je samo konektor zanič.

r3dkv1c4 ::

Utk je izjavil:

Zakaj vsi ignorirate, da mora razrahljat konektor, če hoče nazaj vžgat računalnik? Kako bo pri tem nov BIOS pomagal? Najprej reši ta slab stik, če bo še kaj drugega narobe, pa išči naprej.
Nov napajalnik bi verjetno tudi to popravil, ampak zakaj bi menjal napajalnik, če je samo konektor zanič.

vzrok za to rahljanje konektorja je bilo nedelovanje cpu coolerja....to je brezveze....sem 100% prepričan.

KuhaR ::

Moj PC z FX-8350@5.0GHz in 290@1130/1500 porabi 800W. Samo toliko, R9 grafe so zelo pozrešne.
Vodno hlajen že od 1999.
Ryzen 9 5950/MSI MAG B550 Tomahawk/32GB3600 cl14/RX7900XT

Utk ::

Ja in kaj se zgodi, ko hladilnik par sekund ne dela, a?

r3dkv1c4 ::

Duhec je izjavil:

Tudi jaz mislim, da imaš ali zanič kondenzator(je) na osn.plati ali napajalnik na robu zmogljivosti in se napetost seseda.
Daj kako sliko kondenzatorjev na plati.

dvomim, ker lahko gejma več ur skupaj in ni errorja.....logično bi bilo, da bi napajalnik počepnu ob max obremenitvah.....

ST-777 ::

Utk je izjavil:

... kaj se zgodi, ko hladilnik par sekund ne dela ...?
Verjetno misliš ventilator na hladilniku. Nekateri procesorji se takoj izklopijo. Moj procesor Intel i5 4570T se ne pritožuje, če izvajam le manj zahtevna opravila (brskanje po spletu, pisanje besedil ipd.), pa čeprav imam ugasnjen ventilator nekaj ur.

Dami ::

ST-777 je izjavil:

--MiRaLdInJo je izjavil:


PC se mi sam od sebe redno in povsem random restarta.
Za težave je najverjetneje kriv napajalnik, v ZDA ima ceno 70 $ kar je dokaj nizka cena, za tvoj High-End računalnik bi bil primernejši dražji in bolj kakovosten napajalnik.

Tudi drugi uporabniki so imeli težave s tem CX600:
"CORSAIR CX series CX600 ... Worked fine for a little over a month, then inconsistent power (fluctuated over .7V), spikes (12V went up to ~12.8 during HW monitoring), and ultimately failure (repeated boot failures and system instability)." http://www.newegg.com/Product/Product.a...

Imam corsair ax760 (gold, ne nova platinum serija) star dobro leto, ki sem ga dobil kot zamenjavo za ax650, ki je crknil po 2 letih, in ga bom kot kaže tudi moral menjati. Že nekaj mesecev se kišta vžge šele po 5-10sec, zdaj pa ne pomaga drugega kot da ga dam iz štroma in po nekaj minutah nazaj vklopim. Sicer ko dela, dela bp.
Samo toliko o ceni napajalnikov. Dražje ni nujno boljše.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

ST-777 ::

Dami je izjavil:

... o ceni napajalnikov. Dražje ni nujno boljše.
Seveda ne - vendar, če bi imel High-End računalnik, bi si omislil SEASONIC X-850 napajalnik (cena manj kot 200 € pri nas).

(SEASONIC X-850 ... Hybrid Silent Fan Control - pasiven do obremenitve 20%, med 20% in 50% obremenitve samo 16 dBA.)

r3dkv1c4 ::

Utk je izjavil:

Ja in kaj se zgodi, ko hladilnik par sekund ne dela, a?

po parih sekundah se ne zgodi nič!!!!
ne vem kaj bi se po tvoje moralo.

Utk ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Utk je izjavil:

Ja in kaj se zgodi, ko hladilnik par sekund ne dela, a?

po parih sekundah se ne zgodi nič!!!!
ne vem kaj bi se po tvoje moralo.

Pol ga pa fukni ven.
Mislim, resno, človek pravi, da mu ventilator malo dela malo ne, ampak to ni problem, problem je v BIOS-u. Resno? Jaz ne servisiram računalnikov, razen svojih, ampak upam, da jih ne niti vi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

--MiRaLdInJo ::

Duhec je izjavil:

Tudi jaz mislim, da imaš ali zanič kondenzator(je) na osn.plati ali napajalnik na robu zmogljivosti in se napetost seseda.
Daj kako sliko kondenzatorjev na plati.



Bom danes prilepil slike matične plošče.

-valvoline- je izjavil:

Lahko da ga jebe tudi ram, ce mas dve ali vec ploscic sprobaj kak bo deloval z eno samo ploscico pa obvezno sprobaj vse ploscice posebej. Sem imel primer z 3x1gb da je pc
random zmrzoval izkazalo se da je ena ploscica pokvarjena. Lahko da plata ni najbolj kompatibilna z rami ki jih mas, tudi to se zna zgoditi.
Se najprej pa zamenjaj napajalnik, oz nekega sposodi za sprobat.


Imam dve ploščici po 4GB Rama. Sem sistem lavfal z vsako posebej in se mi je PC še vedno restartal.

2f4u je izjavil:

Oj,

podobno imel pred leti; uporabil sem SW IntelBurn Test, tako da sem nagnal komponente do roba delovanja. Vse je delalo nekje 5 ur. Sistem je bil na 70% obremenitve.... vse je delalo.

Potem, ko se je sistem OHLADIL, nekje predvajanje filma preko AllShare - se mi je pa resetiral. Poskusi tudi, da PCja ne ugasneš, doseže temeprature in se ne bi smel resetirati...

Pr men je bil "hladen spoj" na eni od komponent na MB - nič mi ni preostalo kot menjava MB. Potem delalo BP. Res pa je tudi kondenzatorji lahko - ampak potem bi pri Burn test PC pogrnil.



PC mi lavfa 24/7, le redko ga ugasnem - enkrat nesečno ali, če je zunaj nevihta.

PC se drugače vedno zelo hitro ustali kar se tiče temperatur in tako tudi ostane. Bom pa vsekakor zalavfal SW IntelBurn Test pa poročam kako bo šlo čez.
Na elektrotehniko se ne spoznam ravno najbolje tako, da možnost kakšnega slabega spoja/kondenzatorja na matični plošči vseeno ostaja.

Zgodovina sprememb…

--MiRaLdInJo ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Ribič je izjavil:

Definitivno je kriva grafična, ker sem imel identične probleme pred leti. Če imaš slučajno kje še kakšno drugo grafično (drugi model), jo poskusi zamenjati in testiraj ponovno, če se ti resetira.

ni res

če prav razumem.....se ti ob neobremenitvah ustavi fan cpu cooler-ja in s tem naraste temperatura in posledično zaradi varnosti ugasne računalnik.

Kakšen hladilnik pa imaš na cpu?

stock?

vrži ga v kanto in si namesti spodoben cooler


Ventilator CPUja se mi ne ustavi ob neobremenitvah. Ustavi se občasno kadar se PC že restarta-nato moram ugasnit in podrmat konktor ki gre iz napajalnika v amtično ploščo.
Hladilnik je stock. Ni bilo do sedaj nikoli problemov z temperaturami ali hrupom zato nisem menjal, pa tudi navijati se ga nikdar nisem spravljal.

Utk je izjavil:

Zakaj vsi ignorirate, da mora razrahljat konektor, če hoče nazaj vžgat računalnik? Kako bo pri tem nov BIOS pomagal? Najprej reši ta slab stik, če bo še kaj drugega narobe, pa išči naprej.
Nov napajalnik bi verjetno tudi to popravil, ampak zakaj bi menjal napajalnik, če je samo konektor zanič.



Lepo, da se je nekdo ustavil pri tej težavi. Kar se tiče konektorja je le ta v dobrem stanju. Nima nič lufta ali da bi kakorkoli drugače se premikal. Ob restartu kadar se CPU fan ne vrti in imam le temo na ekranu pa moram kar malo bolj z močjo pritisniti konektor. Čeprav se praktično nič ne premakne. Tudi če konektor snamem ven gre kar težko, in ko ga vstavim nazaj naredi klik(zatič).

Zgodovina sprememb…

--MiRaLdInJo ::

KuhaR je izjavil:

Moj PC z FX-8350@5.0GHz in 290@1130/1500 porabi 800W. Samo toliko, R9 grafe so zelo pozrešne.


Se strinjam. Vendar se meni PC restarta takrat ko praktično nič ne delam. Med večurnim gejmanjem pa lavfa uspešno brez restarta. Tega ne razumem.

Mar nebi v primeru podhranjenega napajalnika PC kmalu po začetku igranja naredil restart?

Utk je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Utk je izjavil:

Ja in kaj se zgodi, ko hladilnik par sekund ne dela, a?

po parih sekundah se ne zgodi nič!!!!
ne vem kaj bi se po tvoje moralo.

Pol ga pa fukni ven.
Mislim, resno, človek pravi, da mu ventilator malo dela malo ne, ampak to ni problem, problem je v BIOS-u. Resno? Jaz ne servisiram računalnikov, razen svojih, ampak upam, da jih ne niti vi.



Nisem napisal, da mi ventilator na CPUju malo dela in malo ne. Ventilator dela vedno, le občasno po nenadnem restartu se noče zavrteti.

Dami je izjavil:

ST-777 je izjavil:

--MiRaLdInJo je izjavil:


PC se mi sam od sebe redno in povsem random restarta.
Za težave je najverjetneje kriv napajalnik, v ZDA ima ceno 70 $ kar je dokaj nizka cena, za tvoj High-End računalnik bi bil primernejši dražji in bolj kakovosten napajalnik.

Tudi drugi uporabniki so imeli težave s tem CX600:
"CORSAIR CX series CX600 ... Worked fine for a little over a month, then inconsistent power (fluctuated over .7V), spikes (12V went up to ~12.8 during HW monitoring), and ultimately failure (repeated boot failures and system instability)." http://www.newegg.com/Product/Product.a...

Imam corsair ax760 (gold, ne nova platinum serija) star dobro leto, ki sem ga dobil kot zamenjavo za ax650, ki je crknil po 2 letih, in ga bom kot kaže tudi moral menjati. Že nekaj mesecev se kišta vžge šele po 5-10sec, zdaj pa ne pomaga drugega kot da ga dam iz štroma in po nekaj minutah nazaj vklopim. Sicer ko dela, dela bp.
Samo toliko o ceni napajalnikov. Dražje ni nujno boljše.


To mi daje vedeti da prste stran od Corsair napajalnikov. Pa sem misli, da je to dobra firma. Nakonci bi bilo vseeno če bi nekega LCja kupil po katerih vsi po vrsti pljuvajo.

Zgodovina sprememb…

--MiRaLdInJo ::

Predno grem na šiht, da še vprašam.


Katere napajalnike naj gledam, da bo sistem lavfal brez težav??
Načeloma kupujem v računalniških trgovinah, vendar me skrbi kako bo z vračilom napajalnik v primeru da le ta ni vzrok za težave? Mimovrsta???

Lp

borut_p ::

jaz kupujem večino v mlacomu, ljublana. se je tudi meni resetiral računalnik, vendar ob igrah. najprej smo mislili da je grafična pa so mi jih zamenjali. potem smo ugotovili, da je dejansko napajalnik in so mi ga zamenjali brez problema. pa je napajalnik od thermaltake-a. po menjavi napajalnik dela že 5let bp

Utk ::

Ventilator dela vedno, le občasno po nenadnem restartu se noče zavrteti.

Bolj verjetno je, da se je nehal vrtet že prej, in se zato restarta.

ST-777 ::

--MiRaLdInJo je izjavil:

Katere napajalnike naj gledam, da bo sistem lavfal brez težav??
Načeloma kupujem v računalniških trgovinah, vendar me skrbi kako bo z vračilom napajalnik v primeru da le ta ni vzrok za težave? Mimovrsta???Lp
Imam napajalnik SEASONIC, ki sem ga kupil pri Mlacomu in sem z njim zelo zadovoljen, ima ventilator, ki ga ne slišim in modularne kable, kar je tudi v redu. Svetujem ti, da zamenjajo napajalnik tam, kjer boš kupil novega. Takrat bodo tudi ugotovili, kaj je vzrok težav pri tvojem compu. Povej jim za problem in se zmeni z njimi, da plačaš le stroške testiranja, če stari napajalnik ni vzrok za težave.

--MiRaLdInJo ::

Na napajalnike se ne spoznam kaj preveč. Kakšen predlog kaj naj gledam? Seasonic je res ful predrag, vsaj kolikor sem videl cene :S

ST-777 ::

SEASONIC S12II-620 620W za 83 EUR se ti zdi predrag? http://www.mlacom.si/seasonic-s12ii-620...

Napiši do katere najvišje cene bi kupil napajalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ST-777 ()

r3dkv1c4 ::

silverwing>Se strinjam. Vendar se meni PC restarta takrat ko praktično nič ne delam. Med večurnim gejmanjem pa lavfa uspešno brez restarta. Tega ne razumem.


razlog za restart je zapisan v event viewer in ne vem zakaj ne prilepiš specifikacije dogodka.

--MiRaLdInJo ::

ST-777 je izjavil:

SEASONIC S12II-620 620W za 83 EUR se ti zdi predrag? http://www.mlacom.si/seasonic-s12ii-620...

Napiši do katere najvišje cene bi kupil napajalnik.


Ne. To mi je razumna cena, glede nato, da naj bi bli vrh kar se kvalitete tiče :) Pa je dovolj močan az moj sistem?

--MiRaLdInJo ::

Sem naredil screene vent Viewerja, tega je kar nekaj. Če je kakšen znalec kar na dan z besedo:











Mar tale Kernel-Power id41 pomeni napajalnik?

Če kaj pomaga informacija, da mi MEMTEST86 po 7ih krogih in desetih urah ni prikazal nobenega errorja.

--MiRaLdInJo ::

Nekdo je želel videti napetosti z pomočjo HWinf64 tako, da tukaj je rezultat:


r3dkv1c4 ::

odpri točno določen event, ne pa seznam napak

to ni nikomur v pomoč.....se pravi tisti event, ki ti je naredi restart
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Kaj kupiti
43183435 (3388) OK.d
»

Kaj je najbolj pogost razlog za sesuvanje računalnika? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
768773 (7134) techuser
»

Reboot ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
211762 (1256) solatko
»

Random restart računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7511617 (9662) Pero_SLO
»

Težave z Računalnikom!

Oddelek: Pomoč in nasveti
264953 (4580) dogo

Več podobnih tem