» »

Problem z električnim agregatom

Problem z električnim agregatom

PcStručko ::

Doma imam majhen električni agregat znamke stark z močjo 650w. pred časom se mi je skurila elektronika ki pa je zalita z maso tako da je ne morem rastavit. Agregat ma dve tuljavi, eno manjšo in pa eno večjo, iz tuljave grejo vn 4 kabli, dva črne en rjav in pa en rdeče-bel kabel. Oba dva črna kabla sta tud masa in prilotana na obe dve tuljavi, en izmed teh dveh črnih kablov pa je povezan na cin špulo. Rjava žica je prlotana na tavelko tuljavo, rdečebela pa na manjšo tuljavo.

Zdej pa me zanima če bi lahko kako prklopu use skupi mim tiste škatlice, in pa če bi to pol še zmeri delovalo tko k je treba. Sicer tud ne vem čemu lih služi tista škatlica ker agregat ima mehanski gas, se mi pa zdi da je tista škatlica regulator napetosti. Če kdo ve kako povezat brez naj mi prosim napiše ker počasi obupavam nad usem skupaj.

Pyr0Beast ::

Nabavi nov regulator za agregat. Ja, tisto je regulacija napetosti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

grm659 ::

Tudi jaz imam take agregate-3 komade-in mi ga skoz serjejo.Že dvakrat mi je skurilo stator,odprlo kondezator,oba semeringa potisnilo iz ležišč-20-30-7-,tako sem imel kar nekaj problemov,da sem pogruntal vzrok zakaj težko vžiga in neenakomerno laufa-se zaganja-in ropota.Sedaj sem pri vseh treh menjal semeringe in jih zalepil z loctite črnim lepilom,ki je namenjeno za lepljenja,guma aluminij.Najbolj interesantno pa je,da sem imel generator obremenjen le z cca. 160w in na izhodu 12v,priklopljen akomulator,ki se je polnil.-vse prav priklopljeno-. Problem pa je sledeč;opazil sem,da imajo tudi različne kondezatorje na primer; 15uf-+-5% sh-25/70/21,450vac-50-60hz,11uf +-5%,sh 40/70/21,350vac,50/60mh, 12uf +-5%,20-75 stopinj-C,300vac 50hz, 16uf- 400vac.Ko sem imel priključenega 11uf-350vac,sem moral povečat obrate motorja,da je bila dosežena napetost 230v,ki pa je nihala 2-6voltov.Potem sem priklopil 16uf 400vac in sem moral precej zmanjšati obrate,ker je bila napetost prevelika,sam motor pa je lepše tekel in tudi avtomatski regulator vplinjača se je zelo lepo odzival pri večji obremenitvi.Priključen porabnik 150w + dodatnih 150w.Tudi nihanje napetosti niso velike-cca.-2-4volte. Ker le nisem strokovnjak na področju elektrike sprašujem nekoga,ki se v take zadeve razume,kako je s temi kondezatorji.Kar se tiče samega motorja ni problema,saj sem jih popravil že več in tudi na splošno se ukvarjam z popravili 2T mašin.

grm659 ::

Pcstručko! Če nisi kje od daleč, ti jat z veseljem uredim tvoj problem! Več na - e-mail grm659@gmail. Com.

Zgodovina sprememb…

grm659 ::

To kar omenjaš-zalito z maso in 4-je kabli-,je elektronsko prekinjevalo in brez tega ti NEBO delal agregat!!!Če koga kaj zanima v zvezi z temi agregati naj piše na moj E-majl in se zmenmo. Lep pozdrav.

Moj E-mail.grm659@gmail.com
več glav več ve!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: grm659 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop vtičnice ??

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4815371 (4590) starfotr
»

asinhronski elektromotor kot generator (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8123821 (9287) A. Smith
»

zelo tih napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
293589 (2787) gregor
»

Elektricni Pretvornik: 110V -> 220V

Oddelek: Kaj kupiti
108440 (8373) gumby
»

Priklop računalnika na 12V omrežje.

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
162233 (1996) balocom

Več podobnih tem