» »

HONDA ACCORD - ČIP

HONDA ACCORD - ČIP

Bellatrix ::

Živjo

Sem že vprašal na avto. forumu, pa še nisem prejel odgovora zato sprašujem tudi tukaj, če kdo mogoče ve kaj o naslednji stvari. Kolikor vem se lahko doda temu avtomobilu čip, kateri doda motorju 30 konjskih moči, če se ne motim ? Zanima me koliko ta podvig stane, kakšni so plusi, ter kakšni so minusi čipa.

hvala za odgovore

Blinder ::

Kašen motor pa je?
Dodajanje čipa je bolj poceni poseg. Dobra stvar je, da če se čip odvzame se potem motor spet vrne v originalno stanje(razen če ga ne razčefuri zaradi preobremenitve :)) ).
Pri chiptuningu pa ti predelajo obstoječo elektroniko avta, kar pride dražje.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Bellatrix ::

shinko ::

cenik od podjetja iz MB ki se ukvarja za tuningi http://www.ass-tuning.com/Tuning%20dato...

amigo_no1 ::

Če ni td ali benc s turbino je brez veze karkoli čipat.

M-XXXX ::

amigo_no1 je izjavil:

Če ni td ali benc s turbino je brez veze karkoli čipat.

Če nisi opazil, je dal zgoraj link do TD, tako da je tale post dosti odveč...

Jah stvar je taka: lahko da ti bo po čipanju kaj sklopka zdrsovala, lahko ti naredi kakšne poškodbe na menjalniku (lahko, možnost je majhna, ni pa nemogoče). Jaz sem bil z chiptuningom zelo zadovoljen. Manjša poraba, opazna odzivnost...

Bellatrix ::

M-XXXX je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

Če ni td ali benc s turbino je brez veze karkoli čipat.

Če nisi opazil, je dal zgoraj link do TD, tako da je tale post dosti odveč...

Jah stvar je taka: lahko da ti bo po čipanju kaj sklopka zdrsovala, lahko ti naredi kakšne poškodbe na menjalniku (lahko, možnost je majhna, ni pa nemogoče). Jaz sem bil z chiptuningom zelo zadovoljen. Manjša poraba, opazna odzivnost...


A to govoriš za isti avto, ali kakšen drug ?

Zheegec ::

To je čisto na splošno... Pri meni težav po čipanju ni, se pa hitro navadiš na več konjenice :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Isotropic ::

RSR motorsport
na kaj drugega niti ne pomisli

Zheegec ::

Najboljši expert v Ljubljani je IMO Senica Motorsport... RSR pa ima svoje zanimive momente, malo preberite kakšen drug forum :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

amigo_no1 ::

M-XXXX
Spregledal ;).

Problem je v tem, da lahko čipanje (optimizacija programa za točno tvoje vozilo) lahko povzroči, da motor razvije prevelik moment (navor) in ima posledično lahko sklopka težave.


Bellatrix
Karkoli s turbino je primerno za čipat, na atmosfercu moraš menjati še vse kaj drugega za efekt.

IceIceBaby ::

Jaz sem precej dobrega slišal o SKN tuning. Ko naberem še nekaj kilometrov bom kar njim zaupal avto.

Kar se tiče pa težav...običajno jih ni, če je avto pred čipanjem brezhiben. Če imaš kak "problematičen" model, ti bo že tuner svetoval kaj in kako (zato izberi dobrega). Amapk v praksi tudi s sklopkami in drugimi deli ni težav, so avtomobili vseeno toliko predimenzionirani, da prenesejo dodatno moč.

M-XXXX ::

A to govoriš za isti avto, ali kakšen drug ?

Nasplošno, velja pa tudi za omenjenega... Sam sem imel izredno smolo, ker mi je po čipanju zdrsovala sklopka. Tako da sem potem za karbonsko sklopko zmetal cca 500€. Par dni kasneje mi je zdrobilo še 6 prestavo (niti ni nujno, da je to bila posledica čipanje, glede na to, da naj bi bila to sicer zelo redka, ampak vseeno serijska napaka). So mi pa menjalnik menjali pod garancijo.

Valvoline ::

Enkrat sem si ogledal tole,pod VW sdi čiptunning? WTF?
O kakšnem posegu se tu pogovarjamo če ni turbota ?

http://chiptuning.si/?action=something

 sdi čip tuning

sdi čip tuning



Na hrvaškem baje čipanje 1/3 cene k tle,vsaj za VW,z garancijo na opravljenem posegu.

Blinder ::

pa sej tale sdi ne pridobi toliko moči kot ostali, 82/68 je slabih 15%. V resnici se pridobi še manj.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

M-XXXX ::

Blinder je izjavil:

pa sej tale sdi ne pridobi toliko moči kot ostali, 82/68 je slabih 15%. V resnici se pridobi še manj.

15% za neturbinca je OGROMNO. Ampak res ogromno... Cca 3-5x več kot je ponavadi prinos k neturbincem.

amigo_no1 ::

http://chiptuning.si/?action=whatIsCt&l...
Pri motorjih brez turbine pa je povečanje zmogljivosti ponavadi le med +3% in + 8%

Blinder ::

M-XXXX je izjavil:

Blinder je izjavil:

pa sej tale sdi ne pridobi toliko moči kot ostali, 82/68 je slabih 15%. V resnici se pridobi še manj.

15% za neturbinca je OGROMNO. Ampak res ogromno... Cca 3-5x več kot je ponavadi prinos k neturbincem.


Ampak tole je dizel, mogoče se pri dizlih dobi več ko pri benzincih.
Poglej na tisti chiptuning strani, če imajo v ponudbi tudi NA benzince. Če tudi za bencince navajajo 15% prirastka, potem je tale 82 hp iz SDI verjetno laž :)
A niso neke fore da na starih dizlih se sam zatisne vijak in woila pumpa daje več nafte v cilindre in avto gre bolje?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Valvoline ::

Kok je men znano se pr SDI mašinah moč pridobi le z vgradnjo športnega filtra in zamenjavo katalizatorja z primernim dušilcem.Pridobitev je max 7-8km(Preizkušeno na mojo trojko 1.9d).O čiptuningu na SDI mašini res prvič slišim.

Isotropic ::

Zheegec je izjavil:

Najboljši expert v Ljubljani je IMO Senica Motorsport... RSR pa ima svoje zanimive momente, malo preberite kakšen drug forum :)

zajebal, senica ja. kaj je pa z rsr narobe?

ru7 ::

Poskusi vprašat na www.hondaforum.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi avto/tisoč vprašanj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10115857 (14059) krucymucy
»

Nasvet glede chiptuninga

Oddelek: Na cesti
276175 (5455) Zheegec
»

Poceni in stabilen način za povečanje moči avtomobilskega motorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10819382 (16533) Unknown_001
»

Chip tuning box (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9630912 (28480) Blinder
»

mercedes cdi in kurilno olje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26552949 (45574) T0RN4D0

Več podobnih tem