» »

WD TV Live HUB

WD TV Live HUB

«
1
2

gregyk ::

Od včeraj sem lastnik te zadevce (WD TV Live HUB), tako da če koga kaj zanima, naj kar vpraša. :)

Naj bo to tema namenjena tej napravici.

axee ::

Živjo!

Jaz se sprašujem, zakaj je ta naprava tako boljša kot klasičen WD TV Live, razen da imaš lokalno 1TB disk. Nekje sem bral, da ima dostop do nekih "servisov", facebook in podobno..

Na prvi pogled je to hibrid WD TV in WD MyBook Live (mrežni disk).. Kakšna je kej kontrolna plošča za dostop uporabnikov na omrežju, uporabniki in pravila za posamezne mape itd?

sulaco ::

Za začetek

Ali ima ventilator (baje ga ima na spodnjem delu) in kako glasen je??

Ali lahko streamaš VSE iz lokalnega PC-ja, ki je preko routerja povezan z Hubom, tj. ali na PC-ju vidiš HD od WD huba in obratno??

axee ::

Moralo bi oboje, saj deluje kot media server, torej hkrati kot file server in bo med omrežnimi diski, gotovo pa zna tudi brskati po omrežnih diskih in predvajati iz njih..

gregyk ::

axee je izjavil:

Živjo!

Jaz se sprašujem, zakaj je ta naprava tako boljša kot klasičen WD TV Live, razen da imaš lokalno 1TB disk. Nekje sem bral, da ima dostop do nekih "servisov", facebook in podobno..

Na prvi pogled je to hibrid WD TV in WD MyBook Live (mrežni disk).. Kakšna je kej kontrolna plošča za dostop uporabnikov na omrežju, uporabniki in pravila za posamezne mape itd?


Ne bi vedel zakaj (če sploh) je boljša od drugih predvajalnikov. Do sedaj sem imel Xtreamer-ja pa sem se odločil za menjavo.

Naprava podpira surfanje po YouTube, Facebook-u (ne uporabljam, sem mogoče edini v Sloveniji ki ni prijavljen), AccuWeather (ko nastaviš lokacijo, ti na osnovnem meniju vedno kaže z ikono kakšno je vreme in temperaturo), Flickr (nisem še testiral), Pandora (internet radio), Live365.com (internet radio), BlockBuster in Netflix (kar pa podpira samo za USA).

Ima vgrajen iTunes in Twonkymedia server.

V omrežju se pojavi kot mrežni disk "\\WDTVLiveHub". Ni nobenih nastavitev pravic dostopa, itd ... dostopajo do njegovega diska vsi uporabniki v lokalnem omrežju.

sulaco je izjavil:

Za začetek

Ali ima ventilator (baje ga ima na spodnjem delu) in kako glasen je??

Ali lahko streamaš VSE iz lokalnega PC-ja, ki je preko routerja povezan z Hubom, tj. ali na PC-ju vidiš HD od WD huba in obratno??


Ventilator ima, da, na spodnjem delu. V čisto tihi sobi se sliši njegovo "šumenje". Mislim pa da se tudi avtomatsko izklaplja, kadar stvar ni preveč segreta, torej ima tudi regulacijo obratov.

Dostopaš lahko v obe strani, torej lahko gledaš na PC-ju filme, ki so na Hubu in lahko gledaš s Hubom filme, ki so na deljenem disku na pc-ju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregyk ()

axee ::

V omrežju se pojavi kot mrežni disk "\\WDTVLiveHub". Ni nobenih nastavitev pravic dostopa, itd ... dostopajo do njegovega diska vsi uporabniki v lokalnem omrežju.


To je meni velik minus, bi moralo biti mogoče postavljati pravila za userje..

Ima kakšen web access, da preko brskalnika upravljaš napravo ali samo lokalno, preko tv?

Hvala za odgovore!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

gregyk ::

axee je izjavil:

V omrežju se pojavi kot mrežni disk "\\WDTVLiveHub". Ni nobenih nastavitev pravic dostopa, itd ... dostopajo do njegovega diska vsi uporabniki v lokalnem omrežju.


To je meni velik minus, bi moralo biti mogoče postavljati pravila za userje..

Ima kakšen web access, da preko brskalnika upravljaš napravo ali samo lokalno, preko tv?

Hvala za odgovore!


Imaš na voljo web stran naprave, na kateri so naslednje stvari:
- System (Admin password, Date/Time, Storage status, Network information, Device name)
- Remote (odpre ti kompleten daljinec, s katerim lahko preko web ui-ja, upravljaš z napravo brez fizičnega daljinca - na daljavo)
- Media (Vklop/izklop Twonkymedia (DLNA) in iTunes serverja)
- Online (nastavitve Blockbuster, Netflix, Live365, Mediafly, Pandora)
- Support (povezava do web strani WD-ja s pomočjo/podporo)

To je vse kar se da urejati v web GUI-ju naprave.

axee ::

Škoda, torej še pravi file server ni, saj ima media serverje ampak da lahko vsak na omrežju gleda in celo spreminja/briše datoteke na disku..

sulaco ::

greg: še nekaj...
ali ima možnost označbe, katere datoteke (npr. če imaš 20.avi nanizank) sem že pogledal?
Kako kaj deluje remote (hitrost odziva, širina kota)
Ima resume funkcijo: ko prekinem gledanje filma in ga želim ponovno gledati skoči na konec prejšnjega ogleda?

LP

gregyk ::

sulaco je izjavil:

greg: še nekaj...
ali ima možnost označbe, katere datoteke (npr. če imaš 20.avi nanizank) sem že pogledal?
Kako kaj deluje remote (hitrost odziva, širina kota)
Ima resume funkcijo: ko prekinem gledanje filma in ga želim ponovno gledati skoči na konec prejšnjega ogleda?

LP


- Možnosti označevanja katere datoteke si že pogledal ni (mene ne moti, ker stvari ko jih pogledam brišem)
- Daljinec dela odlično, stvar je odzivna, prej sem pri xtreamer-ju moral točno meriti v napravo, zdaj pa kamorkoli (dobesedno) v prostor obrnem daljinca - prime
- Ima resume funkcijo - ko znova zaženeš film, ki si ga že gledal, ti ponudi ali "resume" ali pa "restart"


Dodano: testiral sem hitrosti kopiranja na napravo preko sambe:

- 8-9MB/s z 100Mbit omrežjem
- 11-12MB/s z 1Gb omrežjem

Stvar se res ne pretrga ravno od hitrosti ... mogoče bo kdaj to bolje z novejšim fw-jem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregyk ()

cbpopaj ::

Pozdravljeni Jaz tudi sem lastnikWD TV LIVE HUB sedaj že dva dni in sem z njim zelo zadovoljen v nasprotju z WD TV LIVE.
Zadeva ne šteka in je zelo odzivna z nekaterimi izboljšavami.Skratka moj utis v dveh dneh je da ga priporočam,čas pa bo pokazal svoje!

Gregor P ::

Če prav razumem, imata oba enak sigmin procesor torej ne more v resnici biti neke prave izboljšave kar se predvajanja videa tiče?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

axee ::

Ah vse je v softwareu- z nekaterimi FW-ji WD TV Live deluje nevrjetno odzivno, spet z drugimi je polom..

cbpopaj ::

Prosim za pomoč ni mi jasno kje se nastavi ura in kraj-za prikaz vremena?

cbpopaj ::

Gregor P ::

Iz tvojih povezav:
Western Digital TV Live Hub -> Sigma Designs SMP8654AD-CBE3
Western Digital TV Live HD -> Sigma SMP8655 Secure Media Processor

... že vidim, kje sem naredil napako; primerjal sem z Western Digital WD TV Live HD Plus, ki je naprodaj samo v ZDA:8)

... sam sem namreč bral to oceno (Anandtech)

By the time I decided to open up the Live Hub, it was quite obvious that the Live Hub was powered by the SMP 8654
.

... kam sem že dal ta pepel:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

gregyk ::

Ker je bila stvar prepočasna v mrežnem kopiranju vsebin na interni disk (1Gb ethernet vmesnik, hitrosti se pa dosega na ravni 100Mb) - sem jo vrnil prodajalcu.

Bom zaenkrat obdržal Xtreamer-ja in kupil Synology DS-211j - bo bolje služilo namenu centraliziranja celotne zbirke vsebin.

kmetek ::

a kar vzeli so ti nazaj?

revvs ::

WD TV Live, WD TV Live Plus, WD TV Live HUB podpirajo čisto enake datoteke, čisto enake vrste kodiranja.

janez4 ::

Nameravam kupiti wdtv live hub pa me zanima kako je z velikostjo podnapisov se dajo kaj povečati ali obarvati

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: podtalje ()

gregyk ::

janez4 je izjavil:

NAMERAVAM KUPITI WDTV LIVE HUB PA ME ZANIMA KAKO JE Z VELIKOSTJO PODNAPISOV SE DAJO KAJ POVEČATI ALI OBARVATI


DA IN DA

cbpopaj ::

Ja podnapisi se dajo povečat in zmanjšat!

Ja tudi obarvati se dajo.

Zakaj uporabim proxi server?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cbpopaj ()

raster ::

Mene pa zanima ali se da zmanjšat razmak med vrsticama podnapisov, ko so ti v dveh vrstah. Nekako se mi zdi razmak prevelik, ali pa se bom pač navadil na to.
Drugače je hub odlična zadeva, do sedaj še ni šlo nič narobe. Dopade se mi pri njem tudi to, da ga v mrežo lahko povežeš z ročnim vnosom ip-jev ter ročno izbiro delovneskupine itd..

lp!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: raster ()

gregyk ::

raster je izjavil:

Mene pa zanima ali se da zmanjšat razmak med vrsticama podnapisov, ko so ti v dveh vrstah. Nekako se mi zdi razmak prevelik, ali pa se bom pač navadil na to.


Se ne da.

vinkof ::

Western Digital TV LIVE HUB to je za moje pojme trenutno najboljša stvar za to ceno na tržišču dela fenomenalno!
Vinc

cbpopaj ::

Ja se strinjam še nikoli mi ni zaštekal ali kaj podobnega,zelo sem zadovoljen z njim.Z wd tv live sem imel kar nekaj težav ki so se neprestano pojavljale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cbpopaj ()

mstoji1 ::

Sem gledal nekaj specifikacije te napravice in imam eno vprašanje. WD TV LIVE HUB nima že vgrajenega WiFi adapterja in ga je potrebno naknadno dokupiti, WD TV Live pa že ima vgrajenega?

EDIT: Vidim da nima noben vgrajenega in ga je potrebno pri obeh dokupiti. Katerega priporočate?
Visca el Barca!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mstoji1 ()

PARTyZAN ::

Obe škatlici sta praktično enaki po zmogljivosti. Če ne rabiš internega diska vzameš navadnega Live.

mstoji1 ::

Aha. Disk bi rabil, saj imam pomanjkanje prostora :D Tako da se bolj nagibam k HUB-u... Edino kar me še zanima je, kateri wireless adapter bi bil najboljši za dokup...
Visca el Barca!!!

Constantine ::

Torej zadeva špila Bluray ripe 1080p brez problema? to si imel zadevo povezano preko žice ali wirelless? Tudi mene zanima kater wifi adapter je še najbolj pameten za nakup. Hvala.

noraguta ::

za 1080p wifi ni velik pameti , je fajn da preh skopiraš na disk
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Constantine ::

ne ne, sej ne bi streamal prek wifija, sam zanima me če zadeva deluje stabilno in kaj je najboljši nakup.

cbpopaj ::

Wd tv liwe HUB ima drugačen uporabniški vmesnik kot liwe in kar nekaj dodatkov -serverjev in dostop do daljinca preko
računalnika(v brskalnik vpišete njegov IP in ga lahko povsem upravljate iz njega).

PARTyZAN ::

WDLXTV Live firmware ima vse te "dodatke".

joznov ::

Jaz sem kupil WD TV Live Hub. Jaz sem mislil, da bom gledal filme (recimo divx, DVD). Vendar iz računalnika jih ne morem gor skopirat. Če priklopim na USB se ne zgodi nič. Kaj je potrebno narediti da bom lahko gor skopiral?
Hvala

cbpopaj ::

Priklopi ga na mrežo in ga na računalniku najdi v (VIN.7-OMREŽJU in Win.XP-Moja omrežna mesta).

joznov ::

Lahko prosim po korakih (s čim povežem WD TV Live Hub in računalnik) in kako naprej.
Hvala

NazgulRR ::

cbpopaj je izjavil:

Ja se strinjam še nikoli mi ni zaštekal ali kaj podobnega,zelo sem zadovoljen z njim.Z wd tv live sem imel kar nekaj težav ki so se neprestano pojavljale.


Katere so bile te težave, ki so se ponavljale?

axl155 ::

Jz ga mam kak teden in sem zadovoljen za 1x. Imam pa eno vprašanje opazil sem da ventilator mi dela tud ko je vgasnjen....torej dela 24 na 24......

No rešil treba sam mal poiskat :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axl155 ()

joznov ::

Kako ga priklopim na mrežo ? (Verjetno z mrežnim kablom, kaj potem)...

mam pa eno vprašanje opazil sem da ventilator mi dela tud ko je vgasnjen....torej dela 24 na 24......

meni tudi dela, kako se ga ugasne.
Hvala

axl155 ::

Ko ga ugasneš drži gumb približno 5 sekund boš tud slišal en pisk in stvar je rešena :)

axl155 ::

Ko ga ugasneš drži gumb približno 5 sekund in stvar je rešena :)

C00PER ::

A ima WD TV LIVE HUB podporo za Č/Š/Ž ?

prva verzija WDTVja vem, da je ni imela/nima ;(
ANd On The Last Day God Created.....SOUND !

axee ::

Seveda, tako kot pri WD TV Live; v subtitle region nastaviš na 1250.

PujsaPepa ::

joznov je izjavil:


mam pa eno vprašanje opazil sem da ventilator mi dela tud ko je vgasnjen....torej dela 24 na 24......


Kako glasen je ta ventilator ? je zelo moteč ? dBA ?
Ker bi rad v spalnici popolno tišino, se nagibam k LIVE -- se motim ?
Ima HUB še kaj več kot disk, drug procewsor in malo drugačen vmesnik - kaj boljsi software, več nastavitev ? Kje se začne procesor poznat, pri kako velikih fajlih ? kodeki za zvok so pri obeh (HUB, LIVE) isti ?

Kam se uvršča v primerjavi z njima HD predvajalnik WD Elements Play 1 TB ?
http://www.mimovrste.com/artikel/217014...

umetnic ::

@PujsaPepa: Sam sem tudi izbiral med Hubom in LIVEom. Na podlagi tegale posta sem se dokončno odločil: link

link je do custom Frimware site-a za WD TV Live...

sam sem potem kupil Live in mi z zadnjo custom verzijo deluje vse bp...je pa res da se se nisem spuscal v ne vem kaksne funkcije...:D
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: umetnic ()

Dr.S ::

Torej, če vas prav razumem se lahko s tole zadevo, preko USB-ja (http://www.mimovrste.com/artikel/250003... povežem na internet in dostopam do svojega PC-ja?

Dr.S ::

Še eno vprašanje.
Ali se da zadevo priklopit tudi na staro CRT televizijo (SCART ali 3 činči)?

Tomo333 ::

Pred kratkim sem kupil nov WD TV LIVE HUB. Vse dela OK. Edino kar me je zmotilo je dolgo nalaganje, če se napravica izklopi iz napajanja, to nalaganje traja nekaj minut. Ko je bil notranji disk prazen, je hladen zagon trajal 55 sekund, sedaj pa, ko je gor naloženih nekaj filmov (cca. 60 GB), se je čas hladnega zagona povečal na slabe 4 minute. Iz stanja pripravljenosti se sicer postavi v treh sekundah.

Ima kdo podobne izkušnje? Naložen imam zadnji firmware 2.06.10, sinhronizacije pa izklopljene.

LP

Tomo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomo333 ()

Dr.S ::

Ja tudi sam opažam, da potrebuje zmeraj daljši čas za zagon sistema.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wd TV Live (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Zvok in slika
1173208831 (52294) scipascapa
»

Multimedijski predvajalnik - hitrost prenosa na priključene USB naprave

Oddelek: Kaj kupiti
5873 (748) ropo009
»

Xtreamer ali kaj drugega?

Oddelek: Zvok in slika
4119312 (18471) Han
»

WD TV - dostop do diska priklopljenega nanj

Oddelek: Zvok in slika
91689 (1504) gil111
»

MKV player s torrent odjemalcem

Oddelek: Zvok in slika
132012 (1713) gregyk

Več podobnih tem