» »

Problem na ebayu! HITRA POMOČ!

Problem na ebayu! HITRA POMOČ!

DeeCoy ::

LP!
Imam en dost vlek problem. Pred kakšnim tednom sem se odločil za nakup matične za laptopa, brek ebaya.. Jaz naročim, plačam s paypalom, po povzetju ni bilo mogoče, nakar mi tip napiše katero želim. Vse poslikam, napišem točno oznako plate, sedaj pa ni več NOBENEGA znaka življenja pri njem! Jezen sem, ker je bilo to 160 evrov in jih ne mislim pustit njemu kr tak. Prav se mi je zdelo, da to čimprej napišem, da ne bo zadeva zastarala! Zanima me, kaj sploh lahko naredim?



Upam na čimprejšnje odgovore

RockyS ::

Odpri ticket na ebayu oz. paypalu za refund denarja.

Damiani ::

Pisi na ebay da si bil nategnen. Mislim da ti povrnejo denar, vsaj enemu kolegu so.

DeeCoy ::

a naj še počakam kakšne 3 dni ali naj to storim takoj?

Maxl ::

Takoj, zakaj bi čakal?

fosil ::

Pa si mu napisal še kakšen mail? Mogoče ti je enostavno poslal zadevo.
Drugače pa bi jaz počakal do drugega tedna, nekateri prodajalci čez vikend ne delajo in tudi ne odgovarjajo na maile.
Tako je!

Mr Hilter ::

Mah, mislim da maš 45 dni od časa plačila čas da se pritožiš. Na tvojem mestu bi počakal, tudi meni se je že zgodilo, da mi prodajalec ni odgovarjal pa sem čist lepo dobil.
Enkrat sem plačal s PayPalom (ne na eBayu) in nisem dobil naročenega, sprožiš dispute pa dobiš denar nazaj (ne pa takoj).

DeeCoy ::

ja, sem mu še pisal, a ni odgovora.. počakal bom do torka popoldne, potem pa začnem.. Kako pa naj dobim denar nazaj? lahko kar na paypalu dam kje? al morn ebay kontaktirat?

Jan987 ::

Na ebay-u imaš možnost za refound. Tam sprožiš postopek, da ti ne odgovarja, potem ga oni kontkatirajo in če jim v določenem času ne odgovori, ti avtomatsko povrnejo. Če jim odgovori in jim reče, da ti je poslal, jim moraš nekako dokazat da ti ni. Naprimer meni je tip poslal številko pošiljke, ki je bila namenjena v drugi konec Slovenije. To sem vse skupaj razložil Ebay-u, poslal zraven tracking page od slovenske pošte in dobil odobreno vračilo, ki ga potem dobiš v nekaj dneh nazaj na paypall, iz koder si ga potem nakažeš na kreditno. Skratka je kar nekaj komplikacij, in tudi ni prav hitro, ampak se pa dobi denar nazaj. Točne procedure imaš opisane tudi na Ebay-jevi strani.

tvirus ::

Jaz sem pred kratkim naročil en artikel na ebay pa sem ga dobil komaj čez 17 dni...

DeeCoy ::

ja, ampak on bi mogu usaj povedat da je šlo naprej.. bom pač počakal do torka, pol bom pa sprožu postopek.

JOKER ::

Če si zadevo plačal pred tednom dni, sem prepričan, če je prodajalec iz Nemčije, da boš paket dobil v torek ali sredo.
Kako pa je ocenjen ta prodajalec? Koliko ima % ?

Ti si plačal, potem te je kontaktiral katero ... naslednji dan je poslal in če pošlje normalno brez doplačil je tam nekje do 10 dni, če pa prioritetno preko DPD ali DHL, pa je tam nekje 7 dni in je možno zadevo tudi spremljat (Tracking).

Ne takoj paničarit .... plus tega pa je določeno po kolkih dneh lahko sploh sprožiš postopek za vračilo.

Javi, kako se bo zadeva rešila.
________________________________________________________
Ka te češ ....

genesiss ::

Če ima veliko število zadovoljnih kupcev, je zelo malo verjetno da bi te za 160EUR nategnil. Raje počakaj, morda je prodajalcu kaj prišlo vmes in ne more odgovoriti na maile.

KoMar- ::

Ampak ne čakaj predolgo, ker ko rok za pritožbo poteče, je vsega konec.

Beli_Zajcek ::

Kar pazi je, da ko enkrat odpreš refund case pri paypalu, potem ga ne zapiraj ne glede na obljube prodajalca. Ko se case odpre, ga zapreš šele, če dobiš denar ali izdelek. Trik je v tem, da case-a za isto zadevo ne moreš dvakrat odpret in to so nekateri prodajalci izkoriščali in obljubljali vse, samo da so naivni kupci zaprli case. Nakar seveda obljub niso izpolnili kupec pa tudi denarja ni mogel več dobiti nazaj.

Gregor P ::

Pa tudi dobre ocene je treba jemati z zdravo mero skepse; namreč prodajalec si je lahko pridobil zaupanje s prodajanjem manjših zadev, da je/bo lahko nato nategnil nekaj folka za večje zadeve oz. višje zneske.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

DeeCoy ::

ima 96.8%, Ja Komar, če do torka ni odgovora, bom začel s postopkom. Danes zvečer mu bom poslal opozorilni mail, naj pove, kaj se dogaja.

amigo_no1 ::

Ne pošljejo vsi prodajalci mail da so poslali.V 2 tednih bi morali priti do tebe.

Lonsarg ::

Prodajalci, ki imajo 500 naročil dnevno je vprašanje kako filtrirajo emaile, ki jih dobijo. So pač eni prodajalci, ki pozabijo označiti v ebayu kot "poslano". Je pa tko, da enkrat, mislim da je bil lih čas božiča, veliko pošiljk, sem dobil iz HongKonga v 42 dneh... Še 3 dni pa bi bil prisiljen pritožbo dati. Drgač v povprečju dobim iz tam v 20-30 dneh.

DeeCoy ::

HAHAHAHA.. Sem včeraj prodajalcu zagrozil, da bom prekinil, pa je kar sam vrnil denar :) se pravi, da ni bilo vse čisto.. Zdaj sem pa našel enega v sloveniji, pa bom kar pri njem vzel :)

Aja, pa hvala vsem za odgovore ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

PINki ::

Mogoče je ugotovil, da izdelka nima na zalogi. Ne vem kaj je tukaj smešnega. Drugače pa srečno.

DeeCoy ::

smešno je, kako se je ustrašil, ko sem mu zagrozil. Sploh ni nič odgovoril, samo dal je refound na paypalu..

darkolord ::

Verjetno se mu ne da ukvarjat s tako živčnimi kupci...

DeeCoy ::

ja seveda, za 150 evrov, bi takoj poslal, ne pa da je skoraj rodil zraven.. pa še odpisal ni na noben mail


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5423926972 (1488) Machete
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785734627 (17658) plusdzabaka1
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134275 (14239) igi82m
»

PayPal placilo,sumljiv prodajalec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12218950 (14470) St235
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329175 (7026) refosk

Več podobnih tem