» »

hdmi 20m

hdmi 20m

LordTado ::

lp
A je mogoče kdo že probal ali bi šlo z 20m dolgim hdmi kablom povezat lcd t vin računalnik?
A deluujejo pol 1080p filmi?

Oz. če je kaka druga varianta tudi da 1080p spraviš prek 20m?
  • spremenil: LordTado ()

Kebab11 ::

Seveda bi šlo, če ima grafična HDMI izhod (
- 2 izhod iz desne proti levi) in televizija HDMI izhod. Kvaliteta se v 20m HDMI kabla ne porazgubi!
Televizija mora biti FULL HD (READY) za 1080p.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

LordTado ::

Ja mam asusa 5850 in ima hdmi izhod,bojim pa se da nebi bile kocke na tv-ju?
A je to analogen ali digitalen signal?
Verjetno bi bilo potrebno kupit zelo drag hdmi 20m kabel ali ne?
Z tem bi bilo rešljivo ali?
A je kdo že probal tak extender?
http://www.svetkomunikacij.si/izdelek_H...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

Xserces ::

tudi z dobrim kablom se da tako dolzino met...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

*TV* ::

Zaj ne vem točno za 20m, ampak 15m sigurno še dela brez extenderja.
Mam sam tak kabel in je precej debelejši od tistih ta kratkih.
Dela pa zadeva brez kakih motenj.
Pa je nek noname kabel za cca 35EUR.

Xserces ::

tudi sam sem nekaj časa iskal 20m kabel ampak sm obupu ker je biu predrag ^^ re pa da je biu kvalitetn tist k sm ga gledu
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

LordTado ::

Zanima me ali so potem kake zakasnitve če si sliko pošlješ preko hdmi extenderja zvok pa preko kablov?

uvz123 ::

Ja, odvisno od dolžine kablov! Če je audio kabel 3 m daljši, potem bo zakasnitev 10 ns!8-)

Ali ima ta extender kakšno pomnjenje, da bi lahko zakasnil posredovanje signala? Dvomim!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: uvz123 ()

sandmat ::

lahko si pa VLC čez rolaš, pa si sam zakasnitev štimaš zravn :D

MorphlingSLO ::

Mene pa zanima kje bi se dalo kupit kvaliteten HDMI kabel dolžine 15-20m?

Še to me zanima, ali se da kupit konektor posebej in ga potem tud na kabel pritrdit? Ker na eni strani bi lahko bil konektor, na drugi strani bi mogu pa najprej skos cev v steni kabel potegnit, pa me zanima če je to možno da nardim sam?

LordTado ::

Odločam se med hdmi extenderjem ali hdmi dvema 10m-skima kabloma in med zmes ojačevalc?
Če je kdo z extenderjem že gnal sliko na lcd tv naj mal napiše kako gre...
Kaj bi blo bolš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

Du5aN ::

MorphlingSLO je izjavil:

Mene pa zanima kje bi se dalo kupit kvaliteten HDMI kabel dolžine 15-20m?

Še to me zanima, ali se da kupit konektor posebej in ga potem tud na kabel pritrdit? Ker na eni strani bi lahko bil konektor, na drugi strani bi mogu pa najprej skos cev v steni kabel potegnit, pa me zanima če je to možno da nardim sam?


Jest sem preko ebaya nabavu tegale in zadeva dela super, ni nobenega zatikanja. Res kvaliteten kabel za to ceno. Imam pa iz PC-ja (grafika HD 5770) najprej s tem kablom povezan na receiver, potem pa iz receiverja na TV z 2M HDMI kablom.

zagi123 ::

A ker lepo izgleda, pomeni da je kvaliteten, al kako. HDMI je HDMI, tisti za 1EUR dela enako kot tisti za 500EUR. Aja ne, tisti za 500 ima ful lepšo škatlo, pa dost carskih napisov ki dajejo občutek kvalitete...

LordTado ::

a si pijan:)

Xserces ::

zagi123 je izjavil:

A ker lepo izgleda, pomeni da je kvaliteten, al kako. HDMI je HDMI, tisti za 1EUR dela enako kot tisti za 500EUR. Aja ne, tisti za 500 ima ful lepšo škatlo, pa dost carskih napisov ki dajejo občutek kvalitete...


materiali so drugi? zastops?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

sandmat ::

Xserces je izjavil:

zagi123 je izjavil:

A ker lepo izgleda, pomeni da je kvaliteten, al kako. HDMI je HDMI, tisti za 1EUR dela enako kot tisti za 500EUR. Aja ne, tisti za 500 ima ful lepšo škatlo, pa dost carskih napisov ki dajejo občutek kvalitete...


materiali so drugi? zastops?



kaj res? kot naprimer? :D ne mi rečt, da so pozlačeni konektorji ful bolši :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sandmat ()

M-XXXX ::

Xserces je izjavil:

zagi123 je izjavil:

A ker lepo izgleda, pomeni da je kvaliteten, al kako. HDMI je HDMI, tisti za 1EUR dela enako kot tisti za 500EUR. Aja ne, tisti za 500 ima ful lepšo škatlo, pa dost carskih napisov ki dajejo občutek kvalitete...


materiali so drugi? zastops?

Že kdo slišal za definicijo digitalnega prenosa :)?

Okapi ::

kaj res? kot naprimer?
A za razliko med cat5 in cat6 kabli si kdaj slišal, recimo?

O.

Double_J ::

Dve šivanki...

MorphlingSLO ::

A je kdo že kdaj sam montiral konektorje na HDMI kabel?

Kot sm že napisal mam problem, ker morm najprej spravt kabl skos cev v steni, in ne bo šlo če bo konektor gor. Pa če kdo ve a se to sploh da? Da sam nardiš kokr recimo pr UTP kablu k maš sam konektor pa kleše pa je.

sandmat ::

Okapi je izjavil:

kaj res? kot naprimer?
A za razliko med cat5 in cat6 kabli si kdaj slišal, recimo?

O.


a mi zdej prodajaš različne HDMI standarde? naštej prosim :) pa linkaj z unimi kabli gor omenjenimi :D

Okapi ::

Ne, govorim ti, da so razlike v kakovosti kablov, kakovost digitalnega signala pa je omejena z dolžino kabla.

Da sam nardiš kokr recimo pr UTP kablu k maš sam konektor pa kleše pa je.
Uradno ne, za hdmi je treba plačati licenco, zato načeloma ne moreš kar sam doma kabla narediti. Sigurno se pa da dobiti kakšno kitajsko piratsko orodje.

O.

telexdell ::

Primerjati kvaliteto nekega izdelka zgolj skozi ceno je milo rečeno otročje.
Zanimivo je iti npr. na http://geizhals.at/ in vpisati nek izdelek. Sam sem naklikal "Samsung LE40C750E" in dobil ceno od 836 do 1350EUR. Je potem tisti ta dražji TV kaj boljši od onega ta cenejšega?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

LordTado ::

sandmat za ta leta bi lahk mel mal več na podstrešju al pa vsaj ne piš bedarij...

Misliš da bi se prodajali dragi kabli če bi bili isti?
Misliš da je to kar neki fensi itd...
Prave študije se delajo na kvalitetah kablov ti pa vse mečeš v en koš:)ž

A mi lahko kdo sploh napiše oz pove iz izkušnje če tak 20m kabel za 20EUR sploh da sliko?

Jaz bom imel sliko preko hdmi zvok pa analogno 5.1 tako da verjetno s tem kaj pridobiš če samo video gre po kablu ali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

matonson ::

Pri ta kratkih kablih res ni važna kvaliteta. Če sliko dobiš jo dobiš. Kvaliteta slike bo s kablom za 3EUR lih taka kot s kablom za 80EUR.

davco ::

MorphlingSLO
Kaj pa če daš v cev kabel HDMI - mini HDMI, na drugi strani kjer pride mini pa dodaš adapter, par milimetrov boš pridobil.

sandmat ::

LordTado je izjavil:

sandmat za ta leta bi lahk mel mal več na podstrešju al pa vsaj ne piš bedarij...

Misliš da bi se prodajali dragi kabli če bi bili isti?
Misliš da je to kar neki fensi itd...
Prave študije se delajo na kvalitetah kablov ti pa vse mečeš v en koš:)ž


dej ne seri jagod pa si poglej standard ... :) slika je ali je pa ni, ne glumi. je pa res, da bi ti pri svojih letih delal že kaj bolj kompleksnega kot ugotavljal čuda digitalnega sveta ;)

LordTado ::

pejt spat
očitno še nisi slišal za pixel loss...

sandmat ::

to je gotovo razlika v pozlačenih konektorjih ane? ;)

Scorpia ::

Dushan: ker si omenil da imaš 15m dolg kabel. A bi mogoče lahko probal spustiti kakšen bluray 1080p,40gb velik film pa true - DTS v kolikor ti reciver omogoča. Mkv filmi še daleč ne izkoristi HDMI kabel, kljub temu da so 1080p. Šele bluray posnetki pokažejo, koliko je vreden kabel.
////

20sdfj093f ::

Scorpia je izjavil:

Mkv filmi še daleč ne izkoristi HDMI kabel, kljub temu da so 1080p. Šele bluray posnetki pokažejo, koliko je vreden kabel.


A res?

Kaj, gre komprimiran stream prek HDMI kabla in ne nekomprimiran pixel-by-pixel? :|

LordTado ::

Verjetno so bitrate-i problem tudi če gledaš en bluray 50Gb velik ma po 40mbit video,za to pa verjetno mora bit kabel pa pol:)

telexdell ::

Na internetu obstaja zilijon testov za vsako pasjo figo. Naj kdo prilepi kakšen link, kjer bo prikazana razlika v kvaliteti slike med kablom za npr. 1 ali 100 EUR (razen praznega prostora v denarnici!).
Vse ostalo pa je mešanje znanj in izkušenj iz starih tehnologij s predvidevanji in analogijami na nove tehnologije.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Xserces ::

ni nobenih testov o 15 metrskih kablih... so sam reviewi kaj podperajo pa kaj ne...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

LordTado ::

No sem probal 20m kabel kar kvaliteten in slika je in zgine ,ko pa je pa je rdečkaste barve in vodoravne črte tako da mislim da odpade hdmi 20m,z extenderjem pa še nisem probal...

ČE je kdo probal s temle
http://www.svetkomunikacij.si/search.ph...
?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

LordTado ::

A je kdo mogoče probal z temi repeterji i se dajo med dva kabla...?

matonson ::

Vprašanje za tiste, ki rabite tako dolge HDMI kable. Zakaj?:)
Sem pa zadnjič videl neko zadevo, ki pretvori iz HDMI v UTP in pelje signal naprej...
Piše, da gre 30m... http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matonson ()

boogie_xlr ::

UTP definitivno nese dlje, STP pa še dlje.

LordTado ::

Ja 5m dlje,saj o teh extenderjih se ravno pogovarjamo:)

matonson ::

Ops, sm zgrešu:)

LordTado ::

No z cat5 extenderjem dela lepo...
HDMI 20 m pa bi moral stat 200EUR da bi bla taka slika...

To so moje izušnje...

JanK ::

LordTado je izjavil:

sandmat za ta leta bi lahk mel mal več na podstrešju al pa vsaj ne piš bedarij...

Misliš da bi se prodajali dragi kabli če bi bili isti?
Misliš da je to kar neki fensi itd...
Prave študije se delajo na kvalitetah kablov ti pa vse mečeš v en koš:)ž


Da, da. Tako kot kabli za zvocnik Pear Anjou, ki stanejo $7250 (ne, nikjer ne manjka decimalna vejica) za 2 4 meterska kosa... Pri taksni ceni so nedvomno vsaj za faktor 1000 boljsi od cheap kablov iz Bauhausa, kaj ne.

Ko je proizvajalca Randi izzval s svojim million dollar challenge, so se izmotali in izgovarjali, tako kot ostali sarlatani, bajalicarji, vedezevalke,...

Miselnost "drazje je boljse" lahko cloveka kdaj drago stane ;)

Bias ::

Zapelji se do Trzina v TechTrade nabavi tegale http://www.techtradecenter.si/?f=art_si... doma stestiraj, če ti ne dela pelji nazaj in ga vrni da ti ne ustreza, oni pa ti ob predložitvi računa morajo vrnit gotovino.

Ker moraš spravit skozi steno (v kolikor ti bo ustrezal) povrtaj večjo luknjo, skozno spravi votlo cev (ali brez) daj kabel skozi in odvečno luknjo zamaži (5min dodatnega dela in zih lažje kot kabel skupaj vezat).

Se ti ne zdi to najlažje, najhitrejše in hop, na ST napiši kako je in če dela ;)

LordTado ::

Saj sem vse probal...
PA ni slika taka kot z extenderjem...
pa še hdmi nesmeš sukat ne vem kako 45 stopinj max...

Pa še hdmi baje 5V napajanje rabi zase tako da ojačevalci na hdmi kablu ravno niso posrečena rešitev ker se napajajo na teh 5V.
Extender pa dobiš z zunanjim napajanjem...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

flat utp kabel 6a ali vsaj 5e

Oddelek: Pomoč in nasveti
394619 (3132) helo
»

HDMI kabel ne deluje (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
808760 (6712) deejay2
»

Pozlačeni kabli (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8616661 (14199) hojnikb
»

CES 2012: Lightning Bolt slab AMD-jev konkurent Thunderboltu

Oddelek: Novice / Matične plošče
255396 (3960) mihec87
»

Kabel HDMI?

Oddelek: Kaj kupiti
144814 (4598) zoot

Več podobnih tem